Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 17, 2024, 01:45:00 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 10 ΛΕΠΤΑ 1828  (Αναγνώστηκε 2841 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GeoCollector
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 26


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 14, 2018, 06:53:42 μμ »

Καλησπέρα σας,
Θα ήθελα παρακαλώ μια γνώμη για την κατάσταση του παρακάτω νόμισματος που παρακολουθούσα στο ebay. Δεν πιστεύετε πως έκλεισε κάπως υψηλά για την κατάσταση του (φαίνεται καθαρισμένο)? Eυχαριστώ!

https://www.ebay.com/itm/1828-Greece-10-Lepta-/112832536775?_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=5A3vjDJ5WdMCD505R5D5eXbI4pE%253D&orig_cvip=true&rt=nc
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 14, 2018, 07:13:55 μμ »

είναι η 173 και έκλεισε και για μένα πολύ ακριβά. Το ξέρω ότι πάλι με καποιους θα γίνω κακός.......
αλλά τι να κάνουμε, αυτό πιστεύω προσωπικά. Αναποφασιστικότητα

όσο για το καθαρισμένο φίλτατε......στα του Καποδίστρια, λίγα είναι αυτά που είναι απείραχτα!!!! Κλείσιμο ματιού
το συγκεκριμένο όμως είναι πολύ κατεβασμένο, καθαρισμένο και όλα τα υπόλοιπα.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 14, 2018, 08:22:52 μμ »

70 ευρω ;;
Ουτε 35 δεν εδινα για αυτο το νομισμα !!!
Μελετατε !!!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
GeoCollector
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 26


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 14, 2018, 10:26:41 μμ »

Σας ευχαριστώ για τα σχόλια και καλή συνεχεια!

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5191

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 16, 2018, 07:12:32 μμ »

Γιώργο, επειδή τα κοιτάω προσπαθώ να τα καταγράψω και γενικά συλλέγω Καποδίστρια. Αν δείς, μερικές φορές
το πόσο πουλιούνται τα χρέπια στο ιμπει, θα σαλτάρεις!!
Πολλές φορές όταν είναι δύσκολη ποικιλία, εκεί να δείς τι γίνετε!!!!  Λιώμα ξελιώμα, καθαρισμένο με γυαλόχαρτο
ίσα ίσα που ξεχωρίζεις την ποικιλία.......80 και πάνω!!!!
Και ας φωνάζει ο Νικόλας( κάποτε δικός μας, τώρα απο το άλλο το φόρουμ) πάντα να κοιτάμε την κατάσταση του νομίσματος στο Καποδίστρια και όχι μόνο την ποικιλία και το πόσο ''σχετικά'' δύσκολο είναι scarce,rare κλπ
   
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 16, 2018, 07:56:31 μμ »

Φιλε Μιχαλη πολλοι πωλητες εχουν ξεφυγει κατα την αποψιν μου.
Προχτες ειδα απο εναν υποτιθετε καλο <γνωστη χαρτονομισματων> ενα χαρτονομισμα που δεν κανει πανω απο 60 70 ευρω να το ζηταει 170 !!!
Δυστηχως μερικοι μερικοι κοιταζουν αρχικα να βγαλουν ενα <καλο ονομα> (τρομαρα τους) και μετα λοιπον αφου βγαλουν το ονομα να αρχισουν να γδερνουν !!!
Θαβωντας και ταυτοχρονα αλλους.
Το βλεπω καθημερινα και δεν χρειαζετε μα και μου να μου αποδειξετε οτι δεν ειναι ετσι.
Η απληστια λοιπον κανει ολους αυτους να εκμετελευονται νεους και σε συνεργασια με αλλους απληστους πραγματα που το 2010/11 αρχη της κρισης (οπου μια κριση τους ειχε προσγειωση ΟΛΟΥΣ ) και τα πραγματα που εδιναν το 2000 εως 2009 ηταν απλησιαστα να πεσουν στο 50%  εως 70% κατω !!!
Το καταλαβαινεις αυτο;;; Εγω το εζησα και το μετανιωσα. Προχτες μου τηλεφωνησε ενας φιλος και μου λεει : Γιωργο;; Καποια πραγματα θα τα διωχνω και ας τα διωχνω με χασουρα.
Του λεω φιλε μου εγω δεν διωχνω τιποτα !!! Εκει τα εχω στο ταδε μερος μπαλαρισμενα μεσα σε κουτες και δεν τα ανοιγω εαν δεν ξαναπιασουν τις τιμες που τα αγορασα !!!
Στο Καποδιστρια λοιπον παρατηρω οτι καποια νομισματα που τα αγορασα απο 100 εως 150 αντε 170 ευρω (εκει ηταν το ταβανι μου να αγορασω και μονο δυο φορες το υπερβηκα κατα 300 ευρω δλδ εφτασα στα 500 το νομισμα ) παρατηρω λοιπον οτι τα ιδια νομισματα σημερα προσπαθουν να τα σπρωξουν σε τιμες 250 εως 350 ευρω !!! Καλα σας λεει ο Νικος να κοιτατε την κατασταση του νομισματος διοτι οταν ειναι χρεπι ειναι χρεπι !! Και μονο σε χρεπια τα οποια ειναι πολυ εως παρα πολυ δυσκολο ν βρεθουν θα πρεπει να δωσεις κατιτις παραπανω , αλλα και παλι οχι σαν να το πληρωνεις για βερυ φαιν ή εξτρα φαιν !!!
Θα ερθει λοιπον ο καιρος που ολοι αυτοι που τωρα γαζωνουν κοσμο με τις τιμες τους θα χασουν διοτι θα καταλαβουν την βλακεια τους οι αγοραστες και θα εχουν απεναντι τους μετα πολλα μετωπα εχθρων !!
Μια παροιμια λεει : Την αγελαδα την αρμεγουμε , δεν την σφαζουμε !!!
Οποιος καταλαβε καταλαβε . Και οποιος νεος επιασε τα λογια μου ευχομε να κανει ερευνα και σκεψεις.
Διοτι οι τιμες ειναι φουσκα κατα την αποψη μου και καποια μερα που θα ξεφουσκωσουν καποιοι θα κλαινε!!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences