Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 02:28:27 μμ
Σελίδες: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2021  (Αναγνώστηκε 107053 φορές)
Γιάννης51 και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #270 στις: Ιούλιος 14, 2021, 01:30:52 μμ »

Συνεπώς με αυτό που τελικά λετε, ό,τι μένει αδιαθετο για χρόνια κάποια στιγμή ειναι πιθανό να πάει για καταστροφή. Με βάση αυτό το δεδομένο θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να έδινε στο κοινό η τράπεζα της Ελλάδος στοιχεία σχετικά με το πόσα καταστράφηκαν. Λογικά θα πρέπει να υπάρχουν πρωτόκολλα  καταστροφής που θα έχουν τέτοιες λεπτομέρειες.


Αυτή την πληροφορία την ζητάμε αιώνες τώρα.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #271 στις: Ιούλιος 14, 2021, 01:43:52 μμ »

Συνεπώς με αυτό που τελικά λετε, ό,τι μένει αδιαθετο για χρόνια κάποια στιγμή ειναι πιθανό να πάει για καταστροφή. Με βάση αυτό το δεδομένο θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να έδινε στο κοινό η τράπεζα της Ελλάδος στοιχεία σχετικά με το πόσα καταστράφηκαν. Λογικά θα πρέπει να υπάρχουν πρωτόκολλα  καταστροφής που θα έχουν τέτοιες λεπτομέρειες.


Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν αρχεία καταστροφής. Απλά κάποιος πρέπει να το ζητήσει εγγράφως και
μάλλον η διαδικασία μπορεί να είναι χρονοβόρος και μακροσκελής. Δλδ το γνωστό ''ου μπλέξεις με το δημόσιο''
Αν όμως κάποιος θελήσει να βρει στοιχεία, η τράπεζα έχει υποχρέωση να τα δώσει. Αν όχι όλα, κάποια
σε σχέση με τα καταστραμμένα. Πιστεύω. Αλλά ποιός ξεκινά τέτοια διαδικασία......!!!  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών  
Ίσως η ΠΝΕ να ήταν αρμόδια για τέτοια πράγματα.
Και μετά θα σας πώ και το άλλο με τον Τοτό!!  Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 14, 2021, 01:45:50 μμ από silahim » Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #272 στις: Ιούλιος 14, 2021, 03:50:05 μμ »

Συνεπώς με αυτό που τελικά λετε, ό,τι μένει αδιαθετο για χρόνια κάποια στιγμή ειναι πιθανό να πάει για καταστροφή. Με βάση αυτό το δεδομένο θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να έδινε στο κοινό η τράπεζα της Ελλάδος στοιχεία σχετικά με το πόσα καταστράφηκαν. Λογικά θα πρέπει να υπάρχουν πρωτόκολλα  καταστροφής που θα έχουν τέτοιες λεπτομέρειες.


Θέλω να πιστεύω ότι υπάρχουν αρχεία καταστροφής. Απλά κάποιος πρέπει να το ζητήσει εγγράφως και
μάλλον η διαδικασία μπορεί να είναι χρονοβόρος και μακροσκελής. Δλδ το γνωστό ''ου μπλέξεις με το δημόσιο''
Αν όμως κάποιος θελήσει να βρει στοιχεία, η τράπεζα έχει υποχρέωση να τα δώσει. Αν όχι όλα, κάποια
σε σχέση με τα καταστραμμένα. Πιστεύω. Αλλά ποιός ξεκινά τέτοια διαδικασία......!!!  Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών  
Ίσως η ΠΝΕ να ήταν αρμόδια για τέτοια πράγματα.
Και μετά θα σας πώ και το άλλο με τον Τοτό!!  Σαρκασμός


Από όσο γνωρίζω μόνο το Γαλλικό νομισματοκοπείο έδινε κάθε 2-3 χρόνια μια τέτοια πληροφορία. Ίσως και το Ιταλικό αλλά για το δεύτερο δεν είμαι σίγουρος. Τα περισσότερα νομισματοκοπεία δεν αποσύρουν νομίσματα αλλά τα διαθέτουν μέχρι να εξαντληθούν και μόνο τότε γράφουν εξαντλήθηκε. Παράδειγμα σε αυτό αποτελεί το νομισματοκοπείο της Αυστρίας, του Λουξεμβούργου, του Μονακό και άλλα που διαθέτουν ακόμη και σήμερα νομίσματα δεκαετίας και πάνω που δεν έχουν εξαντληθεί.
Καταγράφηκε

Theodorosp
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 315



Προφίλ WWW
« Απάντηση #273 στις: Ιούλιος 14, 2021, 04:56:38 μμ »

Το μόνα ακριβή στατιστικά της ΤΤΕ  για εμένα είναι αυτά που εξαντλήθηκαν!!

Όλα τα άλλα είναι στον αέρα. Εδώ ο αστικός μύθος λέει πως στα υπόγεια υπάρχουν τσουβάλια μα ακυκλοφόρητα 30αρια.

Τι ψάχνεις να βρεις.

Ακόμα κ επίσημο αίτημα να γίνει δεν θα απαντηθεί γιατί δεν είναι υποχρεωμένη να απαντήσει αναφέρετε μόνο στον ένα πελάτη της το ελληνικό κράτος και στο αφεντικό της την Ευρωπαϊκή κεντρική τράπεζα.
Καταγράφηκε

Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #274 στις: Ιούλιος 14, 2021, 07:11:41 μμ »

Εγώ πάντως έκανα μια ερώτηση με γραπτό μήνυμα στην ΤΤΕ. Αν και όταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #275 στις: Ιούλιος 15, 2021, 09:20:32 πμ »

Εγώ πάντως έκανα μια ερώτηση με γραπτό μήνυμα στην ΤΤΕ. Αν και όταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω.


Α! Μπράβο ρε Βαγγέλη, αυτό ήταν, να δούμε αν θα απαντήσουν κάτι περί του θέματος οι ειδήμονες της ΤτΕ...
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #276 στις: Ιούλιος 15, 2021, 10:58:10 πμ »

Εγώ πάντως έκανα μια ερώτηση με γραπτό μήνυμα στην ΤΤΕ. Αν και όταν μου απαντήσουν θα ενημερώσω.


Ευάγγελε το αίτημά σου πρέπει να γίνει προς το υπουργείο οικονομικών. Εμένα αυτό μου είπαν.
Αρμόδιο είναι το ΥΠ.ΟΙ.Ο
Η ΤτΕ είναι αρμόδια μόνο για το τι έχει στα υπόγεια της. Που και για αυτό πρέπει να δωθεί άδεια πάλι απο ΥΠ.ΟΙΚ.
Η ερώτησή μου είχε γίνει σε υπεύθυνο της ΤτΕ πριν απο τρία χρόνια. Και μου είπε ότι αυτά τα αρχεία τα έχει
το ΥΠ.ΟΙΚ.  
Αλλά να γνωρίζεις ότι δύσκολα θα σου απαντήσουν θετικά. Το αίτημα θα πρέπει να γίνει απο κάποιον
επίσημο φορέα. Γιάυτό είπα για την ΠΝΕ. Ατομικό αίτημα τέτοιου είδους λίγο δύσκολο.
Αλλά δεν εχεις και τίποτα να χάσεις. Μπορεί αν έχουν αλλάξει τα κατεστημένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2021, 11:01:35 πμ από silahim » Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #277 στις: Ιούλιος 15, 2021, 03:03:19 μμ »

Έστειλα και στο Δ25 του γενικού λογιστηρίου. Αν έχω ενημέρωση θα επανέλθω.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Panos fot
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #278 στις: Αύγουστος 03, 2021, 08:25:27 πμ »

Καλημέρα, καλό μήνα σε όλους

Λόγω κάποιων θεμάτων για κανένα 3μηνο ήμουν εκτός ενημέρωσης σε ότι έχει σχεση με τα νομίσματα.. Υπάρχει κανείς που να γνωρίζει αν υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα proof κ κάρτες για τα 200 χρονια στην ΤΤΕ?

Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #279 στις: Αύγουστος 03, 2021, 08:36:15 πμ »

Καλημέρα, καλό μήνα και σε σένα.

Όσα θέλεις και του χρόνου εκεί θα είναι.
Αλλά πρέπει να πάρεις τηλέφωνο πρώτα για ραντεβού.
Καταγράφηκε

Panos fot
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #280 στις: Αύγουστος 03, 2021, 09:49:37 μμ »

χάχαχα ευχαριστώ πολύ..
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #281 στις: Αύγουστος 11, 2021, 08:18:18 μμ »

Έστειλα και στο Δ25 του γενικού λογιστηρίου. Αν έχω ενημέρωση θα επανέλθω.

Κάποιο νέο υπάρχει; (λέω εγώ τώρα...)
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #282 στις: Αύγουστος 12, 2021, 01:23:22 μμ »

Έστειλα και στο Δ25 του γενικού λογιστηρίου. Αν έχω ενημέρωση θα επανέλθω.

Κάποιο νέο υπάρχει; (λέω εγώ τώρα...)

Δυστυχώς τίποτα ακόμα, ούτε από ΤΤΕ, ούτε από Δ25. Αν δεν πάρω απάντηση, θα δοκιμάσω και πάλι όμως.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #283 στις: Αύγουστος 19, 2021, 01:49:02 μμ »

Έστειλα και στο Δ25 του γενικού λογιστηρίου. Αν έχω ενημέρωση θα επανέλθω.

Κάποιο νέο υπάρχει; (λέω εγώ τώρα...)

Δυστυχώς τίποτα ακόμα, ούτε από ΤΤΕ, ούτε από Δ25. Αν δεν πάρω απάντηση, θα δοκιμάσω και πάλι όμως.

Το Δ25 έκανε επίσημο αίτημα (με εντολή αναπληρωτή υπουργού) στην ΤΤΕ και το νομισματοκοπείο να το ενημερώσουν για τις ποσότητες εκτύπωσης και καταστροφής ώστε να μπορέσουν να απαντήσουν στο ερώτημα μου (και μου το κοινοποίησαν). Οπότε αναμένουμε την αντίδραση της ΤΤΕ.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Bonobo
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #284 στις: Αύγουστος 19, 2021, 04:30:33 μμ »

Το Δ25 έκανε επίσημο αίτημα (με εντολή αναπληρωτή υπουργού) στην ΤΤΕ και το νομισματοκοπείο να το ενημερώσουν για τις ποσότητες εκτύπωσης και καταστροφής ώστε να μπορέσουν να απαντήσουν στο ερώτημα μου (και μου το κοινοποίησαν). Οπότε αναμένουμε την αντίδραση της ΤΤΕ.

Φαίνεται ότι η προσπάθεια θα αποδώσει καρπούς.
Συγχαρητήρια και αναμένουμε τη συνέχεια.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 26
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences