Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 07:33:07 πμ
Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομισματικό Πρόγραμμα «Ελλάδα 2021»  (Αναγνώστηκε 104295 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #210 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:59:00 μμ »

Όπως ήδη ειπώθηκε, σέβομαι τα χρήματα μου και δεν πρόκειται να δαπανήσω ένα τέτοιο ποσό για αυτά τα νομίσματα. Ακόμη και τα πιο ακριβά νομισματοκοπεία δεν τιμολογούν τα προϊόντα τους κατά αυτόν τον τρόπο. Απορώ πραγματικά πως έγινε η τιμολόγηση και εάν ελήφθη έστω και κατ’ ελάχιστον υπόψιν η αξία των μετάλλων κτλπ ή απλώς καθορίστηκε το μίνιμουμ εσόδων που επιθυμούν και επιμέρισαν το κόστος αναλόγως (εκτός τόπου και χρόνου σε κάθε περίπτωση). Έτσι όπως έγινε, δεν θα αγοράσω ούτε καν τα απλά διμεταλλικά νομίσματα. Κρίμα!


Φίλε μου για να μην τρελαθούμε κιόλας με 200 ευρώ που ζητάνε για το ασημένιο πάω και παίρνω ένα χρυσό των θεών του Ολυμπού και έχω και 3,89gr καθαρού χρυσού (24Κ).
Καταγράφηκε
sillektaras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #211 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 02:01:52 μμ »

Πουλαω το νεφρο μου για μια συλλογη

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαα

τρισαθλοιοι απλα
Και σας πληροφορω οτι ουτε στην Γερμανια δεν υπαρχει τρελος να δωσει τοσα χρηματα
Πιστεψτε με
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2021, 02:05:30 μμ από athas » Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #212 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 02:05:35 μμ »

Εννοείται ρε φίλε.
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #213 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 02:08:07 μμ »

Θα πέσει αβερτα διαφήμιση στο εξωτερικό στους ομογενείς φοβάμαι.....
Καταγράφηκε
sillektaras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #214 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 02:12:34 μμ »

Θα πέσει αβερτα διαφήμιση στο εξωτερικό στους ομογενείς φοβάμαι.....

Και εκεινοι θα τρεξουν σαν κοροιδα!!!!!!!

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ
ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΑΣ
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #215 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 02:18:13 μμ »

Παιδιά μόλις έμαθα ότι ένας ελληνο Γερμανός τα προπουλουσε στο Facebook για 60 τα ασημένια και 600 τα χρυσά 😂 😂 😂
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #216 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 02:19:44 μμ »

Πραγματικά δεν ξερω γιατι ασχολούμαστε μαζί της ρε παιδια. Τι περιμένατε δηλαδή; Κακος της δίνουμε αξία πάντως. Ο ορισμός της κομπίνας! Μπορεί να μοιάζουν με νομισματα...... αλλα είναι; οκ για οποιον το πιστεύει, δικαίωμα του.. Για εμένα κακος γράφουν ονομαστική αξια επάνω. Αλλά τράβα βαλτα μαζι τους. 

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2021, 02:21:27 μμ από exmim » Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #217 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 02:57:01 μμ »

Πλήρης απογοήτευση θα έλεγα... τα λόγια είναι περιττά!!
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #218 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 02:59:01 μμ »


Και εκεινοι θα τρεξουν σαν κοροιδα!!!!!!!

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ
ΚΑΝΕΙς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΒΛΑΚΑΣ

Καταρχάς κάποια σετ θα δωθουν σε κάποιους επίσημους υποθέτω....άρα ο αριθμός θα είναι μικρότερος από 1000 σετ....σε όλο τον κόσμο ,θες έτσι,θες αλλιώς θα υπάρξουν 800 πχ άτομα που θα τα δώσουν.... ειδικά οι ομογενείς που νιώθουν τον λεγόμενο νόστο,θα είναι πιο εύκολοι στόχοι για την Γιάννα.....δεν είναι θέμα βλακείας,είναι θέμα ασχετοσυνης....η Αγγελοπούλου δεν στοχεύει σε συλλέκτες σαν εμάς,αλλά σε ανθρώπους άσχετους με τον συλλεκτισμο,που θα τσιμπήσουν λόγο θεματολογίας και λόγο διαφήμισης (στις οποίες διαφημίσεις δίνεται έμφαση η συλλεξτικοτητα των νομισμάτων).αυτή είναι η δική μου οπτική σε κάθε περίπτωση...
Καταγράφηκε
Pezonaftis1974
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #219 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 03:23:44 μμ »

Καλησπερας σας. Και εγώ πιστεύω ότι παρά την πολλή υψηλη τιμή σε βαθμό κοροϊδίας πιστεύω ότι τα 1000 σετ θα φύγουν εύκολα και σχετικά γρήγορα. Τώρα όσο αφορά τα ασημένια νομίζω ότι η τιμή είναι εξωφρενική.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #220 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 03:28:33 μμ »

Καλησπερας σας. Και εγώ πιστεύω ότι παρά την πολλή υψηλη τιμή σε βαθμό κοροϊδίας πιστεύω ότι τα 1000 σετ θα φύγουν εύκολα και σχετικά γρήγορα. Τώρα όσο αφορά τα ασημένια νομίζω ότι η τιμή είναι εξωφρενική.

Δεν ξέρω αν διάβασες το πρόγραμμα. Δεν μπορείς να αγοράσεις τα χρυσά ούτε μεμονωμένα, ούτε σαν σετ.
Δηλαδή, για να πάρεις τα χρυσά πρέπει να σκάσεις 7680.
Εύκολα θα φύγουν και σχετικά γρήγορα;
Και ποιοι πιστεύεις ότι θα δώσουν 1500 για 8 γραμμάρια χρυσού (αν θυμάμαι καλά κάπου τόσα είναι);
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #221 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 03:51:59 μμ »

Αυτοί που θέλουν να ξεπλύνουν χρήμα και αυτοί που θέλουν να γίνουν χορηγοί και αντί για χρήματα αγοράζουν κασετίνα...
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #222 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 04:01:43 μμ »

Χαχαχα 200 το καθε ασημενιο?Καλα οτι ηταν εκτος πραγματικοτητας το ξεραμε αλλα οτι ειναι σε τετοιο βαθμο με ξεπερναει. Εγω δεν ειχα καν διλημμα γιατι ημουν εξαρχης και απογοητευμενος και απο τα σχεδια και την γενικοτερη οργανωση κτλ κτλ. Αλλα τωρα δεν νομιζω να υπαρχει ουτε ενας σε διλημμα.Μ αρεσει που ειχα και την ψευδαισθηση οτι μπορει να εβγαζαν τα 5 ευρα σε ονομαστικη.

Και ευτυχως την γλιτωνουν και οι οποιοι ασχετοι με το αντικειμενο γιατι δεν πιστευω οτι καποιος που δεν ασχολειται θα δωσει τοσα λεφτα αλλιως ενας εδω ενας εκει καποιοι θα την παταγαν.
Γενικα για γελια και για κλαματα νομιζω ταιριαζει η φραση απολυτα!!
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #223 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 04:04:40 μμ »

Αυτοί που θέλουν να ξεπλύνουν χρήμα και αυτοί που θέλουν να γίνουν χορηγοί και αντί για χρήματα αγοράζουν κασετίνα...

Τώρα τα είπες σωστά Θανάση.
Οι υψηλά ιστάμενοι και παρατρεχάμενοι θα τα πάρουν δωρεάν. Το ίδιο και τα τιμώμενα πρόσωπα. Τα υπόλοιπα νομίσματα  πρέπει να πουληθούν στις τιμές που βλέπετε για να βγουν τουλάχιστον τα έξοδα. Αυτοί που θα τα αγοράσουν θα είναι απλά χορηγοί, δεν αγοράζουν συλλεκτικά με προσδοκία μελλοντική υπεραξία απλά δίνουν τον "οβολόν" τους για τον εορτασμό και αντί για απλή απόδειξη παίρνουν και μια κασετίνα με χρυσά και ασημένια. Τώρα για το ξέπλυμα χρήματος αυτό να πω την αλήθεια δεν πέρασε από το μυαλό μου αλλά τώρα που το λες, σε αυτήν την χώρα όλα γίνονται.
Καταγράφηκε

nodas_p
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 309


Προφίλ WWW
« Απάντηση #224 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 04:14:14 μμ »

Εξαρχής είχα ξενερώσει με όσα γίνονταν, είχα πει ότι θα τα μποικοταρω όλα, αλλά κουβέντα στην κουβέντα μου είχαν μπει σκέψεις μέχρι και την αγορά κάποιου η κάποιων χρυσών. Έτσι για αναμνηστικό, γιατί για μένα δεν είναι συλλεκτικά νομίσματα αυτά.
Ευτυχώς με γλίτωσαν, όπως γλίτωσαν κ άλλους.
Ευκαιρία λοιπόν να κλείσω τρύπες από άλλες περιόδους που είναι κ αρκετές.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 31
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences