Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιανουάριος 16, 2021, 10:42:51 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: CoinInvest  (Αναγνώστηκε 1321 φορές)
codis, John_96, ALOPO, kanellop και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
spinoza
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 02:54:07 μμ »

Γερμανία είναι!!!

Για ποια ιστοσελίδα μιλάμε ρε παιδια... εδω μου δείχνει σε λίρες Αγγλιας και έδρα το Μπερμινχαμ...
Το coininvest είναι γερμανία το  Atkinson είναι αγγλία.

αυτο λέμε... αρα θα έχει δασμούς... το λέω γιατί ένα παλικάρι εδώ μου το συστησε για πιο φθηνο...
Καταγράφηκε
kanellop
Τακτικός
**

Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:51:50 μμ »

Σε Χαιρετώ.

Μπορείς επίσης να αγοράσεις χρυσές λίρες,

κυρίως Ελισσάβετ ΙΙ γιατί δεν έχουν τόσο μεγάλες φθορές όπως οι παλαιότερες ημερομηνίες χρυσών λιρών,

από τον Kunker:

https://www.kuenker.de/en

Εκεί ζήτα να μιλήσεις με τον Αλέξη Καββαδία που μπορεί να μιλήσει και Ελληνικά.

Επίσης, το απευθείας τηλέφωνο του εκεί είναι το:

0049 541 962 0253

Γιώργος Κανελλόπουλος.
Καταγράφηκε
SVcollector
Χρυσό μέλος
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας

Σόλωνος 18, T:210 3644276 , Λ.Κηφισίας 232,ΤΚ14562

Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 04:58:30 μμ »

Συγνώμη αλλά έχουμε με διαφορα οι έμποροι τις Ελλάδας τις καλύτερες τιμές.

Γιατί να αγοράσετε απέξω?
Καταγράφηκε

ellinas
Διαχειριστής
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 05:10:11 μμ »

Γιατί μας έχει φάει η ξενομανία Χρήστο.Αυτός είναι ο λόγος!
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 05:13:06 μμ »

Γιατί μας έχει φάει η ξενομανία Χρήστο.Αυτός είναι ο λόγος!

+1
Καταγράφηκε
SVcollector
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 05:20:23 μμ »

οχι ενταξει δεν ειναι κακο να δοκιμαζει κανεις πραγματα. Αλλά ανεξάρτητα αν ειμαι έμπορος η όχι αφήσετε εμένα εξω , εχουμε τις καλύτερες τιμές σε χρυσα επενδυτικά νομίσματα. Φανταζομαι και ιδιώτες εδω μέσα πιο φθηνα πουλάνε.

Καταγράφηκε

thanos_larisa
Τακτικός
**

Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 06:12:15 μμ »

οχι ενταξει δεν ειναι κακο να δοκιμαζει κανεις πραγματα. Αλλά ανεξάρτητα αν ειμαι έμπορος η όχι αφήσετε εμένα εξω , εχουμε τις καλύτερες τιμές σε χρυσα επενδυτικά νομίσματα. Φανταζομαι και ιδιώτες εδω μέσα πιο φθηνα πουλάνε.

και εγω στην αρχη που δεν ηξερα, εψαχνα να αγορασω απο εξωτερικο.. δεν προλαβα ομως,
γνωρισα αρκετα ατομα απο το στεκι (ιδιωτες και εμπορους) και αγορασα απο τουαλαχιστον 10 διαφορετικα ατομα και σε καλυτερες τιμες
Καταγράφηκε
epop
Διαχειριστής
Χρυσό μέλος

pisikas@yahoo.gr

Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 08:14:19 μμ »

Οι  τιμές σε χρυσές λίρες είναι πολύ καλύτερες από Έλληνες εμπόρους -svcollector, Βασιλακόπουλος,hk presious metals, planet numismatics,nomismatokopio , creta numismatics και χωρίς τα υπερβολικά μεταφορικά που έχουν οι του εξωτερικού.  Απλώς πρέπει να τους πάρεις τηλέφωνο για διαθεσιμότητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2021, 07:31:16 μμ από epop » Καταγράφηκε
fotiscy
Τακτικός
**

Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιανουάριος 13, 2021, 08:53:03 μμ »

Γερμανία είναι!!!

Για ποια ιστοσελίδα μιλάμε ρε παιδια... εδω μου δείχνει σε λίρες Αγγλιας και έδρα το Μπερμινχαμ...

coininvest Germany
atkinson UK

Για το πρώτο ρώτησες  Μεγάλο χαμόγελο το 2ο αγόρασα πριν 2 χρόνια και είχε κοντά 50 ευρώ διαφορά στο χιλιάρικο,

λογω μεταφορικών και χρεώσεις paypal

Απλά στο ανέφερα γιατί ίσως βρεις κάτι σε καλύτερη τιμή από τους Γερμανούς του coininvest
Καταγράφηκε

“Out of the mountain of despair, a stone of hope” MLK
spinoza
Νέος
*

Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 07:34:04 πμ »

Συγνώμη ρε παιδιά ... ποιες είναι οι πολύ καλύτερες τιμές ;;; Για να καταλάβω δηλ... εδώ πουλάνε έκδοσης 2020 στα 400 ευρώ αν είναι σε συσκευασία mint και αν δεν είναι στην καλύτερη όσο έχει το coininvest... plus 15 ευρώ τα μεταφορικά...όσο κανεις σε χρόνο κ βενζίνη να μεταφερθείς στο κατάστημα του εμπόρου...
Καταγράφηκε
Εl Capitan
Τακτικός
**

Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 08:52:27 πμ »

Συγνώμη ρε παιδιά ... ποιες είναι οι πολύ καλύτερες τιμές ;;; Για να καταλάβω δηλ... εδώ πουλάνε έκδοσης 2020 στα 400 ευρώ αν είναι σε συσκευασία mint και αν δεν είναι στην καλύτερη όσο έχει το coininvest... plus 15 ευρώ τα μεταφορικά...όσο κανεις σε χρόνο κ βενζίνη να μεταφερθείς στο κατάστημα του εμπόρου...

+1
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
fotiscy
Τακτικός
**

Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 09:39:41 πμ »

Καλημέρα, ο καθένας βλέπει κρίνει αποφασίζει ανάλογα με το τι ψάχνει,
εγώ προσωπικά πήρα bullions απο coinInvest των 1oz σε πολύ καλές τιμές το 2015 που δεν μπορούσα να βρώ Ελλάδα και Κύπρο.
Από Atkinson πήρα την full κασετίνα των brittania του 2014 σε πολύ πιο χαμηλή συνολική τιμή από ότι στο royal mint
Από royal mint πήρα proof λίρες το 2012 και 2017 γιατί τότε ήταν η καλύτερη τιμή που βρήκα.
Λίρες raw παίρνω πάντα από τοπικούς έμπορες.

Άρα αφιέρωσε λίγο χρόνο, δες τις διάφορες επιλογές και επέλεξε αυτό που σου αρμόζει καλύτερα
Καταγράφηκε

“Out of the mountain of despair, a stone of hope” MLK
SVcollector
Χρυσό μέλος

Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 10:27:04 πμ »

https://www.coininvest.com/en/gold-coins/sovereign/sovereign-elizabeth-ii-gold-coin-2021/

Ναι σωστά αγόρασε με 387 πλήρωσε 20 ευρω τα μεταφορικά , περίμενε 2 εβδομάδες.

Ίσως να περιμένουμε να πέσει και η τιμή της βενζίνης για να κάνουμε τις μετακινήσεις μας!!!

Ε ρε τι διαβάζουμε!! καλημέρα στο φορουμ!!! Αγοράστε απέξω παιδιά κανένα πρόβλημα.  Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 14, 2021, 10:30:30 πμ από SVcollector » Καταγράφηκε

epop
Διαχειριστής
Χρυσό μέλος

pisikas@yahoo.gr

Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 10:53:33 πμ »

Αφού τις έχει όσο το coininvest γιατί να τις πάρεις από Γερμανία;
Αν μπορείς να τις πάρεις και από το μαγαζί θα κάνεις και μια γνωριμία για όταν και εφόσον χρειαστεί να ρευστοποιήσεις.
Καταγράφηκε
spinoza
Νέος
*

Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 14, 2021, 11:29:38 πμ »

https://www.coininvest.com/en/gold-coins/sovereign/sovereign-elizabeth-ii-gold-coin-2021/

Ναι σωστά αγόρασε με 387 πλήρωσε 20 ευρω τα μεταφορικά , περίμενε 2 εβδομάδες.

δηλαδή εδώ στην Ελλάδα πόσο την βρίσκεις την λίρα έκδοσης του 2021???

Δεν θα μπω τώρα σε αντιπαράθεση... το θέμα είναι ότι λες ότι "εχουμε τις καλύτερες τιμές σε χρυσα επενδυτικά νομίσματα" ... δεν ισχυει... τουλάχιστον για τις καινουργιες λίρες... μια η άλλη σου έρχεται... το μόνο επιχείρημα που θα μπορούσα να δεχτώ είναι ότι τα χρήματα μένουν Ελλάδα... όχι ότι είναι πιο φθηνά σε καμιά περίπτωση...

και μπορείς να πληρώσεις με κάρτα κάτι που οι περισσότεροι εμποροι δεν δέχονται αν αγοράζεις χρυσά νομίσματα...

την άλλη φορά είχα πάρει χρυσή λίρα από γνωστό κατάστημα κάτω στο κέντρο της Αθήνας έκδοσης 2020... δεν περνούσε από το φιλερ... εστειλα mail...δεν απάντησε στο μαιλ (και καταλαβαίνω τον λόγο) και στο τηλέφωνο με διαβεβαίωσε ότι είναι γνήσια (και το βάρος είναι στο όριο - είχα ανοίξει και θέμα γιαυτό εδω στο φορουμ αλλά δεν βγάζεις ακρη)... πρέπει να τρέχω πάλι κάτω Αθήνα στο κατάστημα που έχει ζυγαριά ακριβείας να το δω ή να την πάω για αξιολόγηση...

και αυτός είναι ο λόγος που ΔΕΝ ξαναγοράζω απο Ελλάδα...

Να μου πεις αμα είναι απάτη δεν μπορούν να το κάνουν και απο το εξωτερικό;;; μπορούν σίγουρα... αλλά για 6 και 10 λίρες σιγά μην διακινδυνευσουν την φήμη τους... εχω παρει αργυρα από την εν λόγω εταιρεία αρκετές φορές... χρυσό δεν εχω πάρει...γιαυτό και ρώτησα...

Ευχαριστώ όλους για τις απόψεις τους... καλή συνέχεια.

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: