Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:54:16 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Elgin  (Αναγνώστηκε 5505 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 03:29:15 μμ »

πόσο θα του πάρουν για επισκευή ξερεις ? γιατι με νοιαζει και μενα.
και εννοω ψαλιδα απο το πόσο θα του παρει ενα μικρο μαγαζει που θα το φτιαξει με ο,τι εχει στα χερια του μεχρι ποσο θα του παρει καποιος καλος που ξερει και θα βρει ανταλλακτικα για το συγκεκριμενο μοντελο.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 06:36:35 μμ »

πόσο θα του πάρουν για επισκευή ξερεις ? γιατι με νοιαζει και μενα.
και εννοω ψαλιδα απο το πόσο θα του παρει ενα μικρο μαγαζει που θα το φτιαξει με ο,τι εχει στα χερια του μεχρι ποσο θα του παρει καποιος καλος που ξερει και θα βρει ανταλλακτικα για το συγκεκριμενο μοντελο.
Εχω κανει πληρη ανακατασκευη ενα  Leroy  ασημένιο  του προπροπαπου μου k ενα Iwc μου πήγαν  φιλικα περι τα 300 ευρω το ενα το Leroy ηταν με κλειδι το ειχα βαλει  παλιοτερα στις εκτιμήσεις....Αν βρει ανταλλακτικά  δείκτες  κτλ μπορει να θελει κ καντραν  τοElgin περι τα 100 ευρω τουλάχιστον .
Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 06:40:59 μμ »

πόσο θα του πάρουν για επισκευή ξερεις ? γιατι με νοιαζει και μενα.
και εννοω ψαλιδα απο το πόσο θα του παρει ενα μικρο μαγαζει που θα το φτιαξει με ο,τι εχει στα χερια του μεχρι ποσο θα του παρει καποιος καλος που ξερει και θα βρει ανταλλακτικα για το συγκεκριμενο μοντελο.
Εχω κανει πληρη ανακατασκευη ενα  Leroy  ασημένιο  του προπροπαπου μου k ενα Iwc μου πήγαν  φιλικα περι τα 300 ευρω το ενα το Leroy ηταν με κλειδι το ειχα βαλει  παλιοτερα στις εκτιμήσεις....Αν βρει ανταλλακτικά  δείκτες  κτλ μπορει να θελει κ καντραν  τοElgin περι τα 100 ευρω τουλάχιστον .
Τωρα αν θες να κανεις μια επισκευη απλη για να δουλεψει λογικα κανα 30αρι .Τα δικα μου πηγαν αρκετα επειδη ηταν ασημενια λεια κ ειχαν πολλα βουλιαγματα κ.ηθελαν πολύ  δουλειά. Στο ενα ειχε σπασει κ ενα ελατήριο στο αλλο η κορώνα. ΓΕΝΙΚΑ τα ρολογια τσεπης πανε μεταλλο κ κανα 20αρι η μηχανη αντε 50 αμα ειναι καμια ομεγκα.κτλ.Σημειωτεον το ρολοι του Αλη πασα  που υπάρχει  στο Μπενακη ειναι γαλλικο Leroy
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Ιανουάριος 16, 2020, 07:28:56 μμ »

σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. και για τις εδω και για τις ... εκει.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences