Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 08:25:34 μμ
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομισματικό Πρόγραμμα «Ελλάδα 2021»  (Αναγνώστηκε 104245 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
eythimiosgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #150 στις: Δεκέμβριος 28, 2020, 02:13:13 μμ »

στα 1000 τα χρυσά δεν νομίζω να εξαντληθούν. στα 600, και 6 μαζεμένα να ήταν θα έφευγαν για πλάκα. Λένε όλοι για τα λεφτά, αλλά ως δια μαγείας, όταν η ποσότητα αγγίζει το κατώτατο όριο κοπής (νομίζω τώρα το έχει ο Αριστοτέλης, 600 κομμάτια), όλα γίνονται.

Θα δείξει. Πάντως πιστεύω πως η σύγχρονη ελληνική σημαία θα εξαντληθεί και μάλιστα γρήγορα...η διαφήμιση θα είναι μεγάλη...και το θέμα ειναι όμορφο...
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #151 στις: Δεκέμβριος 29, 2020, 10:09:24 πμ »

στα 1000 τα χρυσά δεν νομίζω να εξαντληθούν. στα 600, και 6 μαζεμένα να ήταν θα έφευγαν για πλάκα. Λένε όλοι για τα λεφτά, αλλά ως δια μαγείας, όταν η ποσότητα αγγίζει το κατώτατο όριο κοπής (νομίζω τώρα το έχει ο Αριστοτέλης, 600 κομμάτια), όλα γίνονται.

Τα έχουμε πει αυτά φίλε djapal πολλές φορές και συμφωνώ μαζί σου.
Αν το tirage είναι μικρό και καρικατούρα να είναι το σχέδιο, ουρά θα κάνουμε να το πάρουμε.
Και αυτό διότι οι περισσότεροι στο πίσω μέρος του κεφαλιού μας είτε ρηχά είτε βαθιά έχουμε το μελλοντικό κέρδος σε περίπτωση μεταπώλησης..
Πολύ λίγοι εξαιρούνται από αυτό.
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #152 στις: Δεκέμβριος 30, 2020, 10:56:45 πμ »

Μπορείτε κ.συντονιστες να δημιουργήσετε ένα ερωτηματολόγιο με την σειρά των χρυσών των ασημένιων και των 5 ευρώ της επιτροπής με το τι προτίθενται οι συλλέκτες να αγοράσουν ώστε να έχουμε μια εικονα στο τι θα γίνει;
Διότι μίλαμε για πολλά χρήματα και είναι καλά οι συλλέκτες να αρχίσουν να μαζεύουν από τώρα αν έχουν στο μυαλό τους τι θα αγοράσουν.υπαρχει γενικά μια σύγχυση στο μυαλό τους αν θα πάρουν το ένα και δεν θα πάρουν το άλλο κ.ο.κ
Για να βοηθήσω μπορεί μια ερώτηση να είναι αν θα πάρουν τα 4 χρυσά μαζί η ένα από τα χρυσά και ποιο συγκεκριμένα.
Το ίδιο και στα ασημένια αν θα πάρουν την κασεττινα ολόκληρη η κάποιο ξεχωριστό.
Το ίδιο αν θα πάρουν μασουρι στα 5 ευρα από ένα πχ.
Ευχαριστώ

Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #153 στις: Δεκέμβριος 30, 2020, 11:01:22 πμ »

μπορεις να ανεβασεις ο,τι ψηφοφορια νομιζεις
https://steki-syllekton.gr/index.php?action=post;board=37.0;poll
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #154 στις: Δεκέμβριος 30, 2020, 11:23:22 πμ »

Θα έπρεπε λογικά σαν επιλογή να υπάρχει και το κανένα από τα παραπάνω.
Έτσι έχεις μόνο αυτούς που θα αγοράσουν και όχι αυτούς που δεν πρόκειται να αγοράσουν.
Επίσης προτείνω και μια ακόμη επιλογή σαν "το σκέφτομαι" ή "δεν έχω αποφασίσει ακόμη".
Και να επισημάνω ότι προσωπικά θα αποφασίσω μετά τις επίσημες ανακοινώσεις (αν υπάρξουν) για τιμές, χαρακτηριστικά και τιράζ.
Το αν υπάρξουν πήγαινε στον προπομπό που καμία επίσημη ανακοίνωση για τιράζ δεν έχω διαβάσει.
Αν μου ξεφεύγει κάτι παρακαλώ διορθώστε με.

Όλα τα παραπάνω είναι προτάσεις και όχι υποδείξεις.

Ευχαριστώ.

Υ.Γ. Όποιος έχει καεί από τα Ολυμπιακά φυσάει και τα "επαναστατικά" (κατά παράφραση γνωστής φράσης).
Καταγράφηκε

y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #155 στις: Δεκέμβριος 30, 2020, 11:27:29 πμ »

Οκ οποίες εισηγήσεις είναι δεκτες
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #156 στις: Δεκέμβριος 30, 2020, 08:00:21 μμ »

δε σε πειραζει να αλλαξω λιγο τους τιτλους και να γραψω "ψηφοφορια" στην καθε ψηφοφορια σου
γτ θα γινει μπερδεμα με το τι ειναι το καθε θεμα
εδω μιλουσαν τοσο καιρο ολοι για το νομισματικο προγραμμα
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #157 στις: Δεκέμβριος 30, 2020, 08:01:46 μμ »

Ναι όπως νομίζετε
Καταγράφηκε
eythimiosgr
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #158 στις: Δεκέμβριος 30, 2020, 08:49:07 μμ »

Από τη σελίδα του Ελλάδα 2021:

«Η διάθεση των νομισμάτων θα γίνει από την ίδια την Επιτροπή (μέσω e-shop το οποίο θα ενεργοποιήθεί πολύ σύντομα στην ιστοσελίδα της Επιτροπής greece2021.gr) και θα ξεκινήσει στις αρχές του επετειακού έτους. Προβλέπεται λίστα προτεραιότητας λόγω περιορισμένου αριθμού, με παραλαβή σταδιακά από το τέλος Ιανουαρίου.»

Άρα όχι από την ΕΤΕ αλλά από το site του Ελλάδα 2021. Και όπως το βλέπω άγνωστο αν θα είναι έτοιμο την 1η Ιανουαρίου.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #159 στις: Δεκέμβριος 30, 2020, 11:20:12 μμ »

ας παρει ιδεες και η ΤτΕ για το δικο της eshop  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #160 στις: Δεκέμβριος 31, 2020, 04:55:03 μμ »

οποιος θελει να γινει εθελοντης στο ελλαδα 2021 υπαρχει φορμα εδω

https://apply.greece2021.gr/


και αν θελετε να συνταξουμε μια φορμα για να φτιαχτει μεταλλιο για την Γιαννα μας (οχι τον greek freak) να μια φωτο...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #161 στις: Δεκέμβριος 31, 2020, 11:30:01 μμ »

Eτσι ονομαζεται Στελιος (Κρητικος ειναι το επιθετο του) παλιος εμπορας νομισματων τρελα με της τηλεκαρτες και απο τους μεγαλυτερους σφαλματολογους νομισματων ,του εχω χαρισει και ενα βιβλιο σου Μπαμπη και του αρεσε παρα πολυ η δουλεια που εχεις κανει αν και εχει καποιες μικρες ενστασεις.

Χα χα χα! το επόμενο βιβλίο που φτιάχνω θα στο στείλω ολοκληρωτικά σε σένα για να το κάνεις δώρο σε όλους τους συλλέκτες της χώρας... α! είναι και έμπορος ο Κρητικός... κάποτε μου είχαν πει για αυτόν για κάτι που έψαχνα αλλά δεν προχώρησε το πράγμα. Δεν ξέρω τι σφαλματολόγος είναι αλλά είχαμε έναν Σίμο που λείπει και ασχολούνταν με δαύτα...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #162 στις: Δεκέμβριος 31, 2020, 11:37:36 μμ »

τι σας λενε οι τιμες?

ΤΙΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ & ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΠΗΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ 2021 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ
Οι ΤΙΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ και οι ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΠΗΣ των νομισμάτων που θα βγουν το 2021 θα είναι οι εξής:
- 2 x 5€ νομίσματα κοινού μετάλλου με πολυμερή δακτύλιο (σε μασούρι) x 5€ (από 125.000 κομμάτια, 2 διαφορετικά νομίσματα, 9 g). ΑΓΟΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΣΟΥΡΙΑ, ΟΧΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ!!
- Σετ με 8 x 10€ ασημένια x 60€ συμπεριλαμβανομένου μιας κασετίνας που θα μπαίνουν και τα 8 (από 4.000 κομμάτια, 8 διαφορετικά, 34,1 g). ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΗ ΕΚΔΟΣΗΣ 86€!!
- Σετ με 4 x 200€ χρυσά x 520€ / νόμισμα συμπεριλαμβανομένου μιας κασετίνας που θα μπαίνουν και τα 4 (από 1.000 κομμάτια, 4 διαφορετικά, 7,98 g). ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΗ ΕΚΔΟΣΗΣ 580€!!
Αν κάποιος θέλει να τα αγοράσει μεμονωμένα (οπότε και πιό ακριβά) θα μπορέσει να αγοράσει και μια κασετίνα για τα 8 ασημένια (26€) ή μια για τα 4 χρυσά (17€) ή μια για όλα τα 14 νομίσματα μαζί (61€). Αν πάρει κανείς κομπλέ το σετ η κασετίνα είναι μέσα στην τιμή.

Καλά πάμε...ε: ρε μπίζνα!... όποιοι θέλουν πάντως στη Θεσσαλονίκη να πάρουμε 2 μασούρια από τα 5ευρα και να τα μοιράσουμε μεταξύ μας έχει καλώς. Όσο περισσότεροι τόσο καλύτερα... Διότι για τα υπόλοιπα δεν βλέπω φως...  θα τα πάρουν οι κατέχοντες στην τσέπη τους ευροπακετάκι...  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #163 στις: Δεκέμβριος 31, 2020, 11:39:44 μμ »

ππωωωω...... δεν ελεγα στο ποστ μου στις 23... τα νουμερα του λοττο καλυτερα;;;

εκει εγραφα... το χρυσο το εκοβα στα 600.... και γραφεις 580 και το ασημενιο στα 85 και γραφεις 86 ευρω! κι εκανα απλα προβλεψεις... χαχαχαχα  

υπολογιζα τα 5 ευρα στα 25.... κι οχι μονο σε μασουρι... κριμα... επεσα εξω...

αν το μασουρι εχει μεσα 25.... μιλαμε για 5000 μασουρια απο καθε κερμα, και μια τιμη στα 150 ευρω;;;

δηλαδη θα θελω 300 ευρω για να τα παρω και τα 2;;;;  κι αν τα θελω ολα.... παει ... 300 τα απλα + 480 τα ασημενια στην χαμηλη τιμη, +2080 τα χρυσα στην χαμηλη τιμη.... = 2860 ευρω;;;;; χαχαχαχαχαχα ναι... μια χαρα! τωρα... παω να τα κανω μασουρια!!

ντροπη να θελουν να ξεφορτωθουν ετσι τα 5 ευρα!!! εμας που θελουμε απο 1.. δεν μας υπολογιζουν! τα υπολοιπα τι να τα κανουμε;; αν δεν βγει ΦΕΚ για την κυκλοφορια τους.....δεν μπορουμε να κανουμε κατι...

για ασημενια η τιμη τρελλη για μεμονομενο........ και για τα χρυσα... τι να πω... ειναι ακριβα τα μποτοξ....

Γεια σου φίλε Νικόλα, καλά τα λες αλλά στου κουφού τη πόρτα...
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 905


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #164 στις: Ιανουάριος 01, 2021, 06:38:45 μμ »

τι να πω... ειναι ακριβα τα μποτοξ....

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 31
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences