Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 09:02:50 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 100δραχμα  (Αναγνώστηκε 4026 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΑΝΤΡΕΑΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 11, 2021, 11:28:05 πμ »

Καλησπέρα έχω στην κατοχή μου κάποια χαρτονομίσματα 100 δραχμών σε αρίστη κατάσταση θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει. Υ.Γ ευχαριστώ εκ τον πραότερων. https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik=6319a718f6&attid=0.1&permmsgid=msg-f:1704979816064219287&th=17a94e1bfdb7f897&view=att&disp=safe
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 11, 2021, 11:33:53 πμ από ΑΝΤΡΕΑΣ » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 11, 2021, 12:38:44 μμ »

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας.Για να μπορέσουμε να σου πούμε κάτι θα πρέπει να σηκώσεις μερικές φωτογραφίες καθαρές για να γίνει αξιολόγηση.
Εδώ θα διαβάσεις πως ανεβαίνουν οι φωτογραφίες
https://steki-syllekton.gr/index.php?topic=37761.0
Καταγράφηκε
ΑΝΤΡΕΑΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 11, 2021, 06:50:17 μμ »

Ευχαριστώ για τις συμβολές ανεβάζω νέα φωτογραφεία.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 12, 2021, 10:09:38 πμ »

Πόσα κομμάτια είναι? Φαίνεται να είναι πολλά (δεσμίδα) αν είναι ακυκλοφόρητα( έτσι φαίνονται) μπορεί
να πιάσουν και 30-40 και 50 ευρώ το ένα. Αν είναι κυκλοφορίας σε καλή κατάσταση, πιάνουν 10-15 ευρώ το ένα.
Οι τιμές που σου λέω είναι δική μου εκτίμηση και δεν έχω πολλές γνώσεις απο χαρτονόμισμα.
Αλλά επειδή κανείς δεν σου απαντάει, είπα να κάνω την αρχή. 

Μια συμβουλή: Μην τα πουλήσεις όλα μαζί, εκτός και έχεις μεγάλη ανάγκη.
Επίσης θέλω και εγώ ένα, αν αποφασίσεις να τα δώσεις.
Καταγράφηκε
ΑΝΤΡΕΑΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 12, 2021, 05:42:32 μμ »

Καλησπέρα είναι ακυκλοφόρητα έχω αρκετά και επίσης  κατάστημα στην Αθήνα μου δίνει 60-70 ευρώ το ένα   απλά πιστεύω ότι αξίζουν κάτι παραπάνω για αυτό και το ανέβασα εδώ. Μπορώ να διαθέσω 50 από αυτά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 12, 2021, 05:51:06 μμ από ΑΝΤΡΕΑΣ » Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 12, 2021, 06:16:59 μμ »

Πραγματικά σου εύχομαι να τα δώσεις όσο γίνετε καλύτερη τιμή.

ΥΓ. μπορείς να βγάλεις μία καλή φωτό απο ένα(μπρός -πίσω) και να ανεβάσεις μία δημοπρασία
εδώ, στο στέκι. Να πάρεις μία εκτίμηση τη έχεις. Διάλεξε ένα καλό. Ή βγάλτο σε προσφορά να δείς
πόσα θα πιάσει.  Κλείσιμο ματιού Στο λέω για σένα, να έχεις μία έξτρα άποψη.
Εγώ αυτό θα έκανα εφόσον μου δίνει το δικαίωμα το φόρουμ να το κάνω. Άλλωστε με ένα τμχ δεν
χάθηκε ο κόσμος!
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 13, 2021, 09:50:15 πμ »

Καλησπέρα είναι ακυκλοφόρητα έχω αρκετά και επίσης  κατάστημα στην Αθήνα μου δίνει 60-70 ευρώ το ένα   απλά πιστεύω ότι αξίζουν κάτι παραπάνω για αυτό και το ανέβασα εδώ. Μπορώ να διαθέσω 50 από αυτά.

Δεν αξίζουν και τόσο παραπάνω, αν σου δίνει €70 το κομματι, καλά είναι για 50 κομμάτια. Οποια υπεραξία μπορούν να έχουν θα φανεί αν και όταν πιστοποιηθούν. Ως έχουν ,ένα ένα, μπορεις να δώσεις και με €90-€100 αν είναι πραγματικά άψογα. Εγώ τα πρόλαβα αυτά τσιλικα με 3000 δρχ το κομματι, δλδ €9 λιανική. Και δεν είμαι τόσο μεγάλος, πίστεψε με. Εκτός κι αν ήταν του 1954 που όμως δεν είναι.
Καταγράφηκε
ΑΝΤΡΕΑΣ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 13, 2021, 06:57:17 μμ »

Καλησπέρα ναι φιλέ μου τόσα μου δίνει που τα είδε θεώρησα ότι για να δίνει 60-70 ευρώ το κατάστημα σιγουρά αξίζουν παραπάνω γιατί το μαγαζί δεν θέλει να βγάλει ? κάπου εκεί το σκεφτόμουν και εγώ 100-120 εύρω το ένα
σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες σας  αυτό για την πιστοποίηση πως μπορώ να το κάνω ποσό χρόνο θα πάρει μπορεί κάποιος να με διαφωτιστή τι κόστος έχει?
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 13, 2021, 09:27:40 μμ »

Δυστυχώς το κόστος πιστοποίησης κυμαίνεται από €27 έως και €35 ανάλογα σε ποιο σημείο της Ελλάδας ζεις και πως τα στέλνεις (μόνος σου ως μέλος, μέσω αντιπροσώπου κλπ). Το 100ρικο του 1955 λοιπόν που είναι ένα από τα 3 πλέον αγαπημένα μου Ελληνικά σχέδια, βρίσκεται σχετικά εύκολα σε δημοπρασίες σε PMG 66 epq που είναι στο περίπου όσο τέλειο γίνεται να είναι, πιστοποιημένο σε αυτό τον βαθμό (66 epq) γύρω στα €190-€200. Eνα βαθμό παρακάτω, 65 epq που εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω στο μάτι από το 66 epq, πέφτει στα €170….Αν δε χτυπήσει και 67αρι, τότε ακόμη καλύτερα, πας ψηλά,  αλλά είναι λίγο σαν το τζόκερ αυτό. Και άγγιζε τα όσο μπορεις λιγότερο , αν γίνεται καθόλου, χωρίς παρεξήγηση.

Απιστοποιητα στα €80-€90 στην κατάσταση που είναι, θα σου αγόραζα κι εγώ δυο τρία αν με περίμενες να γυρίσω σε 8-9 μέρες και σίγουρα θα υπάρξουν κι άλλοι ενδιαφερόμενοι, αλλά 50 η 40 αγοραστές συγχρόνως δύσκολα. Αν έχεις την πολυτέλεια περιμένεις, αν όχι δώσε ότι μπορεις σε λιανική η με μικρή έκπτωση για πάνω από 2 κομμάτια, κι αν ακόμη σ’ενδιαφερει πουλάς και στον εμπορο κάποια. Εσυ θα κρίνεις. Μόλις γυρίσω πάντως εγώ θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences