Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:03:55 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ''τα φωτα'' σας παρακαλω  (Αναγνώστηκε 5808 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Doctor2010
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78


Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 21, 2012, 07:29:51 μμ »

αγαπητοι φιλοι εχω στην κατοχη μου εδω και παρα πολλα χρονια[οικογενειακο κειμηλιο] το παρακατω θρησκευτικο βιβλιο.Δυστυχωσ οσες προσπαθειες κ αν εχουμε κανει και με αλλους φιλους συλλεκτες δεν καταφεραμε να καταλαβουμε ποιος ειναι ο συγγραφεας στις 500 σελιδεσ του.Κατα συνεπεια δε μπορω να γνωριζω και την αξια του.Περιγραφει αγνωστες περιοχες της ελλαδας με ονοματα επι τουρκοκρατιας και η εποχη που το καθοριζω ειναι γυρω στο 1800 ισως και προγενεστερα.Ελπιζω οι φωτο να βοηθησουν.Οι σελιδες ειναι ολες και συγχωρεστε με για την ποιοτητα των φωτογραφιων.Για τις σκιες επανω ευθυνομαι εγω.Σας ευχαριστω
Καταγράφηκε
pierikos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 89


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 21, 2012, 11:12:31 μμ »

Δυστυχώς δε φαίνονται καθαρά τα γράμματα.

Ο τίτλος αναφέρεται σε δυο Πάπες της Ρώμης, τον Λέοντα 10ο (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%AC%CF%80%CE%B1%CF%82_%CE%9B%CE%AD%CF%89%CE%BD_%CE%99%CE%84) και τον Κλήμεντα 7ο (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%AC%CF%80%CE%B1%CF%82_%CE%9A%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B7%CF%82_%CE%96%CE%84)

Αν μπορείς τράβηξε πιο καθαρή φωτογραφία από το εξώφυλλο μπας και βρούμε άκρη. Πάντως θεωρώ απίθανο να μη γράφεται κάπου η ημερομηνία έκδοσης
Καταγράφηκε
Doctor2010
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 01:29:54 μμ »

Αγαπητε φιλε pierikos σε ευχαριστω για την απαντηση σου,εχω χρονια να το ξεφυλλισω και αυτο επειδη φοβαμαι λογω της καταστασης του.Ποτέ ομως ως τωρα δεν εχω δει καπου ημερομηνια,απο τα γραφωμενα προσπαθησα μονο.ΙΣως ειναι κολλημενο πανω σε καποια διπλη σελιδα;τι να πω..το σκληρο εξωφυλλο δεν εχει τιποτε γραμμενο
Επανω.Ευχαριστω
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 02:44:43 μμ »

Φιλε μου, βγαλε φωτογραφια τις πρωτες σελιδες μεχρι και τον προλογο γιατι δεν μπορει να κρινει κανεις απο σκορπιες σελιδες. Αν ειναι κολλημενες, θα ναι λογω παρελευσης χρονου. Ανοιξε τες πρσεκτικα και δεν θα παθουν τιποτα.
Καταγράφηκε
Doctor2010
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 03:21:43 μμ »

Το συντομοτερο θα βγαλω φωτογραφιες τον προλογο και τον επιλογο.Ενδεικτικα ανεβασα καποιες.Σας ευχαριστω για το χρονο σας
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 03:51:56 μμ »

Το συντομοτερο θα βγαλω φωτογραφιες τον προλογο και τον επιλογο.Ενδεικτικα ανεβασα καποιες.Σας ευχαριστω για το χρονο σας


Οχι τον προλογο και τον επιλογο, αλλα τις πρωτες σελιδες μεχρι και τον προλογο! Και αν εχει περιεχομενα. Και μια μια σελιδα φιλε μου. Ελπιζω να μην κουραστεις. Κατα πασα πιθανοντητα δεν προκειται για ενα βιβλιο, αλλα για παραπανω που ειναι δεμενα μαζι, οπως φαινεται στη φωτογραφια.
Καταγράφηκε
Doctor2010
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 04:04:07 μμ »

Αγαπητε φιλε,δεν υπαρχουν πρωτες σελιδες σαν περιεχομενα η κατι αναλογο,ξεκιναει αμεσως με την πρωτη σελιδα του βιβλιου.Εχεις κατι στο νου σου;θα προσπαθησω να σε βοηθησω με τις φωτογραφιες οσο μπορω.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 04:21:37 μμ »

Ναι εχω. Αν δεν κανω λαθος, καθε κεφαλαιο πρεπει να ειναι και ενα μικρο βιβλιαρακι. Γυρω στις 32 σελιδες το καθενα, κατι παραπανω, κατι λιγοτερο. Καποιος πρεπει να τα εδεσε μαζι. Για παραδειγμα η βουλλα του Παπα Λεοντιου πρεπει να ειναι εκδεδομενη και μεταφρασμενη στη Βενετια στο τελος του 18ου αιωνα. Αν μπορεις λοιπον, βγαλε και φωτογραφια απο την αρχη καθε κεφαλαιου-βιβλιου, για να δουμε αν προκειται για τετοιο βιβλιο η οχι.
Αν δεν χωρουν εδω οι φωτογραφιες, στειλε και στο μαιλ μου.
Καταγράφηκε
Doctor2010
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 78


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 22, 2012, 04:48:04 μμ »

Θα σου στειλω στο email σου γιατι εδω ειναι μαλλον αδυνατο
Να χωρεσουν,συνολο σελιδων ειναι περιπου 500.Καμια αποψη σχετικα με την αξια του;σ´ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σου spycat.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 23, 2012, 12:50:08 πμ »

Αν δεν ξερουμε ακριβως τι ειναι, δεν μπορουμε να ξερουμε και την αξια του φιλε μου.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences