Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:20:25 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε ή όχι  
Ναι
Οχι
Ναι αλλά μόνο για λίρες
Ναι αλλά μόνο για αργυρά bullion

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πρόταση από τον προτασακια 😇  (Αναγνώστηκε 23954 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 08, 2021, 09:28:57 μμ »

Έλα βρε Μιχάλη να σου φρεσκάρω λίγο την μνήμη σου;


Nαι αλλά μην μένετε σε κάτι που είπε κάποιος και διαφωνείτε και καλά κάνετε και συμφωνώ μαζί σας γιαυτό είπα στην αρχή της ανάρτησης μου ας ορίσει ο καθένας πως αυτοχαρακτηρίζεται δεν με πολυενδιαφέρει αυτό δικαίωμα του δεν το σχολιάζω. Το νόημα της ανάρτησης ήταν και είναι οτι εδώ κυριαρχούν οι επενδυτές και εμποροσυλλέκτες επενδυτικού χρυσού. Πρέπει να κάνετε και εσείς κάτι για να αλλάξει αυτό οχι μόνο να διαφωνείτε.

Ανεβάστε λοιπόν κομμάτια και ας είναι 50λεπτο του Παύλου au58, γράψτε μια μικρή ιστοριούλα πως το αποκτήσατε τι τραβήξατε να το αποκτήσετε, τι σας ελκύει ή τι δεν σας αρέσει κάτι ίσως που να σχετίζεται με τη διαδικασία κοπής, μήτρες, τιράζ σφάλματα που ίσως υπάρχουν, ποικιλίες οτιδήποτε γνωρίζετε. Ετσι όλο και κάποιος θα γράψει κάτι παραπάνω, κάποιος θα εμπνευστεί και θα μας πει κάτι ακόμα, κάποιος θα αποφασίσει να ανεβάσει κάτι διαφορετικό κλπ και ούτω καθεξής. Ετσι θα ανέβει το Στέκι. Προσωπικά έκανα μια αρχή σήμερα. Μη ακούτε εμένα όμως πάρτε σαν παράδειγμα τον Panagiotis Thess. ή τον Thaler.

Κανένας ποτέ δεν θα γράψει για όλα και κανένας ποτέ δεν τα ξέρει όλα, αλλά μια τέτοια συμμετοχή είναι κίνητρο για πολλούς που τώρα είναι στο περιθώριο άτολμοι.

Δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχει αλλά αν δεν δοκιμάσουμε δεν θα γίνει σίγουρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2021, 09:32:40 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 08, 2021, 09:34:00 μμ »

Ποιανού λόγια είναι αυτά και σε ποιο νήμα είναι (που είχες λάβει και εσυ μέρος) μόλις ένα χρόνο πριν. Και τι έγινε από τότε;
Εδώ είναι Μιχάλη:

https://steki-syllekton.gr/index.php?topic=45947.0

Το σήκωσα εγώ το θέμα Μιχάλη αλλά έκτοτε δεν... Μην ρωτάς τώρα γιατί και πως. Επομένως εγώ προσωπικά τουλάχιστον θεωρώ πως έχω δικαίωμα να σηκώσω και αυτό που σήκωσα εδώ.
Θα το αφήσω όπως είπες και εσυ να ακούσουμε τον κόσμο όποιον θέλει δηλαδή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2021, 09:40:21 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Dikastis_Dread
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:53:00 πμ »

Καλησπέρα σε όλους,
για να έχουμε μία ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα θα προσπαθήσω να σας εξηγήσω γρήγορα τι συμβαίνει.Όταν κάποιος σηκώσει μια πώληση έχει το δικαίωμα να την ξαναφέρει στην επικαιρότητα(πάνω πάνω στις πωλήσεις)μετά απο 7 ημέρες.Δηλαδή δεν μπορεί αυτές τις 7 ημέρες να αναπροσαρμόσει την τιμή γιατί δεν μπορεί να γράψει τίποτα στην πώληση.Αν κάποιος λοιπόν στην αρχική του πώληση βάλει πχ 10 ευρώ μετά απο μία βδομάδα πιθανόν η τιμή αυτή να έχει μεταβληθεί είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω.
Παρακολουθούμε το θέμα με προσοχή.

Θα στο κάνω πιο απλό. Όταν κάποιος ανεβάζει μια λίρα σήμερα και την πουλάει σπότ 366€ και σε 1 βδομάδα που θα χει αλλάξει το σπότ και θα χει πάει πχ 380€ ή θα χει πάει 340€ έχει νόημα ν'αλλάξει και την τιμή?? Το 366 του έκανε ας την δώσει τόσο. Πρέπει να την δώσει 380? Ας ακυρώσει την πώληση. Ν'αναλάβει ρίσκο φίλε μου και ο πωλητής όχι μόνο ο αγοραστής. Και αν η τιμή πέσει ας ακυρώσει την πώληση. Άλλωστε επειδή κάποιος σε ένα φόρουμ ανεβάζει ή στο ίντερνετ γενικά ανεβάζει κάποιος μια τιμή πώλησης είναι θέσφατη? Είναι αδιαπραγμάτευτη? Όχι βέβαια . Δέν μπορεί ο ενδιαφερόμενος να του προτείνει τιμή αγοράς που θέλει στα πριβέ μηνύματα? Μπορεί. Άρα τι νόημα έχει όλο αυτό?  Είναι τραπεζικό κατάστημα εδώ μέσα? Είναι μαγαζί συγκεκριμένο με τιμολόγιο και αποδείξη λιανικής? Δέν νομίζω . Άρα έχει δικαίωμα ο καθένας σε οποιαδήποτε πώληση είτε λίρας είτε λιρέτας είτε οτιδήποτε να του πεί του πωλητή δίνω τόσα θές? Καλώς. Δέν θές? Ψάχνω αλλού. Όπου συμφωνήσω. Τα πάντα είναι θέμα συμφωνίας τιμής όπως είπα και στην αρχική τοποθέτηση. Άλλωστε όπως είπε και πολύ σωστά ένας φίλος παραπάνω κανείς δεν αγοράζει λίρες σπότ. Όλοι αγοράζουν με άνοιγμα κέρδους τιμής. Πρέπει ντε και καλά να πωλούνται εδώ μέσα σπότ? Δηλαδή να πηγαίνει ο άλλος στο facebook να προτείνει τιμή αγοράς 350 σήμερα και να μου έρχεται στο στέκι συλλεκτών να τεκμαίρεται την τιμή σπότ των 366€? Όχι φίλε μου . Δέν πάει έτσι.Ν'αναλάβει και ο πωλητής να μπεί στο παιχνίδι του παζαριού και της συμφωνίας και του ρίσκου. Δέν υπάρχει πώληση εκ του ασφαλούς. Υπάρχει συμφωνία μεταξύ αγοραστή και πωλητή που είτε καταλήγει και γίνεται το deal είτε όχι και καλή καρδιά. Έτσι είναι το εμπόριο. Τι να κάνουμε τώρα? Να επιβάλλουμε το σπότ στο στέκι συλλεκτών σε λίρες και ασημένιες ουγγιές ντε και καλά επειδή βολεύει τον gkounto και τον κάθε gkounto? 
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 09, 2021, 09:48:18 πμ »

Δεν εχει να κανει με το τι θεωρουμε σωστο, λαθος, εμπορικο, ρισκο κλπ, αλλα με το αν ειναι λογικο.

Απορω γιατι συζηταμε... Λογικοτατη προταση... νομιζω οτι πρεπει να εφαρμοστει χτες.

ΥΓ Κατα τη γνωμη μου, η λογικη δεν πρεπει να μπαινει σε διαδικασια ψηφοφοριας.
Αν κατι ειναι λογικο, λογικο ειναι να το εφαρμοσουμε.
Ειναι επανασταση η εφαρμογη του αυτονοητου ;; ... Υπαρχει λογικη στο παραλογο ;;
Η αποσταση απο το μηδεν μεχρι το ενα ειναι απειρη, απο το ενα στο δυο ειναι ενα !!!
Λογο -παιγνια -παγιδες -θεραπειες -διαρροια !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2021, 09:55:37 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
delapoupougia
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 09, 2021, 10:10:03 πμ »

Έχω 2000 ρίζες ελιές αλλά δεν βγαίνω με τα εργατικά, να επαναφέρουμε τη δουλεία? Μα φυσικά!! λογικότατη πρόταση!!!
Έχουν πέσει αναδουλειές βλέπω και δεν την παλεύετε κάστανο.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 09, 2021, 10:18:54 πμ »

Απο αυτα που λες, ειμαι σιγουρος οτι καπου εχεις και ενα τραπεζι που εχει 4 ποδια... προσεχε γιατι και το λιονταρι εχει 4 ποδια και μπορει να σου επιτεθει το τραπεζι. Ασφαλως αστειευομαι.

Αλλο η λογικη και αλλο η σοφιστεια. Ειναι θεματα που λυθηκαν περιπου πριν 2400 χρονια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2021, 10:31:49 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
delapoupougia
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 09, 2021, 10:27:58 πμ »

ακριβώς, και ερχεστε μετά απο 2400 χρόνια 5 έξυπνοι να μας τρελάνετε τελείως, γιατί σας έχουν μειωθεί τα έσοδα. Μα πολύ λογικό!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2021, 10:30:42 πμ από delapoupougia » Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 09, 2021, 10:36:00 πμ »

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι προτεινει ο Γιωργος.

Πιστευεις οτι αν μπει μια πωληση για μια λιρα στα 350 ευρω και την επομενη λογω της ανοδου του χρυσου κανει 400 θα την αγορασεις στα 350 ευρω ;;

Αυτο ειναι που κοιτατε και χανετε την ουσια.

Αρχικα αν πιστευεις οτι η αγορα δεν προσαρμοζεται, ουτως ή αλλως, απλα ενημερωνω οτι η λιρα, την επομενη ημερα, θα πωλειται 400 ευρω, ασχετως αν στην πωληση γραφει 350. Γιατι πολυ απλα, η λιρα των 350 ευρω εχει πουληθει κι αν θελεις αλλη λιρα την αγοραζεις 400 ευρω.

Η ουσια λοιπον ειναι να ξερει ο αγοραστης την τιμη που πωλειται εκεινη τη στιγμη.
Και αυτο ειναι λογικο και καλο για τους αγοραστες.

ΥΓ Μη μου πεις οτι στο 90% των αγορων σου απο καταστηματα πληρωσες οτι εγραφε το ταμπελακι. Η αγορα ουτως η αλλως προσαρμοζεται μονη της. Καλο ειναι αυτη η προσαρμογη να ειναι ορατη απο τους αγοραστες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2021, 10:40:47 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
delapoupougia
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 09, 2021, 10:52:07 πμ »

Ξερεις, η λιρα δεν ανεβαινει μονο, αλλα και πεφτει, αμα αντι να παει 400 πεσει στα 300 θα μου δωσεις τη διαφορα?? η' εκει θα θυμηθεις οτι καναμε συμφωνια στα 350.
Και αν δεις εσυ ανοδικη ταση, και  μου την καθυστερεις να τη στελεις εσκεμενα προς δικο σου οφελος, ειναι λογικοτατο να φανταστω?
Δεν αγοραζω πλεον απο Ελληνικα καταστηματα, βλεπεις δεν καταδεχονται παζαρια, και μου αφηνουν παντα οτι λεει το ταμπελακι, για αυτο και εγω δεν τους χαλαω χατηρι, τους τα αφηνω να τα βλεπουν
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2021, 10:54:57 πμ από delapoupougia » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 09, 2021, 10:58:47 πμ »

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι προτεινει ο Γιωργος.

Πιστευεις οτι αν μπει μια πωληση για μια λιρα στα 350 ευρω και την επομενη λογω της ανοδου του χρυσου κανει 400 θα την αγορασεις στα 350 ευρω ;;

Αυτο ειναι που κοιτατε και χανετε τ ;Dην ουσια.

Αρχικα αν πιστευεις οτι η αγορα δεν προσαρμοζεται, ουτως ή αλλως, απλα ενημερωνω οτι η λιρα, την επομενη ημερα, θα πωλειται 400 ευρω, ασχετως αν στην πωληση γραφει 350. Γιατι πολυ απλα, η λιρα των 350 ευρω εχει πουληθει κι αν θελεις αλλη λιρα την αγοραζεις 400 ευρω.

Η ουσια λοιπον ειναι να ξερει ο αγοραστης την τιμη που πωλειται εκεινη τη στιγμη.
Και αυτο ειναι λογικο και καλο για τους αγοραστες.

ΥΓ Μη μου πεις οτι στο 90% των αγορων σου απο καταστηματα πληρωσες οτι εγραφε το ταμπελακι. Η αγορα ουτως η αλλως προσαρμοζεται μονη της. Καλο ειναι αυτη η προσαρμογη να ειναι ορατη απο τους αγοραστες.


Ουτε εγω εχω καταλαβει τι ζητα και πως ακριβως θα γινει αυτο.

Κατα τα αλλα αν μας διαβαζουν εξωσχολικοι  θα γινουμε συλλεκτικες ρομπες

Καταγράφηκε
Dikastis_Dread
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 09, 2021, 11:00:38 πμ »

Μαλλον δεν εχεις καταλαβει τι προτεινει ο Γιωργος.

Πιστευεις οτι αν μπει μια πωληση για μια λιρα στα 350 ευρω και την επομενη λογω της ανοδου του χρυσου κανει 400 θα την αγορασεις στα 350 ευρω ;;

Αυτο ειναι που κοιτατε και χανετε την ουσια.

Αρχικα αν πιστευεις οτι η αγορα δεν προσαρμοζεται, ουτως ή αλλως, απλα ενημερωνω οτι η λιρα, την επομενη ημερα, θα πωλειται 400 ευρω, ασχετως αν στην πωληση γραφει 350. Γιατι πολυ απλα, η λιρα των 350 ευρω εχει πουληθει κι αν θελεις αλλη λιρα την αγοραζεις 400 ευρω.

Η ουσια λοιπον ειναι να ξερει ο αγοραστης την τιμη που πωλειται εκεινη τη στιγμη.
Και αυτο ειναι λογικο και καλο για τους αγοραστες.

ΥΓ Μη μου πεις οτι στο 90% των αγορων σου απο καταστηματα πληρωσες οτι εγραφε το ταμπελακι. Η αγορα ουτως η αλλως προσαρμοζεται μονη της. Καλο ειναι αυτη η προσαρμογη να ειναι ορατη απο τους αγοραστες.

Ο αγοραστής φίλε μου έτσι κι αλλιώς ξέρει πόσο πάει και ο χρυσός κάθε μέρα και η λίρα. Δέν κατέβηκε από τα βουνά. Ειδικά ο κάθε συμφορουμίτης σου εδώ μέσα που έχει ανοίξει 5 με 10 ιστοσελίδες πρίν μπεί και έχει ενημερωθεί εκτενέστατα! Όταν θ'αγοράσει όμως θα πιέσει να ψωνίσει στην τιμή που επιθυμεί. Θα τον δεσμεύσει το σπότ ? Ή νομίζεις ότι δεν έχει δικαίωμα να προτείνει στον πωλητή ότι τιμή θέλει? Εγώ προτείνω να μη βάζει καν τιμή στις λίρες και στις ουγγιές ο πωλητής . Να δέχεται προσφορές και αν του κάνουν να πουλάει αν δεν του κάνουν να ψάχνει αλλού αγοραστές. Έτσι πάει το παιχνίδι. Άλλωστε μιλάμε τόσες μέρες εδώ για σπότ. Δεν μιλάμε λοιπόν για τις συλλεκτικές λίρες των 450€ ή των 500€ μιλάμε για τις λίρες που τις βλέπουμε σαν μέταλλο όχι σαν νόμισμα. Ας τις βγάζει ο κάθε πωλητής και να λέει διαθέτω 10 κομμάτια. Δέχομαι προσφορές και τελειώνει εκεί η υπόθεση. Εφόσον δεν θέλει να δεσμεύεται ο πωλητής στην τιμή που θα πουλήσει μιας και φοβάται τα εβδομαδιαία ανεβοκατεβάσματα να δέχεται προσφορές. Απλά είναι τα πράγματα.
Καταγράφηκε
Dikastis_Dread
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 09, 2021, 11:07:38 πμ »

Στο Facebook έχω δεί πολλούς εμπόρους και με μαγαζί ακόμα ν'ανεβάζουν λίρες σε μια τιμή και μετά από 4 μέρες που ανέβηκε ο χρυσός να λένε όταν εκδηλώνεις ενδιαφέρον άκυρη η πώληση. Αυτό τους κάνει αξιόπιστους εμπόρους?  Μα εφόσον κέρδισαν στα 365 πρίν 4 μέρες δεν θα κερδίσουν και σήμερα? Α μεγαλύτερο κέρδος ε? Όχι φίλε μου δεν πάει έτσι.... Γεμίσαμε μονοφαγάδες στο ίντερνετ γι αυτό και ο συλλεκτισμός πήγε κατά διαόλου στην Ελλάδα...

Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 09, 2021, 11:27:15 πμ »

Στην αρχή όταν διάβασα το (1o) ποστ του Dikastis.....είπα μπα μάλλον τυχαίο είναι άστο δεν πειράζει. Μετά από λίγο και δεύτερο σχεδόν ίδιας αγένειας και επίθεσης (και αυτό το 1ο ποστ) από κάποιον delapoupou...προβληματίστηκα αλλά είπα πάλι άστο θα δούμε. Σήμερα διαβάζοντας τα νέα τους μηνύματα δεν έχω την παραμικρή πλέον αμφιβολία ότι πρόκειται για το ίδιο άτομο. Ποιος κάνει εγγραφή σε ένα φόρουμ και τα πρώτα του ποστ (και μοναδικά δεν έχουν άλλα) στάζουν δηλητήριο εις βάρος ενός ανθρώπου όταν δεν τον γνωρίζουν? Ποιος παραποιεί τα γραφόμενα όπως τον βολεύει και επιτίθεται σε βάρος ενός παλιού μέλους με τέτοιο μένος που θα ζήλευε ακόμη και ένας μαφιόζος?
Μα ποιος άλλος από τον γνωστό και μη εξαιρετέο που έχει εκδιωχθεί από όλα τα φόρουμ και από όλες τις ομάδες του Facebook. Και η μόνη του δουλειά να ξερνάει δηλητήριο εις βάρος ανθρώπων που τον έχουν μπλοκάρει από παντού γιατί νομίζει ότι αυτός τα ξέρει όλα και είναι αυθεντία.

Σας τον παραδίδω Κύριοι συντονιστές....ξέρετε ποιος είναι. Αναρωτιέμαι πόσο δηλητήριο ακόμη θα στάξει μέχρι κάποιος να κάνει κάτι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2021, 11:32:09 πμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 09, 2021, 12:28:45 μμ »

Έλα βρε Μιχάλη να σου φρεσκάρω λίγο την μνήμη σου;


Nαι αλλά μην μένετε σε κάτι που είπε κάποιος και διαφωνείτε και καλά κάνετε και συμφωνώ μαζί σας γιαυτό είπα στην αρχή της ανάρτησης μου ας ορίσει ο καθένας πως αυτοχαρακτηρίζεται δεν με πολυενδιαφέρει αυτό δικαίωμα του δεν το σχολιάζω. Το νόημα της ανάρτησης ήταν και είναι οτι εδώ κυριαρχούν οι επενδυτές και εμποροσυλλέκτες επενδυτικού χρυσού. Πρέπει να κάνετε και εσείς κάτι για να αλλάξει αυτό οχι μόνο να διαφωνείτε.

Ανεβάστε λοιπόν κομμάτια και ας είναι 50λεπτο του Παύλου au58, γράψτε μια μικρή ιστοριούλα πως το αποκτήσατε τι τραβήξατε να το αποκτήσετε, τι σας ελκύει ή τι δεν σας αρέσει κάτι ίσως που να σχετίζεται με τη διαδικασία κοπής, μήτρες, τιράζ σφάλματα που ίσως υπάρχουν, ποικιλίες οτιδήποτε γνωρίζετε. Ετσι όλο και κάποιος θα γράψει κάτι παραπάνω, κάποιος θα εμπνευστεί και θα μας πει κάτι ακόμα, κάποιος θα αποφασίσει να ανεβάσει κάτι διαφορετικό κλπ και ούτω καθεξής. Ετσι θα ανέβει το Στέκι. Προσωπικά έκανα μια αρχή σήμερα. Μη ακούτε εμένα όμως πάρτε σαν παράδειγμα τον Panagiotis Thess. ή τον Thaler.

Κανένας ποτέ δεν θα γράψει για όλα και κανένας ποτέ δεν τα ξέρει όλα, αλλά μια τέτοια συμμετοχή είναι κίνητρο για πολλούς που τώρα είναι στο περιθώριο άτολμοι.

Δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχει αλλά αν δεν δοκιμάσουμε δεν θα γίνει σίγουρα.

Γιώργο δε νομίζω να υπάρχει κάποιος να αμφισβητήσει την προσπάθεια σου στην προώθηση του συλλεκτισμού.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 09, 2021, 12:29:50 μμ »

Έχω 2000 ρίζες ελιές αλλά δεν βγαίνω με τα εργατικά, να επαναφέρουμε τη δουλεία? Μα φυσικά!! λογικότατη πρόταση!!!
Έχουν πέσει αναδουλειές βλέπω και δεν την παλεύετε κάστανο.
Άσχετο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences