Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 05:28:24 μμ
Σελίδες: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 87
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2020 ΤτΕ  (Αναγνώστηκε 289078 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #810 στις: Ιούλιος 01, 2020, 02:30:27 μμ »

Απο ολόκληρο το μασούρι, είναι ζήτημα αν βρήκα δυο καθαρά κομμάτια, όλα με χτυπήματα, και "ραγάδες", ειδικά πάνω στο κράνος, χάλια κοπή, εγώ ήμουν άτυχος η είναι γενικό το φαινόμενο ;

 Αχ βρε Ευθύμιε δεν ξέρεις να εκτιμήσεις ένα αυθεντικό χειροποίητο σφυρήλατο κράνος !  Σαρκασμός Σαρκασμός
Και τα δικά μου έχουν χτυπήματα και γρατζουνιές.
.
Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #811 στις: Ιούλιος 01, 2020, 02:38:17 μμ »

Λογικές και αναμενόμενες οι συγκεκριμένες φθορές. Τόσες ιστορικές μάχες, συν αυτή του.. Χολαργού.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #812 στις: Ιούλιος 01, 2020, 04:40:50 μμ »

Μάλιστα... κατάλαβα... άρα θα τρέξετε όλοι για το proof για να έχει και μια σχετική ποιότητα το νόμισμα.  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #813 στις: Ιούλιος 02, 2020, 08:34:40 πμ »

Λογικές και αναμενόμενες οι συγκεκριμένες φθορές. Τόσες ιστορικές μάχες, συν αυτή του.. Χολαργού.

+1 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #814 στις: Ιούλιος 02, 2020, 10:24:01 πμ »

Στόρυ συνέχεια....

Ειχα ραντεβου ΘΕΣ/ ΤΤΕ 9-10 , πηγα 9+10. μπαινω μεσα , τελειως αδεια η τραπεζα μονο οι υπαλληλοι ηταν.
Παω στο ταμειο ,  ρωταω που δινετε τα μοσουράκια; με ρωταει ραντεβου κλεισατε; απανταω ναι,
Συμπληρωστε μια φορμα και δωστε μου την ταυτοτητα, λεω αλλαξα ταυτοτητα , α τοτε πρεπει να βγαλουμε φωτο
και να σας καταχωρησω, λεω καλα.

Μια που δεν ηταν ψυχη Ρωτάω, τα ραντεβου ισχύουν; γιατι στο τηλεφωνο που παιρνουμε στην ΤΤΕ μια μας λενε μονο με ραντεβου και μια μας λενε χωρις ραντεβου. ??

Απανταει για ολες τις συναλλαγες με την ΤΤΕ πρεπει να κλεισεις ραντεβου για να ερθεις και ειδικα τα συλλεκτικα μονο με ραντεβου. γιατι λεει τα μασουρακια επειδη ειναι νομισματα κυκλοφοριας μπορει να γινουν καποιες εξαιρεσεις. πχ αν ερθει καποιος απο μακρια

Στορυ end....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2020, 10:24:35 πμ από margiriou » Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #815 στις: Ιούλιος 02, 2020, 11:57:11 πμ »

Κατι δε σου ειπαν καλα. Μηπως ρωτησες το λαθος ατομο; Θα μου πεις υπαρχει σωστος; Ε, καπου καπου βρισκεις κι απο κανεναν. Που εισαι Διογενη με το λυχναρι σου.....
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #816 στις: Ιούλιος 02, 2020, 12:19:34 μμ »

Αν αλλαζουν καθε μερα το ατομο που ειναι στα μασουράκια δεν το ξερω.
Η κυρια που μου εδωσε τα μασουράκια, αυτο μου ειπε και το εγραψα εδω
Καλη τυχη στους υπολοιπους

Καταγράφηκε
Costis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 64



Προφίλ
« Απάντηση #817 στις: Ιούλιος 02, 2020, 03:24:19 μμ »

Νομισματικό προγραμμα 2021
(Αν ανοιχτεί θεμα για το Νομισματικο προγραμμα 2021 ας μεταφερθεί εκει)

Συλλεκτικό μετάλλιο – "προπομπό" του Νομισματικού Προγράμματος.

Στο μετάλλιο απεικονίζεται ο Ρήγας Βελεστινλής και ο Αδαμάντιος Κοραής να σηκώνουν την Ελλάδα, ενώ στο βάθος ο φοίνικας που αναγεννάται από τις στάχτες του συμβολίζει την αναγέννηση της χώρας.

Μετά τη συνάντηση, η Πρόεδρος της Επιτροπής “Ελλάδα 2021” κυρία Γιάννα Αγγελοπούλου – Δασκαλάκη δήλωσε:

«Ενημερώσαμε την Πρόεδρο της Δημοκρατίας για τις δραστηριότητες της Επιτροπής “Ελλάδα 2021” ενόψει της Εθνικής Επετείου των 200 ετών μετά την Επανάσταση. Είχαμε επίσης την χαρά και την τιμή να δωρίσουμε στην κυρία Πρόεδρο τον “Προπομπό”. Το συλλεκτικό μετάλλιο που εκδίδει η Επιτροπή με τη χορηγία της Τράπεζας της Ελλάδος και έχοντας ως αποκλειστικό διαθέτη την Εθνική Τράπεζα. Ο Προπομπός είναι η αυλαία του Νομισματικού Προγράμματος της Επιτροπής. Το μετάλλιο απεικονίζει το γνωστό πίνακα του Θεόφιλου, “Αναγεννηθείσα Ελλάδα”, με τον Κοραή και τον Ρήγα να σηκώνουν την Ελλάδα.

Ενημερώσαμε ακόμα την κυρία Πρόεδρο για τις περιοδείες μας σε όλη την Ελλάδα, τη συγκινητική συμμετοχή του κόσμου, την άψογη συνεργασία της Τοπικής Αυτοδιοίκησης και τις δράσεις που προγραμματίζονται ενόψει της επετείου.

Έχουμε πολλή δουλειά ακόμα μπροστά μας και προσβλέπουμε στη συνεργασία κάθε Ελληνίδας και κάθε Έλληνα. Την Επέτειό μας θα την τιμήσουμε όλοι μαζί. Με περηφάνεια για την ιστορία μας και αυτοπεποίθηση για το κοινό μας μέλλον».

Μάθετε περισσότερα: https://www.greece2021.gr/arthografia/2847-tin-proedro-tis-dimokratias-katerina-sakellaropoulou-episkeftike-i-proedros-tis-epitropis-ellada2021-gianna-aggelopoulou-daskalaki

#Greece2021 🇬🇷
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2020, 03:25:24 μμ από Costis » Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #818 στις: Ιούλιος 02, 2020, 04:54:21 μμ »

Μιλάμε για το πρώτο Ελληνικό μετάλλιο με πολυμερικό δακτύλιο στη μέση και σε coin card.
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #819 στις: Ιούλιος 02, 2020, 06:12:37 μμ »

Υπάρχει συγκεκριμένο σημείο πώλησης του μεταλλίου; Με ποιο τρόπο γίνεται η διάθεσή του;
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5190

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #820 στις: Ιούλιος 02, 2020, 06:17:00 μμ »

Φουριόζε!!!! Το πρώτο πήρε η πρόεδρος. Το δεύτερο το θέλεις εσύ??  Σαρκασμός
Λογικά Διονύση απο το 2021 η διάθεσή του.
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #821 στις: Ιούλιος 02, 2020, 06:53:58 μμ »

Πάντως η διάθεση λέει ότι θα γίνει αποκλειστικά από την εθνική τράπεζα,όταν βγεί προς διάθεση....
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #822 στις: Ιούλιος 02, 2020, 08:30:16 μμ »

Στόρυ συνέχεια....

Ειχα ραντεβου ΘΕΣ/ ΤΤΕ 9-10 , πηγα 9+10. μπαινω μεσα , τελειως αδεια η τραπεζα μονο οι υπαλληλοι ηταν.
Παω στο ταμειο ,  ρωταω που δινετε τα μοσουράκια; με ρωταει ραντεβου κλεισατε; απανταω ναι,
Συμπληρωστε μια φορμα και δωστε μου την ταυτοτητα, λεω αλλαξα ταυτοτητα , α τοτε πρεπει να βγαλουμε φωτο
και να σας καταχωρησω, λεω καλα.

Μια που δεν ηταν ψυχη Ρωτάω, τα ραντεβου ισχύουν; γιατι στο τηλεφωνο που παιρνουμε στην ΤΤΕ μια μας λενε μονο με ραντεβου και μια μας λενε χωρις ραντεβου. ??

Απανταει για ολες τις συναλλαγες με την ΤΤΕ πρεπει να κλεισεις ραντεβου για να ερθεις και ειδικα τα συλλεκτικα μονο με ραντεβου. γιατι λεει τα μασουρακια επειδη ειναι νομισματα κυκλοφοριας μπορει να γινουν καποιες εξαιρεσεις. πχ αν ερθει καποιος απο μακρια

Στορυ end....


Και συνεχίζω την ιστορία. Ήρθα μετά από λίγη ώρα από Έδεσσα στην Θεσσαλονίκη χωρίς ραντεβού για τα μασούρια. Ο φύλακας δεν με άφησε να μπω. Μου είπε πάρε τηλέφωνο. Η γραμματεία με συνέδεσε στο ταμείο. Εκεί μου είπε περίμενε λίγο τελικά στο μισάωρο ήρθε μια υπεύθυνη και μας έβαλε. Δεν κατάλαβα αν χρειαζόταν να κλείσω ραντεβού ή όχι, αλλά σίγουρα γλιτώνεις την ταλαιπωρία με το ραντεβού. Οπότε για Θεσσαλονίκη για σιγουριά κλείστε ραντεβού. Εγώ παραλίγο θα έκανα τόσα χιλιόμετρα τζάμπα.

Φουριόζε!!!! Το πρώτο πήρε η πρόεδρος. Το δεύτερο το θέλεις εσύ??  Σαρκασμός
Λογικά Διονύση απο το 2021 η διάθεσή του.

Πάντως υπέροχο το μετάλλιο!! Ελπίζω και το πρόγραμμα να έχει αρκετά όμορφα νομίσματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2020, 08:32:59 μμ από Vangeliz » Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
pasmel
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 232


Έστιν ουν Ελλάς και η Μακεδονία


Προφίλ
« Απάντηση #823 στις: Ιούλιος 02, 2020, 09:10:37 μμ »

Πολύ όμορφο όντως!
Και ο δακτύλιος θετική και ευχάριστη έκπληξη!!
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #824 στις: Ιούλιος 03, 2020, 12:25:59 πμ »

νικελενιο θα ειναι το μεταλλιο;;;

ας το εκαναν μωρε και κερμα... αλλα πολυ φοβαμαι οτι του χρονου θα εχει τοσα πολλα κερματα που θα φρικαρουμε!!! μη δουμε μονο και καμια συλλογη μεταλλιων με τους αγωνιστες του 1821...να βγαινουν και λιγο και λιγακι.... πχ.... 1 μεταλλιο καθε 15 μερες... και γινει χαμος!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 87
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences