Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 10:08:18 μμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελ. Νομι/τα 1954-2002 Γκαρμιρη Χ.  (Αναγνώστηκε 96487 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Ιούλιος 31, 2020, 08:26:48 μμ »

Επίσης όποιος θέλει να επικοινωνήσει με τον Μπάμπη μπορεί να του στείλει στο email του που φαίνεται στο προφίλ του....
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #106 στις: Αύγουστος 01, 2020, 06:45:11 πμ »

Οτι έγραψε ο Γιωργος(Διηνέκης), και μερικές φωτογραφίες απο το βιβλίο που μου έστειλε ο Μπαμπης.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Αύγουστος 03, 2020, 06:22:51 μμ »

Γεια σας μετά από καιρό... προσωπικά έχω ακόμα 3 βιβλία που μπορώ να δώσω.Τα υπόλοιπα ήδη είναι δεσμευμένα.Μπορείτε να μιλήσετε με τον μέλος Παν. Ζώμπο (zobels) για να το προμηθευτείτε από το κατάστημά του.
Καταγράφηκε
E.X.N
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 479



Προφίλ
« Απάντηση #108 στις: Αύγουστος 03, 2020, 09:08:53 μμ »

Ωραια δουλεια ,αρκετα οικονομικο,μπραβο στον xmac και σε οσους βοηθησαν στην υλοποιηση του βιβλιου,καλη μελετη σε ολους.
Καταγράφηκε

dimitra9
Επισκέπτης
« Απάντηση #109 στις: Αύγουστος 04, 2020, 09:57:54 μμ »

Ευχαριστώ Μπάμπη και από εδώ ...
Ανυπομονώ γυρίζοντας από διακοπές,να παραλάβω το όμορφο και απαραίτητο για την βιβλιοθήκη μου έργο σου..
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Αύγουστος 05, 2020, 12:40:28 μμ »

Βιβλία τέλος από εμένα, πλέον μόνο από τον Παναγιώτη μπορείτε να το πάρετε.Ευχαριστώ φίλε dulakis.
dimitra9 εμείς έχουμε μιλήσει πότε θα στο στείλω, ευχαριστώ και πάλι.Τους χαιρετισμούς μου.
Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Αύγουστος 18, 2020, 05:48:31 μμ »

Συναντήθηκα σήμερα με τον Μπαμπη, μου έδωσε ενα αντίτυπο απο το βιβλίο του. Καταπληκτική δουλειά με μεράκι και αγάπη, εδώ έχουμε μια μελέτη στα νομίσματα και στην ιστορία τους με πλήθος πληροφοριών, πολλές φωτογραφιες, αναφέρονται δε ποικιλίες και κακοτεχνίες σε πολλά νομίσματα, που δεν ξέρω να υπάρχουν αλλού συγκεντρωμενες σε ένα και μόνο βιβλίο. Λιτό, αλλά κομψό βιβλίο, εύχρηστο,με ουσία, σε κανονικό μέγεθος, είναι απο αυτά που παίρνεις δυο, ένα το λιώνεις στο διάβασμα, και ένα το φιλάς στην βιβλιοθήκη. Νομίζω ότι όποιον ενδιαφέρουν οι ποικιλίες και τα κακέκτυπα, και τα συλλέγει, ειναι ο απόλυτος οδηγός που πρέπει να έχει. Απο οτι ξέρω βγήκαν μόνο 50 αντίτυπα, τα οποία έχουν  αρχίσει και μειώνονται.

Μπράβο Μπάμπη, Και σε ευχαριστώ για την αφιέρωση, πραγματικά με τιμά...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Αύγουστος 20, 2020, 09:12:14 μμ »

Μόλις γύρισα Μίμη από Αθήνα. Ευχαριστώ φίλε μου για τα καλά σου λόγια. Και η περιπέτεια ίσως συνεχιστεί στο μέλλον… (μην βάλεις όλες τις φωτογραφίες του βιβλίου... ας πάρουν το βιβλίο όσοι θέλουν  Κλείσιμο ματιούΣαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Με εκτίμηση
Μπάμπης
Καταγράφηκε
Διηνέκης
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1657

Άρχε σεαυτού


Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Αύγουστος 20, 2020, 09:25:02 μμ »

Παρέλαβα και εγώ το βιβλίο εδώ κ κάμποσες μέρες!!!!και είναι το καθημερινό μου ανάγνωσμα αυτές τις μέρες του καλοκαιριού...πολύ καλή δουλειά με μεράκι!! Πραγματικά μπράβο Μπάμπη!!!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Αύγουστος 26, 2020, 06:23:50 μμ »

Το βιβλίο έχεις βέβαια εξαντληθεί (όσον αφορά εμένα, λίγα κομμάτια έχει ο Παναγιώτης στην Αθήνα) αλλά λόγω ζήτησής του από αρκετά άτομα εδώ στη Θεσσαλονίκη εντός και εκτός στεκιού θα γίνει μία επανατύπωση. Όποιος επιθυμεί λοιπόν το βιβλίο του ξαναδίνεται ευκαιρία να το αποκτήσει.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Αύγουστος 26, 2020, 07:06:23 μμ »

Ναναι καλά ο dulakis που μου χάρισε ένα! Ωραίο δώρο, ευχαριστώ πολύ Χρήστο!
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #116 στις: Αύγουστος 26, 2020, 08:03:26 μμ »

Ναναι καλά ο dulakis που μου χάρισε ένα! Ωραίο δώρο, ευχαριστώ πολύ Χρήστο!

 Έκπληξη ρε μπράβο ο Χρήστος! μπήκε για τα καλά στο νόμισμα!με εντυπωσιάζει! και ακόμα χαίρομαι που σου άρεσε φίλε μου digo!
Καταγράφηκε
pmpaki
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 82


Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Αύγουστος 26, 2020, 11:07:33 μμ »

Συγχαρητηρια Μπαπμη πολυ καλη δουλεια
Καταγράφηκε
k_london
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 65


Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Σεπτέμβριος 01, 2020, 04:09:16 πμ »

Μολις ελαβα και εγω το βιβλιο απο τον Μπαμπη (με 'ολιγη' καθυστερηση απο τα ταχυδρομεια) καθ'οτι ειμαι εξωτερικο.

Εχω στην κατοχη μου αρκετα βιβλια για τα ελληνικα νομισματα, αλλα μπορω να πω οτι αυτο ειναι το πιο πλουσιο και εμπεριστατωμενο απο ολα, με τρομακτικη διαφορα.

Εχει πλουτο φωτογραφιων που βοηθαει τρομερα και τον πλεον αδαη που θελει να καταλαβει τις διαφορες στις ποικιλιες. Ως ερασιτεχνης το θεωρω απιστευτο βοηθημα και κατι που δεν το βρισκεις ευκολα σε αντιστοιχα βιβλια.

Επισης, η λεπτομερεια στις ποικιλιες, τα δοκιμια καθως και οι πληροφοριες για τους χαρακτες και αλλα σημαινοντα προσωπα της εποχης μετατρεπει το βιβλιο απο απλο εργαλειο αναφορας σε πραγματικο οδηγο για να καταλαβει ο συλλεκτης τι ακριβως συνεβαινε και την ιστορια των νομισματων.

Τελος, παρ'οτι ειναι η πρωτη συναλλαγη που ειχα με τον Μπαμπη εχω μεινει με πλεον των καλυτερων εντυπωσεων ως ατομο.

Συστηνω το βιβλιο σε ολους, ακομα και τους πλεον γνωστες του αντικειμενου.

Με εκτιμηση,

Κωστας
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Σεπτέμβριος 01, 2020, 08:34:10 πμ »

Ευχαριστώ πολύ φίλε Κώστα. Αισθάνομαι άβολα με όλα τα καλά λόγια που μου απευθύνεται συνεχώς.Εγώ απλά έκανα αυτό που μου αρέσει από μικρό παιδί.Να ασχολούμαι με τα νομίσματα που λίγο πολύ μεγάλωσα.Ένα είναι μόνο το παράπονο που έχω (η πλήρης αδιαφορία κάποιων που δεν θα έπρεπε...)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences