Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 06:41:58 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5αευρω απο Ταμείο Παρακαταθηκών & Δανείων  (Αναγνώστηκε 18096 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 01, 2019, 11:29:47 μμ »

Mωρε μπράβο! Άρα τα 35-40 ευρώ που αναφέρθηκαν για το facebook είναι ευκαιρία  Γλώσσα
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 02, 2019, 12:00:14 πμ »

Συμφωνητε ή διαφωνείτε;;

συμφωνουμε, αλλά ή απλα δεν εκπλησσομαστε
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2019, 12:36:31 πμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
pacman78
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 02, 2019, 08:29:27 πμ »

καλημέρα,προς ενημέρωση στα ελτα θεσσαλονίκης(β.ηρακλείου) υπάρχουν κάποια τελευταία κομμάτια διαθέσιμα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 02, 2019, 08:53:56 πμ »

Καταρχήν καί πείτε μου εάν κάνω λάθος . . . .
Τα κλεισίματα πού βλέπουμε έχουν να κάνουν με αυτό πού πουλιωταν για 20€ . Σωστά;;
Άρα έχουμε μία προσαύξηση καπέλο τριπλάσια.
Ο άλλος έδινε το 8.5 ευρώ 45 ευρώ δλδ πενταπλάσια τιμή καπέλο.

Επίσης να σας θυμίσω ότι εδώ μέσα παρατηρούσαμε ότι έμπαιναν ευρώ σε τριπλάσια τιμή αμέσως μόλις έβγαιναν από την τράπεζα . Μετά τόν επόμενο χρόνο τα βλέπαμε να πέφτουν η τιμή!!! Για να φρενάρει λοιπόν αυτή η ασυδοσία καί η εκμετάλλευση είχε αποφασιστεί εδώ μέσα να μήν σηκώνονται εδώ μέσα αγγελίες τού τρέχοντος έτους!!! Έτσι τουλάχιστον σάν Στέκι δείξαμε σε όλους σάς να έχετε σύνεση και να μήν παρασυρομαστε.  Από το 2012 εάν θυμάμαι καλά υπάρχει αυτή η παρότρυνση εκ μέρους του στεκιου.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
vagos789
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 225


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 02, 2019, 09:07:51 πμ »

Βρισκω λιγο παραδοξο να υπαρξει γκρινια για την τιμη ενος συλλεκτικου νομισματος

Ενα νομισμα αντικειμενικα αξιζει οσο η αξια του μεταλλου,γιατι λοιπον μας φαινεται λογικα να κανει πχ 20 ευρω αντι για 2 αλλα βγαζουμε φλυκταινες οταν καποιος πωλητης ζηταει πχ 50; Ειμαστε μηπως υποχρεωμενοι να αγορασουμε,και μαλιστα απο αυτον;

Τωρα αν το στεκι δεν θελει να φιλοξενει αγγελιες οπου καποιος πουλαει πολυ ακριβα κατι που μπορει να βρεθει ευκολα αλλου,αυτο το κατανοω και επικροτω.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 02, 2019, 10:47:04 πμ »

Η αγορά είναι ελεύθερη.Όσο θέλει ο καθένας πουλάει και όσο θέλει ο καθένας αγοράζει.Αυτό που για μένα είναι υπερκοστολογημένο για κάποιον άλλο μπορεί να είναι απόλυτα φυσιολογικό.
Δύο χρόνια πριν μιλούσα με κάποιον απο εδώ για να πάρει ένα θυρεό Μελβούρνης με χ ευρώ.Του φαίνονταν πολλά.Το κομμάτι το έδωσα αλλού εδώ Ελλάδα.Σε λιγότερο απο ένα χρόνο το νόμισμα βγήκε δημοπρασία στο ebay απο Αγγλία(πως έφθασε εκεί δεν ξέρω).Το χτύπησε και το κέρδισε το άτομο με το οποίο αρχικά μιλούσα και του φαίνονταν πολλά τα χ ευρώ που ζητούσα.Το πλήρωσε χ+485 ευρώ παραπάνω.Με υπερηφάνεια μου έστειλε mail όπου μου έλεγε ότι το πλήρωσε παραπάνω απο αυτά που μιλάγαμε για το δικό μου νόμισμα αλλά το έκανε γιατί ήταν πάρα πολύ καλύτερο απο το δικό μου.Φυσικά του απάντησα με αποδείξεις(είχε 2 χαρακτηριστικά σημαδάκια που ήταν αδύνατον να μη το καταλάβει κάποιος ότι ήταν το ίδιο νόμισμα)ότι το νόμισμα ήταν το ίδιο που του είχα προσφέρει εγώ.
Κουμάντο στην τσέπη του θα κάνω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος;
Όχι βέβαια!!!
Δεν θα πω ποιός είναι αν θέλει ας το κάνει ο ίδιος.
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 02, 2019, 11:07:11 πμ »

μπορει να ξυπνησα περιεργα, αλλα...
τι στο καλο, μαζευει κανεις νομισματα ή ολοι κοιτανε να βγαλουνε +485 ευρω ?
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 02, 2019, 11:15:39 πμ »

Να ρωτήσω τώρα κάτι;; Όπως εγώ πει κατά το παρελθόν έχω φίλο διευθυντή εδώ στη περιφέρεια Κρήτης.
Τόν πήρα τώρα τηλέφωνο καί μου είπε ότι θα κοιτάξει να δεί από την κεντρική αποθήκη  Αθηνών να δεί πόσα έχουν μείνει να τού στείλουν.
Αλήθεια εάν μου ΠΕΙ έχω δέκα, έχω είκοσι να τα πάρω;;
Καί πόσο να τα δώσω;; Με 35€ δλδ κάτω τού διπλάσιου είμαι τίμιος πωλητής; Είμαι γδαρτη; Είμαι κορόιδο;;
Διότι με τής τιμές πού κλείνουν ή πού ζητάνε κάποιοι ( διότι το 65€ στο υμπεη εγώ το θεωρώ προωθούμενο από κάρτα, άρα δεν ξέρω εάν πουλήθηκε αληθινά) με το κλείσιμο λοιπόν τών 65 ευρώ εγώ θεωρώ τον εαυτό μου τίμιο!!!
Σάς ακούω λοιπόν.
Τί είμαι;;

Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 02, 2019, 11:19:04 πμ »

Να τα βγάλεις σε δημοπρασία και η ζήτηση θα καθορίσει την τιμή.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 02, 2019, 11:40:59 πμ »

Μέσα στο σάιτ όπως είπαμε δεν γίνεται.
Δημοπρασίες στο υμπεη δεν έκανα ποτέ μου καί γενικά από το 2013 το έχω κόψει καί για αγορές.
Στα έξι χρόνια αναγκαστικα να πάρω τρία ή τέσσερα πράγματα!!!!
Πάντα με συνομιλίες παίρνω ή δίνω κάτι καί με αγγελίες πωλήσεων μόνο σε δικές μου σελίδες προσπαθώ.
Κάτι δεν μου αρέσει γενικά γύρω μου καί κοιτάω πού μπαίνω προσεκτικά.
Εγώ λέω. Πχ έφερα παράδειγμα βάση τών όσων βλέπω το 35 . Άμεση πώληση. Καί ερωτω.
Τί είμαι;; Γδαρτης; Κορόιδο;
Διότι με αυτά που διαβάζω ειλικρινά μου δίνετε ένα εσωτερικό συναίσθημα ότι είμαι εντάξει !!!
Καί επίσης.
Εάν βρεθούν είκοσι πχ φάκελοι τών ΕΛΤΑ να τα πάρω;;
Θα φύγουν σε έναν μήνα πχ;;
Εσείς ξέρετε τήν αγορά.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 02, 2019, 11:51:05 πμ »

Και βεβαία θα τα πάρεις και για να μην νιώσεις γδάρτης όπως λες με κόστος τα ταχυδρομικά τα δίνεις σε φίλους που δεν τα πρόλαβαν.
Τώρα αν δεν θέλεις να νιώσεις και κορόιδο μπορείς να βάλεις και ένα καπελάκι 10 ευρώ.
Νομίζω ότι δεδομένης της καταστάσης όλες οι πλευρές θα είναι ευχαριστημένες.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 02, 2019, 11:56:12 πμ »

καλημέρα,προς ενημέρωση στα ελτα θεσσαλονίκης(β.ηρακλείου) υπάρχουν κάποια τελευταία κομμάτια διαθέσιμα.

Ευχαριστώ φίλε... πρόλαβα, να είσαι καλά.Από τα τελευταία κομμάτια όντως...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2019, 11:57:10 πμ από xmac » Καταγράφηκε
chrisvas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 859



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 02, 2019, 12:17:27 μμ »

Καταρχήν καί πείτε μου εάν κάνω λάθος . . . .
Τα κλεισίματα πού βλέπουμε έχουν να κάνουν με αυτό πού πουλιωταν για 20€ . Σωστά;;
Άρα έχουμε μία προσαύξηση καπέλο τριπλάσια.
Ο άλλος έδινε το 8.5 ευρώ 45 ευρώ δλδ πενταπλάσια τιμή καπέλο.

Επίσης να σας θυμίσω ότι εδώ μέσα παρατηρούσαμε ότι έμπαιναν ευρώ σε τριπλάσια τιμή αμέσως μόλις έβγαιναν από την τράπεζα . Μετά τόν επόμενο χρόνο τα βλέπαμε να πέφτουν η τιμή!!! Για να φρενάρει λοιπόν αυτή η ασυδοσία καί η εκμετάλλευση είχε αποφασιστεί εδώ μέσα να μήν σηκώνονται εδώ μέσα αγγελίες τού τρέχοντος έτους!!! Έτσι τουλάχιστον σάν Στέκι δείξαμε σε όλους σάς να έχετε σύνεση και να μήν παρασυρομαστε.  Από το 2012 εάν θυμάμαι καλά υπάρχει αυτή η παρότρυνση εκ μέρους του στεκιου.
Λάθος. Και οι δύο συσκευασίες  έκλεισαν(blister ΤτΕ EUR 68,80 και φάκελος ΕΛΤΑ EUR 65,00).
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2019, 12:19:17 μμ από chrisvas » Καταγράφηκε

Πας λόγος εστί μάταιος ο μη τετελεσμένος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 02, 2019, 12:57:06 μμ »

Σήμερα σε μία σελίδα κάποιος χρήστης ζητούσε προσφορές από 18€ για τής τράπεζας το σχέδιο.
Αυτό σημαίνει ότι εάν δεν βρεθεί παραπάνω τιμή ήταν ευχαριστημένος με τα 18!!!
Υπάρχει ελπίδα λοιπόν σε αυτό το κόσμο. . . . 
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Lary
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1675


One man's trash is another man's treasure


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 02, 2019, 01:12:41 μμ »

Να ρωτήσω τώρα κάτι;; Όπως εγώ πει κατά το παρελθόν έχω φίλο διευθυντή εδώ στη περιφέρεια Κρήτης.
Τόν πήρα τώρα τηλέφωνο καί μου είπε ότι θα κοιτάξει να δεί από την κεντρική αποθήκη  Αθηνών να δεί πόσα έχουν μείνει να τού στείλουν.
Αλήθεια εάν μου ΠΕΙ έχω δέκα, έχω είκοσι να τα πάρω;;
Καί πόσο να τα δώσω;; Με 35€ δλδ κάτω τού διπλάσιου είμαι τίμιος πωλητής; Είμαι γδαρτη; Είμαι κορόιδο;;
Διότι με τής τιμές πού κλείνουν ή πού ζητάνε κάποιοι ( διότι το 65€ στο υμπεη εγώ το θεωρώ προωθούμενο από κάρτα, άρα δεν ξέρω εάν πουλήθηκε αληθινά) με το κλείσιμο λοιπόν τών 65 ευρώ εγώ θεωρώ τον εαυτό μου τίμιο!!!

Εγώ στη θέση σου θα τα έπαιρνα και αν μιλάμε για το blister των 8.5 ευρώ θα το έβαζα στα 25 ευρώ, ''μόλις'' τρείς φορές πάνω και θα ήταν και ''φιλική τιμή'' τηρουμένων των αναλογιών και των όσων είδαμε και βλέπουμε .
Καταγράφηκε

Collectables are items that our grandparents bought, our parents threw them away and we....rebought!
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences