Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:28:55 πμ
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νομισματικό Πρόγραμμα «Ελλάδα 2021»  (Αναγνώστηκε 104186 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannis_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 373


Προφίλ
« Απάντηση #195 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:05:50 μμ »

Πάρτε και μια πιο κοντινή γεύση των χρυσών.

Πιο σωστο πλεον θα ηταν " Παρτε και μια γευση των χρυσων γιατι απο κοντα δεν θα τα δειτε ποτε!"
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #196 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:06:49 μμ »

Μεταξύ μας παιδιά έχω να την πάρω πλήρης την σειρά αλλά όχι σέβομαι τα χρήματα μου που με τόσο κόπο τα μάζεψα για τα γεράματά μου....
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #197 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:08:11 μμ »

Πραγματικά είχα πείσει τον εαυτό μου να κάνει το σκατό του παξιμάδι και να τα αγοράσω όλα ειλικρινά.
Ούτε τον προπομπό δεν θα πάρω τώρα. Και η αλήθεια είναι ότι μετά από αυτό ανακουφίστηκα που με βοήθησαν να βγω από το δίλημμά μου.


ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια σκέψη είχα  Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #198 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:11:31 μμ »

Μόνο εάν είσαι βουλευτής τα παίρνεις φουλ σετ 😂 😂 😂
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #199 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:13:11 μμ »

τώρα που δεν θα τα πάρει κανένας, πώς θα χρηματοδοτηθεί το πρόγραμμα;  Απορία Απορία  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #200 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:14:43 μμ »

Ούτε η ίδια η Γιάννα δεν μπορεί να τα πάρει.
Καταγράφηκε
Defkalion14
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 68


Προφίλ
« Απάντηση #201 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:17:57 μμ »

Και βουλευτης να εισαι νομιζω οτι δεν αξιζει να δωσεις σχεδον ολο τον βασικο σου μισθο. Προσωπικα ελεγα να παρω τα 2 διμεταλλικα και ισως ενα ασημενιο δεδομενου οτι θα ηταν σε φυσιολογικες τιμες. Και με τις ποσοτητες που θα βγαλουν αμφιβαλλω αν θα εχουν καμια αξια σε 5-10 χρονια ή απλα θα τα βρισκεις σε τιμη μεταλλου που θα ειναι σε ανθρωπινες τιμες μονο τοτε θα αξιζουν. Αναρωτιεμαι αν θα παρει κανεις ολη την κασετινα, ισως καποιοι Ελληνες του εξωτερικου που το φυσανε χωρις γνωσεις για νομισματα. Πραγματικα απογοητευση νομιζω ειχαμε τρελη ευκαιρια σαν χωρα να κανουμε γνωστο το νομισματικο μας προγραμμα αλλα κλασσικα ειναι ευκαιρια να βγαλουν καποιοι.(Που αν τα διμεταλλικα τα βαζαν χαμηλη τιμη κ εβγαζαν τα ασημενια σε μικρη περιεκτικοτητα στα 50ε παω στοιχημα πολλοι θα επαιρναν).Τουλαχιστον προσωπικα με εβγαλαν απο το διλλημα.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #202 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:26:13 μμ »

Πραγματικά είχα πείσει τον εαυτό μου να κάνει το σκατό του παξιμάδι και να τα αγοράσω όλα ειλικρινά.
Ούτε τον προπομπό δεν θα πάρω τώρα. Και η αλήθεια είναι ότι μετά από αυτό ανακουφίστηκα που με βοήθησαν να βγω από το δίλημμά μου.


ΑΚΡΙΒΩΣ την ίδια σκέψη είχα  Χαμόγελο Χαμόγελο

Μια από τα ίδια.
Ήμουν σε δίλημμα για τα ασημένια αλλά τώρα με βοήθησε να πάρω μια ξεκάθαρη απόφαση.
Ούτε ένα. Για τον προμομπό δεν το συζητώ, σε 5 χρόνια θα παίζουν πετροπόλεμο με αυτό στο Μοναστηράκι.
Καταγράφηκε

Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 204


Προφίλ
« Απάντηση #203 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:28:03 μμ »

Πραγματικά είχα πείσει τον εαυτό μου να κάνει το σκατό του παξιμάδι και να τα αγοράσω όλα ειλικρινά.
Ούτε τον προπομπό δεν θα πάρω τώρα. Και η αλήθεια είναι ότι μετά από αυτό ανακουφίστηκα που με βοήθησαν να βγω από το δίλημμά μου.

Ακριβός το ίδιο σκεφτόμουν κι εγώ. Αν ίσχυαν οι τιμές που είχαν γραφτεί εδώ μέσα θα τα έπαιρνα και μάλλον την κασετίνα με όλα μαζί κι ας μην έβγαινα για καφέ 4-5 μήνες (να ναι καλά το lockdown  Σαρκασμός Σαρκασμός ). Αλλά με αυτές τις τιμές ...  Θυμός Θυμός  Φιλί Φιλί

τι σας λενε οι τιμες?

ΤΙΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ & ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΠΗΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ 2021 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ
Οι ΤΙΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ και οι ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΟΠΗΣ των νομισμάτων που θα βγουν το 2021 θα είναι οι εξής:
- 2 x 5€ νομίσματα κοινού μετάλλου με πολυμερή δακτύλιο (σε μασούρι) x 5€ (από 125.000 κομμάτια, 2 διαφορετικά νομίσματα, 9 g). ΑΓΟΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΣΟΥΡΙΑ, ΟΧΙ ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ!!
- Σετ με 8 x 10€ ασημένια x 60€ συμπεριλαμβανομένου μιας κασετίνας που θα μπαίνουν και τα 8 (από 4.000 κομμάτια, 8 διαφορετικά, 34,1 g). ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΗ ΕΚΔΟΣΗΣ 86€!!
- Σετ με 4 x 200€ χρυσά x 520€ / νόμισμα συμπεριλαμβανομένου μιας κασετίνας που θα μπαίνουν και τα 4 (από 1.000 κομμάτια, 4 διαφορετικά, 7,98 g). ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΗ ΕΚΔΟΣΗΣ 580€!!
Αν κάποιος θέλει να τα αγοράσει μεμονωμένα (οπότε και πιό ακριβά) θα μπορέσει να αγοράσει και μια κασετίνα για τα 8 ασημένια (26€) ή μια για τα 4 χρυσά (17€) ή μια για όλα τα 14 νομίσματα μαζί (61€). Αν πάρει κανείς κομπλέ το σετ η κασετίνα είναι μέσα στην τιμή.
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #204 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:29:11 μμ »

Νομίζουν θα βγάλουν τα έξοδα της επιτροπής πάνω στην πλάτη του Ελληνικού λαού.λυπαμαι για την κατάντια αλλά πρέπει να δοθεί ένα μήνυμα από όλους τους συλλέκτες να μην τα πάρει κανείς ώστε να πάρει το μήνυμα αυτή η ξιμαρισμενη.ειλικρινα αν την είχα μπροστά μου θα την έδερνα έστω και αν είναι γυναίκα.ετσι της αξιζει
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #205 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:32:19 μμ »

Tι εγινε ωρε παλικαρια?Τρελαθηκε ο Μικη Ρουρκ?
Καταγράφηκε

hellor
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 65


Προφίλ
« Απάντηση #206 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:36:46 μμ »

Όπως ήδη ειπώθηκε, σέβομαι τα χρήματα μου και δεν πρόκειται να δαπανήσω ένα τέτοιο ποσό για αυτά τα νομίσματα. Ακόμη και τα πιο ακριβά νομισματοκοπεία δεν τιμολογούν τα προϊόντα τους κατά αυτόν τον τρόπο. Απορώ πραγματικά πως έγινε η τιμολόγηση και εάν ελήφθη έστω και κατ’ ελάχιστον υπόψιν η αξία των μετάλλων κτλπ ή απλώς καθορίστηκε το μίνιμουμ εσόδων που επιθυμούν και επιμέρισαν το κόστος αναλόγως (εκτός τόπου και χρόνου σε κάθε περίπτωση). Έτσι όπως έγινε, δεν θα αγοράσω ούτε καν τα απλά διμεταλλικά νομίσματα. Κρίμα!
Καταγράφηκε
dimitris41
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1286



Προφίλ
« Απάντηση #207 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:42:24 μμ »

Τι καθόμαστε και το συζητάμε με 13 εκατομμύρια οποίος τα έχει τα σκούπισε όλα 😂 😂 😂 😂 😂 και με έκπτωση 😂 😂 😂 😂
Καταγράφηκε
Bonobo
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 108


Προφίλ
« Απάντηση #208 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:51:30 μμ »

Το έγραψα πιο πάνω: Έχουν δαπανήσει ήδη πολλά (μεταξύ άλλων σε διαφήμιση) και πρέπει όχι απλά να τα πάρουν πίσω, αλλά να έχουν και σημαντικό κέρδος για τη χρηματοδότηση των δράσεών τους. Είτε λοιπόν τα τιράζ θα ήταν εξωπραγματικά (αυτό πίστευα ότι θα συνέβαινε), είτε οι τιμές.
Ευτυχώς, τα σχέδια των χρυσών είναι άθλια (το ξαναγράφω, όχι με ευθύνη της Αντωνάτου - υλοποίησαν την πιο ακατάλληλη θεματολογία για νομίσματα απλώς και μόνο για να βγάλουν αρκετά διαφορετικά χρυσά για κερδοσκοπικούς λόγους) και δε θα λείψουν από καμία συλλογή.
Ένας ακόμα που βγήκε από το δίλημμα, που θα έβγαινε ακόμα και αν οι τιμές ήταν οι μισές.
ΥΓ: Αυτή η Γιάννα δε σκέφτεται καθόλου την υστεροφημία της; Ας την ενημερώσει κάποιος ότι δε βρέχει.
Καταγράφηκε
nick_1981
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 151


Προφίλ
« Απάντηση #209 στις: Ιανουάριος 11, 2021, 01:53:06 μμ »

Φίλε Δημήτρη 22 μύρια και 400 χιλιάρικα κάνουν στο σύνολο μαζί με τα διμεταλικα. Πόσες γιορτές και πανηγύρια φτιάχνεις με τόσα λεφτά.. Λογικά θα πρέπει να συμμετάσχει όλο το Hollywood και όλα τα ξένα συγκροτήματα..  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences