Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:56:19 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πόσο θα είναι η Τιμή της ουγγιάς του χρυσού σε ευρώ στο τέλος του 2020?  (Η ψηφοφορία έληξε: Οκτώβριος 02, 2020, 10:39:32 μμ)
-€900 - 1 (0.9%)
€900-1000 - 2 (1.7%)
€1000-1100 - 2 (1.7%)
€1100-1200 - 0 (0%)
€1200-1300 - 3 (2.6%)
€1300-1400 - 14 (12.2%)
€1400-1500 - 14 (12.2%)
€1500-1600 - 20 (17.4%)
€1600-1700 - 13 (11.3%)
€1700-1800 - 14 (12.2%)
€1800+ - 32 (27.8%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 113

Σελίδες: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 105
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προγνωστικά Χρυσού 2020-2022  (Αναγνώστηκε 303951 φορές)
0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #420 στις: Μάρτιος 26, 2020, 08:17:19 μμ »

O ΧΡΥΣΟΣ είναι το ΚΑΝΑΡΙΝΙ στο ΟΡΥΧΕΙΟ.
Με την διαφορά οτι στα ορυχεία το κοιτάνε πως και πως να μείνει ζωντανό.
Ενω στις αγορές το πνίγουν για να μην προλάβει να φωνάξει :
ΤΙ TOILET PAPER ΤΥΠΩΝΕΤΕ ΡΕ !!!!!
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #421 στις: Μάρτιος 26, 2020, 09:21:00 μμ »

Παρεμπιπτόντως , η ΤτΕ για να πουλάει σήμερα 482,20 Ευρώ (!!!) , μάλλον προσπαθεί να αποτρέψει την φρενίτιδα αγοράς χρυσού από τον κόσμο ... Έκπληξη
Πάντως στις Βρυξέλλες σήμερα ΘΑ ΕΙΧΕ εχει 356 ευρώ... Κλείσιμο ματιού
http://www.eurogold.be/or/bourse/158-Souverain-Nouveau-Elisabeth-Royaume-Uni.html
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ...


φιλε tornezios ο κορωνοιος είναι μια πολύ μεγαλη ΕΥΚΑΙΡΙΑ την οποια δημιουργησαν οι ιδιοι για να ΟΦΕΛΗΣΟΥΝ τους εαυτους τους

https://www.euro2day.gr/news/world/article/2014402/ntragki-eimaste-se-polemo-na-diagrafoyn-idiotika-h.html




Φίλε Κώστα στις 14 /3 είχα γράψει:
''Αχ βρε Super Mario ποσό μας λείπεις εσύ και το μπαζούκας σου, το ''what ever it takes''...Για φαντάσου...
Θα λέμε Ντράγκυ και θα κλαίμε... ''

 Έπειδή καταλαβαίνω ότι ξέρεις και καταλαβαίνεις οικονομικά, αυτήν την φορά τα ''παλουκάρια'' έχουν χεστεί επάνω τους γιατί στα ''by the book'' των παιδιών του Σικάγου δεν...έχει παραπομπή για τέτοιας κλίμακας  ΥΦΕΣΗ...
Και ερχεται το ''παλουκάρι '' της G.S., o Σούπερ Μάριο, να ''μιλάει'' σαν άλλος J.M.K. ....!!!
Και είμαι (μάλλον και εσύ ) σίγουρος ότι  εκεί ψηλά μας βλέπει και μας χαμογελά...και να μονολογεί ... ''Ανοίξτε τρύπες και ξανακλείστε τες , πανάθεμα σας...''
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2020, 09:28:48 μμ από Tornezios » Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #422 στις: Μάρτιος 26, 2020, 09:29:14 μμ »

Παρεμπιπτόντως , η ΤτΕ για να πουλάει σήμερα 482,20 Ευρώ (!!!) , μάλλον προσπαθεί να αποτρέψει την φρενίτιδα αγοράς χρυσού από τον κόσμο ... Έκπληξη
Πάντως στις Βρυξέλλες σήμερα ΘΑ ΕΙΧΕ εχει 356 ευρώ... Κλείσιμο ματιού
http://www.eurogold.be/or/bourse/158-Souverain-Nouveau-Elisabeth-Royaume-Uni.html
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ...


φιλε tornezios ο κορωνοιος είναι μια πολύ μεγαλη ΕΥΚΑΙΡΙΑ την οποια δημιουργησαν οι ιδιοι για να ΟΦΕΛΗΣΟΥΝ τους εαυτους τους

https://www.euro2day.gr/news/world/article/2014402/ntragki-eimaste-se-polemo-na-diagrafoyn-idiotika-h.html




Φίλε Κώστα στις 14 /3 είχα γράψει:
''Αχ βρε Super Mario ποσό μας λείπεις εσύ και το μπαζούκας σου, το ''what ever it takes''...Για φαντάσου...
Θα λέμε Ντράγκυ και θα κλαίμε... ''

 Έπειδή καταλαβαίνω ότι ξέρεις και καταλαβαίνεις οικονομικά, αυτήν την φορά τα ''παλουκάρια'' έχουν χεστεί επάνω τους γιατί στα ''by the book'' των παιδιών του Σικάγου δεν...έχει παραπομπή για τέτοιας κλίμακας  ΥΦΕΣΗ...
Και ερχεται το ''παλουκάρι '' της G.S., o Σούπερ Μάριο, να ''μιλάει'' σαν άλλος J.M.K. ....!!!
Και είμαι (μάλλον και εσύ ) σίγουρος ότι  εκεί ψηλά μας βλέπει και μας χαμογελά...και να μονολογεί ... ''Ανοίχτε τρύπες και ξανακλείστε τες , πανάθεμα σας...''

φιλε tornezios ο κευνσιανισμος δεν είναι κατι που με συναρπαζει όμως από τον brutal neoliberal είναι σχετικα καλυτερος αν και πιστευω ότι το ένος κακου (κευνσιανισμος) μυρια επονται (νεοφιλελευθερισμος)…………
πριν από λιγο ακουγα σκαι(χωρις να κανω εμετο) ο πολυς τσιμας λοιπον αναρωτιοταν αν μετα από όλα αυτά(κριση κορωνοιου και αναλγησια χωρων του βορρα για το ευρωομολογο) πρεπει να υπαρχει Ε.Ε   Απορία
το € σπαει αγαπητε μετα και την χθεσινοβραδυνη ανακοινωση των 9 χωρων (με προεξαρχουσα την γαλλια-ιταλια) θυμησου την περυσινη επισκεψη του μακρον στο αμερικανικο κονγκεσο οπου τον χειροκροτουσαν επι 5 λεπτα ολοι ορθιοι γιατι? τους ειπε κα'να ανεκδοτο με τον τοτο?
νομιζω καταλαβαίνεις αρκετα περισσοτερα απ'οσα γραφεις εδώ μεσα……..αυτά από εμενα  Άνεση
όπως λεω σε πολλους φιλους μου θα με καταλαβεται όταν τα 5000€ γινουν 5000δρχ απλα δεν το περιμενα τοσο συντομα……...φυσικα εγω τουλάχιστον εχω λαβει τα μετρα μου ελπιζω και εσεις εδώ μεσα από την μερια μου προσπαθησα να σας αφυπνισω οσο μπορουσα……...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2020, 09:34:44 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #423 στις: Μάρτιος 26, 2020, 09:45:15 μμ »

''φιλε tornezios ο κευνσιανισμος δεν είναι κατι που με συναρπαζει όμως από τον brutal neoliberal είναι σχετικα καλυτερος αν και πιστευω ότι το ένος κακου (κευνσιανισμος) μυρια επονται (νεοφιλελευθερισμος)''

Και εγώ μαζί σου... Κλείσιμο ματιού
Απλά ετσι σκ@τ@ που τα κάνανε  ( TURBO CAPITALISM ) και τέτοια ωρα...

Γιώργος
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #424 στις: Μάρτιος 26, 2020, 09:51:25 μμ »

Άρχισαν τα όργανα... Μαντολίνα και OLE  !

https://www.capital.gr/forum/thread/6739688?messageId=6739688
Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
μεταλας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 218

Μολων λαβε


Προφίλ
« Απάντηση #425 στις: Μάρτιος 26, 2020, 10:13:46 μμ »

Πιστευω ότι αυτό που βιωνουμε είναι ένα ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ  και ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟ μειγμα οικονομικης και υγειονομικης κρισης που συντελείται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ.Ειμαι από την φυση μου ανθρωπος αισιόδοξος και βλεπω παντα το ποτηρι μισογεματο.Για τηνσυγκεκριμενη χρονικη συγκυρια όμως δεν βλεπω ακτιδα φωτος.Νομιζω ότι βαινουμε προς ένα ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ RESTART σε όλα σχεδόν τα επιπεδα.Ενας ανθρωπος που παρακολουθώ τα βιντεο του εδώ και αρκετα χρονια είναι οMike Maloney.Παροτι εχει εταιρεια πωλησης ευγενών μεταλων δεν λαικιζεικαι προσπαθει να επιχειρηματολογει για τα λεγομενα του.τον συνιστω σε οσους δεν τον γνωριζουν.
Καταγράφηκε
Τέρης Χρυσός
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111


Προφίλ WWW
« Απάντηση #426 στις: Μάρτιος 26, 2020, 10:15:36 μμ »

όχι πανικος φιλε μου ειπαμε κανουν την κριση (που αυτοι εφτιαξαν) ευκαιρια ο γιωργακης παλι βγηκε εχθες και ελεγε για παγκοσμοια διακυβερνηση……...φτιαχτο μεχρι τελους το σκηνικο
η ιταλια δεν χτυπιέται τυχαια…….μαζι με την ιταλια θα πεσει και η ευρωζωνη……..θα το δεις...……….αργα ή γρηγορα
Δηλαδή στοχευμένα χτυπιέται από τον κορωνοϊό η Ιταλία; Πώς δηλαδή; Κάποιος έστειλε εκεί τον κορωνοϊό επίτηδες; Κάποιος τον δημιούργησε για να χτυπηθεί η Ιταλία; Ποιός είναι αυτός;Τί εννοείς ακριβώς φίλε golden kostas;
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #427 στις: Μάρτιος 26, 2020, 10:16:21 μμ »

το γιατι (καποια απο) τα κρατη συμπεριφερθηκαν ετσι οπως συμπεριφερθηκαν με τον κορωνοϊο ειναι κατι που εχω στο πισω μερος του μυαλου μου συνεχως (ναι τα κρατη με νοιαζουν, οποιαδηποτε συμπεριφορα των εταιρειων την εχω μεσα στο πλαισιο του δυνατου αν και ... κι εκει μπορεις να δεις καποιες ενδειξεις)

και καποια "γιατι" με τρομαζουν ως λογοι, αν και η αντιθετη πορεια σε καθε εναλλακτικο σεναριο που φτιαχνω με το μυαλο μου στις περισσοτερες περιπτωσεις μαλλον θα ηταν χειροτερη για μας. οχι οτι η συγκεκριμενη θα ειναι "καλη".

ή να το πω και καπως αλλιως, για καποιους απο τους λογους που μπορω να σκεφτω "πονηρα" οτι μπορει να αποφασισαν να ακολουθησουν την πορεια που ακολουθουν, ευχομαι να τους (μας) βγει, γτ αλλιως τα πραγματα θα ειναι πολυ χειροτερα για μας.

αυτα τα ωραια και ετσι μπερδεμενα, γτ ειναι κατι που θα πρεπει να σκεφτουμε και θα μας παρουσιαστει μετα απο καιρο. μη σας πω οτι μπορει και να μαθουμε μετα απο 100 χρονια ή ποτε.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #428 στις: Μάρτιος 26, 2020, 10:39:12 μμ »

όχι πανικος φιλε μου ειπαμε κανουν την κριση (που αυτοι εφτιαξαν) ευκαιρια ο γιωργακης παλι βγηκε εχθες και ελεγε για παγκοσμοια διακυβερνηση……...φτιαχτο μεχρι τελους το σκηνικο
η ιταλια δεν χτυπιέται τυχαια…….μαζι με την ιταλια θα πεσει και η ευρωζωνη……..θα το δεις...……….αργα ή γρηγορα
Δηλαδή στοχευμένα χτυπιέται από τον κορωνοϊό η Ιταλία; Πώς δηλαδή; Κάποιος έστειλε εκεί τον κορωνοϊό επίτηδες; Κάποιος τον δημιούργησε για να χτυπηθεί η Ιταλία; Ποιός είναι αυτός;Τί εννοείς ακριβώς φίλε golden kostas;
όπως εχω γραψει δεν πιστευω στον κορωνοιο και όταν λεω δεν πιστευω στον κορωνοιο δεν εννοω πως δεν υπαρχει απλα δεν πιστευω ότι οι κρατικοι λειτουργει ανα τον κοσμοα ευαισθητοποιηθηκαν τοσο πολύ για την υγεια του παγκοσμοιου πληθυσμου……..
η ιταλια <χτυπιέται> γιατι είναι ο μεγαλος ασθενης της Ε.Ε και της ευρωζώνης αυτην τη στιγμη με πιθανη διαλυση της ευρωζώνης αποφεύγεται(προς το παρον) η διαφαινομενη καταρευση του $ και μην εισαι καθολου σιγουρος μηπως μεσα σε ολο αυτό το στημενο παιχνιδι δεν είναι και η γερμανια μεσα στο κολπο για την διασπαση του κοινου νομισματος……….
όλα αυτά όμως μελει να αποδειχθουν…….ισως και να μην γινει τιποτα……...παντος εάν το € ποτε σπασει η καταλληλη ωρα είναι τωρα με τις οικονομιες ολων των χωρων κλειδωμενες στα σπιτια τους...…..
αυτά από εμενα και οποιος καταλαβε καταλαβε……... Άνεση
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2020, 10:40:39 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
dtsartsanis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 406

Dig Deep, Live Strong


Προφίλ
« Απάντηση #429 στις: Μάρτιος 26, 2020, 10:49:56 μμ »

Πιστευω ότι αυτό που βιωνουμε είναι ένα ΕΚΡΗΚΤΙΚΟ  και ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟ μειγμα οικονομικης και υγειονομικης κρισης που συντελείται ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ.Ειμαι από την φυση μου ανθρωπος αισιόδοξος και βλεπω παντα το ποτηρι μισογεματο.Για τηνσυγκεκριμενη χρονικη συγκυρια όμως δεν βλεπω ακτιδα φωτος.Νομιζω ότι βαινουμε προς ένα ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ RESTART σε όλα σχεδόν τα επιπεδα.Ενας ανθρωπος που παρακολουθώ τα βιντεο του εδώ και αρκετα χρονια είναι οMike Maloney.Παροτι εχει εταιρεια πωλησης ευγενών μεταλων δεν λαικιζεικαι προσπαθει να επιχειρηματολογει για τα λεγομενα του.τον συνιστω σε οσους δεν τον γνωριζουν.

Θα συμφωνησω με τα παραπανω. Καλος ο Μαλονει αλλα βαφει τα μαλλια του και ειναι λιγο μπλαζε στην οψη.  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Τέρης Χρυσός
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111


Προφίλ WWW
« Απάντηση #430 στις: Μάρτιος 26, 2020, 10:52:09 μμ »

όπως εχω γραψει δεν πιστευω στον κορωνοιο και όταν λεω δεν πιστευω στον κορωνοιο δεν εννοω πως δεν υπαρχει απλα δεν πιστευω ότι οι κρατικοι λειτουργει ανα τον κοσμοα ευαισθητοποιηθηκαν τοσο πολύ για την υγεια του παγκοσμοιου πληθυσμου……..
η ιταλια <χτυπιέται> γιατι είναι ο μεγαλος ασθενης της Ε.Ε και της ευρωζώνης αυτην τη στιγμη με πιθανη διαλυση της ευρωζώνης αποφεύγεται(προς το παρον) η διαφαινομενη καταρευση του $ και μην εισαι καθολου σιγουρος μηπως μεσα σε ολο αυτό το στημενο παιχνιδι δεν είναι και η γερμανια μεσα στο κολπο για την διασπαση του κοινου νομισματος……….
όλα αυτά όμως μελει να αποδειχθουν…….ισως και να μην γινει τιποτα……...παντος εάν το € ποτε σπασει η καταλληλη ωρα είναι τωρα με τις οικονομιες ολων των χωρων κλειδωμενες στα σπιτια τους...…..
αυτά από εμενα και οποιος καταλαβε καταλαβε……... Άνεση
Μάλιστα. Εγώ θα συνεχίσω τις ερωτήσεις. Γιατί ευαισθητοποιήθηκαν λοιπόν οι κρατικοί λειτουργοί αν όχι για την υγεία του πληθυσμού; Συγκεκριμένα πες.
Και δεν κατάλαβα τελικά από ποιόν "χτυπιέται" η Ιταλία. Τα εισαγωγικά σημαίνουν ότι δεν χτυπιέται στ' αλήθεια; Από ποιόν λοιπόν; Συγκεκριμένα γράψε. Από τη μοίρα; Από το Θεό; Από τους Εβραίους; Από τους Ιλλουμινάτι; Ποιοί στήσανε το παιχνίδι με τη Γερμανία; Και πώς; Επίτηδες διέσπειραν τον ιό στην Ιταλία;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2020, 10:52:41 μμ από Τέρης Χρυσός » Καταγράφηκε
μεταλας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 218

Μολων λαβε


Προφίλ
« Απάντηση #431 στις: Μάρτιος 26, 2020, 10:57:21 μμ »

΄¨ Καλος ο Μαλονει αλλα βαφει τα μαλλια του ¨"
Δεν τα βαφει πλεον….
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #432 στις: Μάρτιος 26, 2020, 11:02:03 μμ »

όπως εχω γραψει δεν πιστευω στον κορωνοιο και όταν λεω δεν πιστευω στον κορωνοιο δεν εννοω πως δεν υπαρχει απλα δεν πιστευω ότι οι κρατικοι λειτουργει ανα τον κοσμοα ευαισθητοποιηθηκαν τοσο πολύ για την υγεια του παγκοσμοιου πληθυσμου……..
η ιταλια <χτυπιέται> γιατι είναι ο μεγαλος ασθενης της Ε.Ε και της ευρωζώνης αυτην τη στιγμη με πιθανη διαλυση της ευρωζώνης αποφεύγεται(προς το παρον) η διαφαινομενη καταρευση του $ και μην εισαι καθολου σιγουρος μηπως μεσα σε ολο αυτό το στημενο παιχνιδι δεν είναι και η γερμανια μεσα στο κολπο για την διασπαση του κοινου νομισματος……….
όλα αυτά όμως μελει να αποδειχθουν…….ισως και να μην γινει τιποτα……...παντος εάν το € ποτε σπασει η καταλληλη ωρα είναι τωρα με τις οικονομιες ολων των χωρων κλειδωμενες στα σπιτια τους...…..
αυτά από εμενα και οποιος καταλαβε καταλαβε……... Άνεση
Μάλιστα. Εγώ θα συνεχίσω τις ερωτήσεις. Γιατί ευαισθητοποιήθηκαν λοιπόν οι κρατικοί λειτουργοί αν όχι για την υγεία του πληθυσμού; Συγκεκριμένα πες.
Και δεν κατάλαβα τελικά από ποιόν "χτυπιέται" η Ιταλία. Τα εισαγωγικά σημαίνουν ότι δεν χτυπιέται στ' αλήθεια; Από ποιόν λοιπόν; Συγκεκριμένα γράψε. Από τη μοίρα; Από το Θεό; Από τους Εβραίους; Από τους Ιλλουμινάτι; Ποιοί στήσανε το παιχνίδι με τη Γερμανία; Και πώς; Επίτηδες διέσπειραν τον ιό στην Ιταλία;
νομιζω σου εγραψα….απλα δεν το καταλαβες…... Κλείσιμο ματιού
ξαναδιαβασε λοιπον τα γραφομενα μου  2 γραμμες ειναι ολες  και ολες
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2020, 11:04:41 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #433 στις: Μάρτιος 26, 2020, 11:04:10 μμ »

΄¨ Καλος ο Μαλονει αλλα βαφει τα μαλλια του ¨"
Δεν τα βαφει πλεον….

καποιει από εδώ θελουν να δουν τον βαψομαλλια φιλο μας

απολαυστε τον λοιπον  αλλα πανω απ'ολα ακουστε τι μας λεει

https://www.youtube.com/watch?v=P9NAcMMJxkw

Gold & Silver Becoming Unaffordium & Unobtainium
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #434 στις: Μάρτιος 26, 2020, 11:06:03 μμ »

όπως εχω γραψει δεν πιστευω στον κορωνοιο και όταν λεω δεν πιστευω στον κορωνοιο δεν εννοω πως δεν υπαρχει απλα δεν πιστευω ότι οι κρατικοι λειτουργει ανα τον κοσμοα ευαισθητοποιηθηκαν τοσο πολύ για την υγεια του παγκοσμοιου πληθυσμου……..
η ιταλια <χτυπιέται> γιατι είναι ο μεγαλος ασθενης της Ε.Ε και της ευρωζώνης αυτην τη στιγμη με πιθανη διαλυση της ευρωζώνης αποφεύγεται(προς το παρον) η διαφαινομενη καταρευση του $ και μην εισαι καθολου σιγουρος μηπως μεσα σε ολο αυτό το στημενο παιχνιδι δεν είναι και η γερμανια μεσα στο κολπο για την διασπαση του κοινου νομισματος……….
όλα αυτά όμως μελει να αποδειχθουν…….ισως και να μην γινει τιποτα……...παντος εάν το € ποτε σπασει η καταλληλη ωρα είναι τωρα με τις οικονομιες ολων των χωρων κλειδωμενες στα σπιτια τους...…..
αυτά από εμενα και οποιος καταλαβε καταλαβε……... Άνεση
Μάλιστα. Εγώ θα συνεχίσω τις ερωτήσεις. Γιατί ευαισθητοποιήθηκαν λοιπόν οι κρατικοί λειτουργοί αν όχι για την υγεία του πληθυσμού; Συγκεκριμένα πες.
Και δεν κατάλαβα τελικά από ποιόν "χτυπιέται" η Ιταλία. Τα εισαγωγικά σημαίνουν ότι δεν χτυπιέται στ' αλήθεια; Από ποιόν λοιπόν; Συγκεκριμένα γράψε. Από τη μοίρα; Από το Θεό; Από τους Εβραίους; Από τους Ιλλουμινάτι; Ποιοί στήσανε το παιχνίδι με τη Γερμανία; Και πώς; Επίτηδες διέσπειραν τον ιό στην Ιταλία;
τελικα τα μετρητα <βρωμάνε> ή όχι? το ειδες και γραμενο από το συστημικο capital?
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Σελίδες: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 105
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences