Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 12:03:19 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πάλι ρωτάει η άσχετη ...  (Αναγνώστηκε 1715 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« στις: Ιανουάριος 11, 2019, 12:07:54 πμ »

Πάλι εδώ είμαι να ζητώ τα φώτα σας.... Έχει πολυ σκουριά;; Πατίνα το λένε;;; Χαχαχαχαχαχαχ κάτι έμαθα τελικά...αλλά τι είναι ;;; Το μόνο που κατάλαβα ότι είναι κ αυτό οθωμανικής αυτοκρατορίας αλλά όχι σαν το άλλο ..αυτό είναι πιο λεπτό κ έχει από ότι βλέπω πιο πολύ σκάλισμα ας πω στην μέση...
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 02:00:23 πμ »

ειναι στο ιδιο μεγεθος με το αλλο ετσι; Κλείσιμο ματιού κι αυτο οθωμανικο, σωστα, αλλα ειναι κι αυτο 10 παραδες του ιδιου σουλτανου... γιατι διακρινω το 55 απο την ημερομηνια! ειναι κομμενο στην Κωνσταντινουπολη κι αυτο!

στην εμπρος οψη με τον τουγρα.. ισα που τον διακρινω οποτε δεν μππορω να δω το ετος βασιλειας!

οσο αφορα το αν ειναι πιο χοντρο ή πιο λεπτο.... εκεινη την περιοδο εχουμε μικροδιαφορες... και στο βαρος αλλα γενικα εχουμε κορματα που αναλογα την εποχη, τα χρονια δηλαδη ειναι σε χοντρο, μεσαιο ή λεπτο δισκο.

εχει αρκετη φθορα και χρηση... αλλα ειναι κατα καποιο τροπο αδερφακι με το αλλο! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Sevigt
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 129


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 11, 2019, 09:38:32 πμ »

Ναι στο ίδιο μέγεθος είναι απλά είναι λίγο λεπτό...ξέρετε τι μου φαίνεται διαφορετικό στο κέντρο αυτό έχει πιο πολλά γράμματα σκαλισματα να το πω;;;σήμερα θα επιχειρήσω να τα καθαρίσω... Με οδοντόπαστα είδα,με λάδι κ ξύδι, με σόδα φαγητού..   που θα πάει θα την κάνω την πατάτα μου!!! Με βλέπω να τα χαλάω.... χαχαχαχαχαχαχ ευχαριστώ!!! Σύντομα θα ανεβάσω κ άλλες απορίες!!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences