Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 08:33:13 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μασούρια  (Αναγνώστηκε 1971 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
skamman
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 31


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 02:36:24 μμ »

Καλήμέρα στους συναγωνιστές συλλέκτες. Πήγα χθες στην Εθνική Τράπεζα και ζήτησα μασούρια ευρώ καθώς δεν έχουμε εδώ στο νησί Τράπεζα Ελλάδος και βρήκα τον μπελά μου. Ζήτησα 2 μασούρια 2€, 2 μασούρια 1€ και 1 μασούρι 50 λεπτά€. Μου είπαν ότι μόνο σε εμπόρους δίνουν και όταν τους ζόρισα λίγο μου ζήτησαν προμήθεια 5€ και άνοιγμα λογαριασμού για να πάρω τα μασούρια. Επίσης, μου είπαν δεν έχουν τώρα και θα με ενημερώσουν και ότι για να τα φέρουν έχουν πολλά μεταφορικά κτλ. Σας έχει ξανατύχει?
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 02:50:37 μμ »

Πρώτη φορά το ακούω αυτό! Θυμάμαι ότι μπορείς να πάρεις 100 τμχ απο τι κάθε μία αξία.
Δλδ 4 μασούρια δίευρα κλπ αξίες.  Τα στοιχεία  μας, ναι τα κρατάνε. Ώστε να μην ξαναπάρεις.
Άνοιγμα λογαριασμού γιατί?? Επίσης υπάρχει προμήθεια σε εμπόρους που ζητάνε παραπάνω μασούρια. Ισχύει.
Τώρα αν έχει αλλάξει κάτι και ακόμα δεν το έχουμε μάθει.......τι να πώ!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2021, 02:53:17 μμ από silahim » Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 05:49:40 μμ »

Μιχαλη, δεν καταλαβες καλα. Εθνικη τραπεζα ειπε ο φιλος.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
skamman
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 31


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 06:44:22 μμ »

Ναι Εθνική. Μάλιστα ο ταμίας με ύφος ανακριτή  με ρωτούσε αν έχω μαγαζί και ποιο είναι αυτό κτλ. Μετά με έστειλε στο διευθυντή  για την συνέχεια της ανάκρισης.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 06:52:31 μμ »

Μιχαλη, δεν καταλαβες καλα. Εθνικη τραπεζα ειπε ο φιλος.

Σωστά! Εγώ νόμιζα ΤτΕ.
Καταγράφηκε
SONI
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 23, 2021, 10:29:23 μμ »

Σχετικα με το περιστατικο που ανεφερε ο φιλος οντως υπαρχει εγκυκλιοσ απο την τραπεζα ελλαδος  σε ολες τις τραπεζες τα κερματα να δινονται μονο σε εμπορους και να καταγραφονται στο πλαισιο   στοκαρισματος μεγαλων ποσοτητων
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 23, 2021, 10:50:31 μμ »

Γενικα υπαρχει λιγο η πρακτικη απο καποιους υπαλληλους οτι δεν εχουν συνηθισει να τους ζητανε να τους φαινεται υποπτο. Γιατι και εκει οπως παντου απουσιαζει η κοινη λογικη.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι καποιος να μην μπορει να λαβει απο τον λογαριασμο του 100 ευρω πχ σε 2 ευρα? Που ακριβως ειναι το προβλημα - τι ειναι η τραπεζα περιπτερο και δεν θα εχει να δωσει ρεστα?
Φυσικα ειναι διαφορετικο αν καποιος παει και ζηταει μεγαλες ποσοτητες απο μασουρια διαφορων αξιων κτλ εκει να το καταλαβω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences