Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 01:15:54 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Πόσο θα είναι η Τιμή της ουγγιάς του χρυσού σε ευρώ στο τέλος του 2020?  (Η ψηφοφορία έληξε: Οκτώβριος 02, 2020, 10:39:32 μμ)
-€900 - 1 (0.9%)
€900-1000 - 2 (1.7%)
€1000-1100 - 2 (1.7%)
€1100-1200 - 0 (0%)
€1200-1300 - 3 (2.6%)
€1300-1400 - 14 (12.2%)
€1400-1500 - 14 (12.2%)
€1500-1600 - 20 (17.4%)
€1600-1700 - 13 (11.3%)
€1700-1800 - 14 (12.2%)
€1800+ - 32 (27.8%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 113

Σελίδες: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 105
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προγνωστικά Χρυσού 2020-2022  (Αναγνώστηκε 307575 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #1260 στις: Ιούνιος 12, 2022, 12:54:19 μμ »

και ετσι κατι για να <χαλαρωσουμε> λιγο απο μια παλια αγαπημενη αμερικανικη σειρα επιστημονικης <αληθειας>.........

https://www.youtube.com/watch?v=2EtaKu6b0RM

Χ-FILES

4 λεπτα βιντεο οσο και ενα τραγουδι τις φουρελας
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #1261 στις: Ιούνιος 15, 2022, 08:06:14 μμ »

https://www.youtube.com/watch?v=mFkNQT6J-4g

Bank of America: «Οι ΗΠΑ μπαίνουν σε ύφεση – Ο πληθωρισμός θα ενταθεί – Σοκ στα εμπορεύματα»

μας βλεπω να ξαναγυριζουμε την ταινια καλος ηρθε το $

τα € γινανε τενεκεδονομισματα  Έκπληξη
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #1262 στις: Ιούνιος 16, 2022, 09:23:14 μμ »

Είμαι και εγώ ρομαντικός και όσο μπορώ μαζεύω κανένα μέταλο αλλά παιδιά ..... Cash is king ... Εκτός και αν πέσει τρελή χρεοκοπία και τα χαρτιά δεν αξίζουν τίποτα ....και η λίρα ένα αυγό.... Οπότε......Όσο για το  bit coin πριν δύο χρόνια είχε 5000 και τώρα 20000.... Να τους λέμε loosers είναι κάπως..... Μαλ....
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #1263 στις: Ιούνιος 16, 2022, 11:20:05 μμ »

Είμαι και εγώ ρομαντικός και όσο μπορώ μαζεύω κανένα μέταλο αλλά παιδιά ..... Cash is king ... Εκτός και αν πέσει τρελή χρεοκοπία και τα χαρτιά δεν αξίζουν τίποτα ....και η λίρα ένα αυγό.... Οπότε......Όσο για το  bit coin πριν δύο χρόνια είχε 5000 και τώρα 20000.... Να τους λέμε loosers είναι κάπως..... Μαλ....

ποσοι απο αυτους που ειχα bit στις 5k εχουν ακομα μεχρι και σημερα?

αλλωστε οι bit-αδες το παρουσιαζαν ως ψηφιακο χρυσο και ως το νεο big-thing στην οικονομια τελικα τιποτε απο ολα αυτα δεν ειναι 

αυτο που ερχετε ουτε καν το φανταζεσαι αγαπητε στο οικονομικο κομματι το σακουλακι οι φακες θα πανε στα 20€ και ισως να ειναι και με εκπτωση σε αυτην την τιμη
ειπαμε η χρυση ελισαβετ εχει αυτην την στιγμη 145.000 δραχμες  προσεχε μην το δες γραμμενο και σε € αυτο το νουμερο για την γρια ελι.....

υ.γ. εχει αναλογιστει καποιος οταν η γρι ελι φυγει απο τον ματαιο τουτο κοσμο τι εχει να γινει στο τραπεζικο συστημα της δυσης?.....οσοι το καταλαβαν το καταλαβαν  Άνεση
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Stadaik
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 118


Προφίλ
« Απάντηση #1264 στις: Ιούνιος 17, 2022, 08:43:05 πμ »

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω εν μέρει με το τελευταίο σας post ή απλά να αναφέρω τους προβληματισμούς μου. Χωρίς να λέω οτι κάνετε κάπου λάθος αλλά υπάρχει και η άλλη πλευρά.

Σίγουρα θα συνεχιστούν οι πληθωριστικές τάσεις αλλά το πλήθος των εμπόρων, τα κέντρα διανομής και οι ποικιλίες των προιόντων σήμερα δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που θα μπορούσε να συμβεί πριν απο 50 χρόνια.
Για να συμβεί αυτό που λέτε θα πρέπει να γίνει παγκόσμιος πόλεμος, που προσωπικά δεν το αποκλείω, αλλά είναι το έσχατο σενάριο. Και οι συσχετισμοί έχουν πιά αλλάξει. Δεν συμφέρει τις μεγάλες δυνάμεις μία κλιμάκωση σε χώρες της "δυτικής" Ευρώπης. Απο τον τουρισμό κονομάνε οι ξενοδόχοι και οι μεγάλες πολυεθνικές. Δεν πιστεύω οι βιομήχανοι της Γερμανίας και της Ολλανδίας (οι κερδισμένοι τόσα χρόνια στις εξαγωγές) να θέλουν να διορθώσουν κάποια "κατάσταση". Ούτε να σταματήσουν τα εργοστάσια τους σε χώρες της Βαλτικής. Δευτερογενής και Τριτογενής παραγωγή είναι δικά τους. Το σύστημα δουλεύει για αυτούς. Στο θέμα της ενέργειας κάπου τα χάνουν αλλά είδαμε τώρα και με τα γεγονότα στην Ουκρανία ότι οι κάνουλες δεν έκλεισαν.

Επίσης αν οι φακές πάνε προς 20€ το σακουλάκι μήπως θα έπρεπε να κοιτάξετε την επενδυτική πλευρά αυτής της κατάστασης; γιατί αν σήμερα πωλείται προς 2€ το κιλό μιλάμε για δεκαπλασιασμό. Το να στοκάρω εγώ χρυσές λίρες και ο διπλανός να στοκάρει φακές αν επαληθευτείτε τότε ποντάρουμε σε λάθος άλογο.

Για το bitcoin θα δούμε ποιός θα επαληθευτεί. Χάνει έδαφος γιατί δεν επιτρέπουν οι βασικές αγορές τη χρήση του για αγοραπωλησίες πιο πολύ για τεχνικούς λόγους (μεγάλη καθυστέρηση στην επαλήθευση της πληρωμής). Αλλά αν κάποια χώρα που εξάγει ενέργεια ή αγαθά επιτρέψει τη πληρωμή με bitcoin θα χρειαστείτε (-ούμε) τηλεσκόπιο.

Τροφή για σκέψη. Φιλικά. Σταύρος.
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #1265 στις: Ιούνιος 17, 2022, 12:00:48 μμ »

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω εν μέρει με το τελευταίο σας post ή απλά να αναφέρω τους προβληματισμούς μου. Χωρίς να λέω οτι κάνετε κάπου λάθος αλλά υπάρχει και η άλλη πλευρά.

Σίγουρα θα συνεχιστούν οι πληθωριστικές τάσεις αλλά το πλήθος των εμπόρων, τα κέντρα διανομής και οι ποικιλίες των προιόντων σήμερα δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που θα μπορούσε να συμβεί πριν απο 50 χρόνια.
Για να συμβεί αυτό που λέτε θα πρέπει να γίνει παγκόσμιος πόλεμος, που προσωπικά δεν το αποκλείω, αλλά είναι το έσχατο σενάριο. Και οι συσχετισμοί έχουν πιά αλλάξει. Δεν συμφέρει τις μεγάλες δυνάμεις μία κλιμάκωση σε χώρες της "δυτικής" Ευρώπης. Απο τον τουρισμό κονομάνε οι ξενοδόχοι και οι μεγάλες πολυεθνικές. Δεν πιστεύω οι βιομήχανοι της Γερμανίας και της Ολλανδίας (οι κερδισμένοι τόσα χρόνια στις εξαγωγές) να θέλουν να διορθώσουν κάποια "κατάσταση". Ούτε να σταματήσουν τα εργοστάσια τους σε χώρες της Βαλτικής. Δευτερογενής και Τριτογενής παραγωγή είναι δικά τους. Το σύστημα δουλεύει για αυτούς. Στο θέμα της ενέργειας κάπου τα χάνουν αλλά είδαμε τώρα και με τα γεγονότα στην Ουκρανία ότι οι κάνουλες δεν έκλεισαν.

Επίσης αν οι φακές πάνε προς 20€ το σακουλάκι μήπως θα έπρεπε να κοιτάξετε την επενδυτική πλευρά αυτής της κατάστασης; γιατί αν σήμερα πωλείται προς 2€ το κιλό μιλάμε για δεκαπλασιασμό. Το να στοκάρω εγώ χρυσές λίρες και ο διπλανός να στοκάρει φακές αν επαληθευτείτε τότε ποντάρουμε σε λάθος άλογο.

Για το bitcoin θα δούμε ποιός θα επαληθευτεί. Χάνει έδαφος γιατί δεν επιτρέπουν οι βασικές αγορές τη χρήση του για αγοραπωλησίες πιο πολύ για τεχνικούς λόγους (μεγάλη καθυστέρηση στην επαλήθευση της πληρωμής). Αλλά αν κάποια χώρα που εξάγει ενέργεια ή αγαθά επιτρέψει τη πληρωμή με bitcoin θα χρειαστείτε (-ούμε) τηλεσκόπιο.

Τροφή για σκέψη. Φιλικά. Σταύρος.
με 1 bit ποσα σακουλακια φακες εχετε αγορασει αγαπητε σταυρο?
μαλλον τα bit μας-σας αφησαν χωρις τροφη αλλο μονο με σκεψη
φιλικα,
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟς
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #1266 στις: Ιούνιος 17, 2022, 02:06:04 μμ »

(Θα μπορουσαμε να κανουμε μια ωραια συζητηση στο BTC topic...  χωρις ακροτητες .... εκτος αν οι ακροτητες ειναι μερος του χαβαλε και εχουμε παρεξηγησει τον γραπτο λογο)
.
Οπως εχω ξαναπει, τα επιχειρηματα που χρησιμοποιει καποιος τόσο στον χρυσο αλλα και στο BTC ειναι πανομοιοτυπα! [Επειδη πολλοι συμμετεχουμε σε κοινοτητες οπως αυτη αλλα και στο BTC, βλέπουμε πολλες ομοιτητες.] Το οποιο προσωπικα μου κανει πολυ εντυπωση...
.
Είτε εχουμε πέσει στην μεγαλυτερη παγιδα ποτ φτιαχθηκε ποτε, είτε εχουμε μπροστα μας κατι τοσο ριζοσπαστικο που δεν μπορουμε να το καταλαβουμε.
.
(Οποτε θελεις παμε μια βολτα να αγορασεις φακες με μια λιρα στο χερι).
Η απαντηση σε ολα αυτα που λες ειναι απλη αλλα ταυτοχρονα εξαιρετικα συνθετη:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2022, 02:20:23 μμ από johneko » Καταγράφηκε
Stadaik
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 118


Προφίλ
« Απάντηση #1267 στις: Ιούνιος 17, 2022, 06:19:36 μμ »

Το τόπικ υπάρχει για να ενημερώνει πάνω στη πορεία του χρυσού.
respect στον χρήστη golden kostas που ενημερώνει αρκετά τακτικά με ότι πληροφορία υποπέσει στην αντίληψη του γύρω απο το θέμα αυτό.
Ναι, ο γραπτός λόγος είναι κάπως. Αλλά εκτιμώ τις ειρωνικές-σαρκαστικές-με υπονοούμενα απαντήσεις, μάλιστα όταν μου δίνεται η ευκαιρία προσπαθώ και εγώ να παίξω με τον ίδιο τρόπο.
Για να μην κουράζουμε και άλλο τους χρήστες με το θέμα bitcoin μιας και το θέμα αφορά προγνωστικά του χρυσού θα πω απλά πως:
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΦΑΚΕΣ
ΔΕΚΤΑ BITCOIN ΚΑΙ ΓΡΙΕΣ

Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #1268 στις: Ιούνιος 17, 2022, 07:22:20 μμ »

Το τόπικ υπάρχει για να ενημερώνει πάνω στη πορεία του χρυσού.
respect στον χρήστη golden kostas που ενημερώνει αρκετά τακτικά με ότι πληροφορία υποπέσει στην αντίληψη του γύρω απο το θέμα αυτό.
Ναι, ο γραπτός λόγος είναι κάπως. Αλλά εκτιμώ τις ειρωνικές-σαρκαστικές-με υπονοούμενα απαντήσεις, μάλιστα όταν μου δίνεται η ευκαιρία προσπαθώ και εγώ να παίξω με τον ίδιο τρόπο.
Για να μην κουράζουμε και άλλο τους χρήστες με το θέμα bitcoin μιας και το θέμα αφορά προγνωστικά του χρυσού θα πω απλά πως:
ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΦΑΚΕΣ
ΔΕΚΤΑ BITCOIN ΚΑΙ ΓΡΙΕΣ



θα  @#$στουμε στα ταληρα συναγωνιστη συλλεκτικα και μη
εγω παντος θα προτιμουσα ασημενια ταληρα αυτα των 25gr. με το 90% απο ολες τις βορειες  ευρωπαικες χωρες  Άνεση  
καλο σ.κ σε ολους
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 17, 2022, 07:23:44 μμ από golden kostas » Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1492


Προφίλ
« Απάντηση #1269 στις: Ιούνιος 17, 2022, 09:56:49 μμ »

καλο σκ και απο Δευτερα με νεα ψηλά Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Tornezios
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 395


Δεν είναι ένα κομμάτι μέταλλο, είναι η ΙΣΤΟΡΙΑ


Προφίλ
« Απάντηση #1270 στις: Ιούνιος 18, 2022, 11:06:04 μμ »

θυμάμαι μια απάντηση σε έναν μίτο του συχωρεμένου του Δημήτρη του Χάρου Λύπη που κάποιος του έλεγε για το οτι πρέπει να αγοράσει κότες για να έχει αυγά κλπ κλπ
Η απάντηση του ήταν κάπως έτσι :
''Και τι νομίζεις αγαπητέ ότι βρίσκεται κρυμμένο,  απο τους πάμπλουτους του πλανήτη, στις θυρίδες της Ελβετίας ;;; Κοτόπουλα και  Αυγά ;;;;''

 Σαρκασμός

Φίλε Δημήτρη λείπεις... Λύπη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 18, 2022, 11:08:14 μμ από Tornezios » Καταγράφηκε

Εκ της πυρός η πείρα...
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #1271 στις: Ιούνιος 18, 2022, 11:49:56 μμ »

Λειπει αφανταστα Γιωργο ο Δημητρης. Πολυ συχνα τον σκεφτομαι
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1056



Προφίλ
« Απάντηση #1272 στις: Ιούνιος 19, 2022, 12:13:43 πμ »

Το ίδιο κι εγώ. Έχω 2 νομίσματα δικά του και τα χαζεύω σχεδόν καθημερινά.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1273 στις: Ιούνιος 20, 2022, 11:52:07 πμ »

Λειπει αφανταστα Γιωργο ο Δημητρης. Πολυ συχνα τον σκεφτομαι

Μόνο θλίψη για την απώλεια αυτού του ανθρώπου.Απο τους λίγους που δεν με χλεύαζε όταν χτυπιόμουν και φώναζα ότι η λίρα θα ξεπεράσει τα 400 ευρώ!!

Συλλυπητήρια στους οικείους του...

Υ.Γ Ο άλλος ο Δημήτρης ο Ελπιδοφόρος που βρίσκεται;;Ακόμα περιμένει να πάει η ουγγιά στα 400 δολλάρια;;
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1715



Προφίλ
« Απάντηση #1274 στις: Ιούνιος 21, 2022, 01:20:41 μμ »

Λειπει αφανταστα Γιωργο ο Δημητρης. Πολυ συχνα τον σκεφτομαι

Μόνο θλίψη για την απώλεια αυτού του ανθρώπου.Απο τους λίγους που δεν με χλεύαζε όταν χτυπιόμουν και φώναζα ότι η λίρα θα ξεπεράσει τα 400 ευρώ!!

Συλλυπητήρια στους οικείους του...

Υ.Γ Ο άλλος ο Δημήτρης ο Ελπιδοφόρος που βρίσκεται;;Ακόμα περιμένει να πάει η ουγγιά στα 400 δολλάρια;;

τον ελπιδοφορο δεν τον ξερω ποιος ειναι αλλα βρε φιλε milou μηπως το μπεδρεψε με την ουγγια ασημιου
γιατι ουγγια η μια ουγγια και η αλλη 31,1 γρ. η μια 31,1 γρ. και η αλλη
εισαι σιγουρος οτι δεν μιλουσε για το ασημι?  Μεγάλο χαμόγελο
γιατι αν μιλουσε για ασημι να δεις που θα  πεσει μεσα
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Σελίδες: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 105
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences