Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 06:22:07 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Xρυση λιρα με θυρεο Victoria του 1845 ...  (Αναγνώστηκε 10106 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 12:18:42 πμ »

Εγω θα το κανω το τριτο που να χτυπαει τον κ##ο του κατω ο Στουρναρας!Ετσι σε πεισμα των καιρων Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 12:21:53 πμ »

Εδώ βρε παιδιά οι νέοι δεν παντρεύονται. Σύμφωνα με έρευνες έχει μειωθεί περίπου στο 15% ο αριθμός των γάμων. Σιγά μην κάνουν και παιδιά. Μη σας πω ότι σκέφτομαι κι εγώ να χωρίσω με τη γυναίκα μου και να συζούμε, χωρίς να δηλώνουμε τα παιδιά μας ως προστατευόμενα μέλη. Ο φόρος που θα μας αναλογεί θα είναι μικρότερος.
Οι νέοι δεν παντρεύονται λόγω οικονομικών προβλημάτων. Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που είναι θύματα της πλύσης εγκεφάλου που μας γίνεται σχετικά με την εγωιστική και ατομιστική αντίληψη του εαυτού μας, και δεν παντρεύονται από άποψη.
Αυτό που λες δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται. Σε κάθε περίπτωση ένας από τους 2 γονείς θα πρέπει να δηλώσει τα παιδιά. Εκεί να δεις κλάμα.
Στο τέλος θα φτάσουν στο σημείο να λένε: "πως μπορείτε κύριε, όντας χωρισμένος να συντηρείτε και τέκνα; Τα τέκνα αποτελούν τεκμήριο, άρα φοροδιαφεύγετε! Ας τα δώσετε για υιοθεσία σε άτεκνα ζευγάρια του εξωτερικού!"
Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
Kisifer
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 119


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 09:38:06 πμ »

Προσωπικά παρόλο που η σύζυγος δεν δουλεύει τώρα...και παντρευτήκαμε και κάναμε και το πρώτο μας παιδάκι...κάνω 2 δουλειές για να τα φέρουμε βόλτα (+ μια μικρή βοήθεια από παππουδο-γιαγιάδες). Τα βάζεις κάτω και βλέπεις πόσο σε παίρνει.
Παίρνω και όσο μπορώ τα νομισματάκια μου...οπότε αν και δύσκολα όλα γίνονται. Μπορεί να μην μπορώ να πάρω λιρίτσες, αλλά εεε...όλο και κάτι έρχεται στο σπίτι (και τα ασημάκια καλά είναι). Φιλικά

Ξενοφών.

Tι λετε βρε κι αλλο παιδι  Απορία  ....θα μου τα φαει ολα μετα ο Στουρν@ρ@ς ....δεν μαθατε οτι πλεον τα παιδια ειναι τεκμηριο   Θυμός Θυμός
Αντώνη εμείς οι τρίτεκνοι δηλαδή είμαστε χαμένοι από χέρι;
Θυμάμαι, πριν 30 χρόνια, ήμουν ακόμη μαθητής, που διάβαζα ότι για να αυξηθεί ο πληθυσμός της Ελλάδας χρειαζόταν να κάνουμε τουλάχιστον 3 παιδιά. Το μοντέλο με τα 3 παιδιά ήταν η πρόταση απέναντι στην υπογεννητικότητα. Έχω φίλους που έχουν κι αυτοί 3 παιδιά που, όπως κι εγώ, τα κάναμε πριν ο Καραμανλής δώσει τα κίνητρα. Το κάναμε, όσο κι αν φαίνεται αφελές και ρομαντικό, για την Πατρίδα.
Το να κόψουνε τα επιδόματα, αντέχεται. Από κάπου θα κόψουμε. Αλλά αυτή η στοχοποίηση των παιδιών και η φοροεπιδρομή απέναντι σε όσους έχουν παιδιά δείχνει ότι βαλθήκανε να μας τελειώσουν. Είναι ένα μήνυμα στα νέα ζευγάρια να το σκεφτούν καλά πριν κάνουν παιδιά, ειδικά όταν έχουν πλέον μισθούς πείνας.

Καλορίζικη η λίρα, ωραίο κομμάτι. Άντε όταν κλείσεις τη σειρά να τις βγάλεις παρέλαση όλες μαζί! Χαμόγελο 

Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 03:56:57 μμ »

Καποτε 300 σπαρτιατες σωσανε την Ελλαδα, και κατ επεκταση και ολη την Ευρωπη, Τωρα 300 ΑΧΡΙΣΤΟΙ την  κατασρεφουν χωρις ντροπη. Ντροπή Βρε ουστ ουστ Θυμός Θυμός που ελεγε ο Μεγαλος ΛΟΓΟΘΕΤΙΔΗΣ στο ενας ηρως με παντουφλες Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 18, 2012, 04:09:05 μμ »

Καποτε 300 σπαρτιατες σωσανε την Ελλαδα, και κατ επεκταση και ολη την Ευρωπη, Τωρα 300 ΑΧΡΙΣΤΟΙ την  κατασρεφουν χωρις ντροπη. Ντροπή Βρε ουστ ουστ Θυμός Θυμός που ελεγε ο Μεγαλος ΛΟΓΟΘΕΤΙΔΗΣ στο ενας ηρως με παντουφλες Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός

Ενας ηρως με παντουφλες - Βαρκαρης
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences