Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 06:26:13 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 δραχμαι 1876  (Αναγνώστηκε 9916 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 11:20:53 πμ »

φιλε γιαννη,πιστευω οτι απο μια φωτογραφια,και οχι καθαρη,κανεις δεν μπορει να σου δωσει στανταρ απαντηση!καποιος με πειρα μολις το δει απο κοντα θα σου πει αμεσως!θα μπορουσα να σου γραψω και εγω!αλλα αν δεν δω τις λεπτομερειες,προσωπο,δαφνες,ενωσεις,δοντακια,περιφερεια κλπ,θα σου λεω ψεματα!μερικες φορες ειναι κριμα να χαντακωνουμε καποιον με υποθεσεις,η μαλλον?σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 06:09:45 μμ »

Θα ήθελα όλοι οι φίλοι που εξέφρασαν επιφυλάξεις για τιν γνησιότητα του νομίσματος να να το τεκμηριοσουν!γιατι θα Μπορούσε απλά να είναι πρόβλημα τις μήτρας.χρονια πολλά σε όλους.

Οχι ρε μεγαλε. Δεν εχουμε να τεκμηριωσουμε τιποτα, εγω τουλαχιστον. Ρωτας τη γνωμη μας και σου λεει ο καθενας οτι πιστευει. Παει και τελειωσε. Δεν καταλαβαινεις τι σημαινουν οι λεξεις επιφυλαξεις και αμφιβολιες?

Και εδω που τα λεμε, εισαι δυο χρονια στο στεκι, δικη σου αποψη δεν εχεις?
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 06:23:47 μμ »

Γιαννη εγω θα σου θεσω το δικο μου ερωτημα:
Πες πως υπηρχαν δυο σωστες ποικιλιες , η μια ειχε βουλωμενο το Ρ η αλλη δεν το ειχε.
Και εσυ εισαι καποιος που θες να βγαλεις αντιγραφα για τα κονομησεις.
Πια μητρα θα επελεγες ? την βουλωμενη που βγαζει ματι ή την αλλη που δεν βγαζει ματι?
Η απαντηση στον εαυτο μου ειναι οτι θα διαλεγα την σωστη.
Εφοσον λοιπον μερικα πιστοποιηθηκαν βουλωμενα και τωρα τα περισσοτερα γυριζουνπισω σαν ψευτικα ποιος ο λογος να μην πιστεψω οτι ολα ειναι ψευτικα??
Αλλα οπως και να εχει και γνησια να ειναι θα σου πω μια ιστορια με ενα μελος μας:
Ενα μελος μας λοιπον ειχε ενα τετοιο , πιστοποιημενο , το βαζει στο ebay και το κερδιζει καποιος δυνατος συλλεκτης στην Καλαμματα. Το πληρωνει ο ανθρωπος , το παραλαμβανει και με το που βλεπει απο κοντα οτι το Ρ ειναι βουλωμενο (δεν φαινωταν στην φωτο της πωλησης) τον υποχρεωνει τον πωλητη να το παρει πισω διοτι ειναι ψευτικο!!
Δεν πιστευω να θελει το μελος μας να πει οτι αυτος ηταν που εμπλεξε σε αυτη την ιστορια , αλλα αυτο ειναι γεγονος που εγινε πριν τρια χρονια!!
Και σε ρωτω: Οταν ολοι το αποφευγουν αυτο το νομισμα ΕΓΩ γιατι να παω να μπλεξω και να το αγορασω?
Με το ιδιο σκεπτικο καποτε εκανε πισω και ο Αντωνης και ειναι και γραμμενο απο τοτε στο σαιτ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 06:45:48 μμ »

Για τη ρε Γιώργο να μην πω ότι εγώ το πούλησα, πιστοποιημένο ήταν το νόμισμα. Εξάλλου του επέστρεψα τα χρήματα άμεσος, αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω εμπιστοσύνη στις εταιρείες πιστοποίησης. Απορία Απορία
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 07:00:59 μμ »

Σας διαβασα προσεκτικα επως επισης και αυτο   .......http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=210.0 που αφορα το ολο θεμα.

Πουθενα δεν βγαινει το συμπερασμα οτι ολα τα νομισματα με βουλωμενο γραμμα ειναι fake.
 Σαφεστατα  το δηλωσε και ο Βασιλης οταν ρωτηθηκε , γιατι κανεις σας δεν ειχε τοτε γνωση και αποψη.
Για αυτα με βουλωμενο ,αλλα και για τα μη ,οπως και γι αυτο της φωτο υπαρχουν καποιες ενδειξεις αλλα οχι αποδειξεις.
Η λογικη της <ψωρας> που κολησε αδικως  στα εν λογω με βρισκει αντιθετο.
Ουτε η επιστροφη (με την λογικη του φυλα τα ρουχα σου....) απο καθε σχετικο ή ασχετο λεει κατι , χωρις περισσοτερες εξηγησεις.

Η σωστη απαντηση στην απορια του συναδελφου ειναι οτι υπαρχουν πλαστα της ημερομηνιας ,αλλα απο την φωτο που παρεθεσε δεν μπορει να γινει ποιστοποιηση με σιγουρια.
Τα υπολοιπα............

 
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 07:11:20 μμ »

Για τη ρε Γιώργο να μην πω ότι εγώ το πούλησα, πιστοποιημένο ήταν το νόμισμα. Εξάλλου του επέστρεψα τα χρήματα άμεσος, αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω εμπιστοσύνη στις εταιρείες πιστοποίησης. Απορία Απορία

Kυριε Νικο χαιρομε που βγηκατε και επιβαιβεωσατε τα οσα ειπα.
Εσεις εισαστε οντως το ατομο που αναφερωμουν αλλα απο διακριτικοτητα δεν ηθελα να αναφερθω ονομαστικα.
Αλλος θα το θεωρουσε δυσφημιση για το ονομα του πχ . και φυσικα σας τιμα και δειχνει την αξιοπιστια σας το γεγονος που του γυρισατε τα λεφτα (αλλοι δεν θα το εκαναν ) .
Ο συγκεκριμενος συλλεκτης τοτε φωναζε και επεμενε οτι το νομισμα ειναι πλαστο παροτι ηταν πιστοποιημενο.
Τωρα ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 07:14:48 μμ »

Μια απ' τα ίδια... εταιρείες... coin graders... ουάου δεν ξανάγινε !!!
Αλλά και πάλι... ουάου με τις εταιρείες... πρώτη φορά ΞΑΝΑσυμβαίνει.

Σε λίγο θα σλαμπάρουν και θα γράφουν "GENUINE COPY".
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 07:17:02 μμ »

Για τη ρε Γιώργο να μην πω ότι εγώ το πούλησα, πιστοποιημένο ήταν το νόμισμα. Εξάλλου του επέστρεψα τα χρήματα άμεσος, αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχω εμπιστοσύνη στις εταιρείες πιστοποίησης. Απορία Απορία

Kυριε Νικο χαιρομε που βγηκατε και επιβαιβεωσατε τα οσα ειπα.
Εσεις εισαστε οντως το ατομο που αναφερωμουν αλλα απο διακριτικοτητα δεν ηθελα να αναφερθω ονομαστικα.
Αλλος θα το θεωρουσε δυσφημιση για το ονομα του πχ . και φυσικα σας τιμα και δειχνει την αξιοπιστια σας το γεγονος που του γυρισατε τα λεφτα (αλλοι δεν θα το εκαναν ) .
Ο συγκεκριμενος συλλεκτης τοτε φωναζε και επεμενε οτι το νομισμα ειναι πλαστο παροτι ηταν πιστοποιημενο.
Τωρα ας βγαλει ο καθενας τα συμπερασματα του.



Τι συμπερασμα βγαινει βρε Γιωργο;;;; Απορία Ας εκανε μηνυση στην εταιρια.
Οπως ειπες και προηγουμενως απλα γιατι δεν ειχε δει το βουλωμενο βρηκε προφαση για να κανει επιστροφη!
Ρωτω εγω....
Γνωριζει ο συναδελφος και συντονιστης αν εγινε ελεγχος στο νομισμα  απο επωνυμο και επωνυμα  και βγηκε off site;;
Καταγράφηκε
giannis7
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 384


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 07:30:53 μμ »

Θα ήθελα όλοι οι φίλοι που εξέφρασαν επιφυλάξεις για τιν γνησιότητα του νομίσματος να να το τεκμηριοσουν!γιατι θα Μπορούσε απλά να είναι πρόβλημα τις μήτρας.χρονια πολλά σε όλους.

Οχι ρε μεγαλε. Δεν εχουμε να τεκμηριωσουμε τιποτα, εγω τουλαχιστον. Ρωτας τη γνωμη μας και σου λεει ο καθενας οτι πιστευει. Παει και τελειωσε. Δεν καταλαβαινεις τι σημαινουν οι λεξεις επιφυλαξεις και αμφιβολιες?

Και εδω που τα λεμε, εισαι δυο χρονια στο στεκι, δικη σου αποψη δεν εχεις?
φίλε spykat θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο προσεκτικός στις εκφράσεις σου και ΔΕΝ σε υποχρέωσε κανένας να συμετεχεις στον διάλογο!
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 07:32:08 μμ »

Σωτηρακι?
Ποιος θα βγαλει ακρη με τις εταιριες?
Καποτε ο anacs απο βλακεια πιστοποιησε ψευτικους χρυσους Οθωνες, δικαιωθηκε κανεις απο αυτους που τον πληρωσαν την δεκαετια του 90 χαβιαρι? Οχι.
Νομισμα που ξερω καραμπινατο ψευτικο ειναι πιστοποιημενο προσφατα και επειδη πολλοι ουρλιαξαν με αυτη την πιστοποιηση το ατομο που το εχει το ξαναεστειλε στην εταιρια λεγωντας τους να το κοιταξουν ξανα διοτι πολλοι λενε οτι ειναι ψευτικο.
Το αποτελεσμα?
Σιγα μην παραδεχωταν η εταιρια το λαθος της!! Το γυρισαν πισω ξανα σαν γνησιο!!
Εχουν κατι σαν το αλαθητο του Πάπα εαν θυμαστε και δεν κανουν λαθη , αλλα και οταν τα κανουν δεν τα παραδεχωνται!!
Τωρα ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του για το τι συμβαινει και στην περιπτωση του Βουλωμενου Ρ !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 07:40:38 μμ »

Γιωργη μαζι μιλαμε αλλα χωρια καταλαβαινομαστε.
Το θεμα μας εδω ( νομιζω) ΔΕΝ  ειναι αν οι εταιριες εχουν ποιστοποιησει πλαστα, αλλα το αν το συγκεκριμενο ειναι πλαστο.
Εγω εκανα μια ερωτηση στον crysos,  η οποια θα αποτελουσε αποδειξη, κι αν ξερει και θελει απαντα.
Οτι αλλο εχει γραφτει ΔΕΝ αποτελει αποδειξη.
Λες δηλαδη με τις γνωσεις που εχεις οτι ΟΛΑ τα βουλωμενα ειναι πλαστα;;;;; Για να καταλαβω κι εγω
Αν οχι προς τι η διαφωνια μας;;;; Απορία
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 07:58:44 μμ »

Εγω λεω οτι ολα ειναι τα ιδια.
(Προσωπικη αποψη και δεν χρειαζετε να την ασπαστει κανεις , ο καθενας ας ερευνηση-μελετηση μονος του)
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 08:12:22 μμ »

H αποψη που εχω διαμορφωσει εγω με τα χρονια ειναι οτι το νομισμα με το βουλωμενο P ειναι γνησιο. Ειναι σαν ανασηκωμενο φτερο στην Χουντα. Αυτο πιστευω.
Καταγράφηκε
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 08:50:36 μμ »

Εγω εκανα μια ερωτηση στον crysos,  η οποια θα αποτελουσε αποδειξη, κι αν ξερει και θελει απαντα.
Οτι αλλο εχει γραφτει ΔΕΝ αποτελει αποδειξη.

Φίλε μου εγώ δεν ανέφερα πουθενά ότι το νόμισμα ήταν πλαστό, επειδή όμως υπάρχει διχογνωμία μεταξύ των συλλεκτών σχετικά με αυτό το νόμισμα του επέστρεψα τα χρήματα. Εξάλλου στα 12 χρόνια που δραστηριοποιούμε στις πωλήσεις σε ελληνικά και ξένα site, πάντα αναφέρω στις δημοπρασίες μου, ότι επιστρέφω τα χρήματα εάν ο αγοραστής δε μείνει ικανοποιημένος. Τελευταία περίπτωση εχτές επέστρεψα τα χρήματα σε εγγλέζο μαζί και τα ταχυδρομικά πήγαινε – έλα.   
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 27, 2012, 08:53:37 μμ »

Εγω εκανα μια ερωτηση στον crysos,  η οποια θα αποτελουσε αποδειξη, κι αν ξερει και θελει απαντα.
Οτι αλλο εχει γραφτει ΔΕΝ αποτελει αποδειξη.

Φίλε μου εγώ δεν ανέφερα πουθενά ότι το νόμισμα ήταν πλαστό, επειδή όμως υπάρχει διχογνωμία μεταξύ των συλλεκτών σχετικά με αυτό το νόμισμα του επέστρεψα τα χρήματα. Εξάλλου στα 12 χρόνια που δραστηριοποιούμε στις πωλήσεις σε ελληνικά και ξένα site, πάντα αναφέρω στις δημοπρασίες μου, ότι επιστρέφω τα χρήματα εάν ο αγοραστής δε μείνει ικανοποιημένος. Τελευταία περίπτωση εχτές επέστρεψα τα χρήματα σε εγγλέζο μαζί και τα ταχυδρομικά πήγαινε – έλα.   

A Γεια σου!!! γιατι εγινε χρηση για αποδειξη του αντιθετου Κλείσιμο ματιού
Κανεις φιλε μου δεν αμφισβητει το ηθος σου. Καλες γιορτες ναχεις!!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences