Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:15:49 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Διαμάντι  (Αναγνώστηκε 39033 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 27, 2018, 03:40:07 μμ »

όντως, μια φωτογραφία θα είχε λύσει το θέμα από την πρώτη σελίδα  Κλείσιμο ματιού
Φωτογραφία μεν σηκώθηκε, αλλά του πιστοποιητικού και όχι του αντικειμένου  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Αναστασία
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 33


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 27, 2018, 03:42:33 μμ »

Με την σειρά μου λοιπόν να ζητησω και εγω συγνώμη για την οποια αναστάτωση προκάλεσα και ενα μεγάλο ευχαριστώ και σε εσας αλλα και στο κύριο Σαράφη για την βοηθεια του. Δυστυχώς τα πράγματα δεν ηταν ακριβώς όπως νομίζαμε πως ηταν και σήμερα πραγματικα καταλαβαμε τι γίνεται εκει εξω και ποση απάτη μπορει να υπάρξει. Και φυσικα ολοι εσεις που μου υποδειξατε τον συγκεκριμένο άνθρωπο για βοήθεια ειχατε απολυτο δίκιο. Σαε ευχαριστώ και παλι!
Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 27, 2018, 03:56:14 μμ »

Κουράγιο ρε Αναστασία,
πώς γίνεται πάντα όλοι να ζητάν βοήθεια στην πώληση και όχι στην αγορά;
Καταγράφηκε
Αναστασία
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 33


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 27, 2018, 03:57:56 μμ »

Γιατι στην αγορα εχεις την χαρα οτι βρικες ΤΗΝ ευκαιρία!!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 27, 2018, 03:58:42 μμ »

Δηλαδή φίλε sarafis κάποιος αγόρασε κάποτε αυτό το διαμάντι με το ψεύτικο πιστοποιητικό χωρίς περεταίρω έλεγχο;
Και αν επιτρέπεται ένα διαμάντι που αξίζει λογικά εκατομμύρια ευρώ πόσο το αγόρασε και το θεώρησε ευκαιρία;

Ακριβως παληκαρι μου. Δε θελησα να μαθω ποσο το πληρωσε γιατι θα πληγωνομουν.
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 27, 2018, 04:58:19 μμ »

και συνόδεψε ένα διαμαντάκι το οποίο μπορείς να αγοράσεις από επώνυμο έμπορο της Αθήνας έναντι 300-400 ευρώ για να κάνεις το δαχτυλ'ιδι γάμου στην συμβία σου Χαμόγελο



Από όλη την ιστορία, εγώ θα κρατήσω αυτήν την φράση ----- μοοοοόνο 300-400 ευρώ για δαχτυλίδι γάμου; τι κιμπάρηδες που είστε οι άντρες (!!!!)  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
sarafis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 509


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 27, 2018, 05:06:18 μμ »

Μαρινα μου γλυκια ενα δαχτυλιδι 5-6 γραμαρια 18αρι με μια πετρα 400 ευρω θα το πληρωσεις 1000 ανετοτατα επαρχια παραπανω...
Εγω εν τω μεταξυ που δε της εδωσα καν;
Της ειπα θα φτιαξουμε κατι δικο μας στο μελλον...
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 27, 2018, 05:09:48 μμ »

Τωρα πας να μπαλώσεις τα αμπάλωτα...... Τι είναι τα 1.000 για δαχτυλίδι γάμου? 3 λίρες  τς τς τς..... 
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 27, 2018, 05:19:54 μμ »

Εγώ πάλι καλά που την έπεισα ότι τα διαμάντια δεν είναι τίποτα άλλο παρά εξευγενισμένα κάρβουνα.
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 27, 2018, 05:36:23 μμ »

Εγώ πάλι καλά που την έπεισα ότι τα διαμάντια δεν είναι τίποτα άλλο παρά εξευγενισμένα κάρβουνα.
Ωχ Χρηστο....... τι της πήρες;;;;;;;;;;; Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
bas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 27, 2018, 05:44:47 μμ »

Καρβουνάκια για θυμίαμα ;
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 27, 2018, 05:46:39 μμ »

Δηλαδή ο "Ροζ Πάνθηρας" δεν ήταν οτι περιμέναμε........ελπίζω το "δάγκωμα" να μην ήταν πολύ μεγάλο....
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1798


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 27, 2018, 05:48:08 μμ »

Μάλλον παρωχημένη, έως σεξιστική,  η άποψη του κυρίου Golding ποιητή για την γυναίκα. Το παλαιόθεν καθιερωμένο τρίπτυχο μοτίβο: σύζυγος, μητέρα, νοικοκυρά..

Όσο για την πατριαρχική πεποίθηση (εξίσου σεξιστική) πως η γυναίκα έπεται της εμφανίσεως του ανδρός, μην βάζετε στοίχημα αγαπητέ. Μπορεί και να το χάσετε..

Τέλος,  η.. συλλογή της, υπόκειται σε διάφορες περιοριστικές διατάξεις. Στα καθ’ ημάς, μπορείτε να κατέχετε μέχρι ένα αντίτυπο. Εκτός και αν είστε σεΐχης ή μορμόνος..

Εντάξει ξέσπασες? Που πάνε και τα δίνουν αυτά τα Νόμπελ...χαχαχαχ

Κύριε.. Τεν Τεν (Βέλγος είστε?),

Καταρχάς, σας επιστρέφω το φτηνιάρικα ειρωνικό σχόλιο σας περί "ξεσπασμάτων". Δεν με γνωρίζετε, δεν σας γνωρίζω κύριε και συνεπώς δεν συντρέχει λόγος αντιπαράθεσης, ώστε να σας επιτρέπει να σχολιάζετε πως εκτονώνομαι στο πρόσωπό σας.
Εκτός και αν ο διαπρεπής νομπελίστας-αρλουμπολόγος, ονόματι Goldman, είστε εσείς ή έχετε αναλάβει την υπεράσπιση των νομπελοβιβλικών αναχρονιστικών θεσφάτων του.

Μας παραθέσατε λοιπόν ένα "πιασάρικο"απόσπασμα της απροσμέτρητης διανόησής του, το οποίο δεν με βρήκε σύμφωνο και το κατέκρινα, εκφράζοντας την άποψή μου με χιουμοριστικό πλην κόσμιο ύφος. Έχετε κάποιο πρόβλημα με την έννοια της ελεύθερης κριτικής κύριε;.

Και επειδή καγχάζοντας, ειρωνικώς αναρωτιέστε "που πάνε και δίνουν τα νόμπελ" ("νομπέλ" επί το ορθότερον) θα μπω στον κόπο να σας απαντήσω, αν και έχω βάσιμες ενδείξεις για την τύπου-"κλισέ" διακριτική σας ικανότητα απέναντι σε καθιερωμένες φανφάρες.

Τα νομπέλ λοιπόν κύριε Τεν Τεν (και όποια άλλη -ανάλογα καθιερωμένη- θεσμική διάκριση), σας.. αποκαλύπτω πως απονέμονται -κατά κύριο λόγο- στα "καλά παιδιά" και πιστούς υπηρέτες της εκάστοτε κυρίαρχης και κατεστημένης κοσμοθεωρίας-ιδεολογίας. Είναι τόσο απλός o μηχανισμός! Αν λίγο προσπαθήσετε, πιθανότατα θα το αντιληφθείτε: Απονομή,καθιέρωση,αναμφισβήτητη αλήθεια-κύρος. Όπως λέμε.. "Είναι "Νίκας", είναι καλό!"..

Επιθυμώντας να συνεχίσετε τα γέλια σας αγαπητέ, εύχομαι να γελάσετε και με την ψυχή σας, αφού ανατρέξετε, ας πούμε, στα νομπέλ ειρήνης! Έχει αρκετές ξεκαρδιστικές περιπτώσεις εκεί. Να αναφέρω για επιδόρπιο τον.. Ομπάμα! (Πας συνετός άνθρωπος τουλάχιστον μειδιά στο συγκεκριμένο άκουσμα)

Να το προσέξετε όμως! Διότι πέραν όλων αυτών των βαθυστόχαστων λόγων του Goldman (Μίδας?), υπάρχει και η διαχρονικά σοφή ρήση-παρακαταθήκη του Πιττακού του Μυτιληναίου -ενός εκ των 7 σοφών- που λέει το εξής:

"Γελά δ’ ο μωρός καν τι μη γελοίον εί"

Y.Γ.
Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο στην "συλλεκτική" σας περιπέτεια με αντικείμενο τον -από εσάς χαρακτηριζόμενο-"2ον άνθρωπο στη γη". "Γυναίκα" κατ' άλλους. Τουλάχιστον είναι στα.. μετάλλια! Κάτι είναι κι΄αυτό!





 
Καταγράφηκε
CHRIS1964
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 866


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 27, 2018, 05:58:53 μμ »

Καρβουνάκια για θυμίαμα ;

 Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 27, 2018, 06:57:25 μμ »

Νομιζω οτι για αλλη μια φορα ξεφευγετε απο το θεμα που συζηταμε και αναλωνεστε σε χαζοεριδες και αχρειαστες διαμαχες...παρακαλω να μην δωθει συνεχεια.αν επιμενετε να λυσετε τις διαφορες σας περι νομπελ,γυναικων,κτλ κτλ ασχετων που γραφετε,καν'τε το σε πμ...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences