Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:34:26 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δυο μεγαλοι Συλλέκτες.  (Αναγνώστηκε 10868 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 23, 2021, 03:16:35 μμ »

Βεβαίως ,εχετε απόλυτο δίκιο,απλά για του λόγου το αληθές γιατι πολλα λεγονται.

Ο Μεγαλυτερος εν ζωή συλλεκτης Ελληνικων νομισματων αυτήν την στιγμή μιας και εχω δει ολες τις σοβαρες συλλογες ανα τον πλανητη ,ειναι ο Δημήτρης ο Δάφνης πρώτος και μακράν(ουτε αυτος μου μιλαει)Δευτερος ο Ορφέας και τριτος ο Γιωργος Αλεξανδρακης στην Καλιφορνια.
Χαιρομαι γιατι εχω συνησφερει αλλες φορες ατελώς και αλλες με το αζημίωτο ,πολλα και σπανια νομισματα σε αυτες τις τρεις συλλογες.
Τεταρτος ο φίλος μου ο Αγγελος ο οποιος ειναι και καλός ανθρωπος.
Μετα πεφτουμε πολύ σε ποσοτητα και ποιότητα.

Να με συνχωρητε αν εγραψα κατι λαθος ,ηθελα μονον να πω τα αληθινα γεγονότα.
Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 23, 2021, 11:02:42 μμ »

Και μιας και μιλαμε κσι ποιος ειναι ο πιο παλιός απο τους τέσσερις θα σας πω εγω που τους γνωρίζω απο τοτε που ξεκινησαν εκτός του παλαιοτερου γιατι οταν μαζευε δεν ειχα γεννηθεί.
Παλαιότερος ολων ειναι ο Αγγελος,ξεκινησε να μαζευει νομισματα σε ηλικία 12 ετών το 1968.
Μετα ειναι ο Ορφέας,μεταπηδησε απο τα γραμματοσημα και τις ποικιλιες της εκατρατειας  το 2002 με την βοήθεια του Καραμήτσου,μπορειτε να ρωτησετε καποιον παλιο συλλεκτη αν υπηρχε πριν το 2002 ο Ορφεας στα συλλεκτικά.
Το 2005 μπηκε ο Γιωργος ο Αλεξανδρακης.’
Παθιασμενος και αγορες ενα ενα σε δημοπρασιες και με το σπαθί του.
Το 2007 μπηκε ο Μητσος ο Δαφνης.
Και οι τεσσερις τους εχουν φανταστικες συλλογες σε ποιοτητα και ποσοτητα.
Πεμπτος ο Γιαννης ο Κούρος στην Καλιφορνια και ο Γιωργος ο Κατσίκης στο Νιου τζερσυ.
Κουρος και Αγγελος ειναι πραγματικά παλιοι συλλεκτες και μετα ο Κατσικης στο νιου τζερσυ.
Αυτη και μονον αυτη ειναι η αλήθεια κσι ολα τα αλλα ειναι ψεμματα και αηδιες.
Καταγράφηκε
Βασκας
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 24, 2021, 08:37:43 πμ »

Και μιας και μιλαμε κσι ποιος ειναι ο πιο παλιός απο τους τέσσερις θα σας πω εγω που τους γνωρίζω απο τοτε που ξεκινησαν εκτός του παλαιοτερου γιατι οταν μαζευε δεν ειχα γεννηθεί.
Παλαιότερος ολων ειναι ο Αγγελος,ξεκινησε να μαζευει νομισματα σε ηλικία 12 ετών το 1968.
Μετα ειναι ο Ορφέας,μεταπηδησε απο τα γραμματοσημα και τις ποικιλιες της εκατρατειας  το 2002 με την βοήθεια του Καραμήτσου,μπορειτε να ρωτησετε καποιον παλιο συλλεκτη αν υπηρχε πριν το 2002 ο Ορφεας στα συλλεκτικά.
Το 2005 μπηκε ο Γιωργος ο Αλεξανδρακης.’
Παθιασμενος και αγορες ενα ενα σε δημοπρασιες και με το σπαθί του.
Το 2007 μπηκε ο Μητσος ο Δαφνης.
Και οι τεσσερις τους εχουν φανταστικες συλλογες σε ποιοτητα και ποσοτητα.
Πεμπτος ο Γιαννης ο Κούρος στην Καλιφορνια και ο Γιωργος ο Κατσίκης στο Νιου τζερσυ.
Τελος ο Κώστας ,ο πατερας του Σπύρου νεο αίμα και καλός ανθρωπος επισης.
Αυτοι ειναι οι μεγαλυτεροι συλλεκτες Ελληνικών νομισματων και οι περισσοτεροι εξ αυτών δεν εχουν να αποδείξουν τιποτα σε κανέναν και τα εν οίκο μη εν δήμο.
Κουρος και Αγγελος ειναι πραγματικά παλιοι συλλεκτες και μετα ο Κατσικης στο νιου τζερσυ.
Αυτη και μονον αυτη ειναι η αλήθεια κσι ολα τα αλλα ειναι ψεμματα και αηδιες.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences