Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:34:35 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Έφτασε η ώρα του Μονακό!!!  (Αναγνώστηκε 23895 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chronos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 274


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 06, 2021, 09:38:19 μμ »

Εγώ πάντως από τις 11:00 πμ πήρα νούμερο 10.500-κάτι κι ακόμα περιμένω στην ουρά. Πριν τις 19:00 δεν το κόβω να μπαίνω. Και δεν ξέρω και τι θα βρω εκείνη την ώρα. Έχει γούστο να έχω χάσει όλη μου τη μέρα στον υπολογιστή standby και να μου πουν εξαντλήθηκε.

Τι ώρα είχα πει ότι θα έμπαινα, 19:00; Μπήκα 22:25 παρακαλώ! 11 ώρες και 25 λεπτά αναμονή στην ουρά, χωρίς να υπολογίζω την άλλη μια ώρα που είχα μπει νωρίτερα να περιμένω! Τέτοιο στήσιμο δεν είχα ξαναφάει στη ζωή μου!

Όμως κατάφερα και ψώνισα με την πρώτη. Μέσα σε δύο λεπτά το έβαλα στο καλάθι, έβαλα την κάρτα, έκανε αμέσως την χρέωση (το τσέκαρα και στην αναλυτική στην τράπεζα ότι είχε τραβήξει τα λεφτά), μου ήρθε και το επιβεβαιωτικό email απ' το site.

Νομίζω πάντως ότι φέτος η πώληση είναι σκέτη αποτυχία!
Καταγράφηκε
george2017
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 182


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 06, 2021, 10:04:05 μμ »

Νομίζω βγάζει ενα μήνυμα ότι η παραγγελία ήταν επιτυχής και ότι θα εμφανίζεται στο ιστορικό παραγγελιών σου.

Πράγματι έτσι είναι! Συνολικά και το πρωί και τώρα το βράδυ, για πάνω από μιάμιση ώρα μου κολλούσε και δεν ολοκλήρωνε την πληρωμή, αλλά τελικά τα κατάφερα.
Υποθέτω θα έχει δεχθεί μεγάλο φορτίο το σύστημα τους...
Καταγράφηκε
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 06, 2021, 10:22:05 μμ »

Chronos ήθελα να στο πω εκείνη την ώρα ότι θα βραδυάσει για να μπεις αλλά είπα να μην το γκαντεμιάσω. Καλορίζικο σε όσους το πήραν. Πάντως αν βγαίνουν 15000 κομμάτια και στην έναρξη έχουν 12000 άτομα , νομίζω ότι από του χρόνου θα αλλάξει το σύστημα. Απο αυτά τα 15 ξέρουμε πόσα πηγαίνουν σε εμπόρους?
Καταγράφηκε
chronos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 274


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 06, 2021, 10:53:20 μμ »

Chronos ήθελα να στο πω εκείνη την ώρα ότι θα βραδυάσει για να μπεις αλλά είπα να μην το γκαντεμιάσω. Καλορίζικο σε όσους το πήραν. Πάντως αν βγαίνουν 15000 κομμάτια και στην έναρξη έχουν 12000 άτομα , νομίζω ότι από του χρόνου θα αλλάξει το σύστημα. Απο αυτά τα 15 ξέρουμε πόσα πηγαίνουν σε εμπόρους?

Ευχαριστώ. Μπορεί τελικά το γεγονός ότι είχα πάρει ένα από τα τελευταία νούμερα, να είχε και την θετική του πλευρά. Πάντως δεν είναι φυσιολογική και αξιοπρεπής τόση αναμονή, εν έτει 2021, σε ένα eshop που υποτίθεται ότι έχει υψηλό κύρος, με την στήριξη της Κυβέρνησης ενός πλούσιου και προηγμένου κράτους! Οι σέρβερ τους είναι τρισάθλιοι και ενώ βγάζουν τόσα λεφτά, δεν εννοούν να κάνουν κάτι γι' αυτό!

Εγώ μάλλον είναι τυχερός ή κάνω κάτι που δεν κάνουν οι άλλοι (που δεν το νομίζω), καθώς δεν έχει τύχει ποτέ ως τώρα να αντιμετωπίσω πρόβλημα με την πληρωμή σε αυτό το site, όταν κυκλοφορούν το αναμνηστικό τους δίευρο. Παρόλα αυτά, διαβάζω ότι πάρα πολύς κόσμος σε όλες τις χώρες αντιμετωπίζει προβλήματα στο checkout και συχνά χάνει το νόμισμα, εδώ και χρόνια, το οποίο είναι εξοργηστικό! Φυσικά το γεγονός ότι εγώ έχω σταθεί τυχερός μέχρι τώρα, δεν σημαίνει ότι αυτό θα συνεχιστεί. Κάλλιστα μπορεί ο οποιοσδήποτε να πέσει σε μια από τις πάμπολλες λάθος στιγμές, που το σύστημά τους κρασάρει.

nerwnas αν εννοείς ότι θα αυξήσουν το τιράζ, πολύ αμφιβάλλω. Αυτή η κατάσταση κρατάει χρόνια. Ίσως όχι στο σημερινό χάλι (εξαιρουμένου, αν δεν απατώμαι, του 2015, που δεν είχαν το e-Queue, με αποτέλεσμα να συνεχίσει να το αγοράζει ο κόσμος μετά την εξάντλησή του, καθώς δεν είχαν προλάβει να το βγάλουν από το stock, οπότε μετά γύριζαν πίσω λεφτά), όμως πάντα έτσι ήταν. Και αυτοί, αντί να αυξήσουν το τιράζ, το έχουν μειώσει κιόλας! Τους ενδιαφέρει μόνο να ανεβαίνει η τιμή λόγω σπανιότητας. Είναι "μαγαζάκι" βλέπεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2021, 10:56:36 μμ από chronos » Καταγράφηκε
nerwnas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 177


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 06, 2021, 11:24:12 μμ »

Εννοω ότι αν μένουν 10.000 για συλλέκτες και παίρνουμε νούμερο 11.000 , παρακαλάμε το 10% των προηγούμενων να μην ολοκληρώσουν την συναλλαγή για να χωρεσουμε. Οπότε μπορεί να αλλάξει ο τρόπος διάθεσης. Για το μαγαζάκι που λες συμφωνώ. Στο ebay εξαφανίστηκαν όλες οι πωλήσεις κοντά στα 300€ και τώρα το πιο φθηνό είναι στα 370 περίπου μαζι με μεταφορικά.
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 07, 2021, 08:49:03 πμ »

οτι ναναι φετος, ενω ειναι sold out η ουρα δουλευει, λεω και εγω γιατι παει τοσο γρηγορα σε 2 ωρες μπηκα. αντε του χρονου πάλι.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 07, 2021, 11:58:36 πμ »

οτι ναναι φετος, ενω ειναι sold out η ουρα δουλευει, λεω και εγω γιατι παει τοσο γρηγορα σε 2 ωρες μπηκα. αντε του χρονου πάλι.

το νόμισμα είχε τελιεώσει απο της 18.00-19.00 η ώρα. Όσοι προλάβατε και πήρατε μετά, ήταν απο τις παραγγελίες
που δεν μπορέσαν να ολοκληρωθούν. Αυτούς που το σύστημα τους ''πέταγε έξω''.
Καλορίζικο σε όλους εμάς που καταφέραμε να το πάρουμε.

ΥΓ. μπήκα στις 9:30 μου έδωσε νούμερο 420 σε μισή ώρα είχα μπεί. Χωρίς καθυστέρηση κλπ προβλήματα.
     Ολοκλήρωσα αμέσως χωρίς παρατράγουδα. Σφαίρα!!  Το επόμενο που προσπάθησα.....δεν το πήρα ΠΟΤΕ!!!
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 07, 2021, 12:10:56 μμ »

Συγχαρητήρια!

Θα βάλεις και σε μας τους κοινούς θνητούς μια φωτογραφία, έστω κι από το site, να δω κι εγώ προς τι όλο το νταβαντουρι; 😉
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 07, 2021, 12:29:42 μμ »

Υπάρχει Δημήτρη στην αρχή του θέματος φωτό. Μετά απο 15 μέρες θα παραλάβουμε.
Για όσους μαζεύουμε δίευρα, ξέρουμε ότι αν δεν το πάρουμε τώρα, μετά θα πρέπει να πληρώσουμε
υπεραξία 100%!! Και κάθε χρόνος που περνά, πρόσθετε περί τα 50%
να φανταστείς ότι του 2016 έχει φτάσει 1000 ευρώ. Με ίδιο τιράζ. 15000 τμχ.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 07, 2021, 12:47:52 μμ »

Σ’ευχαριστω πολύ Μιχάλη.
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 07, 2021, 08:22:24 μμ »

οτι ναναι φετος, ενω ειναι sold out η ουρα δουλευει, λεω και εγω γιατι παει τοσο γρηγορα σε 2 ωρες μπηκα. αντε του χρονου πάλι.

το νόμισμα είχε τελιεώσει απο της 18.00-19.00 η ώρα. Όσοι προλάβατε και πήρατε μετά, ήταν απο τις παραγγελίες
που δεν μπορέσαν να ολοκληρωθούν. Αυτούς που το σύστημα τους ''πέταγε έξω''.
Καλορίζικο σε όλους εμάς που καταφέραμε να το πάρουμε.

ΥΓ. μπήκα στις 9:30 μου έδωσε νούμερο 420 σε μισή ώρα είχα μπεί. Χωρίς καθυστέρηση κλπ προβλήματα.
     Ολοκλήρωσα αμέσως χωρίς παρατράγουδα. Σφαίρα!!  Το επόμενο που προσπάθησα.....δεν το πήρα ΠΟΤΕ!!!

Μιχάλη μου, ήταν διαθέσιμο ακόμα και στις 4:00 τα ξημερώματα!

Βλέπεις, μπήκα για πλάκα -χωρίς ελπίδα επιτυχίας- στη σειρά αναμονής, χθες το απόγευμα στις 16:30. Πήρα αριθμό αναμονής κοντά 15.000 και φυσικά το ξέχασα.
Ξαναμπήκα από περιέργεια 3:00 περασμένες τη νύχτα και είδα πως ήμουν στο 1000 και κατέβαινα ολοταχώς! Στο επόμενο μισάωρο με έβαλε μέσα και εντελώς αναπάντεχα υπήρχε διαθέσιμο και το πήρα.

Από το πουθενά! Συμβαίνει κι έτσι..
Καταγράφηκε
chronos
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 274


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 07, 2021, 11:20:46 μμ »

οτι ναναι φετος, ενω ειναι sold out η ουρα δουλευει, λεω και εγω γιατι παει τοσο γρηγορα σε 2 ωρες μπηκα. αντε του χρονου πάλι.

το νόμισμα είχε τελιεώσει απο της 18.00-19.00 η ώρα. Όσοι προλάβατε και πήρατε μετά, ήταν απο τις παραγγελίες
που δεν μπορέσαν να ολοκληρωθούν. Αυτούς που το σύστημα τους ''πέταγε έξω''.
Καλορίζικο σε όλους εμάς που καταφέραμε να το πάρουμε.

ΥΓ. μπήκα στις 9:30 μου έδωσε νούμερο 420 σε μισή ώρα είχα μπεί. Χωρίς καθυστέρηση κλπ προβλήματα.
     Ολοκλήρωσα αμέσως χωρίς παρατράγουδα. Σφαίρα!!  Το επόμενο που προσπάθησα.....δεν το πήρα ΠΟΤΕ!!!

Μιχάλη μου, ήταν διαθέσιμο ακόμα και στις 4:00 τα ξημερώματα!

Βλέπεις, μπήκα για πλάκα -χωρίς ελπίδα επιτυχίας- στη σειρά αναμονής, χθες το απόγευμα στις 16:30. Πήρα αριθμό αναμονής κοντά 15.000 και φυσικά το ξέχασα.
Ξαναμπήκα από περιέργεια 3:00 περασμένες τη νύχτα και είδα πως ήμουν στο 1000 και κατέβαινα ολοταχώς! Στο επόμενο μισάωρο με έβαλε μέσα και εντελώς αναπάντεχα υπήρχε διαθέσιμο και το πήρα.

Από το πουθενά! Συμβαίνει κι έτσι..

Ακριβώς! Φέτος η αναμονή και η βραδύτητα στην εξυπηρέτηση χτύπησαν ρεκόρ! Εγώ στις 11:00 πμ πήρα νούμερο 10.500-κάτι. Η σειρά μου ήρθε στις 22:25! Περίμενα στην ουρά δηλαδή 11 ώρες και 25 λεπτά (προφανώς έφυγα με τον υπολογιστή ανοιχτό, πήγα για δουλειά, επέστρεψα σπίτι, έκανα άλλα πράγματα και μετά ήρθε η ώρα να με βάλει μέσα το σύστημα)! Το νόμισμα ήταν διαθέσιμο και μάλιστα το αγόρασα χωρίς προβλήματα, μέσα σε 2 λεπτά. Ο ρυθμός εξυπηρέτησης (ο ρυθμός δηλαδή ολοκληρωσης συναλλαγών) ήταν περίπου 13 πελάτες το λεπτό κατά τις ώρες αιχμής και έφτασε με το ζόρι γύρω στους 15 πελάτες το λεπτό το βράδυ. Με έναν απλό υπολιγισμό, προκύπτει ότι το νόμισμα εξαντλήθηκε όχι νωρίτερα από τις 3:00-4:00 πμ!

Οι λόγοι που η πώληση κράτησε φέτος 16-17 ώρες είναι ο τρισάθλιος σέρβερ που έχουν στο site τους και μάλλον οι τεχνικές ανεπάρκειες της τράπεζας με την οποία συνεργάζονται επίσης. Ούτως ή άλλως το site τους δεν σηκώνει μεγάλο αριθμό επισκεπτών ταυτόχρονα και επιπλέον το e-POS τους κρασάρει πολύ εύκολα, ενδεχομένως και με ευθύνη τής τράπεζας αποδέκτη που χρησιμοποιούν, γεγονός που εξανάγκαζε πολύ κόσμο να παραμένει μέσα μία ολόκληρη ώρα, μήπως καταφέρει να ολοκληρώσει την συναλλαγή, συχνά χωρίς αποτέλεσμα, μειώνοντας όμως ακόμα περισσότερο τον αριθμό των νέων επισκεπτών που το σύστημα άφηνε να μπουν μέσα.

Όλα αυτά οδήγησαν σε έναν ρυθμό εξυπηρέτησης που μετά βίας άγγιξε τους 13 πελάτες το λεπτό κατά τις ώρες αιχμής (αναφέρομαι στις ώρες αιχμής γενικώς των ηλεκτρονικών συναλλαγών, γιατί για το συχνό κρασάρισμα του e-POS πιθανώς να ευθύνεται και η τράπεζα με την οποία συνεργάζονται, παρουσιάζοντας προβλήματα στις ώρες που όλη η οικονομία δουλεύει). Το γεγονός ότι το βράδυ, που εξυπηρετήθηκα εγώ και τη νύχτα ο ρυθμός αυξήθηκε στους 15 πελάτες το λεπτό με πολύ λιγότερα κρασαρίσματα, αποτελεί ένδειξη ότι μάλλον φταίει και η τράπεζά τους, εκτός από το δικό τους εν γένει κακό site. Με άλλα λόγια, ήταν στραβό το κλίμα, το έφαγε κι ο γάιδαρος, όπως λένε και στο παλάτι τού Μόντε Κάρλο!   
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 08, 2021, 02:18:47 πμ »

Ταχύτητα χελώνας! Συμβαίνουν και στα καλύτερα πριγκηπάτα!
Το Grand Prix τους μάρανε..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2021, 02:21:00 πμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 08, 2021, 11:46:01 πμ »

To grand prix Μπάπμη το διοργανώνει η FIA με δικό της σχεδιασμό. Αυτοί απλά κλείνουν τους  δρόμους!!  Σαρκασμός
Να μην σου πώ και με αστυνομία της Γαλλίας, διότι αυτοί που έχουν,  φτάνουν ίσα ίσα για το παλάτι !! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 08, 2021, 12:28:07 μμ »

Πλην όμως την αίγλη του γεγονότος την εισπράτει το γενικώς αργόσχολο πριγκηπάτο..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences