Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 02:52:55 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πόσο θα είναι η Τιμή της ουγγιάς του χρυσού σε ευρώ στο τέλος του 2020?  (Η ψηφοφορία έληξε: Οκτώβριος 02, 2020, 10:39:32 μμ)
-€900 - 1 (0.9%)
€900-1000 - 2 (1.7%)
€1000-1100 - 2 (1.7%)
€1100-1200 - 0 (0%)
€1200-1300 - 3 (2.6%)
€1300-1400 - 14 (12.2%)
€1400-1500 - 14 (12.2%)
€1500-1600 - 20 (17.4%)
€1600-1700 - 13 (11.3%)
€1700-1800 - 14 (12.2%)
€1800+ - 32 (27.8%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 113

Σελίδες: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 105
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προγνωστικά Χρυσού 2020-2022  (Αναγνώστηκε 304075 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #780 στις: Αύγουστος 05, 2020, 04:19:30 μμ »

τα € θα γινουνε δρχ το εχω ξαναγραψει δρχ του '70,  ενα χιλιαρικο δρχ ειχε η γρια ελι στα μεσα του '70 οταν ο <εθναρχης> και η παρεα του ερχοταν ξανα στην χωρα, τοσο θα εχει και παλι μονο που δεν θα γραφει δρχ μπροστα αλλα €  μην ξεχναμε λοιπον οτι γιναμε ευρωπη χα χα χα χα....... δλδ 341.000 δρχ σκληρο νομισμα αυτο το ατιμο το € βρε παιδι μου, την γρια ομως παλι σε δρχ θα την πληρωνεις <ευρωαπαιε ελληνα> καλο πληθωρισμο ευχομαι σε ολους μας  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
kanellop
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 323


Προφίλ
« Απάντηση #781 στις: Αύγουστος 05, 2020, 05:44:35 μμ »

Καλησπέρα.

Τούτη την ώρα υπάρχουν τα κάτωθι νέα για τον χρυσό:

https://www.capital.gr/agores/3472788/sunexizei-to-rali-tou-se-epipeda-rekor-o-xrusos

Γιώργος.
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #782 στις: Αύγουστος 05, 2020, 08:53:16 μμ »

Απο εδω και περα ομως τι??θα ανεβει κι αλλο ??θα πεσει ??θα μεινει εδω που ειναι για μεγαλο διαστημα???οσοι αγορασαν στα 330 ευρω να πουλησουν ??για να εχουν καποιο κερδος.Αν γινουν ολα αυτα που διαβαζω δηλ. ευρω δολαριο και χαρτονομισματα αλλα ,γινουν χαρτοπολεμος ε τοτε............κλαφτα χαραλαμπε
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #783 στις: Αύγουστος 05, 2020, 09:00:34 μμ »

Απο εδω και περα ομως τι??θα ανεβει κι αλλο ??θα πεσει ??θα μεινει εδω που ειναι για μεγαλο διαστημα???οσοι αγορασαν στα 330 ευρω να πουλησουν ??για να εχουν καποιο κερδος.Αν γινουν ολα αυτα που διαβαζω δηλ. ευρω δολαριο και χαρτονομισματα αλλα ,γινουν χαρτοπολεμος ε τοτε............κλαφτα χαραλαμπε

φιλε μου γατισιε το εχω πει σε αρκετους φιλους μου κατ'ιδιαν οτι ο ελληνας καταλαβε τα μνημονια οταν του εκλεισαν τα χρηματα μεσα στις τραπεζες το 2015(μεχρι τοτε ολα καλα) σε μερικα χρονια θα καταλαβεις και για ποιον λογο σου λενε να βαλεις μασκα σαν τον ζορο........διαβασε τι σου λεει ο <τραπεζιτης>  Κλείσιμο ματιού

https://www.capital.gr/diethni/3472909/kaplan-dallas-fed-i-anazopurosi-tou-iou-mplokarei-tin-anakampsi-tis-oikonomias-anagki-gia-nea-tonosi

Kaplan (Dallas Fed): Η αναζωπύρωση του ιού "μπλοκάρει" την ανάκαμψη της οικονομίας - Ανάγκη για νέα τόνωση
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2020, 09:01:34 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #784 στις: Αύγουστος 05, 2020, 09:51:57 μμ »

πες μας τον λογο Κωστα
Απο εδω και περα ομως τι??θα ανεβει κι αλλο ??θα πεσει ??θα μεινει εδω που ειναι για μεγαλο διαστημα???οσοι αγορασαν στα 330 ευρω να πουλησουν ??για να εχουν καποιο κερδος.Αν γινουν ολα αυτα που διαβαζω δηλ. ευρω δολαριο και χαρτονομισματα αλλα ,γινουν χαρτοπολεμος ε τοτε............κλαφτα χαραλαμπε

φιλε μου γατισιε το εχω πει σε αρκετους φιλους μου κατ'ιδιαν οτι ο ελληνας καταλαβε τα μνημονια οταν του εκλεισαν τα χρηματα μεσα στις τραπεζες το 2015(μεχρι τοτε ολα καλα) σε μερικα χρονια θα καταλαβεις και για ποιον λογο σου λενε να βαλεις μασκα σαν τον ζορο........διαβασε τι σου λεει ο <τραπεζιτης>  Κλείσιμο ματιού

https://www.capital.gr/diethni/3472909/kaplan-dallas-fed-i-anazopurosi-tou-iou-mplokarei-tin-anakampsi-tis-oikonomias-anagki-gia-nea-tonosi

Kaplan (Dallas Fed): Η αναζωπύρωση του ιού "μπλοκάρει" την ανάκαμψη της οικονομίας - Ανάγκη για νέα τόνωση

Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #785 στις: Αύγουστος 05, 2020, 10:43:26 μμ »

πες μας τον λογο Κωστα
Απο εδω και περα ομως τι??θα ανεβει κι αλλο ??θα πεσει ??θα μεινει εδω που ειναι για μεγαλο διαστημα???οσοι αγορασαν στα 330 ευρω να πουλησουν ??για να εχουν καποιο κερδος.Αν γινουν ολα αυτα που διαβαζω δηλ. ευρω δολαριο και χαρτονομισματα αλλα ,γινουν χαρτοπολεμος ε τοτε............κλαφτα χαραλαμπε

φιλε μου γατισιε το εχω πει σε αρκετους φιλους μου κατ'ιδιαν οτι ο ελληνας καταλαβε τα μνημονια οταν του εκλεισαν τα χρηματα μεσα στις τραπεζες το 2015(μεχρι τοτε ολα καλα) σε μερικα χρονια θα καταλαβεις και για ποιον λογο σου λενε να βαλεις μασκα σαν τον ζορο........διαβασε τι σου λεει ο <τραπεζιτης>  Κλείσιμο ματιού

https://www.capital.gr/diethni/3472909/kaplan-dallas-fed-i-anazopurosi-tou-iou-mplokarei-tin-anakampsi-tis-oikonomias-anagki-gia-nea-tonosi

Kaplan (Dallas Fed): Η αναζωπύρωση του ιού "μπλοκάρει" την ανάκαμψη της οικονομίας - Ανάγκη για νέα τόνωση


φιλε νικο απο ενα σημειο και μετα το τυπωμα χαρτονομισματων ή η ηλεκτρονικη τους μορφη δεν εχουν καμια αξια ειναι απλο εχει ξανα γινει τοσες και τοσες φορες θα ξαναγινει και τωρα και μαλιστα ηθελημενα απο το ιδιο το συστημα
εαν διαβασει καποιος το βιβλιο <το χρημα> του γκαλμπρειθ θα καταλαβει πολλα εκει αναφερεται πως δημιουργηθηκε το $ τι ειναι ο χρυσος (αν και το εχω αναφερει και σε ενα ποστ μου λιγες μερες πιο πισω) και εκει θα δεις πως με τον ιδιο ακριβως τροπο θα <καψουν> το $ για το νεο τους παγκοσμοιο αποθετικο νομισμα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2020, 10:45:59 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #786 στις: Αύγουστος 05, 2020, 10:52:50 μμ »

Για ολο αυτο που λες δεν εχω καμια αμφιβολια ειμαι βεβαιος οτι θα γινει ....... και μαλιστα συντομα
πες μας τον λογο Κωστα
Απο εδω και περα ομως τι??θα ανεβει κι αλλο ??θα πεσει ??θα μεινει εδω που ειναι για μεγαλο διαστημα???οσοι αγορασαν στα 330 ευρω να πουλησουν ??για να εχουν καποιο κερδος.Αν γινουν ολα αυτα που διαβαζω δηλ. ευρω δολαριο και χαρτονομισματα αλλα ,γινουν χαρτοπολεμος ε τοτε............κλαφτα χαραλαμπε

φιλε μου γατισιε το εχω πει σε αρκετους φιλους μου κατ'ιδιαν οτι ο ελληνας καταλαβε τα μνημονια οταν του εκλεισαν τα χρηματα μεσα στις τραπεζες το 2015(μεχρι τοτε ολα καλα) σε μερικα χρονια θα καταλαβεις και για ποιον λογο σου λενε να βαλεις μασκα σαν τον ζορο........διαβασε τι σου λεει ο <τραπεζιτης>  Κλείσιμο ματιού

https://www.capital.gr/diethni/3472909/kaplan-dallas-fed-i-anazopurosi-tou-iou-mplokarei-tin-anakampsi-tis-oikonomias-anagki-gia-nea-tonosi

Kaplan (Dallas Fed): Η αναζωπύρωση του ιού "μπλοκάρει" την ανάκαμψη της οικονομίας - Ανάγκη για νέα τόνωση


φιλε νικο απο ενα σημειο και μετα το τυπωμα χαρτονομισματων ή η ηλεκτρονικη τους μορφη δεν εχουν καμια αξια ειναι απλο εχει ξανα γινει τοσες και τοσες φορες θα ξαναγινει και τωρα και μαλιστα ηθελημενα απο το ιδιο το συστημα
εαν διαβασει καποιος το βιβλιο <το χρημα> του γκαλμπρειθ θα καταλαβει πολλα εκει αναφερεται πως δημιουργηθηκε το $ τι ειναι ο χρυσος (αν και το εχω αναφερει και σε ενα ποστ μου λιγες μερες πιο πισω) και εκει θα δεις πως με τον ιδιο ακριβως τροπο θα <καψουν> το $ για το νεο τους παγκοσμοιο αποθετικο νομισμα
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #787 στις: Αύγουστος 05, 2020, 10:56:29 μμ »

Για ολο αυτο που λες δεν εχω καμια αμφιβολια ειμαι βεβαιος οτι θα γινει ....... και μαλιστα συντομα
πες μας τον λογο Κωστα
Απο εδω και περα ομως τι??θα ανεβει κι αλλο ??θα πεσει ??θα μεινει εδω που ειναι για μεγαλο διαστημα???οσοι αγορασαν στα 330 ευρω να πουλησουν ??για να εχουν καποιο κερδος.Αν γινουν ολα αυτα που διαβαζω δηλ. ευρω δολαριο και χαρτονομισματα αλλα ,γινουν χαρτοπολεμος ε τοτε............κλαφτα χαραλαμπε

φιλε μου γατισιε το εχω πει σε αρκετους φιλους μου κατ'ιδιαν οτι ο ελληνας καταλαβε τα μνημονια οταν του εκλεισαν τα χρηματα μεσα στις τραπεζες το 2015(μεχρι τοτε ολα καλα) σε μερικα χρονια θα καταλαβεις και για ποιον λογο σου λενε να βαλεις μασκα σαν τον ζορο........διαβασε τι σου λεει ο <τραπεζιτης>  Κλείσιμο ματιού

https://www.capital.gr/diethni/3472909/kaplan-dallas-fed-i-anazopurosi-tou-iou-mplokarei-tin-anakampsi-tis-oikonomias-anagki-gia-nea-tonosi

Kaplan (Dallas Fed): Η αναζωπύρωση του ιού "μπλοκάρει" την ανάκαμψη της οικονομίας - Ανάγκη για νέα τόνωση


φιλε νικο απο ενα σημειο και μετα το τυπωμα χαρτονομισματων ή η ηλεκτρονικη τους μορφη δεν εχουν καμια αξια ειναι απλο εχει ξανα γινει τοσες και τοσες φορες θα ξαναγινει και τωρα και μαλιστα ηθελημενα απο το ιδιο το συστημα
εαν διαβασει καποιος το βιβλιο <το χρημα> του γκαλμπρειθ θα καταλαβει πολλα εκει αναφερεται πως δημιουργηθηκε το $ τι ειναι ο χρυσος (αν και το εχω αναφερει και σε ενα ποστ μου λιγες μερες πιο πισω) και εκει θα δεις πως με τον ιδιο ακριβως τροπο θα <καψουν> το $ για το νεο τους παγκοσμοιο αποθετικο νομισμα

φιλε νικο δεν το λεω εγω αλλα το λενε οι ιδιοι(αυτοι δλδ που τρεχουν το συστημα) απλα ορισμενοι νομιζουν οτι ή δεν θα συμβει τιποτε απο ολα αυτα  και απλα θα ειναι αλλη μια μερα στην δουλεια οπως ολες της αλλες ή οτι μας κανουν χαβαλε........ Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
kanellop
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 323


Προφίλ
« Απάντηση #788 στις: Αύγουστος 06, 2020, 08:01:45 πμ »

Μερικές Σκέψεις...

Πιστεύω ακράδαντα ότι οι υποστηρικτές της άκρατης παγκοσμιοποίησης σε ένα από τα σχέδια τους επιθυμούν να έχουν και ένα παγκόσμιο νόμισμα.

Το πλάνο τους μέχρι στιγμής είναι σε παγκόσμια κλίμακα να δημιουργήσουν οικονομικές ζώνες στις οποίες θα δημιουργηθούν νομίσματα αντικαθιστώντας τα εθνικά νομίσματα.

Ένα παράδειγμα σε αυτό είναι η δημιουργία του ευρώ που αντικατέστησε εθνικά νομίσματα των χωρών μελών της Ευρωπαικής ένωσης.

Αυτές οι οικονομικές ζώνες με τα νομίσματα τους κάποια στιγμή στο απώτερο μέλλον θα συνενωθούν όλες μαζί ταυτόχρονα δημιουργώντας ένα νέο παγκόσμιο αποθεματικό νόμισμα.

Τώρα η ιστορία μας διδάσκει ότι όλα τα νομίσματα τα οποία έγιναν παγκόσμια αποθεματικά νομίσματα κάποια στιγμή στο παρελθόν, εξέλειπαν.

Είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή στο μέλλον και το Αμερικανικό δολλάριο θα πάψει να είναι παγκόσμιο αποθεματικό νόμισμα.

Έχει ειπωθεί από κάποιους ότι το καινούριο αποθεματικό νόμισμα πού μπορεί να είναι παγκόσμιο,

αυτό μπορεί να είναι το Ειδικό Τραβηκτικό Δικαίωμα ( Special drawing rights ) του ΔΝΤ.

Δεν νομίζω όμως ότι μπορεί να συνδεθεί ο χρυσός με αυτό το καινούργιο παγκόσμιο νόμισμα.

Θα χρειαζόντουσαν μυθικές ποσότητες χρυσού για να καλύψει το αντίκρυσμα σε χρυσό ενός καινούργιου παγκόσμιου νομίσματος.

Εάν υποθέσουμε ότι ένα καινούργιο παγκόσμιο νόμισμα με την ονομασία Globo είχε αντίκρυσμα σε χρυσό 1 troy oz σε αντιστοιχία 1:1 θα χρειαζόντουσαν ας πούμε 25 τρισεκατομμύρια troy oz για 25 τρισεκατομμύρια Globo’s σε κυκλοφορία,

κάτι το οποίο σημαίνει 777,587,500 τόννους χρυσού κάτι το οποίο με βάση την λογική θα ήταν ανέφικτο να γίνει.

Τώρα ο χρυσός πιστεύω ότι θα συνεχίσει να παίζει τον ρόλο του ασφαλούς οικονομικού καταφυγίου σε περιόδους δύσκολες για την Ανθρωπότητα σαν τη σημερινή εποχή.

Γιώργος.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #789 στις: Αύγουστος 06, 2020, 10:15:17 πμ »

με τις παραθεσεις το εχετε κανει το θεμα σκατουλακια γιαχνι..δεν χρειαζεται να τις κανετε..αν καποιος εχει παρει λιρες με 330 ας πουμε και ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ τα χρηματα θα πρεπει αμεσα να τις χαλασει τις λιρες..αν ομως δεν εχει τι να τα κανει τα χρηματα πιο καλα να μην χαλαστουν οι λιρες
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #790 στις: Αύγουστος 06, 2020, 11:19:57 πμ »

Ειναι δυνατον ομως να βγει ενα νεο νομισμα ,χωρις να υπαρχει καταφυγιο(χρυσος,διαμαντια,ασημι κ.τ.λ.)Απορία?το λεω αυτο γιατι σε ολα τα χαρτονομισματα αξια εχουν δωσει οι κεντρικες τραπεζες.Παγκοσμιοποιηση ακουμε ,bitcoin ακουμε ,πλαστικο χρημα ακουμε,παρ"ολα αυτα τα πολυτιμα μεταλα εξακολουθουν να ειναι ας πουμς νομισμα συναλαγης,ακομα και οι συλλεκτες που δηθεν δεν ενδιαφερονται για κερδος το κινητρο της συλλογης ειναι το κερδος .Δεν με ενδιαφερει αν ανεβει η κατεβει το μεταλο ,λενε οι συλλεκτες ,εγω ετσι την πλακα μου κανω
,κεκαλυμενος εγωισμος,(λεω εγω) γιατι στο πισω μερος του μυαλου τους χοροπηδανε μολις ανεβει.Συμπερασμα ,και οι εξωγηινοι να καταλαβουν την γη και να επιβαλουν δικο τους νομισμα ,ο χρυσος θα ειναι οτι ηταν παντα
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #791 στις: Αύγουστος 06, 2020, 12:21:12 μμ »

+85000000
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #792 στις: Αύγουστος 06, 2020, 12:21:24 μμ »

Οπως ειχε γραψει καποιος συνφορουμιτης παλιοτερα εδω, δεν υπαρχει περιπτωση να συνδεθει καποιο (fiat) νομισμα με τον χρυσο ή καποιο άλλο μεταλλο. Έχει αποσυνδεθεί και πρεπει να μπορουν να τυπωνουν οσο θελουν. Για φανταστειτε τι θα ειχε γινει αν δεν μπορουσε οι ΗΠΑ και η Ευρωπη να τυπωσουν οσο θελουν με την κρίση του κορωνοιου....

Αν τωρα στο μέλλον τους βολέψει να το συνδεσουν με ενα virtual νομισμα (π.χ. BTC) που θα έχει μια υποτιθέμενη αξία ή οτιδήποτε για να κάνουν το παιχνίδι τους θα φανει σύντομα.


με τις παραθεσεις το εχετε κανει το θεμα σκατουλακια γιαχνι..δεν χρειαζεται να τις κανετε..αν καποιος εχει παρει λιρες με 330 ας πουμε και ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ τα χρηματα θα πρεπει αμεσα να τις χαλασει τις λιρες..αν ομως δεν εχει τι να τα κανει τα χρηματα πιο καλα να μην χαλαστουν οι λιρες

Σωστα, αλλα αν μπορεις να μπουλήσεις σήμερα (εστω) 400ε και σε ενα χρονο η λίρα εχει 200ε, θα έχεις τις διπλές. Το αέναο κυνηγι της κορυφης και του πάτου Κλείσιμο ματιού

Σήμερα έχω μια λίρα που αξίζει 400Ε.
Αύριο (μαγικά) έχω δυο λίρες με αξια 2x180E = 360Ε
Είμαι κερδισμένος ή χαμενος;  Απορία Απορία Στριφογύρισμα ματιών
Πως μετραω την αξία αυτου που έχω;
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2020, 12:22:15 μμ από johneko » Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #793 στις: Αύγουστος 06, 2020, 12:47:04 μμ »

αν η λιρα ομως παει 600?εσυ το βλεπεις πτωτικα
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #794 στις: Αύγουστος 06, 2020, 12:54:21 μμ »

αν η λιρα ομως παει 600?εσυ το βλεπεις πτωτικα

Αν παει 600ε ειναι ολοι κερδισμενοι Χαμόγελο (εκτος απο αυτους που δεν εχουν)
Το δυσκολο σενάριο ειναι το ανάποδο Σαρκασμός Οπου εκει εχουμε στα χερια μας περισσοτερο χρυσο αλλά μικρότερης αξίας σε eur/usd/fiat/...
Εκει τι γινεται;
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 105
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences