Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 06:53:16 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50 λεπτα κρητης ,εκτιμηση καταστασης  (Αναγνώστηκε 27412 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 09:58:39 μμ »

Μην το ψάχνετε, στα δύσκολα και σπάνια νομίσματα η βαθμολόγηση είναι πολύ απαιτητική.
Το βασικότερο είναι η περιφέρεια στα μικρά νομίσματα, επειδή φθείρονται πρώτα εκεί.
Το κάτω που έβαλα για σύγκριση, ίσως σε πολλά σημεία του να είναι χειρότερο από του Βασίλη, αλλά έχει τρομερή περιφέρεια.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:05:33 μμ »

Η αληθεια ειναι κυριοι οτι περιεργως και χωρις να εχω επιροες η κρητικη καταγωγη απο την πρωτη στιγμη που ασχοληθηκα εβαλα σκοπο να αποκτησω ειδικα τα ασημενια κρητικα στις καλυτερες το δυνατον καταστασεις που επιτρεπει η τσεπη και η αναβαθμιση οταν θα γινεται μεσω δημοπρασιων η αλλων επαφων στο μελλον,ξερω πως προς τα πανω οι τιμες για πολλους ειναι απογοητευτικα υψηλες αλλα και αυτο ειναι μια προκληση καλως η κακως,και επειδη με ενδιαφερει οχι μονο για συγκρισεις αλλα να αρχειοθετησω καλα κρητικα ειδικα τα ασημενια λογο και εμπαθειας με το συγκεκριμενο μεταλλο θα παρακαλουσα οποιον εχει φωτογραφικο υλικο αλλα καθαρο ασχετως αν ειναι πιστοποιημενα η οχι να ανεβασει καποιες φωτογραφιες,καλο βραδυ σε ολους
Καταγράφηκε
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:27:03 μμ »

Βασίλη, αφού θέλεις φωτογραφίες, ορίστε ένα τάλιρο καθαρισμένο για το αρχείο σου, το πούλησα πριν από 2 χρόνια 600 Εύρο.

Η εκτίμηση μου για το δικό σου είναι XF 40

Καλό βράδυ.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:29:13 μμ »

Oμορφο ταληρο κυριε Νικο αλλα καρακαθαρισμενο.

εαν δεν ηταν θα αξιζε τα πενταπλασια.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:40:54 μμ »

Όμορφο 50ράκι που πουλήθηκε πρόσφατα στο eBay 133,50 δολάρια.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:50:36 μμ »

Ωραια νομισματα ειδικα του κυριου νικου,προσωπικα δεν δινω καθολου σημασια αν ειναι καθαρισμενα καποια νομισματα αρκει να μου αρεσει αυτο που βλεπουν τα ματια μου,ευχαριστω για τις φωτογραφιες ,ηδη αποθηκευτηκαν,εχω δει ταληρο και ms 62 η 63 δεν θυμαμαι καλα και επαθα μεγαλη πλακα ,το αξιζε,σε μερικα χρονια αν βρεθει διαθεσημο για κατι παρομοιο χρημα και φυσικα νομισμα ισως αποκτησω.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:54:10 μμ »

Όμορφο 50ράκι που πουλήθηκε πρόσφατα στο eBay 133,50 δολάρια.
Το δικό μου είναι φίλε μου, το πήρα από τον Αυστριακό και το έβαλα κουτάκι.
Τελικά τι διαφορά κάνει ο τρόπος φωτογράφησης.
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:56:44 μμ »

Ακόμη ένα... πουλήθηκε αν θυμάμαι καλά 220 δολάρια... όσο πουλήθηκε και το πρώτο που έβαλα για σύγκριση στην αρχή.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:59:10 μμ »

Και έχω ακόμη ένα... πολύ καλό... αλλά δεν σας το δείχνω επειδή πρέπει πρώτα να το αγοράσω. Άνεση
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 10:59:59 μμ »

Η αληθεια ειναι κυριοι οτι περιεργως και χωρις να εχω επιροες η κρητικη καταγωγη απο την πρωτη στιγμη που ασχοληθηκα εβαλα σκοπο να αποκτησω ειδικα τα ασημενια κρητικα στις καλυτερες το δυνατον καταστασεις που επιτρεπει η τσεπη και η αναβαθμιση οταν θα γινεται μεσω δημοπρασιων η αλλων επαφων στο μελλον,ξερω πως προς τα πανω οι τιμες για πολλους ειναι απογοητευτικα υψηλες αλλα και αυτο ειναι μια προκληση καλως η κακως,και επειδη με ενδιαφερει οχι μονο για συγκρισεις αλλα να αρχειοθετησω καλα κρητικα ειδικα τα ασημενια λογο και εμπαθειας με το συγκεκριμενο μεταλλο θα παρακαλουσα οποιον εχει φωτογραφικο υλικο αλλα καθαρο ασχετως αν ειναι πιστοποιημενα η οχι να ανεβασει καποιες φωτογραφιες,καλο βραδυ σε ολους
Βασίλη μην είσαι τόσο σίγουρος για την καταγωγή, Φράγκοι και Κρητικοί έμειναν στα μέρη μας.
  
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 11:01:13 μμ »

Οι τιμές έχουν πέσει στα 50λεπτα... καιρός είναι να αρχίσουν να βγαίνουν και τα MS... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 11:10:04 μμ »

Η αληθεια ειναι κυριοι οτι περιεργως και χωρις να εχω επιροες η κρητικη καταγωγη απο την πρωτη στιγμη που ασχοληθηκα εβαλα σκοπο να αποκτησω ειδικα τα ασημενια κρητικα στις καλυτερες το δυνατον καταστασεις που επιτρεπει η τσεπη και η αναβαθμιση οταν θα γινεται μεσω δημοπρασιων η αλλων επαφων στο μελλον,ξερω πως προς τα πανω οι τιμες για πολλους ειναι απογοητευτικα υψηλες αλλα και αυτο ειναι μια προκληση καλως η κακως,και επειδη με ενδιαφερει οχι μονο για συγκρισεις αλλα να αρχειοθετησω καλα κρητικα ειδικα τα ασημενια λογο και εμπαθειας με το συγκεκριμενο μεταλλο θα παρακαλουσα οποιον εχει φωτογραφικο υλικο αλλα καθαρο ασχετως αν ειναι πιστοποιημενα η οχι να ανεβασει καποιες φωτογραφιες,καλο βραδυ σε ολους
Βασίλη μην είσαι τόσο σίγουρος για την καταγωγή, Φράγκοι και Κρητικοί έμειναν στα μέρη μας.
  
Xμ......λες....
Καταγράφηκε
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 11:13:11 μμ »

Οι τιμές έχουν πέσει στα 50λεπτα... καιρός είναι να αρχίσουν να βγαίνουν και τα MS... Κλείσιμο ματιού
Για να δουμε ms αλλα και τιμες,περιμενουμε
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 11:25:09 μμ »

Μέχρι τώρα τα 3 που ανέβασα φωτογραφίες ήταν όλα XF-AU. Οι τιμές παίζουν περίπου εκεί σε αυτή την κατάσταση. Το τρίτο που ανέβασα μάλιστα είναι κατά την γνώμη μου και το καλύτερο και ίσως είναι και AU55-58. Προσέξτε μουστάκι... φαίνονται όλες οι τρίχες, αν και η φωτογραφία δεν είναι και πολύ καλή.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 11:31:37 μμ »

Παρα πολυ καλα, το τελευταιο που εβαλες Κωστα φαινεται πολυ καλο αλλα εχει φωτογραφηθει απο αριστερα προς τα δεξια και ενω εχει μουστακι ο Γεωργιος δυνατο μαλλι δεν διακρινεται καλα και ενω εχει φοβερο περιγυρο το αναγλυφο μερος δεν εχει αποτυπωθει ισως καλα στην φωτογραφιση ,τελικα η φωτογραφια οντως ειναι μεγαλο πραγμα και πολλες φορες δεν αναδεικνυει ενα νομισμα οπως ειναι,ανεβαζω τρεις ακομα φωτογραφιες του 50 λεπτου με πολυ μεγαλυτερη ευκρινεια και φυσικα βραδυνη φωτογραφιση πριν λιγο ενω το ειχα φωτογραφισει δυο χρονια περιπου πριν με αλλη μεθοδο,αναδειχτηκαν καποιες λεπτομερειες λιγο καλυτερα οπως μουστακι και λεπτομερειες στεμματος και φανηκαν λογο της μεγαλυτερης ευκρινειας και μικρες αδυναμιες εντως εισαγωγικων που λεμε,ας υπαρχει να το βλεπει οποιος θελει να κανει συγκρισεις με δικα του ,καλο βραδυ και ευχαριστω για τον χρονο σας
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences