Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 09:35:33 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νεα γραφεία της ΠΝΕ  (Αναγνώστηκε 14313 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 25, 2019, 09:06:24 μμ »

Πως σας φαίνονται τα νεα γραφεία της  ΠΝΕ;
Πηγα τις προάλλες για να συναντήσω εναν φίλο και νομιζω οτι λερωσα λιγο το παντελονι μου.
Υπαρχει βεβαια το τμημα στο πισω στενο, ομως δεν νομιζω οτι μπορει να εμποδιστεί το κακο... σε καθε γωνια κανουν πιάτσα (οχι ταξι!!!) και σε καθε σκαλοπατι κτηριου κάθονται καλο παιδα.
Οσοι πατε συστηματικα, αισθάνεστε ανετα; Συνηθίζεται καποια στιγμη η εικόνα και πας με τα νομισματα σου να τα δειξεις;
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10403



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 25, 2019, 09:10:49 μμ »

Χωρίς να έχω πάει, δεν πήρα και τις καλύτερες πληροφορίες.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ΡΟΔΑΚΑΣ
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 816


Γενvιέσαι - δεν γίνεσαι.


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 25, 2019, 11:44:23 μμ »

Ουτε εγω πηγα και ακουσα κ γω Διονυση οχι τα καλητερα....
Ομως... να και η αλλη οψη του νομισματος: μιλωντας με αλλο φιλο που πηγε μου ανεφερε πως κ στα παλια γραφεια υπηρχαν ζακια κτλπ.
Μου ειπε πως ειναι ωραιο κτηριο και ενιαιος συγχρονος χωρος χωρις πανω κατω που εχει μαλιστα και 3 booth μεσα και οχι παγκους και το οποιο το ενα ηδη το νοικιασε γνωστος εμπορος δημοπρατης....αυτος μου λεει ειναι χαζος που νοικιασε εκει!!?
Επισης οτι μπορεις να παρκαρεις και απο κατω ακριβως με το αμαξι ενω στην παλια δεν μπορουσες....
Αυτο που με ενοχλει εμενα περισσοτερο δεν ειναι το κτηριο αλλα το οτι ακουσα να απαιτουνε καποιοι η ελαχιστη συνδρομη να ειναι 150 κ 200€ απο 40€ .....
Αρα ή δεν θελουν κοσμο ή μαλλον θελουν λιγους κ καλους

Τωρα εαν δεν παω να το δω με τα ματια μου προς το παρων μονο ακουω...αλλα με αυτα που ακουω πλεον εχω περιεργια να παω για να μην ξαναπαω μαλλον
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 26, 2019, 07:13:40 πμ »

Οχι, το κτηριο σε καμια περιπτωση δεν το λες σύγχρονο. Εχει 2 παμπάλαια ασανσερ και στο ενα ειδικά η πορτα ανοιγει απο τη λαθος μερια και στριμωχνεσαι για να βγεις. Ο χώρος ενιαίος, ομως μικρος. Οσο ηταν σχεδον ο ενας οροφος απο τα παλια γραφεια ( κατα τη γνωμη μου, ειναι αρκετος). Οταν πηγα εγω, ειχαν στησει κανονικα πάγκους... Δεν ξερω αν αλλαξε αυτο εξαιτίας της υπενοικιασης καποιου χώρου σε εμπορο. Νομιζω οτι εχει συνολο 3 τετοιους χωρους
 Ζακια εχει ολη η Αθηνα, δεν με πειραξαν αυτοι...
Εδω μιλαμε για φατσες που τους βλεπεις και λες "ειναι εγκληματίας" !!!

Θα ξανα παω τη Κυριακή για να διαμορφωσω άποψη  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 26, 2019, 08:39:21 πμ »



Εμείς να βρεθούμε, να πούμε καμία κουβέντα, να ανταλλάξουμε απόψεις, ίσως-ισως, να αγοράσουμε και κανά φτηνό νόμισμα, και πάμε για κοφυ, από εκεί και πέρα....... όπου γης και πατρίς Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2019, 08:48:34 πμ από exmim » Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 04:17:53 μμ »

Η περιοχη τελικά αναβαθμίζεται με γοργούς ρυθμούς. Ηδη εχει ολοκληρωθεί η ανακαίνιση σε ξενοδοχείο διπλα απο τα γραφεία και αλλο ενα απεναντι ακριβως απο τα γραφεία ειναι υπο ανακαίνιση. Η πλατεία της Ομόνοιας θα ειναι σύντομα ετοιμη και θα συμβάλλει στην αναδιαμόρφωση της περιοχής. Αν επισκευαστεί το ασανσέρ, ειναι ολα καλά. Στην περιοχή ειναι έντονη η παρουσία της αστυνομίας. Ισως γίνεται προσπάθεια αναβάθμισης της περιοχής.

Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 05:16:44 μμ »

Η Ένωση (λέσχη) πρέπει να λειτουργεί ως τέτοια. Δηλαδή ως μια οντότητα τα μέλη της οποίας έχουν την αποκλειστικότητα. Καμία πρόσβαση σε κανέναν αν δεν έχει «ενημέρωση» δηλαδή δεν έχει πληρώσει την ετήσια συμμετοχή του. Καμία πρόσβαση ούτε σε δημοπρασίες. Ούτε σε Κυριακάτικες βόλτες του στυλ να δούμε τι κυκλοφορεί.
Το κτίριο δεν είναι το καλύτερο αλλά είναι  οκ και πάντως μάλλον καλύτερο από πριν. Σε ο,τι αφορά την ασφάλεια δεν είναι διαφορετικό από πριν.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 05:40:59 μμ »

Η Ένωση (λέσχη) πρέπει να λειτουργεί ως τέτοια. Δηλαδή ως μια οντότητα τα μέλη της οποίας έχουν την αποκλειστικότητα. Καμία πρόσβαση σε κανέναν αν δεν έχει «ενημέρωση» δηλαδή δεν έχει πληρώσει την ετήσια συμμετοχή του. Καμία πρόσβαση ούτε σε δημοπρασίες. Ούτε σε Κυριακάτικες βόλτες του στυλ να δούμε τι κυκλοφορεί.

Θα συμφωνήσω μαζι σας, τι σας εδωσε την αφορμη να το πειτε ομως;
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 06:03:35 μμ »

Α τίποτα είναι μια πάγια θέση μου. Βρήκα την ευκαιρία να την επαναλάβω εδώ. Ελπίζω να μη  σας πείραξε.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2020, 06:05:48 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 06:28:20 μμ »

Οχι καθόλου. Απλα ηταν η κοπη της πιτας σημερα και ειπα μηπως παρατηρήσατε σημερα κατι τετοιο.
Ειδα πολυ κοσμο που δεν βλεπω συχνα.
Υπάρχουν πολλά μελη που δεν ειναι τυπικά στις πληρωμές τους,  ομως λογω της οικονομικής κατάστασης της χωρας δεν διαγράφονται ακόμη. Αυτη ηταν η θεση του συμβουλίου και δεν ακούστηκε αντίθετη αποψη απο τα μελη.
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 06:39:49 μμ »

Είμαι 200% εναντίον της άποψης αυτής.
Είναι μια φτηνή και αναξιοπρεπής δικαιολογία που δεν με εκφράζει. Αν δεν ακούστηκε αντίθετη άποψη ας ακουστεί εδώ που θα πάει και πιο μακριά!
Ευτυχώς που δεν είμαι πρόεδρος.

Και του χρόνου  εύχομαι με υγεία σε όλα τα μέλη.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 06:40:21 μμ »

Και μη μέλη ασφαλως!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2020, 06:41:01 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 07:25:09 μμ »

Δεν έχω απόψη για τις συνδρομές, υπάρχει προεδρείο να τις διαχειριστεί κατά πως πιστεύει ότι είναι καλύτερα για την ένωση. Σήμερα είχε συνέλευση για απολογισμό, και κοπή πίτας. Εγώ θα μείνω στους στόχους για το 2020 που ακούστηκαν, τους οποίους τούς βρίσκω εξαιρετικούς, ανυπομονώ για την υλοποίηση τους.

Υγ.. Ή αίθουσα ήταν γεμάτη, δεν υπήρχε καρέκλα άδεια, ευχάριστο αυτό. Καλή χρονιά να έχουμε.
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3540


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 07:35:44 μμ »

εχω και εγω άποψη αλλά καλύτερα να μην την γράψω γιατί θα ανοίξουμε μεγάλη κουβέντα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 16, 2020, 07:44:23 μμ από SVcollector » Καταγράφηκε

dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 16, 2020, 07:44:45 μμ »

Για τις συνδρομές δεν με πειράζει η ανοχή μιας και για να δανειστεις Βιβλίο ή για να συμμετέχεις σε δημοπρασία, πρεπει να εισαι ταμιακος εν ταξη απο ο,τι ξερω.

Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences