Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:19:22 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ελ. Νομι/τα 1954-2002 Γκαρμιρη Χ.  (Αναγνώστηκε 96463 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 19, 2018, 09:03:10 μμ »

Και ίσως βελτιωμένη... αν βοηθήσουν κάποιοι κύριοι κυρίως με επιπλέον φωτογραφικό υλικό!  Σαρκασμός...  Κλείσιμο ματιού

Ε πες μας τι φωτο χρειαζεσαι και εδω ειμαστε ολοι να βοηθησουμε!αλλα μην μου πεις ενα 'απο ολα'..στειλε μου συγκεκριμςνα τι θες να δω τι μπορω να κανω!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 19, 2018, 09:26:39 μμ »

Και ίσως βελτιωμένη... αν βοηθήσουν κάποιοι κύριοι κυρίως με επιπλέον φωτογραφικό υλικό!  Σαρκασμός...  Κλείσιμο ματιού

Ε πες μας τι φωτο χρειαζεσαι και εδω ειμαστε ολοι να βοηθησουμε! ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ;αλλα μην μου πεις ενα 'απο ολα'..στειλε μου συγκεκριμς να τι θες να δω τι μπορω να κανω!  ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΟΙΚΙΛΙΕΣ

Εδώ μέσα Κώστα στο στέκι αλλά και με πμ. από ορισμένους είχα ζητήσει βοήθεια σε αυτό το κομμάτι για καλύτερα ακόμα αποτελέσματα για την εργασιούλα αλλά δεν είδα φως εκτός κάποιων συγκεκριμένων ατόμων.Βέβαια βοήθησαν και κάποια άτομα με 1-2-3 φωτο που είχαν αναρτήσει σε διάφορα θέματα τις οποίες ζήτησα και πράγματι δέχτηκαν αμέσως.Υπήρξαν όμως και άλλοι που αρνήθηκαν να χρησιμοποιήσω κάποιες άλλες. Βέβαια εγώ τις βρήκα από αλλού αλλά θέλω να σας δείξω την ταλαιπώρια τόσο καιρό. Τώρα τι να σας πω σε ποιες φωτο χρήζει βελτίωσης;Περισσότερο φωτο ποικιλιών... 
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 20, 2018, 01:39:06 μμ »

Σήμερα παρέλαβα και εγώ το βιβλίο.
Συγχαρητήρια ακόμη μια φορά για την αξιέπαινη προσπάθεια σου όπως και για το πολύ όμορφο αποτέλεσμά της.
Καταγράφηκε
ROUSSIS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 46


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 20, 2018, 05:48:38 μμ »

Σήμερα το πήρα κ εγώ κ πραγματικά  ένα μεγάλο μπράβο σου   κ ένα μεγάλο ευχαριστώ 
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 20, 2018, 06:55:12 μμ »

Ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια παιδιά, είτε εδώ στο ποστ είτε με τα πμ σας.Μου δίνουν κουράγιο για κάνα επόμενο βήμα για την περίοδο 2002- έως τώρα.Εκεί θα χρειαστώ βοήθεια από 2-3 καλά άτομα που είναι επί των ευρώ κυρίως ασχολούμενοι...Καλό είναι όλοι όσοι παραλαμβάνουν να μου το αναφέρουν ώστε να ησυχάσω και εγώ με ότι τα παραλάβατε.
(Διονύσιε με συγχωρείς που ξέχασα να σου βάλω αφιέρωση...  Λύπη)
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 04:41:48 μμ »

Καλησπερα και χρονια πολλα. Εγω μολις πηρα το βιβλιο και νομιζω οτι ολοι μας πρεπει να το εχουμε. Ειναι ( εκτος των αλλων που εχουν πει πιο πανω και που συμφωνω ) μια δουλεια με κεφι και αγαπη για τον συλλεκτισμο. Ετοιμη δουλεια για να μην ψαχνεις στα τυφλα πολυ χρησιμη για ολους μας.Σε ευχαριστω Μπαμπη που μου εδωσες την ευκαιρια να το αποκτησω
Καλες γιορτες και ευτυχισμενο το νεο ετος.☺☺


υ.γ. το βιβλιο ηταν μια βδομαδα στα ελτα αλλα ελειπα οποτε σημερα το πηρα
Καταγράφηκε

m42b18 isT
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 05:05:38 μμ »

Καλησπερα και χρονια πολλα. Εγω μολις πηρα το βιβλιο και νομιζω οτι ολοι μας πρεπει να το εχουμε. Ειναι ( εκτος των αλλων που εχουν πει πιο πανω και που συμφωνω ) μια δουλεια με κεφι και αγαπη για τον συλλεκτισμο. Ετοιμη δουλεια για να μην ψαχνεις στα τυφλα πολυ χρησιμη για ολους μας.Σε ευχαριστω Μπαμπη που μου εδωσες την ευκαιρια να το αποκτησω
Καλες γιορτες και ευτυχισμενο το νεο ετος.☺☺


υ.γ. το βιβλιο ηταν μια βδομαδα στα ελτα αλλα ελειπα οποτε σημερα το πηρα

Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη για τα καλά σου λόγια.Όλοι όσοι τουλάχιστον απάντησαν (οι υπόλοιποι δεν το πήραν;) μου έδωσαν δύναμη για το αποτέλεσμα που είδαν.
Αλλά κάτι άλλο ρε παιδιά πείτε μου πως μπορεί κάποιος να χύνει χολή και ούτε καν να γνωρίζει το βιβλίο! μπορείτε να μου το εξηγήσετε;Βρε τι άνθρωποι υπάρχουν; Λύπη Λύπη Λύπη
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2018, 05:07:10 μμ από xmac » Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 05:15:58 μμ »

Χαράλαμπε, χρόνια πολλά και... μη μασάς.

Θα ακούσεις χίλια-μύρια, για την προσπάθειά σου.
Εσύ άκου εκατό και κράτα ένα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2018, 05:19:12 μμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 05:29:02 μμ »

Αλλά κάτι άλλο ρε παιδιά πείτε μου πως μπορεί κάποιος να χύνει χολή και ούτε καν να γνωρίζει το βιβλίο! μπορείτε να μου το εξηγήσετε;Βρε τι άνθρωποι υπάρχουν; Λύπη Λύπη Λύπη

Δεν ξερω τι γραφτηκε οποτε τι να σχολιασω. Απλα να το χεις στο πισω μερος του μυαλου σου για να μη χαλιεσαι, οτι απτη στιγμη που κανεις κατι δημοσια, βγαζεις ενα κομματι του εαυτου σου προς τα εξω για  κριτικη. Ο καθ' ενας εχει δικαιωμα να πει ο,τι του κατεβει στο κεφαλι, αλλα θα κριθει κι αυτος μετα αμα εχει βαση ή ειναι χαζομαρα αυτο που λεει.

ΥΓ: με την ευκαιρια, εδω και πολυ καιρο ηθελα να σου στειλω μνμα. Αλλα.. λογω της θεσης μου εδω μεσα πρεπει καθε φορα που μπαινω να διαβαζω 50 καινουρια θεματα και μετα που χρονος και μυαλο να θυμηθω να κανω αυτα που θελω. Αμα κρατας λιστα για επομενη εκδοση γραψε με και μενα. Τι να κανω, καλα να παθω αφου αργησα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2018, 05:43:08 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 05:41:58 μμ »

Μπάμπη μην μασάς....... στην επόμενη φορά , ψήνομαι για ενα δεύτερο ( κανονικής έκδοσης)  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 06:31:19 μμ »

Μπαμπη,εγω δεν εχω παραλαβει ακομα..δεν ξερω αν το εστειλες τοτε που ελεγες,αλλα τπτ μεχρι στιγμης..θα περιμενω..μολις ερθει σε ενημερωνω..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 06:38:58 μμ »

Αλλά κάτι άλλο ρε παιδιά πείτε μου πως μπορεί κάποιος να χύνει χολή και ούτε καν να γνωρίζει το βιβλίο! μπορείτε να μου το εξηγήσετε;Βρε τι άνθρωποι υπάρχουν; Λύπη Λύπη Λύπη

Δεν ξερω τι γραφτηκε οποτε τι να σχολιασω. Απλα να το χεις στο πισω μερος του μυαλου σου για να η χαλιεσαι, οτι απτη στιγμη που κανεις κατι δημοσια, βγαζεις ενα κομματι του εαυτου σου προς τα εξω για  κριτικη. Ο καθ' ενας εχει δικαιωμα να πει ο,τι του κατεβει στο κεφαλι, αλλα θα κριθει κι αυτος μετα αμα εχει βαση ή ειναι χαζομαρα αυτο που λεει. ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΜΕ ΠΜ.

ΥΓ: με την ευκαιρια, εδω και πολυ καιρο ηθελα να σου στειλω μνμα. Αλλα.. λογω της θεσης μου εδω μεσα πρεπει καθε φορα που μπαινω να διαβαζω 50 καινουρια θεματα και μετα που χρονος και μυαλο να θυμηθω να κανω αυτα που θελω. Αμα κρατας λιστα για επομενη εκδοση γραψε με και μενα. Τι να κανω, καλα να παθω αφου αργησα.
ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΞΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ
Τις ελεύθερες ώρες μου εδώ όμως και 4 χρόνια καθόμουν και έφτιαχνα για μένα και μόνο τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ 1954-2002.Κατόπιν μου ήρθε η ιδέα... βρε δεν το βγάζω να το πάρουν και άλλοι συλλέκτες να το έχουν και να τους εξυπηρετεί;ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΚΕΡΔΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ! Πράγματι μετά από πολλές παλινωδίες το βιβλίο εκτυπώθηκε από μέλος μας εδώ μέσα που διαθέτει την ανάλογη εταιρία και το πράγμα προχώρησε αφού πρώτα το έθεσα στο στέκι.Κάποιοι φίλοι, ο Μίμης δηλαδή, το μετέφεραν και στα άλλα συλλεκτικά φόρουμ και εδώ δεν θα κάνω κανένα σχόλιο περί του πως το δέχτηκαν... Όμως είναι αλήθεια ότι μου ζητήθηκαν και από εκεί βιβλία αλλά επειδή είχα να μπω σε αυτά πολύ καιρό (ένα χρόνο στου Δημήτρη και ενάμισυ στο έταιρο στέκι) ούτε καν θυμόμουν αυτές τις ζητήσεις (για αυτό και δεν πήραν).Ο λόγος είναι απλός, είχα ξεχάσει τους κωδικούς μου οπότε δεν έμπαινα στον κόπο για να ψαχτώ. Τελικά βρήκα τον κωδικό του φόρουμ του Δημήτρη Π. που είναι και μέλος μας γραμμένο σε 1 σελίδα και πριν λίγο καιρό ξανάρχισα να μπαίνω. Εκεί είδα 1 μήνυμα που είχα δεχτεί πριν πολύ καιρό από τον Ορφέα που μου ζητούσε βιβλία.Πράγματι τα είχε ζητήσει ΠΡΩΤΟΣ από όλους όπως και τα πήρε πρώτος!Στο δεύτερο στέκι μπόρεσα και μπήκα μόλις πριν λίγες μέρες μετά την αποστολή νέου κωδικού κατόπιν παρέμβασης κάποιου καλού μέλους από εκεί (και παλαιότερα και στο στέκι μας).Και εκεί υπάρχουν ζητήσεις που δεν έγιναν πραγματοποιήσιμες αφού δεν τις είχα δει ή τις θυμήθηκα τώρα.(Οπότε εδώ μπορεί να υπάρξει ζήτημα μιας ακόμα επανέκδοσης, το πότε άγνωστο όμως). Προσωπικά από αυτή την υπόθεση κέρδος δεν είχα, η αλήθεια είναι ότι είμαι και μέσα μην ρωτήσετε γιατί. Το βιβλίο ουσιαστικά δηλαδή βγήκε κάνοντας όλοι μαζί ΡΕΦΕΝΕ που απλώς εγώ είχα την επιμέλεια.Στοίχισε τόσο, δια τόσο, όσος ο αριθμός των συλλεκτών που το ζήτησαν και βγήκε 33 ευρώ έκαστο.Σε αυτά πρόσθεσα τα έξοδα συσκευασίας και αποστολής και αυτό ήταν! Ξεκινήσαμε για 10 βιβλία, πήγαμε στα 15, κατόπιν 20 και καταλήξαμε στα 25 αφού συνεχώς υπήρχαν ζητήσεις.Εγώ λοιπόν το έκανα καθαρά για το χόμπυ μας και για τίποτα άλλο.Μπορεί να το βεβαιώσει αυτό και ο άνθρωπος που ανέλαβε την εκτύπωση του βιβλίου αν αυτά που λέω είναι έτσι πράγματι. Κουβέντες με υπονοούμενα από κάποιους ότι το έκανα για κονόμα δεν τα δέχομαι και δεν σηκώνω κανένα λόγο επί αυτού του θέματος.Όποιος και αν είναι αυτός ο κύριος πονηρίδης! Επίσης "το έλα μορέ τι βιβλίο είναι αυτό τα γνωρίζουμε αυτά, δεν το χρειαζόμαστε" αυτό ας το κρίνουν οι συλλέκτες που δίνουν και αυτοί χρήματα για να το βάλουν στη βιβλιοθήκη τους.Νομίζω ότι χρειάζονταν διότι δεν υπήρχε αυτής της περιόδου κάτι ξεχωριστό.
Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν θετικά στην προσπάθειά μου ή είπαν έστω και μερικά καλά λόγια. Είτε εδώ δημοσίως είτε με πμ.Για τους ελάχιστους μεμψίμοιρους απλώς δεν δίνω σημασία.Πάντως ιδιαίτερα θα πρέπει να πω, χάρηκα για τα πρώτα μηνύματα, που ήταν του Ορφέα, ενθαρρυντικά, συμβουλευτικά, γεμάτα ευγένεια, πραγματικά κύριος με Κ κεφαλαίο!
Με πολύ εκτίμηση για αυτούς που με τίμησαν
Μπάμπης  
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 06:46:25 μμ »

Μπαμπη,εγω δεν εχω παραλαβει ακομα..δεν ξερω αν το εστειλες τοτε που ελεγες,αλλα τπτ μεχρι στιγμης..θα περιμενω..μολις ερθει σε ενημερωνω..

Φίλε Κώστα σου έστειλα αριθμό παρακολούθησης;Όχι! Βρε πως να το πάρεις αφού δεν μπόρεσα να στο στείλω;Μέχρι σήμερα από την επιστροφή μου από την Αθήνα με έχουν σακατέψει στη δουλειά με το παλιοπρόγραμμά τους!Αύριο είναι η 1η μέρα που θα είμαι ελεύθερος, αύριο λοιπόν πουρνό-πουρνό θα γίνει η αποστολή μαζί και του Σωτήρη, τα 2 τελευταία βιβλία που είχα διαθέσιμα.
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 27, 2018, 07:07:40 μμ »

Μιλησες για αυτους που απαντησαν κ αν οι υπολοιποι δεν το πηραν.για αυτο ανεφερα οτι δεν εχω λαβει κατι..το οτι θα επρεπε να μου εχεις δωσει κ κωδικο,ουτε που μου περασε απο το μυαλο..οσο εχει απομεινει δλδ... Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 29, 2018, 05:38:56 μμ »

Μπάμπη μην μασάς....... στην επόμενη φορά , ψήνομαι για ενα δεύτερο (κανονικής έκδοσης)  Χαμόγελο
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΊΝΕΙ

Το λέω και δημοσίως: Και δώρο φυσικά, αν το δικαιούται ένας, αυτός είσαι εσύ πρώτα από όλους!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences