Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 04:00:26 πμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πεντόλιρο 1887 αντίγραφο ή γνήσιο?  (Αναγνώστηκε 9527 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
gkoumas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 26


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 17, 2012, 07:16:54 μμ »

Ειχα την βοηθεια τον παιδιων απο εδω.Αν δεις  η διαφορα που σου βαζω στην φωτο .

Προς το παρών την πήγα σε τρείς στην Αθήνα και αφού την κοίταξαν οπτικά προβληματίστηκαν. Ο ένας μόνο οπτικά μου πε αντίγραφο με τιμή 1085.Οι δυο την έτριψαν στη πέτρα και είδαν οτί είναι 22k και πρόσφεραν 1340 euro ο ένας και 1400 ο άλλος. Θα το τσεκάρω κι άλλο γιατί ο καθένας λέει ότι να ναι.
Thanks !

Φιλε το οτι ειναι αντιγραφο και δεν ειναι αυθεντικη δεν σημαινει οτι δεν ειναι 22κ !!
Φυσικα και θα ειναι 22κ !! Φυσικα και θα πλησιαζει στο παχος , στο βαρος και στην διαμετρο την αυθεντικη!!
Αυτος ειναι ο σκοπος τους , να ξεγελασουν οποιον μπορουν και να του αποσπασουν 2000 την στιγμη που κανει μεταλλο 1480!!
Μην μπερδευεις λοιπον τα καρατια , το βαρος κτλ κτλ , το νομισμα σου ειναι μαιμου!!
Τρωει μπανανες και οσοι το αγορασουν θα γλυστρισουν στην μπανανοφλουδα!!
Κατανοητα μεχρι εδω??

Δεν ήξερα οτι υπάρχει τετοιος τύπος κόπιας να είναι σ'ολα σωστή και να σου τη πουλάνε παραπάνω γι'αυτό κι εγώ όταν τη πήρα απο φίλο τη ζήτησα 1380 ανάλογα το βάρος της και τα υποτιθέμενα 22k που προβλέπεται στη γνήσια. Δεν ήξερα οτι έχει συλλεκτική αξία κ δεν ήταν αυτή η επιδίωξη μου αλλά να βοηθήσω. Συνεπώς δεν έγινε λάθος και μπανάνες χωρίς να το θέλουμε κιόλας!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences