Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 01, 2024, 04:59:50 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μια εκτίμηση παρακαλώ για λίρες Αγγλίας  (Αναγνώστηκε 1951 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Asterix84
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 01, 2018, 07:04:18 μμ »

Καλησπέρα,

Έχω στη κατοχή μου τα παρακάτω. Με αυτά που έχω διαβάσει, δεν συμφέρει να απευθυνθώ σε τραπεζικά ιδρύματα για πώληση τους αλλά στα τοπικά ενεχυροδανειστήρια, αγορά χρυσού κλπ...

Παρακαλώ επειδή είμαι άσχετος με το αντικείμενο, μπορείτε να μου πείτε τι μπορώ να κερδίσω πανω κάτω με τις λίρες;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

https://prnt.sc/l0vocz
https://prnt.sc/l0xnwl
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 01, 2018, 07:17:26 μμ »

Περιπου 1000. Ισως ελαχιστα παρακατω.
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 02, 2018, 08:03:44 πμ »

Σε αγορά χρυσού και ενεχυροδανειστήρια θα πάρεις αρκετά κάτω από χίλια ευρώ..κάνε μια έρευνα στο διαδίκτυο και θα δεις ότι ο πιο Χουβαρδάς δίνει 920 σήμερα..αν τις δώσεις σε ιδιώτη κανένα 20 ευρώ πιο πάνω αλλά πρέπει να λάβεις στα υπόψη ότι ο Γεώργιος είναι κόπια κατά  πάσα πιθανότητα επομένως πήγαινε σε αγορά χρυσού που τις αγοράζουν χύδην να κάνεις την δουλειά σου
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Asterix84
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 02, 2018, 09:01:17 πμ »

Καλημέρα,

σας ευχαριστώ και τους δύο για τις απαντήσεις σας. Ήδη έψαξα και βρήκα αρκετά αλλά από Αθήνα τα περισσότερα. Εγώ είμαι από Θεσσαλονίκη και τις επόμενες ημέρες θα κάνω εδώ την έρευνα μου... Να σας πω την αλήθεια προτιμάω να πάω στη Τράπεζα και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.. Μη μπλέξω... Δεν ξέρω... Τα φοβάμαι αυτά τα "μαγαζάκια"....

Αγαπητέ κύριε "ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ" τι εννοείτε για τον "Γεώργιο"? Δεν έχω καταλάβει... Είναι ο ένας από τους τρεις που δεν είναι ίδιος αν κατάλαβα καλά ε;
Καταγράφηκε
πήγασος
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 209


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 02, 2018, 10:35:31 πμ »

Αν θες φίλε βγάλε καλύτερες φωτογραφίες για τις λίρες και βάλτες εδώ για να τις εκτιμήσουν οι γνώστες..Αν τις πας σε τράπεζα η ενεχειροδανειστηρια το σίγουρο είναι ότι θα πάρεις τα λιγότερα χρήματα....στην θέση σου θα τις έβαζα εδώ μέσα στις προσφορές και όποιος μου έδινε τα περισσότερα θα τις έπαιρνε.φιλικα Κωσταs
Καταγράφηκε
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1825


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 02, 2018, 11:16:22 πμ »

Και αυτό που λέει ο φίλος Πήγασος είναι σωστότερο..όχι σε τράπεζα και ενέχυροδανειστηριο..μια αγορά χρυσού είναι καλύτερα φίλε..η διαφορετική λίρα ίσως είναι κόπια και η αξία της αν συμβαίνει αυτό πέφτει ιδιαίτερα αν την πας σε τράπεζα,οι αγορές χρυσού συνήθως τις περνούν σαν κανονικές..
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences