Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 02:27:35 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πόσο να τα δώσω.  (Αναγνώστηκε 16493 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 08:43:18 πμ »

Φιλε spykat  εαν ο αλλος ειναι τρελος και πιστευει την καθε εταιρια που το εκτιμαει 75 και παει και δινει 130 φταιω εγω?
Θα ΔΕΧΤΩ εγω οτι η τιμη του ειναι 130?
Τρελοι υπαρχουν αρκετοι σε αυτο τον κοσμο που δεν υπολογιζουν τα λεφτα τους , εαν αυτοι ψωνιζουν σκουπιδια για χαβιαρι εμεις θα δεχτουμε αυτη την τιμη?
Μονος μου ειπα οτι τρυπια εχω και εγω στην κατοχη μου (δεν τα απαξιωνω διοτι ειναι κομματι της ιστοριας)
αλλα οχι πως θα δωσω 20-100 ευρω για ενα κουλουριωτικο που βρωμαει ο τοπος απο δαυτα!!
Στην ενοτητα των πλαστων εαν δειτε καποτε βγηκαν (πλαστα νομισματα και φωτογραφιες) πρωτο πρωτο εβαλα ενα ταληρο  Κρητικο το οποιο το ΕΧΑΣΑ τοτε διοτι πατησε το τρομαχτικο ποσον των 8,5 ΔΟΛΛΑΡΙΩΝ!! Τοσο το κοστολογησαμε τοτε!! 6 δολαρια του εχωσα ,σεντς παραπανω!!
Το να δωσεις 3-5 ευρω για να εχεις ενα δυο κουλουριωτικα στην συλλογη σου το καταλαβαινω ( πες πως πινεις εναν καφε στην καφετερια) αλλα το να δωσεις 130? Μονο ενα Αμερικανακι θα μπορουσε να το κανει!!
Και Αμερικανακια που δεν υπολογιζουν τα λεφτα τους υπαρχουν απο οτι φαινετε  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Hufnagel
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 148


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 01, 2012, 07:35:40 μμ »


εχεις και αλλες φωτογραφιες να ανεβασεις ωστε να δουν και τα υπολοιπα παιδια τι υπηρχε


Δυστυχώς η Ζωγραφική δεν αποθηκεύει επεξεργασμένο αυτό το αρχείο.
(είναι η φωτογραφία με τα πολλά - εκατοντάδα - τρυπημένα νομίσματα)

Δεν ξέρω αν σου είναι εύκολο να δημοσίευες δύο φωτογραφίες (μια κάθε όψη) των επίμαχων νομισμάτων του 1846, επειδή υπάρχει ενδιαφέρον από μέλη, παρ' ότι είναι ψεύτικα. Θα μας δινόταν η ευκαιρία να κάνουμε και μια εκτίμηση της όποιας αξίας τους.

Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:18:32 πμ »

Φιλε spykat  εαν ο αλλος ειναι τρελος και πιστευει την καθε εταιρια που το εκτιμαει 75 και παει και δινει 130 φταιω εγω?
Θα ΔΕΧΤΩ εγω οτι η τιμη του ειναι 130?
Τρελοι υπαρχουν αρκετοι σε αυτο τον κοσμο που δεν υπολογιζουν τα λεφτα τους , εαν αυτοι ψωνιζουν σκουπιδια για χαβιαρι εμεις θα δεχτουμε αυτη την τιμη?
Μονος μου ειπα οτι τρυπια εχω και εγω στην κατοχη μου (δεν τα απαξιωνω διοτι ειναι κομματι της ιστοριας)
αλλα οχι πως θα δωσω 20-100 ευρω για ενα κουλουριωτικο που βρωμαει ο τοπος απο δαυτα!!
Στην ενοτητα των πλαστων εαν δειτε καποτε βγηκαν (πλαστα νομισματα και φωτογραφιες) πρωτο πρωτο εβαλα ενα ταληρο  Κρητικο το οποιο το ΕΧΑΣΑ τοτε διοτι πατησε το τρομαχτικο ποσον των 8,5 ΔΟΛΛΑΡΙΩΝ!! Τοσο το κοστολογησαμε τοτε!! 6 δολαρια του εχωσα ,σεντς παραπανω!!
Το να δωσεις 3-5 ευρω για να εχεις ενα δυο κουλουριωτικα στην συλλογη σου το καταλαβαινω ( πες πως πινεις εναν καφε στην καφετερια) αλλα το να δωσεις 130? Μονο ενα Αμερικανακι θα μπορουσε να το κανει!!
Και Αμερικανακια που δεν υπολογιζουν τα λεφτα τους υπαρχουν απο οτι φαινετε  Στριφογύρισμα ματιών

Οχι ενας, αλλα δυο τρελλοι πρεπει να βρεθηκαν για να παει η τιμη εκει που πηγε φιλε μου. Αλλα δεν ειναι η μοναδικη περιπτωση για να πουμε οτι ειναι κατι τυχαιο. Δεν παρακολουθω ομως τετοιες περιπτωσεις γι αυτο δεν εχω και προχειρα λινκς και αλλες αγοραπωλησιες. Ολα υποκειμενικα ειναι παντως.
Εδω ενας γνωστος μου με περναει για τρελλο που δινω χρηματα για λεφτα που δεν περνανε...
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:42:34 πμ »

Χωρίς να θέλω να θεωρηθώ εξυπνάκιας ή οτιδήποτε άλλο, με σεβασμό στις απόψεις αυτών που μίλησαν πριν από μένα και μιλώντας απολύτως σοβαρά, όποιος έχει δραχμή 45, 47, μισή 46, 47, τεταρτάκι 46 καθώς και οποιοδήποτε ασημένιο της σειράς του 51 τρύπιο, με την προυπόθεση ότι η ημερομηνία είναι ορατή και πιστεύει ότι είναι χρέπι ή οτιδήποτε άλλο του το αγοράζω για 100 ευρώ.
Καταγράφηκε
senso1
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


senso1


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 08:09:31 πμ »

και εγω τη δρχ 45 σε τρυπιο χρεπι ελεεινο και το 5λεπτο του 36 και αυτο σε χρεπι ασ μου πει την τιμητου και το αγοραζω
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 10:47:53 πμ »

Του 36 δεν την εχω , , ,
αλλα για του 45 οποιος θελει να μου κανει προσφορα για ατρυπητη παρακαλω ας την κανει!!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
senso1
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


senso1


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:16:55 μμ »

δεν εχω να πληρωσω σε yen ρε γιωργο ; Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:29:10 μμ »

Δραχμας δεν διδεις απο οτι καταλαβα!!
Ευρω δεν διδεις!!
καλα ειναι και τα yen, πετσετες και σεντονια μονο μην μου δωσεις !! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Γλώσσα

Δραχμάς δεν δίδω ! Σαν δανειακή διαπραγμάτευση ...
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
senso1
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


senso1


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:37:04 μμ »

καλο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 02:40:59 μμ »

πουλαω ταλληρο του 1846 ακυκλοφορητο,μονο 100 ευρω!το μονο του μειονεχτημα,ειναι οτι κοπηκε στην κινα.οποιος ενδιαφερεται ας στειλη πμ,χαιρετω γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 03:47:58 μμ »

το θελω
Καταγράφηκε

dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 08:11:48 μμ »

Μην κάνετε spam...το θέμα να μεταφερθει στις πωλήσεις  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
πλάκα κάνω  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences