Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 07:39:48 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ρολόι movado  (Αναγνώστηκε 9853 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 13, 2018, 05:46:50 μμ »

Από ότι είδα η συγκεκριμένη μάρκα έχει υψηλές τιμές...γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό εδώ?
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 05:49:22 μμ »

Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 06:31:52 μμ »

τουτο δω το μοντελο ειναι ?

https://www.chrono24.com/movado/vintage-triple-date-calendar--id7643222.htm
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 13, 2018, 06:52:35 μμ »

Αν εξαιρέσεις το χρωμα τπυ καντράν που ειναι διαφορετικό   κατα τα αλλα ειναι ιδιο
Σε ευχαριστω γιαντην πληροφορι
Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 12:01:49 μμ »

30 ευρώ....εκτός έναν είναι χρυσή η κασα οπότε βάρος κασας συν 30 ευρώ
....θέλει λεφτα να φτιαχτεί  κ καψούρα να το πάρει  τώρα τι λένε οι τιμές στα διάφορα σαιτ...εμένα μου είν αι  αδιάφορο....
Καταγράφηκε
tasos26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 366


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 03:05:04 μμ »

το συγκεκριμενο ρολοι επειδη ειναι μαρκας movado και επειδη ειναι με κομπλε ημερολογιο, εφοσον λειτουργει κοστιζει απο 150 μεχρι 500 ευρω (αυτην η διακυμανση τιμης οφειλεται σε τι εξωτερικη και εσωτερικη κατασταση βρισκεται)
οι παραπανω τιμες αφορουν το συγκεκριμενο ρολοι που δεν εχει γινει αναπαλαιωση-ανακατασκευη.
σε περιπτωση ανακατασκευης απο 1500 ευρω και πανω.
Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 04:24:32 μμ »

το συγκεκριμενο ρολοι επειδη ειναι μαρκας movado και επειδη ειναι με κομπλε ημερολογιο, εφοσον λειτουργει κοστιζει απο 150 μεχρι 500 ευρω (αυτην η διακυμανση τιμης οφειλεται σε τι εξωτερικη και εσωτερικη κατασταση βρισκεται)
οι παραπανω τιμες αφορουν το συγκεκριμενο ρολοι που δεν εχει γινει αναπαλαιωση-ανακατασκευη.
σε περιπτωση ανακατασκευης απο 1500 ευρω και πανω.

Για να γίνει ανακατασκευή  από την movado ξέρεις κανεις πόσο  στοιχίζει?....κ ειλικρινά  πιστεύετε ότι υπαρχει καψουρης να δώσει 1500 ευρώ για μάρκα του κενού  όπως την εχω ξαναχαρακτηρισει...δεν νομίζω  ότι υπάρχουν κοινά γι αυτά τα Ρολόγια κ τον λέω μετά λύπης μου....Επειδή  ειμαι ιδιοκτήτης κληρονόμος τέτοιων ρολογιών....ούτε έμπορος ρολογιών  είμαι  ούτε τπτ.....αν το πάει  στην πιατσα ο φιλος ο Αντώνης  να μας πει  αν καν του το παιρνουν??φιλικά Γιάννης
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 04:56:21 μμ »

Το 30 ευρώ που λες φίλε μου δεν υπάρχει ούτε σε χαλασμένο...ρίξε μια ματιά και θα δεις
Επειδή το παρακολουθώ αυτές τις ημέρες έκλεισε προχτές στο ebay ακριβώς το ίδιο χωρίς λουράκι και αυτό αλλά είχε σπασμένο τζαμακι...  502 ευρω
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 17, 2018, 04:56:51 μμ από antonis chaniotis » Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 04:58:58 μμ »

https://www.ebay.com/itm/Vintage-40s-Movado-Triple-Calendar-Mechanical-Wrist-Watch-15-jewel-/113363645311?nordt=true&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.m43663.l10137&redirect=mobile
Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 17, 2018, 06:09:30 μμ »

Την γνώμη μου σου λέω τώρα πόσο κλείνουν στο εμπαι δεν ασχολουμαι...έχω 3 τέτοιας κατηγορίας κ ηλικίας δεν μπήκα καν στον κόπο να τα πουλήσω  τα επισκευάσα σε έναν καταπληκτικό κατά την γνώμη μου Ρολόγια επειδή το όφειλα στους προηγουμένους κατόχους  κ τα καλά στην ακρη Μπάκιγχαμ κορουμ.χρυσο σου λέει ο άλλος 1200ευρω ομορφιά χρυσό
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 25, 2019, 03:21:57 μμ »

Έτσι για την ιστορία του θέματος...είχα το παραπάνω ρολόι ένα suiisse 18k και ενα tissot seastar  όλα αυτά μου στοίχησαν από γνωστό μου για επισκευή στα 230 ευρώ
Εβαλα το movado στο ebay  και έκλεισε πριν λίγο 413 $
Καταγράφηκε
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 25, 2019, 05:58:37 μμ »

Για αυτόν τον λόγο λοιπόν πρέπει όποιος λέει την γνώμη του να γνωρίζει το αντικείμενο και να μην λέει αρλούμπες γιατί όταν έρχεται η ώρα πάει και κρύβεται μετά. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 26, 2019, 10:58:13 πμ »

413 δολάρια   δλδ 362 ευρω μειον προμήθεια 10 τις εκατο στην καλύτερη  330 μειον 230 φιλική τιμη επισκευής δλδ 100.ευρώ περίπου κ με ασχολια 3 μηνών 4αρων εγώ ειπα οπως είναι κάνα 30αρι που είναι  οι αρλούμπες λοιπόν?Κ αν δεν έκλεινε όπως  παρα πολλα  ρόλο για που μένουν απουλητα ......Μια χαρά  εκτίμηση έκανα λοιπον
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 26, 2019, 12:28:28 μμ »

413 δολάρια   δλδ 362 ευρω μειον προμήθεια 10 τις εκατο στην καλύτερη  330 μειον 230 φιλική τιμη επισκευής δλδ 100.ευρώ περίπου κ με ασχολια 3 μηνών 4αρων εγώ ειπα οπως είναι κάνα 30αρι που είναι  οι αρλούμπες λοιπόν?Κ αν δεν έκλεινε όπως  παρα πολλα  ρόλο για που μένουν απουλητα ......Μια χαρά  εκτίμηση έκανα λοιπον
δε σχολιασα την λεξη αρλούμπες που ειπε το μελος Παναγιώτης αλλα τωρα οχι μονο θα σχολιασω αλλα θα πω και εγω ο ιδιος οτι συνεχιζεις να τις λες  

Αρλουμπα πρωτη
Αν διαβασεις καλυτερα γραφω πως και για τα τρια ρολογια εδωσα 230 ευρω  και για την ακριβεια
60 ευρω το tissot  100 το χρυσο suisse & 70  το movado
Αρλουμπα δευτερη
Λες ..." και αν δε εκλεινε ?"  εκλεισε ομως οπως εκλεισε και τοτε το αλλο που σου παραθεσα στα 560  και  αλλα 10 να ειχα σε αυτες ρις τιμες περιππυ θα εκλειναν, και δεν το λεω εγω, η αγορα το λεει
Αρλουμπα τριτη
Το κοστολογισες στα 30 ευρω χωρις να πω οτι ηθελε επισκευη...δεν το γνωριζες οπότε σαν λειτοουργικο το κοστολογησες 30 ευρω  οποτε δεν υπαρχει λογος να αφαιρεις χρηματα για την επισκευη του
Α ξεχασα....ααρλουμπα τέταρτη
Το ποσο κοστιζει ενα ρολοι δεν εχει  καμια σχεση με το ποσα χρηματσ μπηκαν στην τσεπη λογο προμηθειων ebay - paypal
Υ.γ και για τελος  δηλωνω πως φυσικα εχω μαυρα μεσανυχτα απο ρολογια.....αλλα ριχνω και μια ματια στην αγορα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 26, 2019, 12:36:42 μμ από antonis chaniotis » Καταγράφηκε
komismhden
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 292


Φοβάμαι Πολύ....


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 26, 2019, 03:43:19 μμ »

Πηρες ένα Ρίσκο κ σου βγήκε.....δεν έχει  να κάνει με την δική μου εκτίμηση  η οχι .εριξες προσωπικη  δουλεια  ασχολεια 3 4 μήνες ασχολήθηκες με αγγελίες να το φτιάξεις κτλ....Όπως  βλέπεις κ στα δικα μου ρολογια που  ανεβαζω είδες τι εκτιμήσεις δίνω μεταλλο κ ενα 30 με 50 για το μηχανισμο.Ρισκο αν φτιαχτεί αν βρεθούν  ανταλλακτικά πόσο θα κοστίζουν.ρισκο αν βρεθεί ο καψουρης.Βλεπεις έχω ενα κορουμ χρυσό πιο κατω  δλδ να πω ότι εκτιμάται 5500 επειδή βρέθηκε κάποια στιγμη  ένας κ το κλείσε  σε μια δημοπρασία....Κ αν πιστεύεις ότι είχα  όφελος σου κάνα πρόταση  αγοράς πριβέ?Απορία
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences