Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 11:00:20 πμ
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελ. Νομι/τα 1954-2002 Γκαρμιρη Χ.  (Αναγνώστηκε 96524 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Φεβρουάριος 26, 2021, 07:13:04 μμ »

Παρελαβα και εγω το βιβλιο. Σε ευχαριστώ Μπαμπη.
Πολυ ωραια έκδοση και πιο πρακτικό μέγεθος απο την προηγούμενη έκδοση.
Παραμένει μοναδικό στο είδος του και απαραίτητο για καθε Βιβλιοθήκη συλλέκτη. Με "ανάγκασε" να ασχοληθώ με τα σφάλματα.

Ευχαριστώ, να είσαι καλά Διονύση και όπως είπα σε 2-3 φίλους που πήραν αυτές τις μέρες το βιβλίο, αναγκαστικά έβγαλα ακόμα μερικά κομμάτια διότι είχα δώσει ακόμα και τα δικά μου. Έπρεπε λοιπόν να τυπώσω μερικά για μένα και τα παιδιά μου. Αλλά ο τυπογράφος.... ξέρεις ήθελε τουλάχιστον 20. Τον κατάφερα να τυπώσει μόνο 12 (υποσχόμενος και άλλη μελλοντική δουλειά που γράφω τον τελευταίο καιρό) που πήρα πριν λίγες μέρες. Έχουν μείνει 3 -4 για όποιον τυχόν θελήσει.
Καταγράφηκε
GeorgeS2k
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #136 στις: Φεβρουάριος 26, 2021, 10:39:31 μμ »

Καλησπερα, θα ηθελα ενα βιβλιο εφοσον υπαρχει ακομη. ευχαριστω...
Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #137 στις: Φεβρουάριος 28, 2021, 12:41:51 πμ »

Καλησπέρα και εγώ ενδιαφέρομαι για ένα .
Καταγράφηκε

GeorgeS2k
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #138 στις: Μάρτιος 06, 2021, 03:56:31 μμ »

κ. Μπαμπη, τσεκαρετε τα μηνυματα σας...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Μάρτιος 07, 2021, 12:34:36 μμ »

Τα μηνύματα από τους 2 τελευταίους φίλους τσεκαρίστηκαν... και απαντήθηκαν Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 07, 2021, 12:35:54 μμ από xmac » Καταγράφηκε
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Μάρτιος 10, 2021, 11:52:39 πμ »

Χαίρομαι που παρέλαβα το βιβλίο και είναι αντάξιο των προσδοκιών μου  Σαρκασμός.  Πολύ ωραία δουλειά ! Αξίζει να το έχετε όλοι ! . Εύχομαι και επόμενη εκδοση ώστε να μπορει να το αποκτήσει εύκολα οποίος θέλει. Είναι χρήσιμο βοήθημα και διαβάζετε πολύ ευχάριστα . Ευχαριστώ Μπάμπη .
Καταγράφηκε

thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1203


Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Μάρτιος 10, 2021, 08:52:22 μμ »

Μπάμπη κι εγώ ενδιαφέρομαι για ένα κομμάτι, αν υπάρχει.
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
sam_gr
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 906


"Η καλύτερη συλλογή μου... δεν έχει εκδοθεί ακόμα"


Προφίλ
« Απάντηση #142 στις: Μάρτιος 10, 2021, 10:47:21 μμ »

Χαίρομαι που παρέλαβα το βιβλίο και είναι αντάξιο των προσδοκιών μου  Σαρκασμός.  Πολύ ωραία δουλειά ! Αξίζει να το έχετε όλοι ! . Εύχομαι και επόμενη εκδοση ώστε να μπορει να το αποκτήσει εύκολα οποίος θέλει. Είναι χρήσιμο βοήθημα και διαβάζετε πολύ ευχάριστα . Ευχαριστώ Μπάμπη .

Και όταν λέω διαβάζετε ευχάριστα , όχι μόνο σαν πολύ ενημερωμένος κατάλογος νομισμάτων ,αλλά και σαν βιβλίο γενικότερα : διάβασα μέσα π.χ. πως πέθανε ο μεγάλος χαράκτης Βάσος Φαληρέας    Έκπληξη Έκπληξη ----- > https://www.mixanitouxronou.gr/o-thanatos-tou-proedrou-sto-festival-kinimatografou-to-1979-i-katigories-oti-ton-eskasan-gia-na-min-pari-to-vravio-o-nikola-dis-gia-tin-tenia-ta-kourelia-tragoudoun-akomi/
Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Μάρτιος 11, 2021, 11:55:28 πμ »

Μπάμπη κι εγώ ενδιαφέρομαι για ένα κομμάτι, αν υπάρχει.

Θα μιλήσουμε να βρεθούμε να το πάρεις χέρι-χέρι... πόσο μεγάλη είναι πια αυτή η Θεσσαλονίκη. Άνεση
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Μάρτιος 11, 2021, 11:58:45 πμ »

Χαίρομαι που παρέλαβα το βιβλίο και είναι αντάξιο των προσδοκιών μου  Σαρκασμός.  Πολύ ωραία δουλειά ! Αξίζει να το έχετε όλοι ! . Εύχομαι και επόμενη εκδοση ώστε να μπορει να το αποκτήσει εύκολα οποίος θέλει. Είναι χρήσιμο βοήθημα και διαβάζετε πολύ ευχάριστα . Ευχαριστώ Μπάμπη .

Και όταν λέω διαβάζετε ευχάριστα , όχι μόνο σαν πολύ ενημερωμένος κατάλογος νομισμάτων ,αλλά και σαν βιβλίο γενικότερα : διάβασα μέσα π.χ. πως πέθανε ο μεγάλος χαράκτης Βάσος Φαληρέας    Έκπληξη Έκπληξη ----- > https://www.mixanitouxronou.gr/o-thanatos-tou-proedrou-sto-festival-kinimatografou-to-1979-i-katigories-oti-ton-eskasan-gia-na-min-pari-to-vravio-o-nikola-dis-gia-tin-tenia-ta-kourelia-tragoudoun-akomi/

Κώστα το διάνθησα και λίγο με άλλη νότα... να μην είναι μονότονο... όλο νομίσματα... νομίσματα...νομίσματα 
Καταγράφηκε
GeorgeS2k
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7


Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Μάρτιος 11, 2021, 08:52:28 μμ »

Μολις παρελαβα κ εγω.Δεν εχω προλαβει φυσικα να το μελετησω, αλλα μ ενα ξεφυλλισμα που εκανα φαινεται αναλυτικοτατο και ''μπολικο''! Συγχαρητηρια για την προσπαθεια κ. Μπαμπη, πιστευω πρεπει να υπαρχει στην βιβλιοθηκη  καθε νεου συλλεκτη. Ευχαριστω πολυ.
Καταγράφηκε
Medvet
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 137


Προφίλ
« Απάντηση #146 στις: Μάρτιος 11, 2021, 09:47:28 μμ »

Μπράβο Μπάμπη. Έχω και τις δύο εκδόσεις και περιμένω και την επόμενη!!!!
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Μάρτιος 11, 2021, 09:54:21 μμ »

Μολις παρελαβα κ εγω.Δεν εχω προλαβει φυσικα να το μελετησω, αλλα μ ενα ξεφυλλισμα που εκανα φαινεται αναλυτικοτατο και ''μπολικο''! Συγχαρητηρια για την προσπαθεια κ. Μπαμπη, πιστευω πρεπει να υπαρχει στην βιβλιοθηκη  καθε νεου συλλεκτη. Ευχαριστω πολυ.

Το έχω πάρει και εγώ εννοείται,και είναι μια πάρα πολύ προσεγμένη δουλειά η οποία βγάζει αγάπη για το αντικείμενο!!!!! Απλά θα διορθώσω,ότι θα πρέπει να βρίσκεται στη βιβλιοθήκη κάθε συλλέκτη,είτε νέου είτε παλιού!!!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Μάρτιος 11, 2021, 10:22:11 μμ »

Μπράβο Μπάμπη. Έχω και τις δύο εκδόσεις και περιμένω και την επόμενη!!!!

Ευχαριστώ όλους σας GeorgeS2k και Διηνέκης (Γιώργηδες κι οι δυο). Απαντώ όμως ιδιαίτερα σε σένα φίλε Χάρη για να τονίσω ότι το μόνο παράπονό μου είναι από τους Θεσσαλονικείς. Δεν νομίζω να έχουν πάρει πάνω από 7 άτομα το βιβλίο! Οι πρώτοι που το πήραν ήσουν εσύ και κατόπιν ο Vaggos. Περίμενα κάτι πολύ διαφορετικό αλλά δεν πειράζει νάναι καλά ο κόσμος. Πρώτοι έρχονται οι της Αθήνας, μετά Κρήτη και άλλες περιοχές της Ελλάδος. Υπάρχουν και κάποιες που είναι ανύπαρκτες παρόλα αυτά έστειλα μέχρι και στον Καναδά!

ΥΓ: Γενικά εννοείται ότι ευχαριστώ όλο το κόσμο που απέκτησε το βιβλίο μου είτε τώρα είτε παλαιότερα. Το χόμπυ πάντως συνεχίζεται για όσο θα έχω δυνάμεις θα συνεχίζω την προσπάθεια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 11, 2021, 10:24:33 μμ από xmac » Καταγράφηκε
thaler
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1203


Προφίλ
« Απάντηση #149 στις: Μάρτιος 12, 2021, 12:04:11 πμ »

Αξίζει στο σημείο αυτό να αναφέρω πως ο φίλος Μπάμπης είναι έξοχος συγγραφέας. Εκτός από αυτό το πολύ ωραίο βιβλίο των Ελληνικών νομισμάτων που έχει εκδώσει, έχει συγγράψει άλλο ένα βιβλίο για την ιδιαίτερή του πατρίδα, το οποίο είναι πολυσέλιδο, με ωραίες φωτογραφίες, ιστορικά στοιχεία και αναφορές σε πρόσωπα και γεγονότα του τόπου του. Είχα την τύχη να το κρατήσω στα χέρια μου και να το ξεφυλλίσω, θαυμάζοντας το συγγραφικό του έργο.

Ίσως θα έπρεπε να γίνει μια παρουσίαση και αυτού του έργου εδώ, γιατί μπορεί να υπάρχει ενδιαφέρον για την απόκτησή του από φίλους.
Καταγράφηκε

Coins is history you can hold in your hands.
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences