Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 09:57:19 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 L UMBERTO I 1891  (Αναγνώστηκε 4395 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 14, 2019, 08:43:44 πμ »

Καλημέρα σας. Ερώτηση για το συγκεκριμένο Τάλιρο, πολύ καλή κατάσταση, γιατί έχει μια διακύμανση τιμών στις αγορές - πωλήσεις τεράστια, που φτάνει και σε 4ψήφια νούμερα;
Καταγράφηκε
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1203


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 09:48:24 πμ »

Πολύ ωραίο τάληρο! Αρκετά σπάνιο κομμάτι. Οι τιμές παίζουν ανάλογα με την κατάσταση του νομίσματος και τον πωλητή. Έχω δει το ίδιο ακριβώς νόμισμα να μένει απούλητο στα 100 ευρώ και μετά από καιρό, στον ίδιο οίκο, να πουλιέται 160 ευρώ! Έχω δει επίσης νομίσματα που αξίζουν π.χ. 200 ευρώ, να πωλούνται από συγκεκριμένους - "ακριβούς" - οίκους δημοπρασιών στην τιμή των 500-600 ευρώ.
Για το ebay ισχύει το "όπου τους πιάσεις και όπου σε πιάσουν".
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
isova
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 335


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 10:05:48 πμ »

Eυχαριστώ αγαπητέ Τhaler, σκοπεύω να το βάλω για πώληση κοντά στα 120 ευρώ , αλλά ήθελα να ακούσω κάποια γνώμη επειδή μου έκανε εντύπωση το μεγάλο εύρος διακύμανσης των τιμών που βλέπω γιαυτό.
Καταγράφηκε
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1203


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 14, 2019, 05:40:49 μμ »

Παράθεση
Έχω δει το ίδιο ακριβώς νόμισμα να μένει απούλητο στα 100 ευρώ και μετά από καιρό, στον ίδιο οίκο, να πουλιέται 160 ευρώ!

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων: Δεν εκφράστηκα σωστά. Εννοώ πως έχω δει ένα νόμισμα (και όχι τάληρο της Ερυθραίας) να μένει απούλητο στα 100 ευρώ και μετά από καιρό, στον ίδιο οίκο, να πουλιέται 160 ευρώ.

Πάντως νομίζω πως τα 120 ευρώ είναι σχετικά χαμηλή τιμή γι' αυτό το τάληρο. Βάλ' το πρώτα, αν θέλεις στην εκτίμηση νομισμάτων να σου πουν και άλλοι τη γνώμη τους...
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 20, 2019, 11:00:47 πμ »

ειναι κοπια  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 20, 2019, 03:42:06 μμ »

ειναι κοπια  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
χαχαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences