Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 05:25:38 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πόσο θα είναι η Τιμή της ουγγιάς του χρυσού σε ευρώ στο τέλος του 2020?  (Η ψηφοφορία έληξε: Οκτώβριος 02, 2020, 10:39:32 μμ)
-€900 - 1 (0.9%)
€900-1000 - 2 (1.7%)
€1000-1100 - 2 (1.7%)
€1100-1200 - 0 (0%)
€1200-1300 - 3 (2.6%)
€1300-1400 - 14 (12.2%)
€1400-1500 - 14 (12.2%)
€1500-1600 - 20 (17.4%)
€1600-1700 - 13 (11.3%)
€1700-1800 - 14 (12.2%)
€1800+ - 32 (27.8%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 113

Σελίδες: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 105
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προγνωστικά Χρυσού 2020-2022  (Αναγνώστηκε 303885 φορές)
0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikosalf
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 287


Προφίλ
« Απάντηση #450 στις: Μάρτιος 31, 2020, 10:32:37 μμ »

αυτο που τωρα πεφτει εστω και λιγο ο χρυσος ειλικρινα σηκωνω τα χερια ψηλα
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #451 στις: Απρίλιος 01, 2020, 04:44:12 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=8t74kkrgqos

ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΟ υστερία πανικό δημιουργούν στους ανθρώπους για ΚΟΡΩΝΟΪΟ Ο ιατρός Μάριος Ματσάκης

μπορει να είναι λιγο ασχετο με το θεμα του χρυσου όμως είναι το θεμα των ημερων για να μην πω το θεμα της χρονιας οποτε μια μικρη παρεκτροπή είναι πιστευω ανεκτη  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #452 στις: Απρίλιος 01, 2020, 05:19:09 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=9V3jK2peC9w

κορονοϊός είμαστε μπροστά σε ένα φιάσκο Καθηγητής του Πανεπιστημίου Stanford Γιάννης Ιωαννίδης
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 01, 2020, 05:22:17 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #453 στις: Απρίλιος 01, 2020, 11:41:31 μμ »

https://www.larisanew.gr/xespa-o-kathigitis-pnevmonologias-tou-panepistimiakou-nosokomiou-larisas-k-gourgoulianis-epitelous-telos-stin-tromolagnia/

Ξεσπά ο καθηγητής πνευμονολογίας του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Λάρισας Κ. Γουργουλιάνης: «Επιτέλους, τέλος στην τρομολαγνεία»!
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
kanellop
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 323


Προφίλ
« Απάντηση #454 στις: Απρίλιος 02, 2020, 10:48:34 πμ »

Καλημέρα.

Θα ήθελα να πώ ότι μόλις έχω βρεί τα κάτωθι νέα:

https://www.capital.gr/bloomberg-view/3442650/o-xrusos-xanei-ti-lampsi-tou-gia-tis-kentrikes-trapezes-min-perimenete-na-tou-kanei-kalo-i-krisi

Γιώργος.
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #455 στις: Απρίλιος 02, 2020, 11:08:21 πμ »

η τιμη του χρυσου πιστευω οτι η θα παει κατω στα βαραθρα οπως ελεγε κ ενας γρουσουζης η θα παει στον ΑΕΡΑ..δεν πιστευω να υπαρξει μεση κατασταση στην τιμη του δηλαδη απο 1100 εως 1500..η πανω απο 1500 θα παει η κατω απο 1100
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Nistisimos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 79


Προφίλ
« Απάντηση #456 στις: Απρίλιος 02, 2020, 04:03:39 μμ »

Μην μπερδεύουμε τα χαρτιά με τον φυσικό χρυσό.
Δείτε για παράδειγμα το spread της ΤτΕ.
Δείτε τα νομισματοκοπεία ανά τον κόσμο που είτε δεν λειτουργούν είτε πωλούν περιορισμένες ποσότητες με sold out κάθε τρεις και λίγο...
Ακόμα και ο δικός μας τομέας πωλήσεων εδώ μέσα είναι αντιπροσωπευτικός της κατάστασης με την προσφορά χρυσών νομισμάτων να είναι αισθητα μειωμένη.
Υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ της τιμής του φυσικού χρυσού και του paper gold και δικαίως πιστεύω.
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #457 στις: Απρίλιος 02, 2020, 07:41:55 μμ »

Μην μπερδεύουμε τα χαρτιά με τον φυσικό χρυσό.
Δείτε για παράδειγμα το spread της ΤτΕ.
Δείτε τα νομισματοκοπεία ανά τον κόσμο που είτε δεν λειτουργούν είτε πωλούν περιορισμένες ποσότητες με sold out κάθε τρεις και λίγο...
Ακόμα και ο δικός μας τομέας πωλήσεων εδώ μέσα είναι αντιπροσωπευτικός της κατάστασης με την προσφορά χρυσών νομισμάτων να είναι αισθητα μειωμένη.
Υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ της τιμής του φυσικού χρυσού και του paper gold και δικαίως πιστεύω.
+1...
Όμως η φυσική μορφή, ακολουθεί την διεθνή τιμή, που διαμορφώνεται και από τα χαρτιά...
Πάντως ένας φιλος ψάχνει να αγοράσει καμία 15αρια κομμάτια λίρες και δεν βρίσκει...
Στην Revolut που μπορούσες να έχεις λογαριασμούς σε πολλά νομίσματα, πλέον μπορεις να έχεις και σε κρυπτο... και πολύ σύντομα και σε χρυσό...
Καταγράφηκε
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #458 στις: Απρίλιος 02, 2020, 07:54:28 μμ »

Εχει ξεκινησει μια καινουργια debit card, η ΑURUS η οποια θα διατεθει  συντομα και την οποια φορτίζεις με χρυσο αν καταλαβα καλα.Αυτο που δεν καταλαβα ομως ειναι αν η αξια του ποσου που εχεις  καταθεσει,μεταβάλλεται αναλογα την αξια του χρυσου που μαλλον αυτο γινεται γιατι δεχεται και κρυπτονομισματα.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #459 στις: Απρίλιος 02, 2020, 09:17:31 μμ »

Μην μπερδεύουμε τα χαρτιά με τον φυσικό χρυσό.
Δείτε για παράδειγμα το spread της ΤτΕ.
Δείτε τα νομισματοκοπεία ανά τον κόσμο που είτε δεν λειτουργούν είτε πωλούν περιορισμένες ποσότητες με sold out κάθε τρεις και λίγο...
Ακόμα και ο δικός μας τομέας πωλήσεων εδώ μέσα είναι αντιπροσωπευτικός της κατάστασης με την προσφορά χρυσών νομισμάτων να είναι αισθητα μειωμένη.
Υπάρχει σημαντική διαφορά μεταξύ της τιμής του φυσικού χρυσού και του paper gold και δικαίως πιστεύω.
+1...
Όμως η φυσική μορφή, ακολουθεί την διεθνή τιμή, που διαμορφώνεται και από τα χαρτιά...
Πάντως ένας φιλος ψάχνει να αγοράσει καμία 15αρια κομμάτια λίρες και δεν βρίσκει...
Στην Revolut που μπορούσες να έχεις λογαριασμούς σε πολλά νομίσματα, πλέον μπορεις να έχεις και σε κρυπτο... και πολύ σύντομα και σε χρυσό...

Revolut & crypto συνυπάρχουν πανω απο 1 χρονο

Το προβλημα στην revolut με τα crypto ήταν οτι δεν μπορούσες να τα μεταφέρεις (να δεχθείς ή να στειλεις) και δεν σου έδινε τα κλειδιά του δικου σου wallet. Μπορούσες μονο να τα κανεις αγοράσεις και να πουλήσεις κάνοντας τα convert σε EUR/USD . Οποτε είσαι δέσμιος σε αντιθεση με όλη την φιλοσοφία των crypto. Δεν νομιζω να έχει αλλάξει αυτο. Οπότε ειναι λίγο fail

Το account με χρυσό ειναι καινουργιο φρούτο  Απορία Απορία

« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2020, 09:18:32 μμ από johneko » Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #460 στις: Απρίλιος 02, 2020, 11:00:16 μμ »


Revolut & crypto συνυπάρχουν πανω απο 1 χρονο

Το προβλημα στην revolut με τα crypto ήταν οτι δεν μπορούσες να τα μεταφέρεις (να δεχθείς ή να στειλεις) και δεν σου έδινε τα κλειδιά του δικου σου wallet. Μπορούσες μονο να τα κανεις αγοράσεις και να πουλήσεις κάνοντας τα convert σε EUR/USD . Οποτε είσαι δέσμιος σε αντιθεση με όλη την φιλοσοφία των crypto. Δεν νομιζω να έχει αλλάξει αυτο. Οπότε ειναι λίγο fail

Το account με χρυσό ειναι καινουργιο φρούτο  Απορία Απορία


Έχω τον απλό λογαριασμό, που δεν με άφηνε να διατηρώ λογαριασμό σε κρυπτονομισματα. Δεν ξέρω σε premium η metal, ή αν γινόταν με άλλη διαδικασία...
Πλέον όπως διατηρώ λογαριασμό σε € & £ ... μπορώ και σε κάποια κρυπτονομισματα.
Όπως ακριβώς στέλνεις χρήματα σε άλλο χρήστη Revolut μέσο του τηλ αριθμού του , έτσι πλέον μπορεις να  στείλεις crypto και φυσικά να τα χρησιμοποιήσεις για πληρωμή ανταλασσοντας με τρέχουσα ισοτιμία στο νόμισμα της χώρας που βρίσκεσαι.
Δεν έχω ασχοληθεί με τα crypto, απλά χθες μου ήρθε mail που με ενημέρωσε για έναρξη crypto στους κλασικούς λογαριασμούς και μου ανέφερε ότι : Η λειτουργία Κρυπτονομισμάτων είναι πλέον διαθέσιμη για τους χρήστες του απλού προγράμματος Revolut. Επίσης, θα καταστήσουμε διαθέσιμη τη λειτουργία Χρυσού στους πελάτες του απλού προγράμματος αργότερα τον Απρίλιο
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #461 στις: Απρίλιος 02, 2020, 11:23:29 μμ »

Αχαχχχαχχαάχαχχχαχα !!! Μεγάλο χαμόγελο
Bloomberg... Κλείσιμο ματιού
Αχαχαχουουού !!!
Διαβάστε και τα σχόλια απο τους αναγνώστες του Capital και θα καταλάβετε...ποιός πλήρώνει για τέτοια άρθρακια...

edit:Δεν έχει να κάνει σε τιποτε το σχόλιο μου με τον αγαπητό Kanellop...
καλά έκανε  και το έβαλε το λίνκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2020, 11:27:33 μμ από Tornezios » Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #462 στις: Απρίλιος 03, 2020, 07:38:15 πμ »

κανονικα θα επρεπε να υπηρχε διαχωρισμος φυσικου χρυσου απο τον χαρτοχρυσο..ετσι θα ηταν ολα πιο ευκολα..το ξερω οτι δεν γινεται βεβαια
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1490


Προφίλ
« Απάντηση #463 στις: Απρίλιος 03, 2020, 02:28:22 μμ »


Revolut & crypto συνυπάρχουν πανω απο 1 χρονο

Το προβλημα στην revolut με τα crypto ήταν οτι δεν μπορούσες να τα μεταφέρεις (να δεχθείς ή να στειλεις) και δεν σου έδινε τα κλειδιά του δικου σου wallet. Μπορούσες μονο να τα κανεις αγοράσεις και να πουλήσεις κάνοντας τα convert σε EUR/USD . Οποτε είσαι δέσμιος σε αντιθεση με όλη την φιλοσοφία των crypto. Δεν νομιζω να έχει αλλάξει αυτο. Οπότε ειναι λίγο fail

Το account με χρυσό ειναι καινουργιο φρούτο  Απορία Απορία


Έχω τον απλό λογαριασμό, που δεν με άφηνε να διατηρώ λογαριασμό σε κρυπτονομισματα. Δεν ξέρω σε premium η metal, ή αν γινόταν με άλλη διαδικασία...
Πλέον όπως διατηρώ λογαριασμό σε € & £ ... μπορώ και σε κάποια κρυπτονομισματα.
Όπως ακριβώς στέλνεις χρήματα σε άλλο χρήστη Revolut μέσο του τηλ αριθμού του , έτσι πλέον μπορεις να  στείλεις crypto και φυσικά να τα χρησιμοποιήσεις για πληρωμή ανταλασσοντας με τρέχουσα ισοτιμία στο νόμισμα της χώρας που βρίσκεσαι.
Δεν έχω ασχοληθεί με τα crypto, απλά χθες μου ήρθε mail που με ενημέρωσε για έναρξη crypto στους κλασικούς λογαριασμούς και μου ανέφερε ότι : Η λειτουργία Κρυπτονομισμάτων είναι πλέον διαθέσιμη για τους χρήστες του απλού προγράμματος Revolut. Επίσης, θα καταστήσουμε διαθέσιμη τη λειτουργία Χρυσού στους πελάτες του απλού προγράμματος αργότερα τον Απρίλιο


Τον απλό λογαριασμό έχω. Ίσως επειδη το είχα χρησιμοποιήσει παλια για να στείλω και να παρω λεφτά απο coinbase, να μου πέταξε το τυράκι πιο νωρις σχετικά με το γενικό rollout.
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #464 στις: Απρίλιος 03, 2020, 04:26:39 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=Qq2-Yj-3drY

καθηγητής Ιατρικής Στον κορωνοϊό χρεώνονται θάνατοι και άλλων παθήσεων αυτό που ζούμε είναι τραγικό
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Σελίδες: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 105
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences