Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:11:05 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ποικιλίες δυο 10λεπτων και εκτίμηση αξίας τους  (Αναγνώστηκε 10277 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 03, 2021, 11:59:01 πμ »

Για τους γνωστες του Κυβερνήτη: μήπως θα μπορούσατε να μου αναγνωρίσετε αυτές τις δυο δεκάρες και να μου δώσετε μια τάξη μεγέθους της αξίας τους;

Έχω τσιμπήσει λίγο τη φωτεινότητα,για να βοηθησω στην διάκριση κάποιων χαρακτηριστικών τους.

Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 03, 2021, 12:03:19 μμ »

Και μια 20αρα με μια πράσινη κρουστα πάνω της. Φεύγει και αν ναι πως;

ΥΓ: στις δεκάρες στο αρχικό ποστ, οι φωτογραφίες δεν μπήκαν με τη σωστή σειρά, λυπάμαι γι αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 03, 2021, 12:03:43 μμ από digo » Καταγράφηκε
p_floyd1
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 395


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 03, 2021, 12:21:47 μμ »

καλημερα(χωρις να ειμαι γνωστης κυβερνητη),εχω την εντυπωση
οτι η 10αρα του 30 ειναι η 307,του 31 σε λιγο,αν δεν γραψει καποιος
Καταγράφηκε
p_floyd1
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 395


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 03, 2021, 12:52:43 μμ »

του 31,μαλλον η 430
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 03, 2021, 09:30:50 μμ »

Ευχαριστώ πολύ.

Εγώ είμαι τσακωμένος με τα χάλκινα του Κυβερνήτη αλλά ζητω τις πληροφορίες για ένα φίλο.

Γνωρίζει κανεις αξία;
Καταγράφηκε
p_floyd1
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 395


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 03, 2021, 10:04:54 μμ »

εγω αξια δε θα τολμουσα να πω,βλεπωντας νομ/τα,Κων/νου(Β) και Β΄Δημοκρατιας να κλεινουν
στις τιμες που κλεισανε.....
καποιος αλλος,ας πει...
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 04, 2021, 09:27:12 πμ »

Δεν έχεις άδικο, αλλά είναι άλλη κατηγορία. Η Κωσταντινομεταπολιτευση έχει ανεβεί παρά πολύ απότομα, κι επειδή το 98% των συλλεκτών δεν μπαίνει σε διαδικασία πιστοποίησης τους, και πολλοί λίγοι θα το κάνουν,  πολλοί νεωτεροι συλλεκτες δυσκολεύονται να καταλάβουν ότι η φούσκα θα σκάσει αρκετα γρήγορα.

Δεν θα πάμε πίσω στα €10 η κάθε σειρά όπως τα τελευταία 20 χρόνια, αλλά ούτε και στις σημερινές υπερβολές με κάτι γελοία top grade, όταν το 99.99% αυτών των νομισματων είναι και θα παραμείνουν απιστοποιητα. Θα βρεθεί η χρυσή τομή, όταν αρχίσουν να σπάνε τα δεκάδες χιλιάδες μασούρια και να αυξηθούν οι αποστολές αλλά θέλει δουλειά ακόμη.

Σ’ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σου, αλλά άλλο Καποδιστριας, κι άλλο Κωσταντινο μεταπολίτευση. Άλλωστε τάξη μεγέθους ζήτησα . Σέβομαι πάντως απόλυτα την επιθυμία σου.
Καταγράφηκε
p_floyd1
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 395


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 04, 2021, 11:18:51 πμ »

Δεν έχεις άδικο, αλλά είναι άλλη κατηγορία. Η Κωσταντινομεταπολιτευση έχει ανεβεί παρά πολύ απότομα, κι επειδή το 98% των συλλεκτών δεν μπαίνει σε διαδικασία πιστοποίησης τους, και πολλοί λίγοι θα το κάνουν,  πολλοί νεωτεροι συλλεκτες δυσκολεύονται να καταλάβουν ότι η φούσκα θα σκάσει αρκετα γρήγορα.

Δεν θα πάμε πίσω στα €10 η κάθε σειρά όπως τα τελευταία 20 χρόνια, αλλά ούτε και στις σημερινές υπερβολές με κάτι γελοία top grade, όταν το 99.99% αυτών των νομισματων είναι και θα παραμείνουν απιστοποιητα. Θα βρεθεί η χρυσή τομή, όταν αρχίσουν να σπάνε τα δεκάδες χιλιάδες μασούρια και να αυξηθούν οι αποστολές αλλά θέλει δουλειά ακόμη.

Σ’ευχαριστω πολύ για τις απαντήσεις σου, αλλά άλλο Καποδιστριας, κι άλλο Κωσταντινο μεταπολίτευση. Άλλωστε τάξη μεγέθους ζήτησα . Σέβομαι πάντως απόλυτα την επιθυμία σου.
ευχαριστω πολυ κι εγω,συμφωνω απολυτα μ αυτα που εγραψες!
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 06, 2021, 06:34:07 μμ »

Για τις δεκάρες συμφωνώ και εγώ η 430 και η 307 είναι.
Θα τολμήσω να δώσω μία τιμή.  Η 307 60-65 ευρώ και η 430 40-55 ευρώ.
Η εικοσάρα Δημήτρη θέλει καλύτερες φωτό. Καθαρές.
Καταγράφηκε
SONI
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 24, 2021, 10:39:10 μμ »

Σχετικα με τις τιμες εχεις απολυτο δικιο και επειδη εχω ζησει 43 χρονια ολο το πανηγυρι πρωτα με τα ελληνικα και υστερα με τα ευρω οι φουσκες που θα σκασουν θα ειναι οχι μονο για τα νεωτερα νομισματα αλλα και για καπια παλια γιαυτο μια συγρατημενη και συνετη αγορα θα σας προστατευσει απο πολυ κλαμα αργοτερα
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 27, 2021, 03:25:13 μμ »

Να συμπληρώσω στα λεγόμενά σου. Πόσο δίκιο έχεις. 
Δύο φίλοι, που για λόγους δικούς τους έπαψαν πλέον να γράφουν στο στέκι, μου είχαν πεί.
Στους Καποδίστριες να βλέπεις πρώτα καταστάσεις και μετά δυσκολία. Εξαιρούσαν κάποιες πολύ δύσκολες ποικιλίες
που δεν τις συναντάς συχνά. Μου το είχαν πει για να με προστατέψουν απο κακές αγορές!
Στα χρόνια που πέρασαν κατάλαβα πόσο δίκιο είχαν!!
Έχω δει χρέπια, απλές ποικιλίες χωρίς καμία δυσκολία, να μοσχοπουλιούνται, ουκ ο λίγες φορές!
VG νομίσμτα, να κλείνουν 60-70 ευρώ!!!
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 14, 2021, 01:15:35 πμ »

δημητρη ξανατραβα reverse 20 αρας
Καταγράφηκε

digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 14, 2021, 04:10:57 μμ »

Λεω, μακάρι να μπορούσα αλλά δεν είναι δικά μου, και άρα δεν τα έχω εδώ. Μια μέρα τα είχα, δεν μπορεις να φανταστείς τι είχε αυτό το κουτί, εκτός από τους 3 Καποδιστριες, είχε νομίσματα του 12ου αιώνα που ένα άλλο μέλος αναγνώρισε, κι ένα σωρό ασημένια, που ο κορωνοιος δεν βοήθησε καθόλου στο να τα διερευνήσω λίγο.

Να ευχαριστήσω πολύ τον φίλο silahim (που το μικρό του μου διαφεύγει και ζητω συγνώμη γι αυτό)  για τις ποικιλίες αλλά και τις τιμές που δόθηκαν στα 2 πρώτα, τώρα η 20αρα ,την βλέπω κι εγώ σε τι χαλι είναι κι ας μη σκαμπαζω από αυτά. Και ευχαριστώ σε όλους όσοι βοήθησαν ο καθένας με τον τρόπο του.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 16, 2021, 03:44:40 μμ »

Μιχάλης είναι το όνομά μου Δημήτρη. Τα είχαμε πει και σε μιά συνάντηση στην παραλιακή, μαζί με τον Ορφέα
και τον Λεό. Και πολλούς άλλους. Καθόμασταν δίπλα δίπλα Κλείσιμο ματιού  Που θα πάει!! Θα περάσουν και αυτά τα
δύσκολα και θα τα ξαναπούμε.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 16, 2021, 04:28:57 μμ »

Ναι Μιχάλη, το θυμήθηκα όταν απευθύνθηκα στον Λεωνιδα μέσω ενός προσωπικού μηνύματος για εντελώς άλλο λόγο και ζητω συγνώμη, αλλά... «ου γαρ έρχεται μόνον....» 🥴
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 16, 2021, 04:29:41 μμ από digo » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences