Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 05:39:48 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: εγγραφή στο Royal Mint  (Αναγνώστηκε 5686 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
MORGUL
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 101


Προφίλ
« στις: Σεπτέμβριος 18, 2019, 12:20:37 μμ »

καλημέρα σε όλους,

προσπάθησα να δημιουργήσω λογαριασμό στο Royal Mint αλλά με ενημέρωσαν ότι δεν μπορούν να επιβεβαιώσουν ηλεκτρονικά τη διεύθυνση μου.
Μου ζητάνε κάποιο επιπλέον έγγραφο απ τη στήλη Β της φωτογραφίας που επισυνάπτω. Και να πιστοποιηθεί από κάποιον αρμόδιο (δεύτερη φωτογραφία).
Και εννοείται ότι θα πρέπει να είναι στα αγγλικά αλλιώς θέλει επικυρωμένη μετάφραση!
Είχε κάποιος άλλος φίλος παρόμοιο πρόβλημα και αν ναι πως το αντιμετώπισε;
 
Καταγράφηκε
MORGUL
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 101


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 05, 2019, 06:45:35 μμ »

απαντάω μόνος μου στην περίπτωση που κάποιος φίλος έχει αντίστοιχο πρόβλημα.
Είναι δύο ξεχωριστά sites, το royal mint απ το οποίο αγοράζεις συλλεκτικά και το royal mint bullion προφανώς για τα bullion. Για κάποιο περίεργο λόγο στο royal mint bullion δεν αναγνώριζαν τη διεύθυνση μου και μου ζητούσαν τα έγγραφα που σας είχα αναφέρει. Στο royal mint όμως την αναγνώριζαν μια χαρά, οπότε με βόλεψε γιατί έτσι και αλλιώς κάποια συλλεκτικά ήθελα, τα bullion μπορείς να τα βρεις και σε καλύτερες τιμές αλλού. Τώρα πώς γίνεται το ίδιο πρακτικά νομισματοκοπείο να δημιουργεί θέμα απ τη μια μεριά και απ την άλλη να γίνεται η παραγγελία, είναι τουλάχιστον περίεργο...
 
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 05, 2019, 07:04:46 μμ »

Το rm bullion είναι για εμπόρους για αυτό ζητάει πληροφορίες μέχρι και εγγύηση από λογιστή. Και μάλιστα χονδρεμπόρους αν δεν κάνω λάθος.
Αφού όμως έκανες λογαριασμό με το άλλο όλα καλά λοιπόν καλές αγορές.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
MORGUL
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 101


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 06, 2019, 05:24:32 μμ »

Το rm bullion είναι για εμπόρους για αυτό ζητάει πληροφορίες μέχρι και εγγύηση από λογιστή. Και μάλιστα χονδρεμπόρους αν δεν κάνω λάθος.
Αφού όμως έκανες λογαριασμό με το άλλο όλα καλά λοιπόν καλές αγορές.
Δεν ήταν ξεκάθαρο ότι αφορά εμπόρους, σε πολλά σημεία του site ανέφερε '' θέλεις bullion νομίσματα;" και σε έστελνε στο άλλο site.
Ευχαριστώ! Βέβαια αν ολοκληρωθεί το Brexit δεν βλέπω να γίνεται άλλη παραγγελία...
Ποιος ξέρει τι θα μας χρεώνουν στα τελωνεία
Καταγράφηκε
littlesmurf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 16


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 17, 2020, 12:38:32 μμ »

απαντάω μόνος μου στην περίπτωση που κάποιος φίλος έχει αντίστοιχο πρόβλημα.
Είναι δύο ξεχωριστά sites, το royal mint απ το οποίο αγοράζεις συλλεκτικά και το royal mint bullion προφανώς για τα bullion. Για κάποιο περίεργο λόγο στο royal mint bullion δεν αναγνώριζαν τη διεύθυνση μου και μου ζητούσαν τα έγγραφα που σας είχα αναφέρει. Στο royal mint όμως την αναγνώριζαν μια χαρά, οπότε με βόλεψε γιατί έτσι και αλλιώς κάποια συλλεκτικά ήθελα, τα bullion μπορείς να τα βρεις και σε καλύτερες τιμές αλλού. Τώρα πώς γίνεται το ίδιο πρακτικά νομισματοκοπείο να δημιουργεί θέμα απ τη μια μεριά και απ την άλλη να γίνεται η παραγγελία, είναι τουλάχιστον περίεργο...
 

Στο απλο royal mint, δεχεται καρτες τυπου revolut ?
Για πληρωμη σε λιρες καθως δεν εχει επιλογη για ευρω και θα χρεωση η ελληνικη τραπεζα ισοτιμια και  προμηθεια νομιζω..
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 17, 2020, 12:54:04 μμ »

νομιζω πως ναι
βεβαια δεν εχω κανει παραγγελεια για να είμαι απολυτα σιγουρος, όμως συγγενικο μου ατομο που εκανε παραγγελεια αυτές της ημερες μεσω revolut δεν ειχε κανενα πρόβλημα
το θεμα πιστευω δεν είναι τοσο αν το δεχεται το site αλλα το κατά ποσο και σε ποσο καιρο θα ερθουν τα νομισματα από αγγλια  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
littlesmurf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 16


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 17, 2020, 01:02:12 μμ »

νομιζω πως ναι
βεβαια δεν εχω κανει παραγγελεια για να είμαι απολυτα σιγουρος, όμως συγγενικο μου ατομο που εκανε παραγγελεια αυτές της ημερες μεσω revolut δεν ειχε κανενα πρόβλημα
το θεμα πιστευω δεν είναι τοσο αν το δεχεται το site αλλα το κατά ποσο και σε ποσο καιρο θα ερθουν τα νομισματα από αγγλια  Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστω
Καλα για την ωρα δεν ερχεται τιποτα το ξερω, ή ερχεται με καθυστερηση
Για οταν ηρεμησουν τα πραγματα και εχει ξανα πτησεις λεω
Καταγράφηκε
golden kostas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1698



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 17, 2020, 01:58:34 μμ »

νομιζω πως ναι
βεβαια δεν εχω κανει παραγγελεια για να είμαι απολυτα σιγουρος, όμως συγγενικο μου ατομο που εκανε παραγγελεια αυτές της ημερες μεσω revolut δεν ειχε κανενα πρόβλημα
το θεμα πιστευω δεν είναι τοσο αν το δεχεται το site αλλα το κατά ποσο και σε ποσο καιρο θα ερθουν τα νομισματα από αγγλια  Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστω
Καλα για την ωρα δεν ερχεται τιποτα το ξερω, ή ερχεται με καθυστερηση
Για οταν ηρεμησουν τα πραγματα και εχει ξανα πτησεις λεω
ισως να παρει καιρο φιλε μου αυτό
δεν ξερω αν εχεις ξανα κανει συν/γη με αυτην την καρτα παντος από εξωτερικο παραγγελια που εγινε και μαλιστα προς αγγλια, συγκεκριμένα στα e-shop της arsenal (επειδή είμαι fan της ομαδας) όλα καλα κανενα πρόβλημα η παραγγλεια εντος 5 ημερων ηταν στην πορτα μου 
Καταγράφηκε

<gold is god's money>
<silver is free gold>
Εl Capitan
Τακτικός
**
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 294


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 17, 2020, 02:36:24 μμ »

Κι εγω πριν καιρο προσπαθησα να κανω εγγραφη στο bullion  και μου ζητουσε διαφορα εγγραφα μεταφρασμένα απο αρχες  και αλλα περθεργα.Σιγα μην μας παρουν και συνεντευξη για να τους δωσουμε τα λεφτακια μας.Οποτε το παρατησα.
Καταγράφηκε

Ερέτην χρήναι πρώτα γενέσθαι πριν πηδαλίοις επιχειρεί
MORGUL
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 101


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 17, 2020, 04:23:27 μμ »

απ το royal mint (όχι το bullion) μπορείς μια χαρά να κάνεις αγορές με την revolut, έχω κάνει πολλές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Και εννοείται ότι συμφέρει πάρα πολύ σε σχέση με κάρτες ελληνικών τραπεζών.
Αλλά όντως αργούν πολύ, λειτουργούν με προσωπικό ασφαλείας και οι καθυστερήσεις είναι πολύ μεγάλες.
Να φανταστείτε είχα παραγγείλει στις 2/3 δύο νομίσματα απ την ίδια σειρά και προχθες ήρθε το πρώτο μόνο! Το άλλο βλέπουμε...
 Τα λεφτά πάντως τα έχουν επιστρέψει στη revolut και τα χρεώνουν ξανά όταν είναι να στείλουν την παραγγελία, είναι σωστοί.
Καταγράφηκε
littlesmurf
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 16


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 19, 2020, 02:08:54 μμ »

νομιζω πως ναι
βεβαια δεν εχω κανει παραγγελεια για να είμαι απολυτα σιγουρος, όμως συγγενικο μου ατομο που εκανε παραγγελεια αυτές της ημερες μεσω revolut δεν ειχε κανενα πρόβλημα
το θεμα πιστευω δεν είναι τοσο αν το δεχεται το site αλλα το κατά ποσο και σε ποσο καιρο θα ερθουν τα νομισματα από αγγλια  Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστω
Καλα για την ωρα δεν ερχεται τιποτα το ξερω, ή ερχεται με καθυστερηση
Για οταν ηρεμησουν τα πραγματα και εχει ξανα πτησεις λεω
ισως να παρει καιρο φιλε μου αυτό
δεν ξερω αν εχεις ξανα κανει συν/γη με αυτην την καρτα παντος από εξωτερικο παραγγελια που εγινε και μαλιστα προς αγγλια, συγκεκριμένα στα e-shop της arsenal (επειδή είμαι fan της ομαδας) όλα καλα κανενα πρόβλημα η παραγγλεια εντος 5 ημερων ηταν στην πορτα μου  
ευχαριστω
απο 12/5 θεωρητικα, για την ωρα, ξεκινανε απευθειας πτησεις με Aegean
τωρα ποιος θα πεταξει θα μου πεις, ισως να ακυρωθει αλλα...
Ειχα παλια την καρτα με πολυ μικρη χρηση βεβαια

*Ευχαριστω και σενα morgul για την απαντηση, μην κανω double post!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 19, 2020, 02:10:56 μμ από littlesmurf » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences