Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:11:13 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε ή όχι  
Ναι
Οχι
Ναι αλλά μόνο για λίρες
Ναι αλλά μόνο για αργυρά bullion

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πρόταση από τον προτασακια 😇  (Αναγνώστηκε 23959 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 07, 2021, 09:08:09 πμ »

Καλημέρα.....μια απλή αναφορά άσχετη,προς το θέμα της ψηφοφορίας,απλά για να μπουν τα πράγματα στη θέση τους , γιατί κύριε Γιώργο στρέφεστε περί δικαίων και αδίκων (είμαι σίγουρος ότι γίνεται χωρίς σκοπιμότητα,αλλά από παρορμητισμο)......η αγγελία από άλλο μέλος που αναφέρεται,δεν συνεχίστηκε κανονικά και ολοκληρώθηκε,αλλά εγώ ο ίδιος την διέγραψα,αφού εξήγησα σε πμ στο μέλος που την ανέβασε το τι ισχύει με τους όρους....
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 07, 2021, 09:34:30 πμ »

Περί δικαίων και αδίκων;  Δεν έκανα κανένα χαρακτηρισμό εγώ. Το ανέφερα σαν παράδειγμα μάλιστα πολύ εκ των υστέρων και αφού έχει διαγραφεί η πώληση. Είμαι  σίγουρος ότι δεν έγινε έτσι γιατί θυμάμαι ότι γράφτηκε λίρες τέλος να κλειδώσει ή κάτι τέτοιο αλλά εντάξει δεν πειράζει.
Συγγνώμη αν σας αδίκησα. Άλλωστε δεν το έγραψα για να παραπονεθώ το έγραψα γιατί από αυτό και από την δική μου αγγελία πήρα την αφορμή.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 07, 2021, 01:39:30 μμ »

Αγαπητοι μου , αν υπηρχε μια ελαστικοτητα στα ορια οχι καν του δικαιου αλλα της απλης λογικης ως προς τους ορους ισως δεν χρειαζονταν καν αυτο το θεμα.
Γιατι να κανουμε δυσκολη την ζωη μας ενω θα μπορουσε να συμβει το αυτονοητο.
Το να εχει δηλαδη δικαιωμα ο πωλητης να αναπροσαρμωσει την τιμη οποτε επιθυμει, ωστε να μην αδικειται απο την ανοδο του μεταλου.
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 08, 2021, 02:49:43 πμ »

Πάντως εγώ δεν μίλησα ούτε για online trading platforms (?) ούτε για αυτοματοποιημένα συστήματα για (+Χ%) ούτε τίποτα από αυτά. Αυτά εσείς τα φανταστήκατε. Μίλησα για τιμή spot. Simple.
Έχω πάει σε 300 εκθέσεις στο εξωτερικό, έχω συνδιαλλαγεί με 300 εμπόρους, έχω πουλήσει και αγοράσει λίρες (αλλά και ασημένιες ουγγιες) 300 φορές. Όλες οι συναλλαγές ήταν του στυλ spot+... Ούτε μια φορά μα ούτε μια δεν υπήρξε ποτέ το παραμικρό με κανέναν, και ποτέ κανείς δεν αμφισβήτησε την τιμή spot.

συμφωνω. εγω το ανεφερα το αυτοματοποιημενο +Χ%. αυτο σκεφτομουν ως μονη λυση και οχι μονο για το θεμα εδω, αλλα και για πολλα αλλα προβληματα. αλλιως το θεμα που ειναι εδω προς ψηφοφορια το χουμε ξανασυζητησει και εδω (μαζι με τις ηδη υπαρχουσες λυσεις απο τη μερια του πωλητη) και στη συντονιστικη, απο διαφορες μεριες. και σε πιστευω οτι δεν συναντησες προβλημα ποτε στις συναλλαγες σου. παρ ολ αυτα ειμαι σιγουρος οτι εδω θα δημιουργηθει προβλημα αν δεν κλειδωνει αυτοματα η τιμη.

τεσπά, η γνωμη μου αυτη ειναι, η λυση που προτεινεται θα επηρεασει αρνητικα το χαρακτηρα του σάιτ μας.

ΥΓ: απλα απαντησα, γτ πιστευα πηγαινε και προς τα μενα αυτη η προταση. θα ηθελα να ακουστουν αποψεις αλλων στη συνεχεια.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 08, 2021, 10:51:24 πμ »

Πάντως εγώ δεν μίλησα ούτε για online trading platforms (?) ούτε για αυτοματοποιημένα συστήματα για (+Χ%) ούτε τίποτα από αυτά. Αυτά εσείς τα φανταστήκατε. Μίλησα για τιμή spot. Simple.
Έχω πάει σε 300 εκθέσεις στο εξωτερικό, έχω συνδιαλλαγεί με 300 εμπόρους, έχω πουλήσει και αγοράσει λίρες (αλλά και ασημένιες ουγγιες) 300 φορές. Όλες οι συναλλαγές ήταν του στυλ spot+... Ούτε μια φορά μα ούτε μια δεν υπήρξε ποτέ το παραμικρό με κανέναν, και ποτέ κανείς δεν αμφισβήτησε την τιμή spot.
Η αγγελία που είχα βάλει την είχα βάλει ταυτόχρονα και στο Συλλεκτικό Στέκι (υπάρχει και είναι ορατή ακόμη). Κανείς δεν έφερε αντίρρηση. Την είχα και στο Facebook (όπως έχουν και δεκάδες άλλοι) κανείς δεν ανακάλυψε κανένα πρόβλημα ποτέ.
Και στο κάτω κάτω έγραψα τιμή spot αρα έγραψα τιμή δεν την έκρυψα. Αν αυτή αλλάζει αυτό δεν είναι δικό μου πρόβλημα αλλά τέλος πάντων δεν είχα και δεν έχω διάθεση να το συνεχίσω αντίθετα δικαίωσα τον συντονιστή που μου είπε «αυτό δεν γίνεται γράψε τιμή».
Ταυτόχρονα με την δική μου υπήρχε και μια άλλη που έλεγε «πωλούνται λίρες προς 370 ή 380 η μια, δεν θυμάμαι ακριβώς, προφανέστατα καταστρατηγώντας τους όρους πωλήσεων που το απαγορεύουν αυτό. Δεν είπα τίποτα 1ον γιατί δεν με αφορούσε τι έκανε κάποιος άλλος και 2ον γιατί δεν έχω την νοοτροπία «να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα» αφού μου κατέβασαν την δική μου να κατεβάσω και εγώ του άλλου δηλαδή. Η αγγελία συνεχίστηκε κανονικά και μάλιστα ολοκληρώθηκε μετά λίγες ημέρες και κλείδωσε «πουλήθηκαν».
Αυτά τα δυο περιστατικά μου έδωσαν την έμπνευση να σας προτείνω αυτό που προτείνω εδώ.
Τώρα σε ο,τι αφορά προβλήματα μεταξύ των μελών με αυτή την διαδικασία. Αλήθεια τώρα; Μα και στις πωλήσεις αλλά και στις δημοπρασίες και προσφορές έχουν υπάρξει  προβλήματα και τριβές κανείς δεν είπε καταργήστε τις.
Λοιπόν συνεχίζεται η ψηφοφορία μόνο μια (φιλική εννοείται) υπενθύμιση για όποιον νοιάζεται. Ψηφίζοντας ΟΧΙ στερείτε από κάποιον που το θέλει, αυτό που εσείς δεν θα χρησιμοποιήσετε ποτέ και το κάνετε για λόγους που μόνο εσείς ξέρετε (προφανώς άθελα σας δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο).
Άλλωστε ακόμη και έτσι είπαμε άτυπη είναι η ψηφοφορία. Οι συντονιστές έχουν τον τελικό λόγο.
Ευχαριστώ την καλημέρα μου σε όλους.

+10
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 08, 2021, 11:11:19 πμ »


τεσπά, η γνωμη μου αυτη ειναι, η λυση που προτεινεται θα επηρεασει αρνητικα το χαρακτηρα του σάιτ μας.

ΥΓ: απλα απαντησα, γτ πιστευα πηγαινε και προς τα μενα αυτη η προταση. θα ηθελα να ακουστουν αποψεις αλλων στη συνεχεια.


Δεν καταλαβαίνω γιατί θα επηρεάσει αρνητικά το φορουμ, ποσο μάλλον εάν ο πωλητής δώσει την τιμή σποτ (στο σύνολο του βάρους, δηλαδή την τιμή του νομίσματος την ώρα που βάζει την αγγελία) και απλά αναφέρει, ότι τυχον μικρό διακυμάνσεις (που μπορεί και να είναι υπέρ του αγοραστή) στην τιμή spot του μετάλλου θα επηρεάσει και την τιμή του/των νομισματων.

Για δε αποφυγή πάσης παρεξήγησης, θα πρότεινα ένα κοινό website, αποδεκτό και από το φορουμ (δηλαδή τον ιδιοκτήτη και τους διαχειριστές του) αλλά και τα απλά μέλη του , ώστε να μπορεί ο καθένας να ελέγξει την τιμή πώλησης ,υπολογίζοντας την και ο ίδιος.

Ας μην κρυβόμαστε, υπάρχουν διάφοροι μικροέμποροι λιρων, που κοιτάζουν να βγάλουν €3-€5 ανα κομματι, εχοντας τις αγοράσει από κάποιο μαγαζι της Αθήνας , επιβαρύνοντας έτσι τα μέλη της επαρχίας. Αυτό που προτείνει ο gkounto είναι σαφώς τιμιότερο και σωστότερο κατά την άποψη μου, μιλώντας πάντα μόνον για λίρες και ότι τυχον άλλο νόμισμα πουλιεται σε τιμή spot του πολύτιμου μετάλλου που περιέχει, χωρίς επιπλέον συλλεκτική αξία (πχ το πεντολιρο έχει, άρα είναι στο χέρι του πωλητή αν θέλει να το δώσει σε τιμή σποτ η σε τιμή με μια υπεραξία).

Εδώ ο Stack’s κάνει εδώ και 15 μήνες δημοπρασίες έτσι, ορίζει (κλειδώνει) μια τιμή σποτ λίγη ώρα πριν την έναρξη και μετά δημοπρατούνται τα νομίσματα, μερικα από τα οποία είναι πιο δημοφιλή και φέρνουν πχ 103.7% της τιμής spot. Αυτό είναι λίγο μπέρδεμα για ένα φορουμ, εμείς μόνον για την καθαρή αξία του μετάλλου μιλάμε.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 08, 2021, 02:11:02 μμ »

Εγω αισθανομαι χαζος  διοτι δεν καταλαβαινω για ποιο πραγμα μιλαμε.
Την τιμη spot μεταλου την βρισκει ευκολοτατα οποιος ενδιαφερεται με ενα γκουγκλαρισμα.
Αυτο τι σχεση εχει με την πωληση λιρων, αφου αυτες δεν πωλουνται σε τιμη spot!
Στις τρουπιες αναφερεστε? Σαρκασμός
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 08, 2021, 02:14:47 μμ »

Δε βαριεσαι...
Αντε καλη συνεχεια, καλο καλοκαιρι σε ολους!
Καταγράφηκε
Dikastis_Dread
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 08, 2021, 03:00:11 μμ »

Λοιπόν με αφορμή μια δημοσίευση μου στις πωλήσεις όπου ζήτησα η τιμή των λιρών (που πουλούσα) να κυμαίνεται καθημερινά ανάλογα με την διακύμανση  του χρυσού που δεν έγινε αποδεκτή (και σωστά με τα ως τώρα γνωστά  στους όρους  των πωλήσεων) έχω να προτείνω αυτό να αλλάξει.
Να δίνεται η δυνατότητα σε κάποιον που θέλει να δέσει την τιμή πώλησης του με την καθημερινή διακύμανση του μετάλλου είτε είναι χρυσός είτε είναι άργυρος.
Το βάζω σε διαβούλευση λοιπόν .

Eάν κάποιος συμφωνήσει μαζί σου να σου αγοράσει 10 χρυσές λίρες σε μια τιμή πχ 3550€ ή ακόμα καλύτερα θές σπότ 3670€ και αύριο πέσει το σπότ -200€  και πάνε 3470€ θα τις δώσεις όσο λέει το σπότ παρότι συμφώνησες στα 3670€? Άν αύριο αλλάξει η τιμή και ανέβει το σπότ +300€ και πάνε 3970€ θα τις δώσεις όσο συμφώνησες σπότ στα 3670€? Θέλω να μου τεκμηριώσεις την απάντησή σου διότι έχει προηγηθεί συμφωνία με αυτόν που σου δίνει 3670€. Και η συμφωνία είναι συμφωνία και πρέπει να τηρείται. Το λοιπόν εσύ τι θα κάνεις σε κάθε περίπτωση? Μιλάμε μαζί απόψε το βράδυ στις 10 και συμφωνούμε 3670€ για 10 λίρες. Και αύριο πάνε 3970€ σπότ τι θα μου πείς αύριο? Άν αύριο πάνε 3470€ τι θα μου πείς τότε? Ισχύει το 3670€? Έχω δεί πολλούς "εμπόρους" όταν πέφτει το σπότ να διατηρούν το προηγούμενο σπότ ή να λένε άκυρη η πώληση. Αλλά αυτό δεν τους κάνει και αξιόπιστους. Ακόμα δεν έχετε καταλάβει ότι και αυτός που πουλά λίρες ρισκάρει και αυτός που αγοράζει ρισκάρει? Και αυτό ισχύει και για τις τράπεζες που έχουν άνοιγμα +-10->15€ ανά λίρα (αν δεν κάνω λάθος) για να μειώσουν το ρίσκο τους. Και δεν σου λέω για την περίπτωση ν'αλλάξει το σπότ δραματικά 2 φορές και 3 φορές τη μέρα. Εκεί να σε δώ... Ψήφισα ΟΧΙ. Η συμφωνία μεταξύ κυρίων σε αγοραπωλησία είναι πάνω απ'όλα για μένα. Διότι όταν πουλάς τις λίρες 3670€ με κέρδος και συμφωνείς σταματάς εκεί. Δέν πάς άπληστα στο επόμενο σπότ της αυριανής μέρας. Και ο άλλος που θ'αγοράσει το κέρδος ψάχνει όπως εσύ όπως και ο καθένας. Έβγαλες εσύ το κέρδος σου? Ε να βγάλει και ο επόμενος φίλε μου... (Βασικός νόμος του εμπορίου)
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 08, 2021, 04:05:14 μμ »

Λοιπόν με αφορμή μια δημοσίευση μου στις πωλήσεις όπου ζήτησα η τιμή των λιρών (που πουλούσα) να κυμαίνεται καθημερινά ανάλογα με την διακύμανση  του χρυσού που δεν έγινε αποδεκτή (και σωστά με τα ως τώρα γνωστά  στους όρους  των πωλήσεων) έχω να προτείνω αυτό να αλλάξει.
Να δίνεται η δυνατότητα σε κάποιον που θέλει να δέσει την τιμή πώλησης του με την καθημερινή διακύμανση του μετάλλου είτε είναι χρυσός είτε είναι άργυρος.
Το βάζω σε διαβούλευση λοιπόν .

Eάν κάποιος συμφωνήσει μαζί σου να σου αγοράσει 10 χρυσές λίρες σε μια τιμή πχ 3550€ ή ακόμα καλύτερα θές σπότ 3670€ και αύριο πέσει το σπότ -200€  και πάνε 3470€ θα τις δώσεις όσο λέει το σπότ παρότι συμφώνησες στα 3670€? Άν αύριο αλλάξει η τιμή και ανέβει το σπότ +300€ και πάνε 3970€ θα τις δώσεις όσο συμφώνησες σπότ στα 3670€? Θέλω να μου τεκμηριώσεις την απάντησή σου διότι έχει προηγηθεί συμφωνία με αυτόν που σου δίνει 3670€. Και η συμφωνία είναι συμφωνία και πρέπει να τηρείται. Το λοιπόν εσύ τι θα κάνεις σε κάθε περίπτωση? Μιλάμε μαζί απόψε το βράδυ στις 10 και συμφωνούμε 3670€ για 10 λίρες. Και αύριο πάνε 3970€ σπότ τι θα μου πείς αύριο? Άν αύριο πάνε 3470€ τι θα μου πείς τότε? Ισχύει το 3670€? Έχω δεί πολλούς "εμπόρους" όταν πέφτει το σπότ να διατηρούν το προηγούμενο σπότ ή να λένε άκυρη η πώληση. Αλλά αυτό δεν τους κάνει και αξιόπιστους. Ακόμα δεν έχετε καταλάβει ότι και αυτός που πουλά λίρες ρισκάρει και αυτός που αγοράζει ρισκάρει? Και αυτό ισχύει και για τις τράπεζες που έχουν άνοιγμα +-10->15€ ανά λίρα (αν δεν κάνω λάθος) για να μειώσουν το ρίσκο τους. Και δεν σου λέω για την περίπτωση ν'αλλάξει το σπότ δραματικά 2 φορές και 3 φορές τη μέρα. Εκεί να σε δώ... Ψήφισα ΟΧΙ. Η συμφωνία μεταξύ κυρίων σε αγοραπωλησία είναι πάνω απ'όλα για μένα. Διότι όταν πουλάς τις λίρες 3670€ με κέρδος και συμφωνείς σταματάς εκεί. Δέν πάς άπληστα στο επόμενο σπότ της αυριανής μέρας. Και ο άλλος που θ'αγοράσει το κέρδος ψάχνει όπως εσύ όπως και ο καθένας. Έβγαλες εσύ το κέρδος σου? Ε να βγάλει και ο επόμενος φίλε μου... (Βασικός νόμος του εμπορίου)
Τα ειπε ολα ο φιλος εκει ακριβως ειναι το προβλημα.Διοτι αν ανεβει πολλοι θα σπευσουν να ζητησουν την ανοδο ενω αν πεσει ποσοι θα πουν οκ συμφωνησαμε τοσο αλλα αφου επεσε παρτες 50 ευρω κατω.Πιστευω ουδεις, οποτε αυτο δεν ειναι ισοτιμη συμφωνια ειναι σχεση εκμεταλευσης του πωλητη.Προσυπογραφω και τα υπολοιπα.
Καταγράφηκε
delapoupougia
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 08, 2021, 06:32:22 μμ »

Για να καταλαβω, αυτη η ψηφοφορια τι νοημα εχει? να κανονιζω μαζι σου να μου πουλησεις λιρες, αλλα να μου τις πουλησεις οταν θα εχουν την αξια που βολευει εσενα? βρε τι ωραια τα λετε!!
οχι και απο εμενα, οταν δινεις τα χερια για μια τιμη ισχυει αυτη η τιμη, τιμια και αντρικια
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 08, 2021, 06:46:34 μμ »

Καλησπέρα σε όλους,
για να έχουμε μία ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα θα προσπαθήσω να σας εξηγήσω γρήγορα τι συμβαίνει.Όταν κάποιος σηκώσει μια πώληση έχει το δικαίωμα να την ξαναφέρει στην επικαιρότητα(πάνω πάνω στις πωλήσεις)μετά απο 7 ημέρες.Δηλαδή δεν μπορεί αυτές τις 7 ημέρες να αναπροσαρμόσει την τιμή γιατί δεν μπορεί να γράψει τίποτα στην πώληση.Αν κάποιος λοιπόν στην αρχική του πώληση βάλει πχ 10 ευρώ μετά απο μία βδομάδα πιθανόν η τιμή αυτή να έχει μεταβληθεί είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω.
Παρακολουθούμε το θέμα με προσοχή.
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 08, 2021, 07:35:25 μμ »

Καλησπέρα σε όλους,
για να έχουμε μία ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα θα προσπαθήσω να σας εξηγήσω γρήγορα τι συμβαίνει.Όταν κάποιος σηκώσει μια πώληση έχει το δικαίωμα να την ξαναφέρει στην επικαιρότητα(πάνω πάνω στις πωλήσεις)μετά απο 7 ημέρες.Δηλαδή δεν μπορεί αυτές τις 7 ημέρες να αναπροσαρμόσει την τιμή γιατί δεν μπορεί να γράψει τίποτα στην πώληση.Αν κάποιος λοιπόν στην αρχική του πώληση βάλει πχ 10 ευρώ μετά απο μία βδομάδα πιθανόν η τιμή αυτή να έχει μεταβληθεί είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω.
Παρακολουθούμε το θέμα με προσοχή.

Βρε Μιχάλη μου δεν μου κάνετε τη χάρη να πάρετε την πρόταση και να την σκεφτείτε και ο,τι πείτε εσείς εντάξει όπως και παλιότερα ούτε θα την σχολιάσω αντίθετα θα σας ευχαριστήσω κιόλας.
Αλήθεια σου λέω αν μου πεις το οκ τελειώνω την ψηφοφορία και περιμένουμε εσάς.  Καλύτερα έτσι να μην ακούμε άλλα ακατανόμαστα δεν αντέχω άλλο.

Πες μου. Αλήθεια το κλειδώνω τώρα επιτόπου.

Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 08, 2021, 08:06:54 μμ »

Καλησπέρα σε όλους,
για να έχουμε μία ολοκληρωμένη άποψη για το θέμα θα προσπαθήσω να σας εξηγήσω γρήγορα τι συμβαίνει.Όταν κάποιος σηκώσει μια πώληση έχει το δικαίωμα να την ξαναφέρει στην επικαιρότητα(πάνω πάνω στις πωλήσεις)μετά απο 7 ημέρες.Δηλαδή δεν μπορεί αυτές τις 7 ημέρες να αναπροσαρμόσει την τιμή γιατί δεν μπορεί να γράψει τίποτα στην πώληση.Αν κάποιος λοιπόν στην αρχική του πώληση βάλει πχ 10 ευρώ μετά απο μία βδομάδα πιθανόν η τιμή αυτή να έχει μεταβληθεί είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω.
Παρακολουθούμε το θέμα με προσοχή.

Βρε Μιχάλη μου δεν μου κάνετε τη χάρη να πάρετε την πρόταση και να την σκεφτείτε και ο,τι πείτε εσείς εντάξει όπως και παλιότερα ούτε θα την σχολιάσω αντίθετα θα σας ευχαριστήσω κιόλας.
Αλήθεια σου λέω αν μου πεις το οκ τελειώνω την ψηφοφορία και περιμένουμε εσάς.  Καλύτερα έτσι να μην ακούμε άλλα ακατανόμαστα δεν αντέχω άλλο.

Πες μου. Αλήθεια το κλειδώνω τώρα επιτόπου.


Γιώργο καλησπέρα δεν χρειάζεται να κλειδώσεις τίποτα άστο να τρέξει να δούμε όλες τις απόψεις αρκεί να διαβάζουμε προσεκτικά αυτά που γράφονται.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 08, 2021, 08:57:21 μμ »

Να συμπληρώσω ότι έχω λάβει πολλά πμ με απόψεις επί του θέματος αλλά αυτό που πραγματικά με λυπεί είναι το γεγονός ότι κανείς δεν αναφέρει κάτι για ανάδειξη και προώθηση του συλλεκτισμού που είναι και η κύρια αιτία ύπαρξης αυτού του φόρουμ.
Κανείς φίλος της λίρας δεν έχει αναρωτηθεί γιατί δεν βλέπουμε συλλεκτικά κομμάτια για πώληση ή ανταλλαγή;
Αλήθεια ποιός θα ενδιαφερόταν πόσο αξίζει ο χρυσός μιας λίρας πχ 1826;
Κανείς δεν σήκωσε ένα τέτοιο θέμα για συζήτηση και εμάς σαν διαχείριση αυτό μας λυπεί.
Ίδια φαινόμενα βέβαια βλέπουμε σε όλο το φάσμα των συλλεκτικών (νομίσματα-χαρτονομίσματα-γραμματόσημα κλπ).
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences