Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιανουάριος 27, 2021, 08:45:28 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: CoinInvest  (Αναγνώστηκε 2156 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
SVcollector
Χρυσό μέλος
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

Σόλωνος 18, T:210 3644276 , Λ.Κηφισίας 232,ΤΚ14562

Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 12:13:06 μμ »

Φίλε μου επειδή καταλαβαινω ότι είσαι αρχάριος και ο καθένας στην θέση σου νιώθει το ίδιο οταν ξεκινάει να αγοράζει.

Θα σου γράψω καποιες συμβουλές που αμα θες τις κρατας αμα θες τις πετάς.

Πρώτον το φίλερ δεν ειναι κριτήριο για να καταλαβαινεις αν μια λίρα είναι γνήσια η όχι. Σίγουρα υπάρχουν λαμόγια στον χώρο αλλα πίστεψε με όσοι έχουν μαγαζιά δεν θα ρισκάρουν την φήμη τους και το μαγαζι τους για να βγαλουν 15-20 ευρω. Επένδυσε στον εαυτό σου πιο πολύ λοιπόν για να μην χρειάζεσαι κάθε φορά φίλερ για να βλέπεις αν μια λίρα είναι γνήσια η όχι.

Οι περισσότεροι που ξεκινάνε αλλά ακόμα και οι προχωρημένοι προσπαθήστε να χτίσετε μια σχέση όποιον dealer επιλέξετε και να είστε σίγουροι ότι αυτός θα σας το ξεπληρώσει με άλλους τρόπους. Καταλαβαίνω ότι κατα καιρο μας πιάνει η ξενομανία "εγω ψωνίζω απο το εξωτερικό" αλλά είναι κοινή παραδοχή ότι έχουμε τις καλύτερες τιμές στην Ελλάδα. Χωρίς να κάνω διαφήμιση σαν παραδειγμα το λεω εγω πουλαώ πιο φθηνα του 2021.

Καταγράφηκε

ellinas
Διαχειριστής
Χρυσό μέλος
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 01:36:28 μμ »

Το έχουμε πει πολλές φορές λίρες νέες χρονολογίες δεν περνούν το φίλερ
Καταγράφηκε
Tornezios
Τακτικός
**

Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ

Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 05:15:53 μμ »

Εγω ψωνίζω απ'του Βερόπουλου !  Σαρκασμός

Ψωνίζεις απ'εξω  μόνο ότι δεν μπορείς να βρεις εδώ...και αφού πάρεις το ρίσκο να πάει κατι πολύ στραβά...
Να δεις τι βενζίνες θα ξοδέψεις αν κανα παλικάρι με σκάνερ δεν φορτώσει το πακέτο σου στο αεροπλάνο ή το φορτώσει άδειο !
Φιλικές συμβουλές είναι μην τις πάρεις τοις μετρητής ...
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
Tornezios
Τακτικός
**

Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ

Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 05:21:50 μμ »

''Το έχουμε πει πολλές φορές λίρες νέες χρονολογίες δεν περνούν το φίλερ''

Και που το λές-λέμε  Μιχάλη δεν βγάζει πουθενά...
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
thaler
Αργυρό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 11:05:57 μμ »

Παράθεση
Ψωνίζεις απ'εξω  μόνο ότι δεν μπορείς να βρεις εδώ...και αφού πάρεις το ρίσκο να πάει κατι πολύ στραβά...
Να δεις τι βενζίνες θα ξοδέψεις αν κανα παλικάρι με σκάνερ δεν φορτώσει το πακέτο σου στο αεροπλάνο ή το φορτώσει άδειο !

Να δείτε εγώ τι έπαθα παιδιά. Αγόρασα πριν λίγες μέρες ένα νόμισμα από ma-shops θεωρώντας πως το κατάστημα είναι από Γερμανία -το όνομά του ακούγονταν Γερμανικό. Στην απόδειξη πληρωμής που μου έστειλε αντιλήφθηκα πως το κατάστημα είναι από Νορβηγία -χώρα εκτός Ε.Ε.. Τους έγραψα άρον-άρον να στείλουν το νόμισμα με ΕΛΤΑ ώστε να έχω λιγότερο γδάρσιμο από τελωνεία κλπ.
Τελικά όσο και να προσέχει κάποιος, πάντα θα του τύχει η στραβή!
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
golden kostas
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 12:01:07 πμ »

Φίλε μου επειδή καταλαβαινω ότι είσαι αρχάριος και ο καθένας στην θέση σου νιώθει το ίδιο οταν ξεκινάει να αγοράζει.

Θα σου γράψω καποιες συμβουλές που αμα θες τις κρατας αμα θες τις πετάς.

Πρώτον το φίλερ δεν ειναι κριτήριο για να καταλαβαινεις αν μια λίρα είναι γνήσια η όχι. Σίγουρα υπάρχουν λαμόγια στον χώρο αλλα πίστεψε με όσοι έχουν μαγαζιά δεν θα ρισκάρουν την φήμη τους και το μαγαζι τους για να βγαλουν 15-20 ευρω. Επένδυσε στον εαυτό σου πιο πολύ λοιπόν για να μην χρειάζεσαι κάθε φορά φίλερ για να βλέπεις αν μια λίρα είναι γνήσια η όχι.

Οι περισσότεροι που ξεκινάνε αλλά ακόμα και οι προχωρημένοι προσπαθήστε να χτίσετε μια σχέση όποιον dealer επιλέξετε και να είστε σίγουροι ότι αυτός θα σας το ξεπληρώσει με άλλους τρόπους. Καταλαβαίνω ότι κατα καιρο μας πιάνει η ξενομανία "εγω ψωνίζω απο το εξωτερικό" αλλά είναι κοινή παραδοχή ότι έχουμε τις καλύτερες τιμές στην Ελλάδα. Χωρίς να κάνω διαφήμιση σαν παραδειγμα το λεω εγω πουλαώ πιο φθηνα του 2021.

χρηστο συμφωνο στα περισσοτερα απο τα γραφομενα σου, το συγκεκριμενο ομως ειναι το πρωτο απ'ολα

ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ κατι το οποιο δεν αγοραζεται ουτε με χρυσο....παρα μονο κτιζεται με τον χρονο   Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
fotiscy
Τακτικός
**

Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 09:05:37 πμ »

Παράθεση

Να δείτε εγώ τι έπαθα παιδιά. Αγόρασα πριν λίγες μέρες ένα νόμισμα από ma-shops θεωρώντας πως το κατάστημα είναι από Γερμανία -το όνομά του ακούγονταν Γερμανικό. Στην απόδειξη πληρωμής που μου έστειλε αντιλήφθηκα πως το κατάστημα είναι από Νορβηγία -χώρα εκτός Ε.Ε.. Τους έγραψα άρον-άρον να στείλουν το νόμισμα με ΕΛΤΑ ώστε να έχω λιγότερο γδάρσιμο από τελωνεία κλπ.
Τελικά όσο και να προσέχει κάποιος, πάντα θα του τύχει η στραβή!

Ma-shops είναι Online 'αγορά' από πολλούς πωλητές και εμπόρους μέσα έχει και έλληνες και μη ευρωπαϊους και άγγλους κλπ. Η έδρα της εταιρείας είναι η Γερμανία, λίγο προσοχή θέλει το αναφέρει ετσι και αλλιώς.
Καταγράφηκε

“Out of the mountain of despair, a stone of hope” MLK
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 01:31:17 μμ »

πω αυτο που ακουσα οτι περασε λιρονι απο φιλερ χαχαχαχαχαχαχχα..20 ευρω κατω το κομματι το εκανε χαχαχαχχαχαχαχαχ
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ellinas
Διαχειριστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουάριος 15, 2021, 01:33:32 μμ »

''Το έχουμε πει πολλές φορές λίρες νέες χρονολογίες δεν περνούν το φίλερ''

Και που το λές-λέμε  Μιχάλη δεν βγάζει πουθενά...
Έτσι είναι αλλά επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως φίλε μου.
Καταγράφηκε
spinoza
Νέος
*

Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιανουάριος 16, 2021, 04:13:22 πμ »

πω αυτο που ακουσα οτι περασε λιρονι απο φιλερ χαχαχαχαχαχαχχα..20 ευρω κατω το κομματι το εκανε χαχαχαχχαχαχαχαχ

Τι γελάς ρε [σβήστηκε από dsp]... μάθε να διαβάζεις ελληνικά και να κατανοείς αυτά που γράφονται και μετά έλα ρε χαχα να ξαναπροσπαθήσεις να «μειώσεις» και καλά τον άλλον «ότι πέρασε λιρονι από φιλερ χαχαχαχαχα»

Γράφω ότι «δεν περνούσε από το φιλερ»... που διάβασες ρε γελοίε ότι την πέρασα από το φιλερ... και ποιος σου είπε ότι του 20 δεν περνάνε από φιλερ ... έχω καμια 10ρια και ήταν η πρώτη που δεν πέρασε από φιλερ του 20...

Εμ παση περιπτώσει μάθε να σέβεσαι κ να γράφεις κόσμια διαφορετικά θα λαμβάνεις παρόμοιες απαντήσεις σαν αυτή εδώ για να ισιώνεις...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2021, 05:03:57 πμ από dsp » Καταγράφηκε
dsp
όταν μιλάω ως συντονιστής το δηλώνω ότι είμαι
Συντονιστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ WWW
« Απάντηση #40 στις: Ιανουάριος 16, 2021, 05:08:33 πμ »

καλα, να θυμισω εγω τωρα οτι το θεμα ειναι αμα ειναι αξιοπιστο το coininvest ?

Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιανουάριος 16, 2021, 09:04:39 πμ »

εσπινοζα χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχ απο τις δεκα λιρες που εχεις κ τις περασες απο φιλερ ειναι σαν να εχεις εννια με την ζημια που τους εχεις κανει χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα..φιλ, μου εκανες την μουρη κιμα με αυτα που ειπες κ εχω να σου δηλωσω οτι μολις τα διαβασα ΙΣΙΩΣΑ..χαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχα ..τελος παντων καλο θα ηταν να μην το παρατραβαμε και ας συνεχισουμε απο δω κ περα διχως τσακωμους..το οτι γελασα δεν σημαινει οτι ειπα κατι κακο για σενα διοτι ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις κ δεν μπορω να εχω αποψη για σενα..τα λιρακια μην τα περνας απο φιλερ φιλε,διοτι αν ειναι νεας κοπης ριχνεις αμεσα την αξια τους με την ζημια που τους κανεις και πραγματικα στο λεω οτι τις δεκα που εχεις τωρα ειναι σαν να εχεις εννια αν ειναι νεας κοπης..φιλικα..ρε συ πως με πετσωκοψες ετσι χαχαχαχχα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 16, 2021, 09:06:50 πμ από ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ » Καταγράφηκε

spinoza
Νέος
*

Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 16, 2021, 09:17:05 πμ »

εσπινοζα χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχ απο τις δεκα λιρες που εχεις κ τις περασες απο φιλερ ειναι σαν να εχεις εννια με την ζημια που τους εχεις κανει χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχα..φιλ, μου εκανες την μουρη κιμα με αυτα που ειπες κ εχω να σου δηλωσω οτι μολις τα διαβασα ΙΣΙΩΣΑ..χαχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχα ..τελος παντων καλο θα ηταν να μην το παρατραβαμε και ας συνεχισουμε απο δω κ περα διχως τσακωμους..το οτι γελασα δεν σημαινει οτι ειπα κατι κακο για σενα διοτι ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις κ δεν μπορω να εχω αποψη για σενα..τα λιρακια μην τα περνας απο φιλερ φιλε,διοτι αν ειναι νεας κοπης ριχνεις αμεσα την αξια τους με την ζημια που τους κανεις και πραγματικα στο λεω οτι τις δεκα που εχεις τωρα ειναι σαν να εχεις εννια αν ειναι νεας κοπης..φιλικα..ρε συ πως με πετσωκοψες ετσι χαχαχαχχα

Χρόνος μπαίνει, χρόνος βγαίνει ο [μα... σωστά το βρήκες κ αυτο] ίδιος μένει...

Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 16, 2021, 11:14:47 πμ »

χαχαχαχχαχαχαχχαχαχααχ ξυπνησαν και οι κοκα κολες κ θελουν να ρευτουν μοναχες τους χαχαχαχαχχαχαχα..αχ βρε εσπινοζακο εχεις τα χαλια σου χαχαχαχαχαχαχχαχα..και ουτως η αλλως με αυτα που λες θα φας μπαν απο δω πραγμα που δεν το ζηταω μηπως κ γελασουμε κ αλλο μαζι σου..και να ξερεις οτι αλλη μια φορα αν με βρισεις θα σου κανω μηνυση κ το ΕΝΝΟΩ..εχω χρηματα για πεταμα να ξερεις τα οποια θα στα παρω πισω..δοκιμασε κ τα λεμε
Καταγράφηκε

spinoza
Νέος
*

Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 16, 2021, 12:00:45 μμ »

να ξερεις οτι αλλη μια φορα αν με βρισεις θα σου κανω μηνυση κ το ΕΝΝΟΩ..

Έχω κάνει μόνο μια προσευχή στον Θεό: «Θεέ μου, κάνε αυτούς που μου την λένε γελοίους».

Και ο Θεός με εισάκουσε.

εχω χρηματα για πεταμα να ξερεις τα οποια θα στα παρω πισω..δοκιμασε κ τα λεμε

με φόρα και με την όπισθεν... θα κουμπώσει καλύτερα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: