Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 03:11:57 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μέρος της συλλογής  (Αναγνώστηκε 11342 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 12:42:07 μμ »

Τα νομίσματα του Κυβερνήτη χρειάζονται καλλίτερες φωτο. Ειδικά το μονόλεπτο που είναι του 1831
έχουμε ποικιλίες πολύ δύσκολες και ακριβές. Το δεκάλεπτο αν είναι η 440, είναι σε καλή κατάσταση
και μπορεί να πιάσει απο 80-100 και πάνω. Αλλά πρώτα απ'όλα πρέπει να δούμε καλλίτερες φωτό.
Καταγράφηκε
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 01:12:19 μμ »

Tο χρυσό κατοστάρικο της χούντας το ελάχιστο που αξίζει σαν τιμή μετάλλου είναι:

32,2581gr x 0.9 καθαρότητα x 48,72ευρώ/gr (τιμή χρυσού σήμερα) = 1414 ευρώ.
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 02:56:56 μμ »

Ευχαριστω για την συμμετοχη σας κυριοι.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 03:02:10 μμ »

Θελω να ενημερωσω τους <<ειδημονες>> πως η σταση σας στο συγκεκριμενο θεμα εχει γινει ζητημα στην συντονιστικη ομαδα.
Αντε να δω εαν καποιος φιλοτιμηθει να το σωσει

Δηλαδή τι πρέπει να κάνουμε? Ντε και καλά πρέπει να έχουμε γνώμη για όλα?
Οχι Αγγελε δεν μπορουμε ναχουμε γνωμη για ολα. Αλλα οταν μαθαινουμε οτι επηξε το νεο μελος σε πμ που του ζητουν να πουλησει κ κανουν προσφορες σημαινει οτι καποιοι ηδη εχουν κανει εκτιμηση χωρις να λενε κατι δημοσια.
Καταλαβαινεις οτι μια τετοια σταση δεν δειχνει κ τοσο καλη εικονα για ολους μας εδω μεσα.
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 03:10:34 μμ »

Νο 27. 30δραχμο 1964. Ασημι .835 6-8e αναλογως καταστασης
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 03:22:51 μμ »

Σωστά μιλάει ο Δημήτρης...
Προς το νέο μας μέλος στο στέκι NikosChar έχω να σε συμβουλέψω να μην βιαστείς να τα πουλήσεις...
Εδώ στο στέκι υπαρχουν υπερπολύτιμες πληροφορίες , κάτσε διάβασε ένα ένα τα τόπικ και θα αντλήσεις τρομερές γνώσεις που θα σε κάνουν ισως να τα αγαπήσεις και εσύ μιας και καταλαβαίνω οτι ο συγχωρεμένος ο Πατέρας σου ήταν συλλέκτης  με αγάπη και ήξερε τι μάζευε ...
Όλα ισχύουν βέβαια στην περίπτωση που δεν έχεις άμεση οικονομική ανάγκη που στο εύχομαι...
Μην διστάζεις να ρωτάς , πάντα κάποιος θα σου απαντήσει.
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 03:29:57 μμ »

Προσφορά δεν έχω κάνει στον φίλτατο. Αν χρειαστεί μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο ίδιος. Επίσης διπλό
και τριπλό λογαριασμό ΔΕΝ ΕΧΩ!!
Αλλά επειδή είχα δύο τηλεφωνικές επικοινωνίες με φίλους, δεν είναι ότι δεν μιλάω.
Δεν μιλάω διότι η φωτό απο το μονόλεπτο είναι χάλια. ΝΑΙ,  δείχνει για πολύ δύσκολη ποικιλία.
Αλλά μάντης δεν είμαι. Και η φωτό δεν βοηθάει. Το ανέφερα και στο πρώτο μνμ μου, ότι ο κυβερνήτης
έχει δύσκολές και ακριβές ποικιλίες. Αλλά ο ιδιοκτήτης δεν ενδιαφέρθηκε να ανεβάσει φωτό.
Μάλλον έχει καταλήξει...........διότι ο πρόθυμος αγοραστής συνήθως λέει: ΤΩΡΑ, σου δίνω αυτά και κλείσαμε.....
μετά, αυριο κλπ, η τιμή δεν ισχύει. Το γνωρίζετε πιστεύω.
Φίλεμου εσύ που το έχεις, ανέβασε καλλίτερες φωτογραφίες. Είναι προς οφελός σου. Αν το έχεις ακόμα.
Ότι γράφω, το γράφω καλοπροαίρετα δεν θέλω να παρεξηγηθώ, ούτε απο πιθανών αγοραστές κλπ. ουτε
απο τον φίλτατο που έχει τα νομίσματα.

ΥΓ προς συντονιστές:
     καταλαβαίνετε τώρα ότι πολλοί δεν μιλάνε, διότι δεν θέλουν να χαλάσουν σε φίλους, το παζάρι.
    Ειδικά όταν χρωστάς πολλά σε αυτούς. Εννοώ μαθησιακά και πολλά άλλα, όχι χρήματα.

Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 03:34:07 μμ »

Σ ευχαριστω Γιωργο. Καταλαβαινω απολυτα τι λες αγαπητε Μιχαλη ωστοσο μπαινουν κ ζητηματα ηθικης. Τι να πω?
Σ ευχαριστω παντως για την παρεμβαση σου
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
NikosChar
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 03:36:43 μμ »

Σαε ευχαριστώ για τις εκτιμήσεις και γενικότερα για τη βοήθεια.
Τα νομίσματα τα έχω ακόμη, απλα προς το παρόν δεν ανεβάζω γιατί ακολουθώ συμβουλή ενός συντονιστή. Αργότερα θα συνεχίσω να ανεβάζω φωτογραφίες της υπόλοιπης λίστας μιας και υπάρχει συμμετοχή.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 03:43:11 μμ »

Προσφορά δεν έχω κάνει στον φίλτατο. Αν χρειαστεί μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο ίδιος. Επίσης διπλό
και τριπλό λογαριασμό ΔΕΝ ΕΧΩ!!
Αλλά επειδή είχα δύο τηλεφωνικές επικοινωνίες με φίλους, δεν είναι ότι δεν μιλάω.
Δεν μιλάω διότι η φωτό απο το μονόλεπτο είναι χάλια. ΝΑΙ,  δείχνει για πολύ δύσκολη ποικιλία.
Αλλά μάντης δεν είμαι. Και η φωτό δεν βοηθάει. Το ανέφερα και στο πρώτο μνμ μου, ότι ο κυβερνήτης
έχει δύσκολές και ακριβές ποικιλίες. Αλλά ο ιδιοκτήτης δεν ενδιαφέρθηκε να ανεβάσει φωτό.
Μάλλον έχει καταλήξει...........διότι ο πρόθυμος αγοραστής συνήθως λέει: ΤΩΡΑ, σου δίνω αυτά και κλείσαμε.....
μετά, αυριο κλπ, η τιμή δεν ισχύει. Το γνωρίζετε πιστεύω.
Φίλεμου εσύ που το έχεις, ανέβασε καλλίτερες φωτογραφίες. Είναι προς οφελός σου. Αν το έχεις ακόμα.
Ότι γράφω, το γράφω καλοπροαίρετα δεν θέλω να παρεξηγηθώ, ούτε απο πιθανών αγοραστές κλπ. ουτε
απο τον φίλτατο που έχει τα νομίσματα.

ΥΓ προς συντονιστές:
     καταλαβαίνετε τώρα ότι πολλοί δεν μιλάνε, διότι δεν θέλουν να χαλάσουν σε φίλους, το παζάρι.
    Ειδικά όταν χρωστάς πολλά σε αυτούς. Εννοώ μαθησιακά και πολλά άλλα, όχι χρήματα.





                +1.    

   Ούτε εγω έχω στείλει πμ, αν και ζήτησα καλύτερη φωτογραφία, δεν ενδιαφέρομαι να αγοράσω τίποτα.

Υγ. Έτσι όπως τα γράφετε ρε παιδιά, άρχισα να αισθάνομαι άσχημα...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2020, 03:45:33 μμ από exmim » Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 04:00:53 μμ »

ΥΓ προς συντονιστές:
     καταλαβαίνετε τώρα ότι πολλοί δεν μιλάνε, διότι δεν θέλουν να χαλάσουν σε φίλους, το παζάρι.
    Ειδικά όταν χρωστάς πολλά σε αυτούς. Εννοώ μαθησιακά και πολλά άλλα, όχι χρήματα.

"γουαου" που λενε και οι μοσχοβιτες. απλα "γουαου".

να που εχουν δικιο που λενε οτι δεν υπαρχουν κακοι μαθητες, μονο κακοι δασκαλοι.

@ ολους: δεν κατηγορησαμε κανεναν. απλα κανουμε μια εκκληση στον καλο εαυτο ολων να ενδιαφερθουν να βοηθησουν τα νεα μελη. αυτο ειναι και για το καλο του συλλεκτισμου και γενικα για το καλο ολων. χαιρω πολυ, το ξερω οτι καθε νεο μελος δεν ειναι μονιμο, ουτε θα γινει απαραιτητα συλλεκτης, μπορει να ειναι μετεωριτης και δεν ξερω και γω τι αλλο μπορει να ειναι, αλλα ακομα κι ετσι δεν πειραζει να παει χαμενη και μερικες φορες η βοηθεια μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2020, 04:07:19 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 04:07:11 μμ »

ΥΓ προς συντονιστές:
     καταλαβαίνετε τώρα ότι πολλοί δεν μιλάνε, διότι δεν θέλουν να χαλάσουν σε φίλους, το παζάρι.
    Ειδικά όταν χρωστάς πολλά σε αυτούς. Εννοώ μαθησιακά και πολλά άλλα, όχι χρήματα.

"γουαου" που λενε και οι μοσχοβιτες. απλα "γουαου".

να που εχουν δικιο που λενε οτι δεν υπαρχουν κακοι μαθητες, μονο κακοι δασκαλοι.



Και εδώ ένα .....+.  Γιατί δεν το έσβησα από την ανάρτηση μου παρά πάνω. Ευχαριστώ, καλή συνέχεια.
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1798


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 06:09:29 μμ »

Η συγκεκριμένη περίπτωση φωτογραφίζει την χαρακτηριστική στάση «σιγής ασυρμάτου», όπου -κατά το κοινώς λεγόμενον- «φοβάται ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη». Επίσης «όποιος πρόλαβε, τον Κύριον είδε»..

Διότι παρατηρούμε ξεκάθαρα, μια μαζική διενέργεια παρασκηνιακών διαβουλεύσεων, προστατευμένων από ένα πέπλο.. συντεχνιακής σιωπής! Κάτι σαν νομισματοσυλλεκτική.. ομερτά, που διαλύει αυτοστιγμεί τον ανυπόστατο μύθο περί της δήθεν «καλλιέργειας υψηλών ιδεωδών στον ψυχισμό του συλλέκτη» και ανάλογες γραφικές φανφάρες, που κατά καιρούς, αφελώς διατυπώνονται.

Η πραγματικότητα καταδεικνύει απροκαλύπτως, ότι ο συλλέκτης είναι -κατά κανόνα- ένας τρόπον τινά μοναχικός θηρευτής, όπου κατατρυχόμενος από το πάθος της κατάκτησης του θηράματος-συλλεκτικού αντικειμένου, αδιαφορεί πλήρως για υψηλά ιδεώδη και ηθικούς κώδικες.

Κλείνοντας, συμβουλεύω τον αγαπητό κάτοχο αυτού του μικρού θησαυρού, έχοντας υπόψη του όλα τα παραπάνω, να είναι υπομονετικός και πριν πράξει οποιαδήποτε συναλλαγή, να διερευνήσει συστηματικώς την αξία του κάθε αντικειμένου, στον πακτωλό σχετικών πληροφοριών του διαδυκτίου, λαμβάνοντας παράλληλα την προσφερόμενη γνώση από μέλη του στεκιού, που ως λαμπρές εξαιρέσεις (του κανόνα του θηρευτή), θα σπεύσουν -ευελπιστώ- να βοηθήσουν.

Αγαπητέ «NikosChar», φοβού τους Δαναούς και δώρα φέροντας..
Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 08:28:15 μμ »

Πιστεύω  οτι μπορει  να δει το mycoins.gr εχει πλήρη  κατάλογο  τιμων.Τα χρυσα ειναι χρυσα ειδικα το 20δρχ 1884 ομως κ σε μς 61 62 δυσκολα πιάνουν  τα 400 ευρώ. ΜΕ πληθυσμό  τα 200 μς 62 τι τιμη να εχουν ?Το 20δρχ 1876 πουλήθηκε  προσφατα αυ 55 περι τα 550 απ εμπορο κ περι τα 650 τα αυ58 τώρα τιμες raw αναλογα σε τι κατάσταση  σε μς εχει λεφτα αλλα αν δεν κουτιαστει να ψαμε να λεγαμε.  Η χούντα αν είναι  καλη πιανει σίγουρα  το 1480 σαν raw.απόψεις  για ελληνικα  δεν εχω .Τον Δεκέμβρη  αγορασα χούντα  μς 66 παλια πιστοποίηση 1500.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2020, 08:31:50 μμ από komismhden » Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 22, 2020, 08:46:11 μμ »

Οι  τιμες που σας ανέφερα  ηταν με μεταλλο στα 43 αν δεν κανω λαθος
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences