Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:56:42 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 87
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2020 ΤτΕ  (Αναγνώστηκε 291508 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Xappas
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 293



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 06, 2019, 08:54:26 μμ »

Και μια ερώτηση - τροφή για σκέψη...
Ποιος-οι είναι αρμόδιοι για την οργάνωση και την επιλογή των θεμάτων του Νομισματικού Προγράμματος κάθε έτους;
Πολύ θα ήθελα να ήξερα...

Είναι κάποιοι δημόσιοι υπάλληλοι,  νομίζω αρκεί αυτό...

Θα είναι ενοχλητικό αν τελειώσει απροειδοποίητα η σειρά των αρχαίων και μάλιστα σε μονό αριθμό.  Ήθελα να ήξερα με ποιά λογική έβγαλαν 3 μια χρονιά..  Απορία
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1791


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 12:14:22 πμ »

Νομισματικό «πρόγραμμμα» κατ’ ευφημισμόν, καθότι μονίμως ασυνάρτητο και χαοτικό.
Φέρει τον κωδικό «Κάθε φέτος και χειρότερα».

Όλως παραδόξως, η διαρκώς -και δικαίως- διαμαρτυρόμενη συλλεκτική ομήγυρη, θα παραμείνει πιστή, συνωστιζόμενη αξημέρωτα προ των θυρών στη Σταδίου..

Ζήτω το νομισματικό «πρόγραμμα» 2020!

Υ.Γ.
Το 2021 προβλέπεται άφθονος κλαυσίγελος.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2019, 12:18:50 πμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 08:54:26 πμ »

διαφωνω. το αξημερωτα πεθανε. μονο για ειδικες εκδοσεις πλεον που πιστευουμε οτι θα εξαντληθουν σχετικα γρηγορα. για τα αλλα, την επομενη ή μεθεπομενη μερα χαλαρότατα.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 11:20:22 πμ »

βγήκε και επίσημα από το Δ25. Αυτά τα πειραματάκια με τις ποσότητες πολύ μου αρέσουν...
Καταγράφηκε
tats16
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 844


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 11:51:54 πμ »

Γκρίνια απο όλους μας . Ειμαστε οι ίδιοι που πηγαίνουμε και στηνόμαστε αξημέρωτα μην χάσουμε καποιο .
Εμεις οι ίδιοι τρώμε το σανό που μας ταΐζουν .
Ας κάνουμε μποϋκοτάζ για ΜΙΑ μονο χρονια και θα δουμε πως θα στρώσουν τα πράγματα . Το αντέχουμε ;;;;
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 11:54:32 πμ »

Τα λουλουδάκια από χαλκονικέλινα έγιναν ασημένια έστω και λανθασμένα και τελικά μαράθηκαν.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 12:39:55 μμ »

Έχει κανείς πρόσβαση στην ΤτΕ, κάποιον που να γνωρίζει καλά για να μας λύσει τις απορίες μας;
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1660

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 01:19:38 μμ »

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι μας σαν κλάδος είμαστε τόσο γκρινιάρηδες...δεν άκουσα ποτέ κανέναν να λέει μια καλή κουβέντα η' ότι είναι ευχαριστημένος με το νομισματικό πρόγραμμα...πάντα γκρίνια...πάντα μιζέρια....πάντα κάποιος φταίει...πως είναι το ένα ,πως είναι το άλλο...
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 682



Προφίλ WWW
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 01:26:02 μμ »

θα πω καλή κουβέντα ότι βάλουν reverse proof κοπή ή τα προϊόντα μειωθούν στα μισά.
ένα από τα 2 να γίνει, είμαι ΟΚ.  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 02:16:35 μμ »

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι μας σαν κλάδος είμαστε τόσο γκρινιάρηδες...δεν άκουσα ποτέ κανέναν να λέει μια καλή κουβέντα η' ότι είναι ευχαριστημένος με το νομισματικό πρόγραμμα...πάντα γκρίνια...πάντα μιζέρια....πάντα κάποιος φταίει...πως είναι το ένα ,πως είναι το άλλο...
Γιατι αγαπητε μου, δεν ολοκληρωνουν τιποτε ή κανουν του κεφαλιου τους. Γιατι π.χ. σταματησαν τα proof διευρα και μετα τα επαναφερουν. Γιατι ξεκινουν σειρα με ενδημικα φυτα σε χαλκονικελιο και τα γυριζουν σε ασημι. Γιατι σταματησαν τα πενταευρα και μετα απο χρονια τα επαναφερουν. Γιατι τους πειραζε που εμεις οι ιδιοι βαζαμε τους συλλεκτες σε σειρα και δεν τους αρεσε κι εγινε ο κακος χαμος. Γιατι...γιατι...γιατι. Που να θυμηθει καποιος τα απειρα λαθη τους.
Γιατι εχω, προσωπικα, γραπτη απαντηση τους για e-shop πριν πεντε χρονια και ακομη γινεται. Αν θελεις κι αλλα θα τα θυμηθω αργοτερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2019, 02:23:41 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 02:27:08 μμ »

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι μας σαν κλάδος είμαστε τόσο γκρινιάρηδες...δεν άκουσα ποτέ κανέναν να λέει μια καλή κουβέντα ή ότι είναι ευχαριστημένος με το νομισματικό πρόγραμμα...πάντα γκρίνια...πάντα μιζέρια....πάντα κάποιος φταίει... πως είναι το ένα, πως είναι το άλλο...

Γιώργη εκεί που πάμε να πούμε καλή κουβέντα -οι άνθρωποι σαν μαζοχιστές που είναι και το τραβάει μάλλον ο οργανισμός τους- θέλουν και δικαιολογημένα ακούν τα "μπινελίκια" τους. Όπως φυσικά μπορεί να εκφραστεί ο καθένας ανάλογα την αγανάκτησή του.Εκεί που πάνε να κάνουν κάτι καλό μια χρονιά, την επόμενη χρονιά δυστυχώς το χαλάνε.Τι καλά λόγια τότε να τους πεις;Αλλάζουν τις σειρές, τα νομίσματα, το είδος κοπής, το μέταλλο, την συσκευασία, το μέγεθος και άλλα.Τι λοιπόν να πούμε; ευχαριστούμε που μας ταλαιπωρείτε;απλά οι άνθρωποι μάλλον που αποφασίζουν δεν είναι ... και πολύ γνώστες επί των συλλεκτικών και δεν μπορούν να σκεφτούν και να συμμεριστούν φυσικά έναν συλλέκτη.Οπότε ορθώς μιλούν έτσι για αυτούς όλοι οι συλλέκτες. Είναι πιστεύω καθολική η αντίδραση απέναντί τους από όλον τον ελληνικό συλλεκτικό κόσμο για τις συνεχείς αλλαγές κάθε έτος.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 02:31:10 μμ »

Γιατι φιλε, Γιωργο, σταματησαν την πιο δυνατη σειρα. Τους φιλοσοφους! Αυτο το τελευταιο πιστευω να σε επεισε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2019, 02:35:20 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 02:34:41 μμ »

περιμενω ποιος θα βγει να το πει οτι εχουμε καποιους εδω που κονταροχτυπιουνται στην ηλικα με το κοριτσακι και δεν ειχαν τη χαρα να δουν ακομα τη φατσα τους γραμματοσημο  Στριφογύρισμα ματιών
αναξιοκρατια φιλοι μου

ΥΓ: ουπς, το πα εγω τωρα

Δεν είν' πολλοί. Ένας είναι. Ο ''ellinas''. Ο Μαθουσάλας του στεκιού!  Γλώσσα  Σαρκασμός

ΥΓ εχω καιρό να τον τσιγκλήσω!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2019, 02:36:09 μμ από silahim » Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 02:42:20 μμ »

Εσυ τσοβενο προσεχε μη δηλητηριαστεις απο το σαλιο σου!  Σαρκασμός
Ειναι κι ο Στελιος μια τσουχτρα.  Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2019, 02:43:23 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 07, 2019, 02:45:20 μμ »

Βρε σεις,  αυτο με τη ναυμαχια της Σαλαμινος για τον Σαλαμινομαχο βγαινει. Δεν το καταλαβατε;  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 87
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences