Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 06:18:05 μμ
Σελίδες: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 87
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2020 ΤτΕ  (Αναγνώστηκε 288899 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
nodas_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 309


Προφίλ WWW
« Απάντηση #885 στις: Ιούλιος 07, 2020, 03:40:26 μμ »

Ναι 1.230 θα προορίζονταν για ιδιωτες/συλλέκτες και αν πούμε ότι την πρώτη μέρα έφυγαν τα 600-700 και δεν υπήρχε ο περιορισμός του ενος αλλά 2 ή 3 κομμάτια ανά άτομα, πολλοί θα τα αγόραζαν.
Τέλος πάντων δεν μου λέει και πολλά αν εξαντληθεί τώρα ή σε κάνα μήνα, απλά βλέπω ότι λόγω θέματος πολλοί ήταν οι ενδιαφερόμενοι φέτος εντός και εκτός Ελλάδος.
Η διαφήμιση είναι το Α και το Ω και αν το καταλάβουν στην ΤτΕ και σοβαρευτουν με την ποιότητα των νομισματων, οι πωλήσεις θα ενεβουν. Γιατί ιστορία έχουμε, Σταματοπουλο έχουμε, το marketing μας λείπει. Ααα και ένα eshop Σαρκασμός
Καταγράφηκε

teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #886 στις: Ιούλιος 07, 2020, 04:39:06 μμ »

Ναι 1.230 θα προορίζονταν για ιδιωτες/συλλέκτες και αν πούμε ότι την πρώτη μέρα έφυγαν τα 600-700 και δεν υπήρχε ο περιορισμός του ενος αλλά 2 ή 3 κομμάτια ανά άτομα, πολλοί θα τα αγόραζαν.

Και τι τους εμποδίζει στις 22 Ιουλίου να πάνε και να πάρουν με τα καράβια ότι περίσσεψε;
Αλλά πίστεψέ με όσοι ήθελαν παραπάνω από ένα πήραν. Η εφευρετικότητα του Έλληνα δεν καταλαβαίνει από περιορισμούς της πλάκας.

Τέλος πάντων δεν μου λέει και πολλά αν εξαντληθεί τώρα ή σε κάνα μήνα, απλά βλέπω ότι λόγω θέματος πολλοί ήταν οι ενδιαφερόμενοι φέτος εντός και εκτός Ελλάδος.

Τελικά (κατά την γνώμη μου) οι παραπάνω ενδιαφερόμενοι δεν ήταν τόσοι όσο η αύξηση του tirage. Γι' αυτό έχω ακόμη κάποιες επιφυλάξεις για το πότε θα εξαντληθεί. Το ανέφερα άλλωστε και παραπάνω ελπίζω αύριο να μην υπάρχουν.

Η διαφήμιση είναι το Α και το Ω και αν το καταλάβουν στην ΤτΕ και σοβαρευτουν με την ποιότητα των νομισματων, οι πωλήσεις θα ενεβουν. Γιατί ιστορία έχουμε, Σταματοπουλο έχουμε, το marketing μας λείπει. Ααα και ένα eshop Σαρκασμός

Η συνέπεια επίσης απουσιάζει, η υπευθυνότητα, η σωστή συμπεριφορά: Από Φεβρουάριο έχω πληρώσει και δεν έχω παραλάβει Οικονομικό Πανεπιστήμιο, Μύρτιδα και όλα τα υπόλοιπα.

e-shop: Εδώ θα μου επιτρέψεις να γελάσω (όχι με σένα αλλά) με αυτούς που εδώ και χρόνια το λένε και δεν κάνουν τίποτα.
Όσο για την διαφήμιση και το marketing αν το έχουν αναλάβει μερικοί σας αυτούς που σηκώνουν τα τηλέφωνα εδώ και 4 μήνες τότε άσε καλύτερα να λείπει το βύσσινο.
Καταγράφηκε

Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #887 στις: Ιούλιος 07, 2020, 05:19:58 μμ »

Σχετικά πάντως με τα τιράζ και το πόσοι συλλέγουν ευρώ, εγώ που πήρα χθες το προυφακι ρώτησα στο γκισέ αν υπάρχει κανένα από τα χρυσά 200ευρα των προηγούμενων ετών και μου είπαν ότι έχουν εξαντληθεί όλα!!!!!!

Μια χαρά πάνε οι πωλήσεις της τραπεζας και απ ότι φαίνεται το κοινό είναι σεβαστό αριθμητικά.
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #888 στις: Ιούλιος 07, 2020, 05:22:30 μμ »

Η αύξηση του τιράζ κατά τη γνώμη μου είναι αποτέλεσμα της ζήτησης αναμνηστικών από την πρόεδρο της επιτροπής (όπως κλασσικά έκανε κ με άλλα νομίσματα),για αυτό το διευρο αυτό σε σχέση με της Θράκης έχει 3000 κομμάτια διαφορά,την οποία διάφορα θα απορροφήσει ουσιαστικά εκ ολοκλήρου η επιτροπή μαζί με τους φορείς και θα καταλήξει στα χέρια συλλεκτών είτε απευθείας είτε μέσω εμπόρων ένα νούμερο περίπου στα 2400-2500 κομματιών...εν συνεχεία και όσων αφορά τους εμπόρους γνωρίζω ότι σε πολλούς ενέκριναν πολύ μικρότερο αριθμό αναμνηστικών από αυτά που είχαν δηλώσει..μικρότερα της τάξης του 1/4 όσον αφορά την bu coincard και 1/10 όσον αφορά το proof ( εννοώ τους ενέκριναν το 1/4 και το 1/10 αντίστοιχα από αυτά που είχαν αιτηθεί)κάτι που σημαίνει ότι υπήρξε μεγάλη ζήτηση για τα κομμάτια που προορίζονταν σε αυτούς.... τέλος όσον αφορά την ζήτηση από την τράπεζα να εκφράσω τη γνώμη μου λέγοντας αρχικά ότι στην επαρχία τα κομμάτια που διατέθηκαν εξαντλήθηκαν μέσα σε λίγες ώρες μόνο....όταν γίνεται αυτό ,συνήθως κρατάνε στοιχεία των ατόμων που δεν εξυπηρετήθηκαν και την επόμενες μέρες επικοινωνούν με Αθήνα και παίρνουν αν υπάρχουν έξτρα κομμάτια προκειμένου να εξυπηρετήσουν τη ζήτηση...άρα η εικόνα της κίνησης η' του αποθέματος της πρωτης -δευτερης μέρας είναι πλασματικό,μπορεί να φαίνεται απόθεμα ,αλλά η υπαρκτή ήδη εκφρασμένη ζήτηση να είναι μεγαλύτερη... τέλος ολων να πω ότι κατά την άποψη μου δεν συνιστά αποτυχία να μην εξαντληθεί ένα νόμισμα την πρώτη μέρα αλλά να χρειαστεί 2-3 ...αποτυχία συνιστά η μη εξάντληση του σε ένα εύλογο χρονικό διάστημα λίγων εβδομάδων...αυτές τις σκέψεις έχω,δεν ξέρω αν ευσταθούν αλλά μου φαίνονται λογικές..
Καταγράφηκε
ROUSSIS
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


Προφίλ
« Απάντηση #889 στις: Ιούλιος 07, 2020, 09:27:40 μμ »

Το 2 ευρω θα εξαντληθεί με τον εναν η με τον αλλο τροπο
Κ επειδη λόγο θέματος υπάρχει ζήτηση κ στο εξωτερικό
Εγω πιστεύω οτι η τιμη του θα παει στα 70€
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #890 στις: Ιούλιος 08, 2020, 10:19:55 πμ »

Το 2 ευρω θα εξαντληθεί με τον εναν η με τον αλλο τροπο
Κ επειδη λόγο θέματος υπάρχει ζήτηση κ στο εξωτερικό
Εγω πιστεύω οτι η τιμη του θα παει στα 70€


Πάντως αυτήν την στιγμή, γνωστός Έλλην έμπορος (γνωστός για τις τσουχτερές τιμές του) το έχει στο site του κάτω από 67 ευρώ.
Λέτε να πιάστηκε κορόιδο;
Καταγράφηκε

ROUSSIS
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


Προφίλ
« Απάντηση #891 στις: Ιούλιος 08, 2020, 04:11:01 μμ »

Το 2 ευρω θα εξαντληθεί με τον εναν η με τον αλλο τροπο
Κ επειδη λόγο θέματος υπάρχει ζήτηση κ στο εξωτερικό
Εγω πιστεύω οτι η τιμη του θα παει στα 70€


Πάντως αυτήν την στιγμή, γνωστός Έλλην έμπορος (γνωστός για τις τσουχτερές τιμές του) το έχει στο site του κάτω από 67 ευρώ.
Λέτε να πιάστηκε κορόιδο;

Δεν ξερω ποιος η ποια έχει πιαστεί εγω απλα σου λεω την αποψη μ οτι η τιμή του θα παει στα 70€
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #892 στις: Ιούλιος 08, 2020, 04:29:10 μμ »

Το 2 ευρω θα εξαντληθεί με τον εναν η με τον αλλο τροπο
Κ επειδη λόγο θέματος υπάρχει ζήτηση κ στο εξωτερικό
Εγω πιστεύω οτι η τιμη του θα παει στα 70€


Πάντως αυτήν την στιγμή, γνωστός Έλλην έμπορος (γνωστός για τις τσουχτερές τιμές του) το έχει στο site του κάτω από 67 ευρώ.
Λέτε να πιάστηκε κορόιδο;

Δεν ξερω ποιος η ποια έχει πιαστεί εγω απλα σου λεω την αποψη μ οτι η τιμή του θα παει στα 70€

Προς το παρόν είναι διαθέσιμο στα 15 από ΤτΕ δυο ημέρες μετά.

Υ.Γ. Κάποιοι βιάστηκαν να το αγοράσουν στο ebay στα 80. Αυτήν τη στιγμή στα 55 δεν "τρέχει".
Ίσως να είναι προσωρινό. Αλλά ουδέν μονιμότερον του προσωρινού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 04:30:16 μμ από teutates » Καταγράφηκε

teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #893 στις: Ιούλιος 09, 2020, 09:56:18 πμ »

Ξεκίνησαν οι επιβεβαιώσεις:

Αποστολή αίτησης Δευτέρα 6/7/2020 ώρα 08:23.
Καταγράφηκε

thanos_larisa
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 250


Προφίλ
« Απάντηση #894 στις: Ιούλιος 10, 2020, 10:35:39 πμ »

Σήμερα στην Λάρισα έκανα ακόμα μια παραγγελία για το 2 € proof. Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχαν με την Αθήνα υπάρχουν ακόμα διαθέσιμα κομμάτια !!!
Καταγράφηκε
pavlito
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Measure twice...cut once


Προφίλ
« Απάντηση #895 στις: Ιούλιος 10, 2020, 10:41:50 πμ »

Σήμερα μπόρεσα να πάω και  Θεσσαλονίκη ήταν ακόμα διαθέσιμο.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #896 στις: Ιούλιος 10, 2020, 10:48:09 πμ »

Τελικά θα εξαντληθεί ή θα μας "εξαντλήσει";
Καταγράφηκε

alexmit
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 11


Προφίλ
« Απάντηση #897 στις: Ιούλιος 10, 2020, 01:13:42 μμ »

Ξεκίνησαν οι επιβεβαιώσεις:

Αποστολή αίτησης Δευτέρα 6/7/2020 ώρα 08:23.

Μάλλον κουράστηκαν και σταμάτησαν γιατί έστειλα αίτηση Δευτέρα 6/7/2020 ώρα 09:30 και δεν έχω πάρει επιβεβαίωση..
Καταγράφηκε
nodas_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 309


Προφίλ WWW
« Απάντηση #898 στις: Ιούλιος 10, 2020, 02:57:36 μμ »

Ακριβώς 8.23 είχα στείλει κ εγώ την αίτηση και 8.33 η γυναίκα μου.
Πήραμε και οι δύο επιβεβαίωση χθες.
Καταγράφηκε

Panos fot
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 51


Προφίλ
« Απάντηση #899 στις: Ιούλιος 10, 2020, 03:50:53 μμ »

Καλησπέρα και από εμένα.. Επειδή έχω χάσει λίγο την μπάλα, με τις ημερομηνίες, τελικά Δευτέρα 13/07 έχει το  europa star και την Λέσβο και την Πέμπτη 16/07 έχει την Θράκη proof και coincard?
Eυχαριστω πολυ
(Καινούργιος στην παρεα)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 87
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences