Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:32:25 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κοινοχρηστα πολυκατοικιας  (Αναγνώστηκε 10811 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 04, 2020, 02:17:12 πμ »

Δεν εχω κανενα προβλημα μαζι σου.Απόψεις ανταλλάσουμε.Απλα με πειραζει να βλέπω μέλη εδω μεσα να ανταλλάσουν απόψεις σε τετοιο τονο.Σε αποχαρακρτηριζω τωρα λοιπον απο σαματατζη αρκει να με αποχαρακτηρησεις και εσυ απο τοξικο ανθωπο οπως ειχες πει σε περασμενη διένεξη  μας και με πειραξε πολυ. Και για να αλλαξουμε θεμα εσυ δεν εισαι δικαστικος επιμελητης εσυ εισαι ενεργο μελος της yakouza. Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο.Καλο βραδυ
Φιλικα παντα
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 04, 2020, 09:52:28 πμ »

Δεκτό φίλε καπετανιε.... εννοείται δεν είμαι δικαστικός επιμελητής....ο δικαστικός επιμελητής δεν ασκεί προανάκριση, ο κλητήρας τον δικαστηριων είναι κατ'ουσιαν, χαρτιά μοιράζει.....
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 04, 2020, 11:54:35 πμ »

ο δικηγόρος που έβαλες να ερευνήσει πριν το αγοράσεις έπρεπε να είχε ψάξει αν είχε οφειλές σε κοινόχρηστα Ευδάπ Ταπ ΔΦ και ΔΤ.
Μόνο η ΔΕΗ πάει στο όνομα του συμβολαίου
Τα ως άνω πάνε στο διαμέρισμα

Και νεόδμητη οικοδομή αν πάρεις πάλι πληρώνεις τα κοινόχρηστα όσο ήταν απούλητο κλειστό 



+10000 σωστοτατος..αλλα πολλυ δεν βαζουν δικηγορο  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 04, 2020, 12:10:14 μμ »

Εl Capitan εισαι ενα αξιολογο μελος,σωστος και παντα ευγενικος..το ιδιο κ ο γιωργος ο διηνεκης,σωστος σε ολα του..και οι δυο κανετε δουλειες ζορικες..προφανως εγινε καποια παρεξηγηση μεταξυ σας κ σιγουρα οφειλεται στον γραπτο λογο κ οχι σε αυτα που πραγματικα θα ειχαν ειπωθει προφορικα..μην μαλωνετε,ειστε σουπερ μελη κ χρειαζεστε στο στεκι..και σορρυ για την ορθογραφια..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 04, 2020, 12:24:28 μμ »

Ολα καλά φίλε Καραμανικο δίνουμε λίγο ενέργεια στο Στεκι.
Δεν εχω κανένα πρόβλημα οπως πιστευω και ο φίλος Διηνεκης. Ισως ειχαμε μια ακομη κακη μερα στην δουλεια. Χαμόγελο
Παρεμπιπτόντως δεν πας καμία βολτιτσα γιατί πεσαμε  σημερα! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 04, 2020, 01:05:43 μμ »

εφυγααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 05, 2020, 09:50:21 πμ »

ευχαριστω για τις συμβουλες σας.
θα πραξω αναλογα και θα σας ειδοποιησω για το τι τελικα συνεβηκε.
το συμπερασμα που βγαζω είναι ότι δεν υπαρχει ξεκάθαρος νομος και αυτό ισως γινεται εσκεμμένα σε πολλα θεματα ώστε να οργιαζει η  αταξια στο ελληνικο κρατος για να μπορουν καποιοι να επωφελούνται από την κατασταση αυτή.
Πάντως είναι κριμα να ερχεται καποιος να επενδυσει στην Ελλαδα και επειδή υπαρχει μεγαλο ποσοστο που δεν πληρωνει τις οφειλες του να πληρωνει αυτος την νυφη.
την εχω παθει με το νερο( χαλασμένες σωλήνες ) την εχω παθει με τα κοινόχρηστα την εχω παθει με το ρευμα( ευτυχως υπαρχει ασφαλεια σε αυτό) αλλα παλιν μπαινεις στην διαδικασια να σε κυνηγουν εσενα χωρις να φταις και στο τελος λες καλα γιατι δεν μπαινουν σωστοι νομοι και να τηρούνται ώστε να βελτιωθουν καποια πραγματα για να σταματησει ο κατηφορος?
Η κατασταση δεν θα βελτιωθεί ουτε με μνημονια ουτε με αλλαγη κυβερνησης.Μονο αν ιδιωτικοποιηθουν και δοθουν σε ξενους και θα σου πει ξερεις κυριε δεν πληρωσες το ρευμα σε ένα μηνα σου το κοβω.Και επανασυνδεση πληρωσε και επιπλέον ένα πεναλτυ.
Δεν πληρωνεις κοινόχρηστα και στερεις την θερμανση των υπολοιπων διοτι η πολυκατοικια δεν εχει τα απαραίτητα να μπορει να συντηρηθει εξωδικο για ποινικο αδίκημα.

Το Ελλαδιτες το λεω γιατι είμαι Ελληνοκύπριος και ετσι αποκαλούμε τους Ελληνες εξ Ελλαδος.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 05, 2020, 10:28:12 πμ »

φιλικα στο λεω οτι δεν εκανες εξ αρχης την δουλεια σωστη εσυ..οταν αγοραζεις κατι πρεπει να βλεπεις οτι ειναι "καθαρο" κ δεν το εκανες..αυτο συμβαινει σε ολα τα κρατη του κοσμου οταν αγοραζουν..γιατι στην κυπρο αυτο δεν συμβαινει?κανονικα γραψους στα πεπονια σου κ εληξε το θεμα εκτος κ αν θελουν να σε κυνηγησουν..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 470


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 05, 2020, 01:28:11 μμ »

ελεξα όλα εκτος αυτό.διοτι δεν ηξερα ότι μπορει να συμβει και αυτό.αλλα  το θεμα είναι ότι πληρωνεις συμβολαιογραφο για να κανει σωστα την δουλεια του.αυτος πρεπει να σου πει ξερεις υπαρχουν αυτά όλα τα χαρτια που πρεπει να φερεις.εμενα ότι μου ειπε το πηρα.αυτο δεν μου ειπε να το ελεξω.
μου ειπε ότι τα ελεξε όλα.οπως φανηκε με κοροιδεψε και αυτος.
βγαλε ακρη.
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 05, 2020, 03:08:28 μμ »

Φίλε   μην σκέφτεσαι ότι σε κορόιδεψε ο συμβολαιογράφος σου ή ο δικηγόρος σου και στεναχωριέσαι χωρίς λόγο. Κανείς δεν σε κορόιδεψε ή σε κοροϊδεύει εκτός από αυτούς που σε θεωρούνε κορόιδο της τράπουλας και πάνε να βγάλουν τα σπασμένα…
Κάποιοι εδώ μέσα γνωρίζουμε και σου είπαμε, όχι το τι πιστεύουμε ή το τι θα θέλαμε να πιστεύουμε ή το τι νομίζουμε  , αλλά το τι ισχύει με βάσει την νομοθεσία περί οριζοντίου ιδιοκτησίας ,την πάγια νομολογία , τον Αστικό Κώδικα, και το Εμπράγματο Δίκαιο.
Αυτά και τέλος από εμένα…
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 02, 2020, 11:26:53 μμ »

Τελικά τι εγινε;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences