Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 12:21:45 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγορά λιρών ή ράβδων; 2021  (Αναγνώστηκε 12153 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 295


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάιος 22, 2022, 10:40:57 μμ »

Φίλε μου Μπαμπη ολα ειναι σχετικα αναλογα σε ποια αγορά κίνησε.Φυσικα και θαα στην αγορασει η ΤTE σε τιμη λιγοτερη απο σποτ συν τα εξοδα ελεγχου οποτε το αποφευγουμε.Απο ιδιωτη σε ιδιωτη (μαυρη αγορα) το primium δεν χανεται.Και εγω εκ πειρας σου απανταω γιατι ακριβως το ιδιο ερωτημα ειχα θεσει κι εγω οταν πρωτοηρθα στο στεκι.
Μπαρα και σφραγισμενη σε blister και LBMA δεν βρισκεις σε σποτ..Αν υπαρχει καποιος εδω που να πουλαει σποτ ενδιαφερομαι..Αν μιλας για χυμα πλακακια τα οποια εχουν ξεσφραγιστει, ναι υπαρχουν σε σποτ. Εμπειρικά κατα την γνωμη μου το blister σου δινει to premium.Οταν λεμε primium εννοουμε αυτο το 2-5% αναλογα την μπαρα.Πχ η pamp εχει απο τα μεγαλυτερα οπως ειχαμε συζητησει προσφατως και στο καφεδακι μας.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
xray
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 13


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάιος 25, 2022, 08:51:02 πμ »

Απλα ειναι τα πραγματα παιδια. Εαν δεν ενδιαφερουν τα σχεδια στις λιρες στον ανθρωπο καλυτερα να παρει μπαρες χρυσου αφου εχουν μεγαλυτερη καθαροτητα σε χρυσο απο τις λιρες.
Μπαινει στη σελιδα της τραπεζας της Ελλαδος και βλεπει ποσο πουλανε τα γραμμαρια χρυσου στις μπαρες και ποσο στις λιρες Αγγλιας. Τα γραμμαρια στη λιρα ειναι συγκεκριμενα οπως και στις μπαρες. Κανει τον λογαριασμο και βλεπει ποιο απο τα δυο βγαινει πιο φθηνο. Θα μου πειτε μα τις πουλανε πιο ακριβες τις λιρες εκει, σωστα αλλα εχει και λιρες του 2020 ή του 2019 στην τραπεζα Πειραιως και ειναι γνησιες. Εαν παρει απο καταστηματα πρεπει να γνωριζει πολυ τον ιδιοκτητη διαφορετικα θα πρεπει να παρει βαθμολογημενες-πιστοποιημενες λιρες που αυτες σιγουρα θα ειναι και πιο πανω σε τιμη απο τις τραπεζες.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences