Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 07:00:59 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: "Δανειστική Βιβλιοθήκη Στεκιού" .....!!????  (Αναγνώστηκε 6729 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 904


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 20, 2021, 10:27:24 μμ »

Καλησπέρα,
Ξέρω ότι υπάρχει θέμα Πνευματικών Δικαιωμάτων και δεν
μπορούμε να ανεβάσουμε στο στέκι σκαναρισμένα νομισματικά βιβλία .Αλλά .... Ισχύει το ίδιο και με τα νομισματικά περιοδικά ;;; Μπορώ να σκανάρω τα περιοδικά και τις Εφημερίδες που πήρα πρόσφατα για να κάνουμε μια "μαγιά" για μια ψηφιακή  δανειστική βιβλιοθήκη του Στεκιού;;;;
Μιλάω πάντα για εκδόσεις περιοδικών και μόνο αν αυτό  είναι νόμιμη διαδικασία.
Θα ήθελα τη γνώμη σας .
Καταγράφηκε

dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 20, 2021, 11:23:00 μμ »

του ποτε ειναι κατ αρχας ; το πιο παλιο σου ας πουμε ;
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 904


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 21, 2021, 12:23:49 πμ »

Συλλεκτική επιθεώρηση 1981, Συλλεκτικός κόσμος 1982.

Μπορώ να τα σκανάρω και να τα ανεβάσω σε κάποιο κοινόχρηστο χώρο ( όπως κάνουμε και με τις φωτογραφίες ) και να έχουμε εδώ το link που θα μας πηγαίνει εκεί .

Στόχος μου είναι να διατηρηθούν αυτές οι εκδόσεις αλλά και να μπορούν να διαβάζονται από το κινητό όπου και αν βρίσκετε κανείς χωρίς τους περιορισμούς του χαρτιού.

Καταγράφηκε

cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 05, 2021, 05:34:07 μμ »

Εξαιρετική ιδέα. Να κοιτάξουμε λίγο με τον Χρήστο το θέμα με τα πνευματικά δικαιώματα κ ελπίζω να το κάνουμε.
Μ αρεσει
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 904


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 05, 2021, 06:19:06 μμ »

Δημήτρη θα σας απογοητεύσω ...
Έχω σκανάρει 2 τεύχη του Συλλεκτικού  Κόσμου αλλά είδα εκτων υστέρων ότι υπάρχουν στο Internet και πωλούνται ήδη από τον τότε εκδότη τους σαν ebooks .Οπότε για αυτή την έκδοση δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι . Δεν ξέρω για τις άλλες 2 : την εφημερίδα ( Συλλεκτική Επιθεώρηση)  και το άλλο περιοδικό
Καταγράφηκε

cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 05, 2021, 06:21:23 μμ »

Κρίμα. Αξίζει να το ψάξουμε όμως ίσως κ με ebooks
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 06, 2021, 12:18:42 πμ »

Ενα μικρο παραδειγμα
https://www.coinworld.com/news/precious-metals/coin-appraisal-online-book-available-free-to-collectors.html
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 06, 2021, 12:36:49 πμ »

Ειναι δωρεαν κ δεν τιθεται θεμα πνευματικων δικαιωματων
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
vangelis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 653


Always look on the bright side of life


Προφίλ WWW
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 06, 2021, 10:41:10 πμ »

Τα τελευταια χρόνια έχω συγκεντρώσει σε ένα site όσα άρθρα έχω γράψει ή πρόκειται να γράψω, μαζί με άλλα κείμενα συλλεκτικού ενδιαφέροντος που διατίθονται ελεύθερα στο διαδίκτυο ή τα έχω σκανάρει από παλιά περιοδικά ή βιβλία εκτός πνευματικών δικαιωμάτων. Κυρίως έχουν χαρτονομισματικό προσανατολισμό, μιας και αυτό ειναι το άμεσο ενδιαφέρον μου.

Για όσους δεν το γνωρίζουν ήδη είναι το παρακάτω https://independent.academia.edu/fysikas/.Θελω να πιστευω οτι θα σας φανει χρησιμο
Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 06, 2021, 02:02:18 μμ »

Τα τελευταια χρόνια έχω συγκεντρώσει σε ένα site όσα άρθρα έχω γράψει ή πρόκειται να γράψω, μαζί με άλλα κείμενα συλλεκτικού ενδιαφέροντος που διατίθονται ελεύθερα στο διαδίκτυο ή τα έχω σκανάρει από παλιά περιοδικά ή βιβλία εκτός πνευματικών δικαιωμάτων. Κυρίως έχουν χαρτονομισματικό προσανατολισμό, μιας και αυτό ειναι το άμεσο ενδιαφέρον μου.

Για όσους δεν το γνωρίζουν ήδη είναι το παρακάτω https://independent.academia.edu/fysikas/.Θελω να πιστευω οτι θα σας φανει χρησιμο

Α! ωραία, έχει πολύ πράμα για διάβασμα για τα ελληνικά τουλάχιστον... στο μεταξύ ξεκινάω και μαθήματα αγγλικών...  Κλάμα
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2643



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 06, 2021, 04:52:11 μμ »

Τα τελευταια χρόνια έχω συγκεντρώσει σε ένα site όσα άρθρα έχω γράψει ή πρόκειται να γράψω, μαζί με άλλα κείμενα συλλεκτικού ενδιαφέροντος που διατίθονται ελεύθερα στο διαδίκτυο ή τα έχω σκανάρει από παλιά περιοδικά ή βιβλία εκτός πνευματικών δικαιωμάτων. Κυρίως έχουν χαρτονομισματικό προσανατολισμό, μιας και αυτό ειναι το άμεσο ενδιαφέρον μου.

Για όσους δεν το γνωρίζουν ήδη είναι το παρακάτω https://independent.academia.edu/fysikas/.Θελω να πιστευω οτι θα σας φανει χρησιμο
Μπραβο Βαγγελη. Σ ευχαριστουμε πολυ. Θα προσπαθησω κ εγω να βρω δωρεαν οτι μπορω
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 904


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 28, 2021, 02:02:09 μμ »

Καλησπέρα .

Θα χρειαστώ βοήθεια .Όποιος μπορεί και έχει τεύχη του Συλλεκτικού Κόσμου και θέλει να μου τα δανείσει για να ανεβάσω άρθρα τους στο Στέκι,  ας μου στείλει π.μ.

Ευχαριστώ Κώστας.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2021, 02:03:16 μμ από sam_gr » Καταγράφηκε

warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 05, 2021, 10:18:14 μμ »

Τα τελευταια χρόνια έχω συγκεντρώσει σε ένα site όσα άρθρα έχω γράψει ή πρόκειται να γράψω, μαζί με άλλα κείμενα συλλεκτικού ενδιαφέροντος που διατίθονται ελεύθερα στο διαδίκτυο ή τα έχω σκανάρει από παλιά περιοδικά ή βιβλία εκτός πνευματικών δικαιωμάτων. Κυρίως έχουν χαρτονομισματικό προσανατολισμό, μιας και αυτό ειναι το άμεσο ενδιαφέρον μου.

Για όσους δεν το γνωρίζουν ήδη είναι το παρακάτω https://independent.academia.edu/fysikas/.Θελω να πιστευω οτι θα σας φανει χρησιμο
Ευχαριστώ πολύ για το link.
Θα είναι απίστευτα χρήσιμες πληροφορίες.
Συγχαρητήρια!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences