Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 07:13:21 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 ευρω με τυπογραφικο λαθος (σφαλμα)  (Αναγνώστηκε 15872 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
George8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 02:32:20 πμ »

Το χαρτονομισμα ειναι κολλημενο κανονικοτατα..Δεν εχει υποστει καμια απολυτως ζημια..Απλως ειναι οπως ειναι...
Καταγράφηκε

Εγω γελω με 12 και 13 με 'μενα...
George8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 02:36:53 πμ »

Καμια φορα ο Θεος βγαζει και κουτσους στραβους κι αναποδους..Ετσι και με το 20ευρο το κακομοιρο..Βγηκε στραβο εκ γεννεθης...Τι να κανουμε τωρα...
Καταγράφηκε

Εγω γελω με 12 και 13 με 'μενα...
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 11:48:49 πμ »

Ο καθενας με τα δικα του ματια, βλεπει οτι θελει! Η αληθεια ομως μπορει να ειναι αλλη.
Πως να το κανουμε τωρα!

Και σου ξαναλεω οπως σωστα σου ειπε και ο Μπαμπης. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να "περασε" τετοιο χαρτονομισμα απο το τυπογραφειο που το εβγαλε. Εγινε μετα.
Η διαδικασια παραγωγης χαρτονομισματων ευρω, δεν επιτρεπει τετοια λαθοι να βγουν
στην καταναλωση.
Καταγράφηκε
George8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 01:03:08 μμ »

Οποτε μαλλον ειμαι τρελος...Γιατι με τα δικα μου ματια δε βλεπω να εχει επεμβει ανθρωπινο χερι πανω σ'αυτο το χαρτονομισμα...Δεν ειναι ξεκολλημενο και καποιος προσπαθησε να το κολλησει και να το σιδερωσει...Αλλα μπορει να χεις και δικιο..Μπορει να κανω λαθος εγω...
Καταγράφηκε

Εγω γελω με 12 και 13 με 'μενα...
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 03:26:06 μμ »

Μαλλον φιλε το χαρτονομισμα πρεπει να φυγει για πιστοποιηση λεω εγω να ξεδιαλυνουν ολα!!!
Συμβουλη μου εφοσον ειναι ετσι τα πραγματα οπως λες και υποστηριζεις να μιλησεις με κανεναν που στελνει πιστοποιησης χαρτονομισματων απο τους εμπορους που εχουμε μεσα στο στεκι !!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
George8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 03:45:14 μμ »

Αν θα μπορουσε να βοηθησει καποιος σε αυτο το θεμα θα ηταν καλο γιατι ειμαι ανιδεος στο θεμα πιστοποιησεων..Γιατι πιστευω,οπως βλεπω με τα ματια μου,το χαρτονομισμα εχει καλο σφαλμα...Δεν εχω κανενα λογο και δεν κερδιζω τιποτα στο να ανοιγω ενα θεμα και να μην υπαρχει λογος η να ειναι ασημαντο...
Καταγράφηκε

Εγω γελω με 12 και 13 με 'μενα...
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 06:53:13 μμ »

Φίλε Γιώργο δεν βοηθάς καθόλου με τις φωτο που έχεις βγάλει ...τις βγαζεις ολες σαν κατοψη και δεν εχουμε σωστη εικονα....βγαλε μια σαν την παρακατω μηπως και  βγαλουμε ακρη

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 18, 2018, 06:54:32 μμ από antonis chaniotis » Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 18, 2018, 08:13:04 μμ »

Καμια φορα ο Θεος βγαζει και κουτσους στραβους κι αναποδους..Ετσι και με το 20ευρο το κακομοιρο..Βγηκε στραβο εκ γεννεθης...Τι να κανουμε τωρα...
Δεν εχω κανενα λογο και δεν κερδιζω τιποτα στο να ανοιγω ενα θεμα και να μην υπαρχει λογος η να ειναι ασημαντο...
Οποτε μαλλον ειμαι τρελος...

ελπιζω να καταλαβαινεις οτι αυτα δεν ειναι επιχειρηματα

Φίλε Γιώργο δεν βοηθάς καθόλου με τις φωτο που έχεις βγάλει ...τις βγαζεις ολες σαν κατοψη και δεν εχουμε σωστη εικονα....βγαλε μια σαν την παρακατω μηπως και  βγαλουμε ακρη

δοκιμασε αυτο που λεει ο ανθρωπος, να δουν ολοι ακριβως τι εννοεις
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 01:26:36 πμ »

Με λιγα λογια επικεντρωσου στην φωτογραφια μονο στο σημειο οπου ειναι το στραβοκομμενο κομματι !!! Φωτογραφισε το ισια απο πανω κατακορυφα και δυο λοξες , μια απο καθε πλευρα του προβληματος.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
George8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 10:19:39 πμ »

Ρε παιδια θελετε να μου πειτε να παρω καποιο αιχμηρο αντικειμενο και να προσπαθησω να ξεκολλησω το χαρτονομισμα οπως ειναι στη φωτο που μου εστειλε ο φιλος Αντωνης πιο πανω?..Εγω σας στελνω οσες φωτο θελετε..
Καταγράφηκε

Εγω γελω με 12 και 13 με 'μενα...
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 11:26:19 πμ »

Βρε Γιώργο δεν σου είπε κανείς να το ξεκολησεις...μια ρημαδα πλάγια φωτό λέμε
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 12:26:32 μμ »

Εγώ θα πάρω το θάρρος και θα ανεβάσω αυτά που είχαν ειπωθεί στο φόρουμ του Ποδάρα, πριν 2 χρόνια.

 http://www.greekcoinsforum.com/index.php?topic=5458.0

Θα διαπιστώσετε ότι πλέον έχω αντίθετη γνώμη ως προς το error. Και αυτό γιατί σε αυτά τα δύο χρόνια
έμαθα ότι οι δικλίδες ασφαλείας στην μονάδα παραγωγής δεν αφήνει τέτοια λάθη να περάσουν.
Το κάθε φύλο που τυπώνετε,(συνήθως τυπώνει 54 χαρτονομίσματα) περνάει απο ηλεκτρονικό μάτι, μα΄λλον
λέιζερ και αυτά τα σχετικά λάθη τα βρίσκει αμέσως. Άλλα είναι τα λάθη που δεν μπορεί να δεί. Και μόνο
με ανθρώπινο μάτι βρίσκονται.
Αν παρατηρήσετε και τα δύο χαρτονομίσματα(αντώνη-Γιώργου) έχουν το ίδιο πρόβλημα στο ίδιο ακριβώς σημείο. Δλδ στην μεριά που υπάρχει το ολόγραμμα της Ευρώπης. Εκεί κάτι έχει ''παιχτεί'' όταν έμπαινε το
ολόγραμμα στο αρχικό στάδιο. Και μετά δεν ''έπιασε'' καλά το φίλμ πάνω στο χαρτί. Και με τον χρόνο
και την φθορά ξεκόλλησε.   
 
Οπότε προσωπικά πιστεύω στην αστοχία υλικού. Το πρόβλημα προΰπήρχε? Ναι! Αλλά όταν βγήκε απο το
τυπογραφείο δεν φαινόταν. Δεν ήταν ακόμα πρόβλημα. Δεν ήταν error. Στην πορεία της αλλαγής χεριών κλπ
το πρόβλημα παρουσιάστηκε σαφώς και έφτασε στο σημείο που το βλέπουμε τώρα. Το αν κάποια εταιρεία
θα το πιστοποιήσει ως error, δεν ξέρω. Και τι θα γράψει επάνω?? 


New 20 Euro Banknotes Printing Production
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 12:36:07 μμ »

Γιωργο;; Δεν σου ειπε κανεις να το ξεκολησεις !!!
Προσωπικα τι θα ηθελα;;
Μια κατακορυφη φωτογραφια προς φυσικο φως  , δλδ να σου κραταει ενας το χρτονομισμα σε μια πορτα ή παραθυρο να το δουμε σαν διαφανεια φωτογραφισμενο και δυο φωτογραφιες στο τραπεζι , στο γραφειο οπου θες ξαπλα το χαρτονομισμα αλλα λοξες!!! Υπο γωνιαν δλδ , υπο κλιση οπως το καταλαβαινεις να στο πω με διαφορετικες ονομασιες!!!
Και μετα μιλαμε και για την πιστοποιηση  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
George8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 01:23:06 μμ »

Κοιταξτε αυτες εδω και ανεβαζω ακομα κανα δυο..
Καταγράφηκε

Εγω γελω με 12 και 13 με 'μενα...
George8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 19, 2018, 01:24:21 μμ »

Ακομα 2..
Καταγράφηκε

Εγω γελω με 12 και 13 με 'μενα...
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences