Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 08:32:57 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ασημένια νομίσματα της Αγγλίας μίας ουγγιάς  (Αναγνώστηκε 3966 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Manica
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 23, 2021, 05:31:51 μμ »

καλησπέρα σας και ευχαριστώ για την φιλοξενία. ήθελα να κανώ κάποιες ερωτήσεις και αν μπορείτε να με βοηθήσετε. θέλω να αγοράσω μερικά ασημένια νομίσματα , η ΤΡΑΠΕΖΑ τησ ελλδαδας πουλάει ? ξερω για χρυσεσ λυρεσ αλλα για ασημένια  νομίσματα γνωρίζεται? επισησ βγήκα σε μια σελιδα οτι πουλανε Ασημένια νομίσματα της Αγγλίας μίας ουγγιάς 25 νομισταματα στα 625 ευρω. ειναι καλή επένδυση? αν θελησω να τα ρευστοποιήσω που παω?Χαμόγελο
σασ ευχαριστώ πολυ εκ τον πρότερον.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 24, 2021, 11:06:06 πμ »

ασημενια στην ττε σε ουγγιες δεν υπαρχουν(εκτος και αν εγινε κατι που δεν ξερω)

Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 24, 2021, 01:33:09 μμ »

Manica ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ απο τα ασημενια..εισαι χαμενος απο χεριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι..παρε πιο καλα 2 χρυσες λιρες κ εισαι πιο σιγουρος
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 24, 2021, 03:38:56 μμ »

25 ουγγιές με 625 είναι πολύ καλή τιμή. Αν ισχύει. Γενικώς η ουγγιά στα μαγαζιά πωλείται λίγο πάνω, λίγο κάτω από τα 30. Η τράπεζα της Ελλάδος δεν κάνε ι αγοραπωλησίες σε ασημί. Αν χρειαστεί να πουλήσεις μόνο σε ιδιώτη. Μέσω fb, στέκι, eBay. Αλλιώς στους ενεχυροδανειστες όπου θα σε φάει το μαύρο φίδι.700 το κιλό. 400 θα σου δίνουν.
Καταγράφηκε
spinoza
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 62


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 02, 2021, 09:41:13 πμ »

καλησπέρα σας και ευχαριστώ για την φιλοξενία. ήθελα να κανώ κάποιες ερωτήσεις και αν μπορείτε να με βοηθήσετε. θέλω να αγοράσω μερικά ασημένια νομίσματα , η ΤΡΑΠΕΖΑ τησ ελλδαδας πουλάει ? ξερω για χρυσεσ λυρεσ αλλα για ασημένια  νομίσματα γνωρίζεται? επισησ βγήκα σε μια σελιδα οτι πουλανε Ασημένια νομίσματα της Αγγλίας μίας ουγγιάς 25 νομισταματα στα 625 ευρω. ειναι καλή επένδυση? αν θελησω να τα ρευστοποιήσω που παω?Χαμόγελο
σασ ευχαριστώ πολυ εκ τον πρότερον.

Το ασήμι όσο και ο χρυσός είναι από τα πράγματα που πρέπει να εχεις στο πορτοφόλι σου στις εποχές που ζούμε... το πόσο απο το καθένα είναι καθαρά υποκειμενική εκτίμηση του καθενός... κατα την γνώμη μου μην ακους αυτούς που είναι υπέρ του ενος και εναντιον του άλλου... και τα 2 θα κάνουν καλά την δουλειά τους την ώρα του μπραφ...

Όσον αφορά την προσωπική μου εκτίμηση... ο αργυρός έχει περισσότερα περιθώρια ανόδου απότι ο χρυσός αλλά αυτό μένει να το δείξει η ιστορία...

προετοιμασία και γνώση της ιστορίας είναι τα μόνα εργαλεία που θα μας κρατησουν στην επιφάνεια στα χρόνια που έρχονται... άλλο δεν έχει.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 02, 2021, 11:54:45 πμ »

Και φυσικά πουλάει κάθε έτος η Τράπεζα της Ελλάδος ασημένια νομίσματα Ελληνικά βέβαια φίλε ή φίλη Manica. Επίσης μπορείς να βλέπεις εδώ μέσα στο στέκι στις πωλήσεις, στις ανταλλαγές και στις προσφορές καθημερινά, αρκετά ασημένια ξένα και ελληνικά που δίνονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2021, 11:56:24 πμ από xmac » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences