Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 12:42:49 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 δραχμές 1930 εκτίμηση.  (Αναγνώστηκε 39499 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 08:08:06 πμ »

Ο φιλος καλα εκανε και το εψαξε και το βρηκε μονος του και το αγορασε εστειλε κτλ κτλ.
Εαν προσωπικα ηξερα το 2012 οτι αυτα θα ξαναεπερναν τον ανηφορο θα ειχα στοκαρει μερικα 63/64 που τα διναν χαμηλα.
Για αλλη μια φορα η ιστορια με διδασκει οτι εχει ο καιρος γυρισματα και προς το αναποδο (θετικη οψη πωλησεων) την οποια εγω ποτε δεν την κοιταζα. Κοιταζα παντα το αρνητικο διοτι σκεφτωμουν και σκεφτωμε δλδ (εαν αγορασω τοσο και ερθει μια κριση θα χασω) .
Καποτε και εγω εστειλα ετσι τα δικα μου που ειχα μαζεψει σαν καλα.
Των Βρυξελων πηρε 58 και με στενοχωρησε διοτι το ειχα για 61 και του Λονδινου που το ειχα για καραεμες βγηκε εμες με μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ !!!
Φυσικα δεν το αλλαξα ποτε και ουτε προκειτε να το δωσω διοτι μου δειχνει για αλλη μια φορα ποσο ηλιθιοι ειναι αυτοι που τα πιστοποιουν !!!
Ετσι και αλλιως ειναι το μοναδικο με αυτη την πιστοποιηση. Δεν νομιζω να βγει δευτερο ποτε . .. .
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 09:13:34 πμ »

Σπύρο καλορίζικο μια χαρά είναι το νόμισμα και υψηλόβαθμο!!!
Γιὠργο εξήγησε μας τι σημαίνει αυτό γιατί πρὠτη φορά το βλέπω
Καταγράφηκε
PANAGIOTIS THESS.
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 785


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 09:17:28 πμ »

Το whizzed σημαίνει σφυριχτό (χρησιμοποιείται ως επίθετο). Τώρα εδώ τι θέλει να πει ο ποιητής; Εμένα με ξεπερνά......σίγουρα έχεις μοναδική πιστοποίηση!
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 09:34:51 πμ »

Σπυρο καλοριζικο!πραγματικα δεν το εκανα για τοσο υψηλο.το εχω γραψει κ παραπανω αλλωστε..μια 'προτροπη' μονο..αφου εξελισσεις την συλλογη σου,κανε κατι να εξελιξεις λιγο κ τις φωτογραφικες σου ικανοτητες..μια μικρη βελτιωση την χρειαζεσαι μιας και ζητας συχνα αποψη για κομματια.θεωρω πως το συγκεκριμενο κερμα αν το ειχες φωτογραφησει καλυτερα,θα φαινονταν τα χαρακτηριστικα του για 64αρι...αυτα ειχα να πω..και παλι καλοριζικο!
Φίλε Κώστα ευχαριστώ κι εσένα και τους υπόλοιπους. Έχεις δίκιο ως προς τις φωτογραφίες. Καμία σχέση αυτό που δείχνω καμιά φορά με αυτό που είναι. Όπως η 20αρα που έβαλα του 94 πριν λίγες μέρες και φαίνεται χάλια ενώ έχει μπόλικο λουστρο. Είναι μεγάλη η τέχνη της φωτογραφίας τελικά. Πήρα μηχανή 17mpixels και πάλι δεν μπορώ να βγάλω καλές φωτο.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 11:57:38 πμ »

Σπυρο,δεν ειναι τοσο θεμα τα megapixels.εγω εβγαζα καλυτερες φωτο με κινητο με 5αρα παρα με φωτογραφικη με 10.1...ειναι καποιες ρυθμισεις που χρειαζεται κ λιγο το θεμα φωτισμου.φυσικα δεν μιλαω για επαγγελματικες φωτογραφιες.απλα να ειναι καπως πιο κοντα στο πραγματικο..οποτε δεν θεωρω οτι πρεπει να παρεις κανεναν τρομερο εξοπλισμο..οτι εχεις..απλα παιξε λιγο με το φως,την αποσταση,την κλιση κτλ..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 12:57:27 μμ »

To ειχε ψαξει παλια ο φιλος Αναργυρος και με τα λιγα που καταλαβαμε σημαινει οτι το νομισμα μπηκε σε ενα ειδικο μηχανημα/σβουρακι/με βουρτσα/πανι/βαμβακι για να του δωσει λουστρο !!!!
Τωρα εαν μου πειτε ποιος εδω στην Ελλαδα εχει τετοιο μηχανημα που να δινει ξανα λουστρο στα νομισματα θα σας παραδεχτω !!!
Γιαυτο λεω οτι πολλες φορες οι εταιριες και οι τεχνικοι τους δεν ξερουν τι τους γινετε !!!
Εαν το εσπαγα και το ξαναεστελνα και δεν περνουσε απο αυτον τον τρελο (διοτι περι τρελου προκειτε) θα ειχα κανονικο βαθμο.
Αλλα επειδη γνωριζω οτι δεν θα ξαναυπαρξει  τετοια πιστοποιηση το κραταω ως εχει για να το δειχνω στους κολακες των πιστοποιησεων !!!
Τα ματακια σας μονο να πιστευετε και οχι τα κουτακια!!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
chris.panagiot
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 221


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 01:09:34 μμ »

Όλοι οι αργυροχρυσοχόοι έχουν... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 25, 2018, 01:13:36 μμ »

Αφηνουν γραμμες ;; Διοτι αυτο εδω δεν ειχε γραμμες !!
Αυτο που λες αφηνει γραμμες πισω του .
Και δεν ξερω κανεναν τρελο συλλεκτη να εχει ενα ακυκλοφορητο νομισμα υψηλοβαθμο στα χερια του και να τρεχει να το γιαλυσει !!!
Διοτι και αυτο απο την παρτιδα την μεγαλη ηταν απλα το πηρα απιστοποιητο να δοκιμασω  μονος μου την τυχη μου !!!
Σε καλο μου βγηκε φυσικα. Διοτι εβγαλα κατι που κανεις δεν γνωριζε οτι υπηρχε !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 26, 2018, 06:20:49 μμ »

Το whizzed σημαίνει σφυριχτό (χρησιμοποιείται ως επίθετο). Τώρα εδώ τι θέλει να πει ο ποιητής; Εμένα με ξεπερνά......σίγουρα έχεις μοναδική πιστοποίηση!

Ο προσδιορισμός «whizzed»(*), είναι όρος που χρησιμοποιεί η NGC για νομίσματα που έχουν υποστεί βλάβη από περιστρεφόμενα εργαλεία λείανσης και σίγουρα, δεν αποτελεί.. μοναδική περίπτωση το εικονιζόμενο νόμισμα του κυρίου διαχειριστή, όπως αυτός εν αγνοία διατείνεται.
Επίσης, η ζημιά που προκαλείται από την εν λόγω παρέμβαση, ενδέχεται να μην είναι ορατή με γυμνό μάτι και να αποκαλύπτεται μόνο με την χρήση μεγεθυντικού φακού.

Το νόμισμα που έχει υποστεί τέτοιου είδους χειρισμό, θεωρείται προβληματικό, με συνέπεια να μην παίρνει αριθμητικό βαθμό («numeric grade»), παρά μόνο προσδιορισμό κατάστασης, βάσει των υφιστάμενων λεπτομερειών (εξ ου και «details grading»).

Επιπροσθέτως, άπαξ και ένα νόμισμα είναι χαρακτηρισμένο ως «UNC DETAILS», απλώς διατηρεί λεπτομέρειες ακυκλοφόρητου και έχει απωλέσει οριστικώς και αμετάκλητως τον ποιοτικό προσδιορισμό.. «εμ-ες» («mint state»).

Σημείωση:
Ο όρος «whizzed» υιοθετείται προφανώς, λόγω του χαρακτηριστικού συριστικού ήχου που παράγει
ο περιστρεφόμενος τροχός/ψήκτρα του εργαλείου λείανσης.

*
WHIZZED coins have been cleaned with a fast, rotary wire brush in order to simulate the effect of mint luster on a circulated coin. These are easily spotted by experts, as their lettering and other design details typically are distorted a bit by this action.

Σχετικό link:
https://www.ngccoin.com/coin-grading/details-grading/
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2018, 06:22:29 μμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 26, 2018, 08:49:59 μμ »

Ο προσδιορισμός «whizzed»(*), είναι όρος που χρησιμοποιεί η NGC για νομίσματα που έχουν υποστεί βλάβη από περιστρεφόμενα εργαλεία λείανσης και σίγουρα, δεν αποτελεί.. μοναδική περίπτωση το εικονιζόμενο νόμισμα του κυρίου διαχειριστή, όπως αυτός εν αγνοία διατείνεται.
Επίσης, η ζημιά που προκαλείται από την εν λόγω παρέμβαση, ενδέχεται να μην είναι ορατή με γυμνό μάτι και να αποκαλύπτεται μόνο με την χρήση μεγεθυντικού φακού.

Κυριε Μπαμπη , δεν ειπα εγω οτι αποτελει μοναδικη περιπτωση ΓΕΝΙΚΑ !!!
Μιλησα ΕΙΔΙΚΑ για αυτο το συγκεκριμενο νομισμα, τουτεστιν  5 δρχ 1930 !!!
Και οσο για το <<εν αγνοια διατεινεται>>  ΝΑΙ εχω αγνοια και ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΟΜΙΣΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΑΡΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΡΟ ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΩΝ  να εχει υποστει την οποιαδηποτε εργασια λειανσης !!!
Να ειχαμε εναν Οθωνα δραχμη η οποια να αξιζε καποια χιλιαρικα να φανταστω οτι καποιος θα προσπαθουσε το au  να το ξανακανει ms!!! Αλλα για ενα νομισμα το οποιο κυκλοφορησε σε εκατομυρια  τεμαχια 23 νομιζω ή 24 εκατομυρια;; Θεωρητε αστειο εως γελοίο να πιασει καποιος να τριψει με μηχανηματα ενα τετοιο νομισμα και να μην το πεταξει στα σκουπιδια και με 30 ευρω να παρει ενα καινουριο ΚΑΡΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΟ !!!
Η πιστοποιηση αυτη εκ των πραγματων ειναι αρες μαρες κουκουναρες βαση της σπανιοτητος του να βρεθει ακυκλοφορητο το παρων  νομισμα. Ακομη και με 10 ευρω μπορεις να βρεις ακυκλοφορητο εαν ψαχτεις!!! Οχι να πας να γιαλυσεις ενα χαλασμενο
Ενταξει κυριε Μπαμπη μου;;
Εφοσον εχετε μυαλο ας το δουλευετε σφαιρικα  σας προτρεπω . . . .



herakliotis
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 26, 2018, 08:53:50 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 29, 2018, 09:13:44 μμ »

Κύριε διαχειριστά,

Επειδή η ακρίβεια του λόγου είναι το κύριο στοιχείο που αποκλείει παρερμηνεύσεις (πόσο μάλλον όταν αναφερόμαστε σε τεχνικά ζητήματα), η διατύπωσή σας για την «μοναδικότητα» της εν λόγω πιστοποιήσης, δεν προσδιορίζει ξεκάθαρα ότι αναφέρεστε αποκλειστικώς στα πεντάδραχμα του 1930.

Γράφετε συγκεκριμένα πως:
«..βγηκε εμες με μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ !!!» και επίσης παρακάτω:
«Ετσι και αλλιως ειναι το μοναδικο με αυτη την πιστοποιηση. Δεν νομιζω να βγει δευτερο ποτε..»

Δεν αναφέρεται πουθενά στις παραπάνω προτάσεις σας, πως η πιστοποίηση αυτή είναι μοναδική για το συγκεκριμένο είδος νομίσματος. Ενδεχομένως υπονοείται, πλην όμως δεν αναφέρεται ρητώς.

Εσείς, μπορεί πράγματι να υπονοείτε πως πρόκειται για μοναδική πιστοποίηση αφορούσα το συγκεκριμένο είδος νομίσματος, πλην όμως η διατύπωσή σας καθεαυτή, μη διευκρινίζοντάς το με σαφήνεια, μπορεί εύκολα να παρερμηνευτεί από τον αναγνώστη ως γενικόλογη. Εξ ου και η παρέμβασή μου. Ελπίζω να με αντιλαμβάνεστε..

Και για να είμαι δίκαιος, επειδή με τις απαντήσεις σας διαφαίνεται πως έχετε γνώση του νομισματικού όρου «whizzed», η άγνοιά σας περιορίζεται εν μέρει, ως προς το γεγονός ότι τα χαρακτηρισμένα ως «details unc» νομίσματα, δεν λογίζονται ως MS. Παραθέτω τα σχετικά γραφόμενά σας:
«..και του Λονδινου που το ειχα για καραεμες βγηκε εμες με μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ !!!.»

Για να σκεφτόμαστε.. σφαιρικώς, και να ακριβολογούμε!

Υ.Γ.:
Με προσωπικό σας μήνυμα κύριε διαχειριστά, με κατηγορήσατε -σαφέστατα αδίκως- πως με την διευκρινιστική παρέμβασή μου στο συγκεκριμένο θέμα, επιχειρώ -δήθεν- μια επίθεση εναντίον σας, σε μια προσπάθεια να σας διαβάλλω δημοσίως και να χαλάσω την εικόνα σας (!), διότι -άκουσον άκουσον- υπονόησα με την ανάρτησή μου πως εσείς ο ίδιος.. πειράξετε το νόμισμα και μετά το στείλατε για πιστοποίηση..
Και επιπλέον με.. απειλήσατε με διαγραφή εάν δεν συμμορφωθώ στις υποδείξεις σας.

Κύριε διαχειριστά, εγώ σας απαντώ δημοσίως και ευθαρσώς, πως οι ως άνω ισχυρισμοί σας είναι καθ’ ολοκληρίαν ανυπόστατοι και αποτελούν αποκυήματα της εγωπαθούς φαντασίας σας και του εύθικτου του χαρακτήρα σας.
Διότι είναι ξεκάθαρο, πως σε κανένα σημείο της θεωρητικής ανάλυσής μου, δεν σας ψέγω για το οτιδήποτε και ούτε βέβαια δημιουργώ την παραμικρή υπόνοια για το πρόσωπό σας.

Παρακαλώ λοιπόν, για χάρη της ομόνοιας, αφήστε στην άκρη την όποια εμπάθεια τρέφετε για το άτομό μου (την ομολογείτε άλλωστε), και ξαναδιαβάστε προσεκτικά τα γραφόμενά μου.

Για να μην κουράζεστε να ανατρέξετε στην επίμαχη ανάρτησή μου, σας την παραθέτω αυτούσια:

«.. Ο προσδιορισμός «whizzed»(*), είναι όρος που χρησιμοποιεί η NGC για νομίσματα που έχουν υποστεί βλάβη από περιστρεφόμενα εργαλεία λείανσης και σίγουρα, δεν αποτελεί.. μοναδική περίπτωση το εικονιζόμενο νόμισμα του κυρίου διαχειριστή, όπως αυτός εν αγνοία διατείνεται.
Επίσης, η ζημιά που προκαλείται από την εν λόγω παρέμβαση, ενδέχεται να μην είναι ορατή με γυμνό μάτι και να αποκαλύπτεται μόνο με την χρήση μεγεθυντικού φακού.

Το νόμισμα που έχει υποστεί τέτοιου είδους χειρισμό, θεωρείται προβληματικό, με συνέπεια να μην παίρνει αριθμητικό βαθμό («numeric grade»), παρά μόνο προσδιορισμό κατάστασης, βάσει των υφιστάμενων λεπτομερειών (εξ ου και «details grading»).

Επιπροσθέτως, άπαξ και ένα νόμισμα είναι χαρακτηρισμένο ως «UNC DETAILS», απλώς διατηρεί λεπτομέρειες ακυκλοφόρητου και έχει απωλέσει οριστικώς και αμετάκλητως τον ποιοτικό προσδιορισμό.. «εμ-ες» («mint state»).

Σημείωση:
Ο όρος «whizzed» υιοθετείται προφανώς, λόγω του χαρακτηριστικού συριστικού ήχου που παράγει
ο περιστρεφόμενος τροχός/ψήκτρα του εργαλείου λείανσης.

*
WHIZZED coins have been cleaned with a fast, rotary wire brush in order to simulate the effect of mint luster on a circulated coin. These are easily spotted by experts, as their lettering and other design details typically are distorted a bit by this action.

Σχετικό link:
https://www.ngccoin.com/coin-grading/details-grading/..»



Κανείς άλλος εκτός από εσάς κύριε διαχειριστά θα παρερμήνευε την ως άνω διαφωτιστική ανάρτησή μου ως.. μομφή αναξιοπιστίας εναντίον σας..


Με καλή πρόθεση,
gemuncey23
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2018, 09:20:34 μμ από gemuncey23 » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 29, 2018, 09:32:20 μμ »

Μπαμπη;;
οταν λλεω :

<<βγηκε εμες με μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ !!!» και επίσης παρακάτω:
«Ετσι και αλλιως ειναι το μοναδικο με αυτη την πιστοποιηση. Δεν νομιζω να βγει δευτερο ποτε>>

Αναφερωμε για το συγκεκριμενο νομισμα!!! Δεν αναφερωμε ουτε για τραχανα , ουτε για οτιδηποτε αλλο νομισμα στο κοσμο!!!
Ενταξει ;;
Και αμα εσυ οταν μιλαμε ΕΙΔΙΚΑ για ενα νομισμα το κανεις ΓΕΝΙΚΑ για τα παντα στο μυαλο σου να πας να κοιταχτεις σε κανεναν γιατρο διοτι καπου κατι δεν παει καλα!!!
Λιγα μαζι μου τωρα διοτι οπως σου ειπα εισαι ηδη υπο μελετη απο τους συντονιστες!!!
Ηρεμια θελουμε εδω και οχι ατομα να κανουν την τριχα τριχια , ουτε να δυιλιζουν τον κωνωπα και να καταπινουν την καμηλο!!!
Τελιωσαμε μαζι και στα ποστ μου σχολιασμους δικους σου δεν ξαναθελω !!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 30, 2018, 08:11:41 πμ »

Whiiiiiiiiiiiiiizzed

Καταγράφηκε
ukobke
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 754



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 31, 2018, 06:37:39 μμ »

........
Φυσικα δεν το αλλαξα ποτε και ουτε προκειτε να το δωσω διοτι μου δειχνει για αλλη μια φορα ποσο ηλιθιοι ειναι αυτοι που τα πιστοποιουν !!!
.......

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, το "gif"  που έβαλα αφορούσε ακριβώς αυτό που παραθέτω.

Τουλάχιστον αυτοί που με γνωρίζουν, είναι και γνώστες της απόψής μου για τα αμερικανάκια.
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 01, 2018, 04:27:56 μμ »

Μπαμπη;;
οταν λλεω :

<<βγηκε εμες με μια ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ !!!» και επίσης παρακάτω:
«Ετσι και αλλιως ειναι το μοναδικο με αυτη την πιστοποιηση. Δεν νομιζω να βγει δευτερο ποτε>>

Αναφερωμε για το συγκεκριμενο νομισμα!!! Δεν αναφερωμε ουτε για τραχανα , ουτε για οτιδηποτε αλλο νομισμα στο κοσμο!!!
Ενταξει ;;
Και αμα εσυ οταν μιλαμε ΕΙΔΙΚΑ για ενα νομισμα το κανεις ΓΕΝΙΚΑ για τα παντα στο μυαλο σου να πας να κοιταχτεις σε κανεναν γιατρο διοτι καπου κατι δεν παει καλα!!!
Λιγα μαζι μου τωρα διοτι οπως σου ειπα εισαι ηδη υπο μελετη απο τους συντονιστες!!!
Ηρεμια θελουμε εδω και οχι ατομα να κανουν την τριχα τριχια , ουτε να δυιλιζουν τον κωνωπα και να καταπινουν την καμηλο!!!
Τελιωσαμε μαζι και στα ποστ μου σχολιασμους δικους σου δεν ξαναθελω !!!

Τελικά είναι μάταιο και ανώφελο να ασχολείται σοβαρά κάποιος μαζί σας.

Οι όποιες καλές προθέσεις εκ μέρους μου για φιλικό διάλογο, προσκρούουν στην αγένεια, την εμπάθεια και τον παραλογισμό σας. Κάνατε θέμα πως δήθεν σας διαβάλλω, αλλά αδυνατείτε και αποφεύγετε να τεκμηριώσετε τον ανόητο ισχυρισμό σας, αντιτείνοντας προσβολές και απειλές διαγραφής. Είναι εμφανές πως έχετε εμμονές και διαζύγιο με την λογική.

Σας επιστρέφω επίσης, το απαράδεκτο για την θέση σας σχόλιο (πως χρήζω ιατρικής συνδρομής), προσθέτοντας το εξής:
Δεν χρειάζεται να υποσκάψω την εικόνα σας, όπως αδικαιολογήτως μου προσάπτετε. Το κατορθώνετε επιτυχώς εσείς ο ίδιος, με τα εμφανή χαρακτηριστικά σας ελλείμματα ευγένειας, λόγου, γραφής και γνώσεων.
Είναι πραγματικά λυπηρό το γεγονός ότι ένα τόσο ενδιαφέρον site με τόσα αξιόλογα μέλη, πάσχει στη θέση του επικεφαλής..

Δεν επιθυμώ ούτε επιδιώκω περαιτέρω προστριβή με την πολυεπίπεδα προβληματική περσόνα σας.

Υ.Γ.
Τους χαιρετισμούς και την κατανόησή μου στους αξιότιμους συντονιστές, που με.. μελετούν κατόπιν άνωθεν εντολής. Κύριοι, δηλώνω αθώος και αρνούμαι τις κατηγορίες στο σύνολό τους!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences