Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 05:20:20 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελ. Νομι/τα 1954-2002 Γκαρμιρη Χ.  (Αναγνώστηκε 96469 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 23, 2018, 11:48:17 μμ »

Μπράβο Μπαμπη, δεν έχει να σου κάνω λαικ. Συγχαρητήρια για το κουράγιο, και την αγάπη, για αυτό που κάνεις. Αγάπη η οποία φαίνεται απο το αποτέλεσμα!!
Καταγράφηκε
Intefix
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 95


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 24, 2018, 09:25:23 πμ »

Μιας και τυγχάνει να έχω αναλάβει την παραγωγή  της εργασίας του Μπάμπη (xmac), είμαι από τους τυχερούς να την έχουν στα ΄΄χέρια΄΄ νωρίτερα.

Καταφέρνει να αναπτύξει μέσα σε 370 σελίδες την ιστορία των ελληνικών νομισμάτων για την τελευταία πενηντακονταετία περίπου,  πριν την απόσυρση της δραχμής.

Το βιβλίο περιέχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό με εξαιρετικής ποιότητας φωτογραφίες και κείμενα εύγλωττα γραμμένα, με αναλυτικές περιγραφές.

Όπως αναφέρει και σε προηγούμενο post του, το βιβλίο θα είναι σε διάσταση Α4 με τις φωτογραφίες να καταλαμβάνουν μεγάλο χώρο στην σελίδα και να τις ΄΄χορταίνει΄΄ το μάτι.

Το εξώφυλλο στα 350γρ, πλαστικοποιημένο, ώστε να μπορεί να σταθεί άξια στην βιβλιοθήκη κάθε συλλέκτη!

Συγχαρητήρια και από εμένα για το μεράκι και τις προσπάθειες του φίλου Μπάμπη ώστε να δημιουργηθεί αυτό το εξαιρετικό βιβλίο!

Χάρης.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 04, 2018, 11:22:36 πμ »

Κάνετε καταθέσεις μερικοί, βάζετε και ονόματα βρε παιδιά να μην ψάχνω να βρω ποιος έκανε την κατάθεση...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 11, 2018, 05:37:54 μμ »

Μετά από 8-9 περίπου μέρες μπόρεσα και μπήκα ξανά στο στέκι... (και μετά το γυρισμό μου από την Αθήνα...) όπου δυστυχώς δεν μπόρεσα να κάνω αυτά που ήθελα λόγω ανωτέρας βίας και επίσκέψής μου!!! σε νοσοκομείο της πρωτεύουσας τις τελευταίες μέρες..., τέλος  πάντων το βιβλίο είναι στα χέρια μου με όποια (δυστυχώς και φυσιολογικώς για 1η ουσιαστικά έκδοση ενός βιβλίου) λάθη που έγιναν μάλλον και λόγω του δαίμονα του υπολογιστή!!!... Όλοι όσοι πλήρωσαν το βιβλίο να μου στείλουν πλήρεις διευθύνσεις τους για να αρχίσω τις αποστολές τις επόμενες μέρες που θα είμαι καλύτερα...   Θα στείλω και προσωπικά μηνύματα στο καθένα με κάποια πραγματάκια που θέλω να σας πω.
Καταγράφηκε
ROUSSIS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 11, 2018, 07:27:00 μμ »

Το περιμένουμε στην Κρήτη με μεγάλη ανυπομονησία
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 12, 2018, 06:53:38 μμ »

Το περιμένουμε στην Κρήτη με μεγάλη ανυπομονησία

Εσένα έφυγε σήμερα και συνολικά 6 βιβλία, να δούμε πότε θα φύγουν μερικών που δεν έχουν δώσει ακόμα διεύθυνση.Αύριο αναχωρούν άλλων 5 παιδιών... Ρε έχει γούστο να μην φτάσουν, αρχίζει και γίνεται μπέρδεμα... στείλτε διευθύνσεις παιδιά...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 13, 2018, 02:06:12 μμ »

Σήμερα μετά από αναμονή 2 ωρών στο ταχυδρομείο έφυγαν άλλα 6 βιβλία.Θα στείλω τους αριθμούς παρακολούθησης με πμ.Βάλτε κάνα ταχυδρομικό έξοδο βρε...  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
iceman
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 331



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 16, 2018, 09:17:52 μμ »

Εγώ προχθές το πήρα στα χέρια μου. Ωραία δουλειά Μπάμπη, τα συγχαρητήρια μου. Μάλλον ότι πιο πλήρες για ποικιλίες απο το 1954 και μετά. Σίγουρα σε επόμενη έκδοση, παίρνει βελτιώσεις σχετικά με τις φωτογραφίες, τη στοίχιση και την όλη παρουσίαση, αλλά γενικά είναι μια ωραία δουλεία που καλύπτει καλά τη συγκεκριμένη περίοδο. Και πάλι μπράβο.



Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 17, 2018, 12:27:43 μμ »

Σήμερα έφυγαν άλλα 5 κομμάτια... αυτών που είχαν βάλει ταχυδρομικά.Θα στείλω φυσικά τους αριθμούς παρακολούθησης...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 17, 2018, 12:40:43 μμ »

Εγώ προχθές το πήρα στα χέρια μου. Ωραία δουλειά Μπάμπη, τα συγχαρητήρια μου. Μάλλον ότι πιο πλήρες για ποικιλίες απο το 1954 και μετά. Σίγουρα σε επόμενη έκδοση, παίρνει βελτιώσεις σχετικά με τις φωτογραφίες, τη στοίχιση και την όλη παρουσίαση, αλλά γενικά είναι μια ωραία δουλεία που καλύπτει καλά τη συγκεκριμένη περίοδο. Και πάλι μπράβο.

Ευχαριστώ Αλέξανδρε, κάτι ίσως γίνει στο μακρινό μέλλον.Τώρα δουλεύω άλλη περίοδο, την 2002-2018...  Σαρκασμός 
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 18, 2018, 05:15:55 μμ »

Τέλος τα βιβλία, όσοι θέλουν από δω και πέρα από την επόμενη έκδοση...  Φιλί (αν μαζευτούν άτομα τότε μιλάμε).
Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 19, 2018, 12:30:41 μμ »

Τέλος τα βιβλία, όσοι θέλουν από δω και πέρα από την επόμενη έκδοση...  Φιλί (αν μαζευτούν άτομα τότε μιλάμε).

Έτσι...
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 19, 2018, 12:48:36 μμ »

Μπαμπη παρέλαβα και εγω σήμερα .
Συγχαρητήρια και απο μένα ,πολυ καλή δουλειά .
Καλή συνέχεια
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 19, 2018, 08:54:42 μμ »

Τέλος τα βιβλία, όσοι θέλουν από δω και πέρα από την επόμενη έκδοση...  Φιλί (αν μαζευτούν άτομα τότε μιλάμε).

Έτσι...

Και ίσως βελτιωμένη... αν βοηθήσουν κάποιοι κύριοι κυρίως με επιπλέον φωτογραφικό υλικό!  Σαρκασμός...  Κλείσιμο ματιού
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2018, 08:55:52 μμ από xmac » Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 19, 2018, 08:59:45 μμ »

Μπαμπη παρέλαβα και εγω σήμερα .
Συγχαρητήρια και απο μένα ,πολυ καλή δουλειά .
Καλή συνέχεια

Να είσαι καλά Αντώνη.Τέτοιες ευχαριστίες μου δίνουν κουράγιο, όπως πχ. και τα καλά λόγια του Ορφέα που δυστυχώς δεν γράφει στο φόρουμ μας.Μάλιστα μου υπέδειξε ήδη μία βελτίωση... βέβαια το θέμα είναι που θα το βρω αυτό της υπόδειξης, μιας και δεν είναι απλό νόμισμα... αλλά θα δούμε...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences