Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 01:28:14 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δυο μεγαλοι Συλλέκτες.  (Αναγνώστηκε 10715 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 16, 2021, 12:37:56 μμ »

Επειδή οι εξηγήσεις δεν κάλυψαν την συντονιστική ομάδα το μέλος μας  PapadopoulosK θα μείνει για 20 ημέρες μακριά μας να σκεφθεί πως θα πρέπει να εκφράσει τις αντιρρήσεις του σε οποιοδήποτε θέμα.Σίγουρα πάντως όχι με αυτόν τον τρόπο που το έκανε τώρα.
Καταγράφηκε
DrachmaLover
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 77



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 17, 2021, 07:08:43 μμ »

Απο το πρώτο του Post εδω μέσα φάνηκε ο κύριος ότι αναζητά την αναγνώριση το παίζει παντογνώστης. Μην ξεχνάτε και το θέμα με τα κέντρα παραχάραξης και διανομής πλαστών νομισμάτων στην Ελλάδα.
Ακόμα περιμένουμε τις αποδείξεις.....που δεν θα έρθουν ποτέ...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 17, 2021, 07:45:12 μμ »

Αγαπητέ μου το φόρουμ αυτό έχει το καλό να δίνει βήμα σε όποιον θέλει να γράφει αρκεί να μη ξεφεύγουμε απο τα όρια της ευπρέπειας.Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει ταύτιση απόψεων από όλους σε όλα τα θέματα και ο καθένας μπορεί να εκφράσει τις αντιρρήσεις-ενστάσεις του αρκεί αυτό να γίνεται με κόσμιο τρόπο χωρίς ειρωνίες-χαρακτηρισμούς και λεκτικές επιθέσεις πολλές φορές συνοδευόμενες απο ύβρεις.
Καταγράφηκε
DrachmaLover
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 77



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 18, 2021, 08:33:13 πμ »

Καλημέρα. Πολύ σωστά όσα γράφεις όμως επειδή είμαστε ενήλικοι πρέπει να προσέχουμε τι γράφουμε. Άλλο πράγμα η Δημοκρατία και η ελευθερία της έκφρασης κι άλλο η ασυδοσία και το να γράφει κάποιος ότι του κατέβει στον εγκέφαλο.  Όταν κάποιος λέει αρλούμπες ( για να κάνει εντύπωση ) πρέπει να τον βάζουμε στην θέση του.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 18, 2021, 08:34:40 πμ από DrachmaLover » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 18, 2021, 08:41:17 πμ »

Καλημέρα. Πολύ σωστά όσα γράφεις όμως επειδή είμαστε ενήλικοι πρέπει να προσέχουμε τι γράφουμε. Άλλο πράγμα η Δημοκρατία και η ελευθερία της έκφρασης κι άλλο η ασυδοσία και το να γράφει κάποιος ότι του κατέβει στον εγκέφαλο.  Όταν κάποιος λέει αρλούμπες ( για να κάνει εντύπωση ) πρέπει να τον βάζουμε στην θέση του.
.............με κόσμιο πάντα τρόπο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 18, 2021, 08:44:01 πμ »

Ξέχασα να πω καλημέρα..........με όλη αυτή την κάπνα πάνω απο το κεφάλι μου τι περιμένεις.Μάζεψα τα ρούχα απο την ταράτσα που ήταν απλωμένα και χρειάζονται πάλι πλύσιμο απο τις στάχτες που επικάθονται πάνω τους.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 19, 2021, 11:06:12 πμ »

Την συλλογή του Γκας την αγόρασα εγω το 2008 στην Ινδιαναπολη.
Ολα εκτος του Καποδιστρια που πήρε ο Πητ.
Τα χαλκινα του Οθωνα ολα ακυξλοφορητα τα εδωσα του Ορφεα χωρις κερδος.
Τοτε δεν ειχε ουτε ενα καλοπ νόμισμα παρα κατι σκουριασμενα της πλακας.
Η Συλλογη του Μπρατακου που αγορασε το 2002 δεν ειχε κερματα παρα μονον ασημενια και χρυσά.
Τα εχετε δει οι περισσοτεροι μιας και συχνα πυκνα καλει κοσμο στο σπιτι του και χωρις να τον ξερει.
Τα ιονικα τα πηρε ο Δημητρης ο ντιγκο χωρις να βγαλω τιποτα.
Χρωματιστα με βαθμους 65-66 και ενα 67.
Τα αγορασα ξανα πριν 3 χρονια και τα ξαναπούλησα.
Τα υπολοιπα τα κρατησα για παρτυ μου πουλωντας που και που.

Η συλλογή του Χρήστου ειναι απαιχτη οπως και του Γκας.
Ο Χρηστος εστηνε παγκο για να βρει να αγορασει μονον καθως το βιοποριστικο του το ειχε λυμενο.

Μπράβο που έφερες πίσω στην Ελλάδα τα περισσότερα από αυτά! Μάλιστα αυτός ο Γκας ήταν... επίσης δεν κατάλαβα την επίθεση που έγινε από έτερο μέλος  Απορία τελείως άστοχη...  Απορία
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 20, 2021, 01:23:06 μμ »

Ρε πάτε καλά εδωμέσα!!!  Θυμός
Σε λίγο θα μας πει ότι ο Ορφέας ξεκίνησε τη συλλογή του το 2008 με τα κομμάτια του Γκάς.
Καλά έκανε ο παπαδόπουλος και τον έκραξε. Πολύ καλά έκανε και μπράβο του!!
Όταν ο Ορφέας είχε συλλογή ο Βασίλης ήταν μικρό παιδί.
Όσοι γνωρίζουμε και τους δύο ξέρουμε και την κόντρα που έχουν σε πολλά θέματα.
Επίσης τον ποιόν καλεί στο σπίτι του ο Ορφέας είναι δικό του θέμα. Και για να κοντράρω και πολλούς
εδώ μέσα '' όσοι έχουν τον κώλ0 και τα παπ@ρια ας δείξουν την συλλογή τους απο κοντά σε όποιον
τους το ζητήσει! Να δούμε ΠΟΣΟ ολοκληρωμένη είναι και τι κομμάτια έχουν!  Τάκουσες πουλί μου!!!!!

Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 20, 2021, 02:15:20 μμ »

Κυριοι, ας ηρεμησουμε λιγο...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 21, 2021, 06:29:35 μμ »

Ρε πάτε καλά εδωμέσα!!!  Θυμός
Σε λίγο θα μας πει ότι ο Ορφέας ξεκίνησε τη συλλογή του το 2008 με τα κομμάτια του Γκάς.
Καλά έκανε ο παπαδόπουλος και τον έκραξε. Πολύ καλά έκανε και μπράβο του!!
Όταν ο Ορφέας είχε συλλογή ο Βασίλης ήταν μικρό παιδί.
Όσοι γνωρίζουμε και τους δύο ξέρουμε και την κόντρα που έχουν σε πολλά θέματα.
Επίσης τον ποιόν καλεί στο σπίτι του ο Ορφέας είναι δικό του θέμα. Και για να κοντράρω και πολλούς
εδώ μέσα '' όσοι έχουν τον κώλ0 και τα παπ@ρια ας δείξουν την συλλογή τους απο κοντά σε όποιον
τους το ζητήσει! Να δούμε ΠΟΣΟ ολοκληρωμένη είναι και τι κομμάτια έχουν!  Τάκουσες πουλί μου!!!!!


Φίλε μου με όλη την αγάπη και την εκτίμηση που σου έχω εδώ θα διαφωνήσω.Μπορείς να έχεις διαφορετική άποψη και να την εκφράσεις, με κόσμιο όμως τρόπο.Αν αρχίσουμε να κράζουμε ο ένας τον άλλο εδώ μέσα θα γίνουμε ζούγκλα.Ένα ακόμη που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το πού πείραξε που έγραψε ότι καλεί κόσμο στο σπίτι του και μάλιστα χωρίς να τους ξέρει.Είναι γεγονός αληθινό;εγώ γνωρίζω.......που είναι το κακό;ίσα ίσα που λέει ότι τα έχετε δει οι περισσότεροι(αυτό είναι καλό να βλέπεις τέτοια νομίσματα ή όχι;).........αναφορικά με την κόντρα που αναφέρεις φιλαράκι μου δεν αφορά κανένα από μας παρά μόνο αυτούς που την έχουν αν την έχουν.
Γενικό συμπέρασμα για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις ΟΧΙ δεν έκανε καλά το μέλος που τον έκραξε και παρόμοιες συμπεριφορές θα έχουν και την ανάλογη αντιμετώπιση.
ΝΑΙ μπορείς να πεις την γνώμη σου με όμορφο και σοβαρό τρόπο.
Είναι αρχές απαράβατες που ισχύουν στο φόρουμ!!!!!!!
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 22, 2021, 11:14:18 μμ »

Σεβαστειτε την μνήμη τους , να τελειωνει εδω.
Καταγράφηκε

Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 23, 2021, 12:27:38 πμ »

Σεβαστειτε την μνήμη τους , να τελειωνει εδω.
+1
Ο Χρήστος έχει απόλυτο δίκιο. Μεγάλες απώλειες για την συλλεκτική κοινότητα, μακάρι η συλλεκτική ζωή τους να αποτελέσει φάρο και για εμάς τους υπόλοιπους!
Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 23, 2021, 01:58:20 μμ »

Ναι βεβαια ο Ορφέας και μπραβο του και μαγκια του και καμια κοντρα δεν εχω μαζι του για τίποτα,ναι το 2002 αγορασε το μεγαλυτερο μερος αυτης της απιθανης συλλογης απο το Γιωργο το Μπρατακό με τη διαμεσολαβηση του Δημητρη του Λουλακακη και του Αργυρη Καραμητσου ,αν θελετε ρωτηστε τους μιας και ειναι ολοι κοντα μας ,οπως και τα αποθανα χρυσα του 1876 και 1852.
Μονον που ο Μπρατακος δεν μαζευε χαλκινα και ως εκ τουτου ο Ορφεας δεν ειχε κατι καλό
Το 2007 πηραμε μαζι την συλλογη του Γκας ,εγω αυτος και ο Ντίγκο.
Αυτη ειναι η αληθεια και μπραβο του του παιχτη που ειχε την ανεση και τα απεκτησε.
Επιση χωρις να εχει δει κανενα με εμπιστευτηκε και ουδεποτε προδωσα την εμπιστοσυνη του.
Τωρα αν μαζευε το 1947 η το 2002 κανεναν δεν ενδιαφερει.
Εαν κατι απο αυτα δεν ειναι αληθεια μπορει καποιος απο τους παραπανω μεσαζοντες που εφεραν την συλλογη Μπρατακου ας το διαψευσουν.
Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 23, 2021, 02:02:53 μμ »

Πλην του Δημητρη του Λουλακακη που δεν ειναι πια μαζι μας.
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 23, 2021, 02:32:05 μμ »

Κύριε Βασίλη,θα σας παρακαλέσω να μην συνεχιστεί σε αυτό το χώρο αυτή η συζήτηση....το συγκεκριμένο νήμα αφορά την απώλεια αυτών των δύο μεγάλων συλλεκτών,ας μείνουμε σε ότι αφορά τους δύο αυτούς άνδρες.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences