Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 10:37:24 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αγορά νομισμάτων: ΠΡΕΠΕΙ ή ΘΕΛΩ?  (Αναγνώστηκε 4382 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
tasos26
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 366


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 10:02:31 μμ »

νομιζω οτι πολυς κοσμος αποθαρρυνεται στο να συνεχισει ή να αρχισει την συλλογη νομισματων οχι μονο λογω ελλειψης γνωσεων αλλα οταν βλεπει ενα νομισμα που εχει 7- 8000 χιλιαδες και το αγοραζει για πλακα  ο  "χ" συλλεκτης τοτε αυτο σε ριχνει ψυχολογικα.
σκεπτεσαι οτι εσυ εκανες μια συλλογη χρονια σε καταστασεις  vf   και ξαφνικα ερχεται ενας ουρανοκατεβατος με εκατομμυρια ευρω και για κανει το κεφι του για 1-2 χρονια  τα μαζευει ολα σε "ms 70"  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο .
εχω γνωρισει τετοια ατομα για αυτο και το λεω.
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2653



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 10:16:29 μμ »

Εμενα παλι οι 2 μεγαλες συλλογες που εχω, την μια την ξερετε η αλλη ειναι βιβλια λογω του οτι δεν προκειται ποτε να τελειωσουν με σπρωχνουν κατα καιρους ειτε προς το <<πρεπει>> ειτε προς το <<θελω>>.
Ειναι θεμα χρονικης στιγμης. Για παραδειγμα εχω ολα τα βιβλια του Φρουντ σε διαφορες εκδοσεις, σε διαφορες χρονολογιες. Προσφατα ενας γνωστος μου εδινε τα απαντα του σε μια ωραια Αγγλικη εκδοση. Ε τι να εκανα?
Τα πηρα.Αγορα τελειως παρορμητικη. Εν τελει στο βαθος βαθος νομιζω οτι η παρορμηση επικρατει εναντι του σχεδιασμου. Πολλες φορες βλεποντας ενα ωραιο <<γατι>> που δεν το ειχα δει μεχρι τωρα δινω τα χρηματα σε αυτο κ οχι σε αυτο που ειχα σχεδιασει
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 10:19:58 μμ »

Ξέρετε ποιούς παραδέχομαι ;
Γραμματοσημάδες.
Μηδενική αξία σαν υλικό, και απο κει και πέρα........αυτοί έχουν κότσια.
Καταγράφηκε
Εν-αντι
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1244


www.Τ Τ Ε .de


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 26, 2018, 09:46:38 πμ »

Το σχεδιο..ενα ιστορικο γεγονος,καποιες σκιες στα γραμματα του νομισματος απτην κυκλοφορια,το ανοιγμα του φακελου απτα ελτα  να δεις στο χερι τι σουρθε .

Πρεπει 20% και αυτο πιο πολυ εχει να κανει  με νομισματα που θα ανταλλαξω στην ελλαδα η στο εξωτερικο

Θελω 80%  εκτος τα ελληνικα που ειναι μεσα στο 20 % του πρεπει δεν με ενδιεφεραι ποτε να κλεισω μια σειρα και να παρω κατι που δεν θελω ..πχ μια σειρα αυστραλεζικα 50σεντς πολεμοι της αυστραλιας εχω μονο αυτα που μου αρεσουν..
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2018, 09:53:18 πμ από Εν-αντι » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences