Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 09:52:13 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΤτΕ ΠΩΛΗΣΗ ΧΡΥΣΩΝ ΛΙΡΩΝ. ΜΑ ΟΛΕΣ ΛΙΒΑΝΙΚΗΣ ΚΟΠΗΣ??  (Αναγνώστηκε 12719 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 25, 2020, 10:04:35 πμ »

αδερφε σου την φορεσαν κανονικοτα..τα σημαδακια που λες οτι ειχαν τι εννοεις ομως?δεν ξερω τι συνεβη αλλα τοσο κλεψια ρε φιλε μου φαινεται ΤΡΕΛΟ
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
magaret
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 25, 2020, 10:36:11 πμ »

αδερφε σου την φορεσαν κανονικοτα..τα σημαδακια που λες οτι ειχαν τι εννοεις ομως?δεν ξερω τι συνεβη αλλα τοσο κλεψια ρε φιλε μου φαινεται ΤΡΕΛΟ
Τι να πω κι εγω... Δεν θα κάνα όλα αυτά φόρουμ κτλ αν δεν ήμουν τόσο σίγουρος

Σημάδια εννοώ κανονικης φθοράς καμία γρατζουνιά μικρή κτλ

Δεν είμαι ειδικός και οκ ας ήταν μια δυο τρεις , όχι όμως όλες !!!

Και την ίδια έμπορος να την βγάζει κανονική κ οι άλλοι ΛΚ με ένα στριφογυρισμα στο χέρι 2 δευτερολέπτων

Και να μου λένε πριν τις δουν , τι θα γίνει θα πουλήσεις ? Δεν μπορούμε να κάνουμε εκτιμήσεις έτσι

Ούτε σφραγίδες αραβικές ούτε τίποτα

Δεν κατηγορώ , μάλλον λάθος εκτίμηση ας πούμε κάτ' εμε  😟έτσι έκριναν έτσι έκαναν

Εγώ έχω το κρίμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 25, 2020, 10:57:54 πμ »

Να πας κ να τους τα κανεις μανταρα αδερφε..ακομα κ λιβανικες να ηταν δεν κανουν τοσο..εχουν περισσοτερο χρυσο μεσα τους..δεν ξερω τι θα εκανα αλλα μιλαμε για ΑΠΑΤΗ............
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 25, 2020, 10:59:05 πμ »

Αρχικά δυο ήταν αυτά τα κέντρα, η Ιταλία και η Συρία.

Τα νομίσματα από την Ιταλία μεταφέρονταν κυρίως στην Ελβετία από όπου διοχετεύονταν σε όλον τον κόσμο με ένα μεγάλο όγκο να καταλήγει στις αγορές της Μέσης Ανατολής, τη Ν. Αμερική, τη Δυτική Ευρώπη αλλά και την Ελλάδα.

Τα χαμηλής πιστότητας αλλά και καρατίων Συριακά αντίγραφα βρίσκουν επίσης ανταπόκριση στις αγορές της Μέσης Ανατολής αλλά και της Ινδίας.

Όσο για το κράμα, οι λίρες της Ιταλικής παραγωγής έχουν περιεκτικότητα σε χρυσό μεταξύ 91,2 % και 91,7 %, ενώ οι Λιβανέζικες/ Συριακές 88 % έως 91,5 %. Και οι ποσότητες των πλαστών ανά τον κόσμο; …Εκατομμύρια που κυκλοφορούν βέβαια και στη χώρα μας.
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 25, 2020, 11:01:34 πμ »

οι υπολοιποι που ΕΙΣΤΕ?
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 25, 2020, 11:25:49 πμ »

Όποιος αποφαίνεται ότι κάτι είναι αντίγραφο (λιβανέζικη κόπια στην προκειμένη) ή αρνείται να το αγοράσει ή το τεκμηριώνει με φασματογράφο και προσφέρει την ανάλογη τιμή αφαιρώντας ασφαλώς το ποσοστό κέρδους του.
Όλα τα άλλα είναι ύποπτα και λυπάμαι που το κάνει αυτό ο θεματοφύλακας του χρήματος.
Προσωπικά αυτό κάνω εγώ που δεν έχω φασματογραφο. Όταν μου προσφέρουν μια κόπια απλά αρνούμαι να την αγοράσω δεν κάνω ούτε καν προσφορά.
Εύγε ΤτΕ.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 25, 2020, 11:38:58 πμ »

Κυριε  gkounto μα τοσο κλεφτες?δεν φοβουνται?δηλαδη αν τις παει ενας  gkounto που ξερει τι ειναι η καθεμια δεν θα τους τα κανει λαμπογυαλο εκει?οι λιβανικες δεν εχουν τις σφραγιδες τους ολες?
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 25, 2020, 12:02:42 μμ »

Δεν ξέρω τι θεωρούν λιβανέζικες αυτοί τι να πω κρίμα.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 25, 2020, 12:17:05 μμ »

AΠΑΤΗ εκαναν μαλλον οι εργαζομενοι..και ο φιλος λογω της λιγοστης εμπειριας του την πατησε
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 25, 2020, 12:32:25 μμ »

Εγώ να πω να κρατήσουμε λίγο χαμηλούς τόνους όλοι μας....από μια θολή φωτό ανίκανη να γίνει σωστή εκτίμηση,μην φθάσουμε στο σημείο να μιλάμε για απάτες και να σπιλωνουμε την υπόληψη τόσων ανθρώπων,χωρίς μάλιστα να είναι σε θέση να υπερασπιστούν τον εαυτό τους...η μοναδική συμβουλή που μπορούμε να δωσορ στο νέο φίλο,είναι να κάνει πρώτα μια σωστή έρευνα αγοράς πριν προβεί στην πώληση και αγορά μιας λίρας η' οτιδήποτε νομίσματος γενικά...
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 25, 2020, 12:47:31 μμ »

Αξιοσημείωτο ότι η ΤτΕ αγοράζει πάντα μέταλλο-3,6% (χαρτόσημο)!
Αυτή η σχέση δίνει τιμή αγοράς χθες για σωστές λίρες €370 (368,66 γράφουν εντάξει).
Για τις λιβανέζικες η ίδια σχέση (για τίτλο 0,72 οπως γράφουν) δίνει €290 αλλά στο δελτίο αναφέρουν €273,89 κάτι που επιβεβαιώνει και ο παθών.

Ερωτηματικά λοιπόν.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 25, 2020, 12:52:37 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 25, 2020, 01:02:51 μμ »

Εγώ να πω να κρατήσουμε λίγο χαμηλούς τόνους όλοι μας....από μια θολή φωτό ανίκανη να γίνει σωστή εκτίμηση,μην φθάσουμε στο σημείο να μιλάμε για απάτες και να σπιλωνουμε την υπόληψη τόσων ανθρώπων,χωρίς μάλιστα να είναι σε θέση να υπερασπιστούν τον εαυτό τους...η μοναδική συμβουλή που μπορούμε να δωσορ στο νέο φίλο,είναι να κάνει πρώτα μια σωστή έρευνα αγοράς πριν προβεί στην πώληση και αγορά μιας λίρας η' οτιδήποτε νομίσματος γενικά...


γιωργο εχεις δικιο αλλα εγω σαν μανος δεν θελω να παω να κανω τις λιρες μου γυρα στην αθηνα..θελω να παω στην ττε να παρω αυτα που λεει οτι δινει κ να μην παρω μετρητα αλλα να μου τα κανουν καταθεση για λογους ασφαλειας{πραγματα που εσυ τα ξερεις πραγματικα καλα}..δεν μπορω να εχω στο μυαλο μου τετοια τρελα πραγματα..βεβαια η λιρα που βλεπω η τελευταια εχει τα χαλια της αλλα παλι δεν μπορω να βγαλω ακρη..οταν λεμε ΛΙΒΑΝΙΚΗ εννουουμε ΛΙΒΑΝΙΚΗ με τα χαρακτηριστικα σημαδια κ οχι κατι αλλο..αλλο να στην βγαλουν καμια ιταλικη που κ βεβαια μπορει να μου ξεφυγει μια στις 20 και η ζημια ειναι λιγα ευρω κ αλλο ολλες να βγουν λιβανικες..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
magaret
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 25, 2020, 02:37:48 μμ »

να κατηγορήσω ευθέως κι εγώ δεν μπορώ..
μετά την απομάκρυνση απο το ταμείο...ξέρετε τη συνέχεια

δεν γενικέυω απλώς δική μου ερμηνεία είναι ότι την πάτησα για τα καλά..και όσο σκέφτομαι τη στάση τις δικαιολογίες, την πρώτη φόρα να χουν μαζευτεί 3 απο πάνβ και να κοιτάνε και μετά απο 10 λεπτά να μου λένε οτο είναι ΛΚ μου φαίνεται όλο λίγο κάπως

και την επομένη πάλι πρώτον το σχόλιο πρέπει να πουλήσεις δεν εκτιμάμε έτσι κάθε φορά, και δέυτερον η απάντηση για τα μιντ ότι τί είναι αυτά τα Περθ νομίζω ότι αφήνουν αμνφιβολίες σε μένα που το ζησα.

¨οσο για τον φίλο που είπε για μικρλή εμπειρία θα πω καμία απολύτως επαφή με το ανμτικείμενο και να είμια ειλικρινής φοβούμενος την έξω αγορά τελικώς κατευθύνθηκα στην πιο έμπιστη και αμερόληπτη πηγή την ΤτΕ

δεν γίνεται καμία Αρα`βική σφραγίδα, τίποτα και να μου λένε όλες ΛΚ (εκ των υστέρων τα σκέφτομαι ) και την μια τελικώς να παω σ έναν έμπορο και να μου κάνει προσφορά (φυσικά δεν του πα τίποτα για την ΤτΕ) πήγα απλά μ ένα νόμισμα στο χέρι...

ο λόγος που έγραψα ήταν γιατι ευχόμουν να πάρω απαντήσεις ότι τέτοια δεν συμβαίνουν λόγω διαδικασιών ασφαλείας στην ττΕ λη πρωτοκόλλου. επίσης ευχόμουν ο έμπορος να μου πει κι αυτός ότι είναι κόπια

τίποτα απο τα 2 δεν έγινε και φαντάζομαι δεν μπορώ να το αποδείξω. κάμερες απο πάνω υπάρχουν όπως στα καζίνο αλλά δεν νομίζω να μπορεί κατι να ελεχθεί

να τα κάνω μαντάρα έγραψε κάποιος, μακάρι να μπορούσα..το ελάχιστο που μπορεσα να κάνω είναι να το γράψω εδω είτε αν κάποιος κάποτε πάειο και γουγλάρει να ναι πιο επιφυλακτικός είτε εσείς που είστε του χώρου να ενημερωθείτε για τιο τι μπορεί να συμβαίνει

πείθω τον ευατο μου ότι τις πούλησα το 2018 και λίγο ηρεμώ Σαρκασμός

μακάρι να τα κανα με διαφορετική σειρά πρώτα εδώ και μετά να πάω κει, αλλά...
Καταγράφηκε
magaret
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 25, 2020, 02:40:31 μμ »

και κάτι άλλο σημαντικό

τα συγκεκριμένανομίσματα μη νομίζει κανείς ότι τα χα πάρει κάπου μαζεμένα από κάποιον κτλ

ήταν αυτά μέρος οικογενειακών δώρων, απο γιαγιάδες από συγγενείς από πολλά διαφορετικά άτομα. Μια δω μια κει ξέρετε τώρα τα έθιμα

δεν πιστέυω ότι όλοι που τις προμηθεύτηκαν όλοι τους πήραν ή ήρθαν στα χέρια τους ΛΚ

τώρα όποιος πιστέυει πιστέυει, συμφέρον πια κανένα δεν έχω 
Καταγράφηκε
magaret
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 25, 2020, 02:44:19 μμ »

Να πας κ να τους τα κανεις μανταρα αδερφε..ακομα κ λιβανικες να ηταν δεν κανουν τοσο..εχουν περισσοτερο χρυσο μεσα τους..δεν ξερω τι θα εκανα αλλα μιλαμε για ΑΠΑΤΗ............

δεν πάμε μαζί , και μισά μισά η διαφορά ΛΚ με κανονική  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences